Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2008., 12:23   #81
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Kama, stigao je Tree of life. Hvala ti

Piše kabalistički na njemu
Tinch, javi nam kako se snalazis s njima
__________________
Still in the hole ...
moondreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:27   #82
A što bi htjela čut? Da mi ide il da mi ne ide?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 13:49   #83
Quote:
moondreams kaže: Pogledaj post
Liber T je prekrasan, zar ne? Pogledaj i Danteov tarot od istog lika, sigurna sam da ce ti se i on svidjeti. Meni su opcenito svi spilovi od Scarabea privlacni.
Gurdjieff, naravno da "kopija" nije kao original, no moram priznati da mi je Liber T slikovitiji, nekako mi vise prica nego original, a i poznavajuci original nije problem raditi sa njima

napravi potpuno svoje jednog dana, bilo što.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 14:59   #84
Tinch, pa zanima me kako se snalazis

Gurdjieff, mozda i budem jednog dana kada odrastem hahahha, no za sada nema potrebe, sluzim se sa onim sto imam i dobro funkcionira.
__________________
Still in the hole ...
moondreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 16:54   #85
Ima nejasnoća.
Kaže da je wands vatreni, a ne može biti jer sam nedavno gledala promociju doktora znanosti, ispred njih hoda čovjek sa tvrdim, dugačkim štapom.
Netko bi rekao vatra=intelekt, ali nije to taj intelekt, rekla bih da je prije merkurijanski. Ne može to biti vatra...
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 17:14   #86
Tinch, wands uglavnom JE vatra u vecini dekova. Misaoni sklop je vecinom prikazan macevima. Dobila si napredni tarot, nadam se da ces se snaci. Imas uopce osnovno znanje o tarotu?
__________________
Still in the hole ...
moondreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 17:15   #87
Quote:
moondreams kaže: Pogledaj post
Tinch, wands uglavnom JE vatra u vecini dekova. Misaoni sklop je vecinom prikazan macevima. Dobila si napredni tarot, nadam se da ces se snaci. Imas uopce osnovno znanje o tarotu?
A po čemu bi to zapravo bio napredniji tarot od bilo kojeg drugog?

I nisu vatra ljudi koji se kreću ko da su im ti štapovi zabijeni u guzici
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 17:06   #88
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A po čemu bi to zapravo bio napredniji tarot od bilo kojeg drugog?
Zanima me odgovor i dalje
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 18:06   #89
Napredniji tarot, kazu, je onaj koji odstupa od klasicnog (recimo raider-waite). Klasicni spilovi imaju svi iste karte i nazive karata, dok ih napredni mijenjaju i prilagodjavaju temi tarota (npr. kabalisticki). Znaci bez obzira ako poznas klasicne spilove, potrebno je dodatno znanje za napredne...
__________________
Still in the hole ...
moondreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 18:11   #90
Quote:
moondreams kaže: Pogledaj post
Napredniji tarot, kazu, je onaj koji odstupa od klasicnog (recimo raider-waite). Klasicni spilovi imaju svi iste karte i nazive karata, dok ih napredni mijenjaju i prilagodjavaju temi tarota (npr. kabalisticki). Znaci bez obzira ako poznas klasicne spilove, potrebno je dodatno znanje za napredne...
Pa nema nekih većih razlika.
21 velika arkana + luda.
4 boje s princezama.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 03:21   #91
wands je clubs, tref, batine, dakle vatra.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 14:05   #92
Vidiš, vidiš...tek mi je sad to palo na pamet...vatra = "batina"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 14:26   #93
da, jer inače bi trebalo biti
diskovi=zrak
mačevi=vatra, ali gatare misle mač kao intelekt na astralu, a na astralu je intelekt - zrak.
kupe=voda (to je bar uvijek)
a wands, štapovi u tarotu nebi trebali biti za tući nekog, pogotovo ako su skepteri, a to su simboli moći, trebali bi stoga biti zemlja.

ali tada su došli židovi i diskove zraka pretvorili u novčiće zemlje..
mač koji im je beskoristan "a ide kroz zrak" je postao zrak. iako mač nikada ne djeluje kao element zraka, nikad.
to zna svatko tko se sa mačem bavio.
a vatra su postali štapovi sa kojima se tuče nekog ("clubs") iz običnih karata koje kupiš na kiosku,
onaj tref osim svega predstavlja i nepravilnu batinu, samo što u tarotu štap nije samo za mlaćenje ljudi, a mač nije samo za mlataranje i mahanje po zraku, odnosno crtanje pentagrama.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 15:08   #94
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
da, jer inače bi trebalo biti
diskovi=zrak
mačevi=vatra, ali gatare misle mač kao intelekt na astralu, a na astralu je intelekt - zrak.
kupe=voda (to je bar uvijek)
a wands, štapovi u tarotu nebi trebali biti za tući nekog, pogotovo ako su skepteri, a to su simboli moći, trebali bi stoga biti zemlja.

ali tada su došli židovi i diskove zraka pretvorili u novčiće zemlje..
mač koji im je beskoristan "a ide kroz zrak" je postao zrak. iako mač nikada ne djeluje kao element zraka, nikad.
to zna svatko tko se sa mačem bavio.
a vatra su postali štapovi sa kojima se tuče nekog ("clubs") iz običnih karata koje kupiš na kiosku,
onaj tref osim svega predstavlja i nepravilnu batinu, samo što u tarotu štap nije samo za mlaćenje ljudi, a mač nije samo za mlataranje i mahanje po zraku, odnosno crtanje pentagrama.
Vidim, pametniji si od, recimo, Crowleya ili druge ekipe koji su napravili tarot?

diskovi/novcici oznacavaju materiju/materijalno. Sta je u tome nejasno?

mac simbolizira namjeru povezanu sa mislima - negativnu koja radi protiv nas, pozitivnu koja radi za nas (mac cesto rastjeruje oblake, a oblaci simboliziraju nase misli koje su se "nadvile" nad nama (sami smo ih stvorili). Iza oblaka je uvijek Sunce koje sija, samo ga mi privremeno ne vidimo, oblaci su ga "sakrili"). Svidja mi se kako je Crowley napravio tarot, to je glavni spil koji koristim, iako nisam ljubitelj Crowleya. Kod njega, samo je Ace of Swords pozitivan, dva maca su u mirovanju, a ostali su negativni.
__________________
Still in the hole ...
moondreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 15:28   #95
netko ovdje reče da pozitivno i negativno ovisi samo o percepciji, a ja ću dodati na ovoj temi - o korisniku.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 15:37   #96
da, ali to sto si sad rekao nema nikakve veze sa znacenjima karata. Onaj tko se bavi tarotom sigurno nece negativnu kartu protumaciti kao pozitivnu, i ne znam koliko to ima veze sa percepcijom. Naravno, na tu kartu utjecu i karte oko nje, tako da ako su pozitivne, svakako ublazavaju njenu negativnost. Uostalom, nekakav negativan dogadjaj/situacija moze zavrsiti i pozitivno za osobu koja pita.
Ovdje se radi o znanju i iskustvu u citanju, a ne o percepciji.
Ako ti se ne svidja kako je napravljena vecina tarot karata, napravi svoje
__________________
Still in the hole ...
moondreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 15:43   #97
allready done it. sada ti!
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 16:04   #98
Kao sto i prije rekoh, za sada nema potrebe da radim svoje, zadovoljna sam sa ovih par spilova sto koristim ...
__________________
Still in the hole ...
moondreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 16:07   #99
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Vidiš, vidiš...tek mi je sad to palo na pamet...vatra = "batina"

Nije vatra batina, nego baklja. Dakako da je baklja zapravo oblika batine.

Što se tiče ostalih simbola, novčići, diskovi, tj. sfere su zemlja.
Mačevi su zrak jer prolaze kroz zrak.

E sad je veliki problem što svatko to izvrće kako mu padne na pamet.
Na primjer, netko tko se bavi borilačkim vještinama, i vitla mačevima, a nije baš jak intelektualno, nikako ne može pomiriti da nešto što mrzi, a to je intelekt, može biti označeno nećim što toliko voli i favorizira, a to je mač.

Magija nije guma pa da ju svatko savija kako mu paše e da bi liječio komplekse.
Magija je da se kompleksi razbiju, a ne hrane.
Miklavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 16:08   #100
Quote:
moondreams kaže: Pogledaj post
Kao sto i prije rekoh, za sada nema potrebe da radim svoje, zadovoljna sam sa ovih par spilova sto koristim ...
Uzmi one koje ti najbolje pašu i radi s njima. Nema neke vajde od izrade vlastitih, sve dok se zaista ne nauči tarot do majstorstva.
Miklavz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.