Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2016., 13:41   #1
Grijesim li ovdje? muz zeli ime po ocu

Trudna sam i cekamo ako Bog da djecaka,nedavno smo poceli diskutovati imena ja i muz i on je izrazio zelju da dijetetu da ime po svom pokojnom ocu.Ja sam onda rekla da je to ime meni skroz neprihvatljivo jer je starije i tesko za izgovorit,plus sto bi se osjecala neugodno da ga zovem po imenu njegovog oca.Znaci nikako mi ne pase to ime.Predlozila sam da se da 2 imena pa neka to bude drugo ali on to ne zeli .

Ispricala sam svojoj majci i ona smatra da ja grijesim jer je "Grijeh" odbiti ga u tome,uglavnom ja sam sada u dilemi,jer ne mogu to ime nikako a ovamo se osjecam lose sto sam odbila tu njegovu zelju.da li grijesim ?
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 13:56   #2
ima li nekakva izvedenica od imena možda?
moja sestrična je dobila ime po baki. Baka se zvala Mira ali pošto je malo staromodno, preimenovali su u Mirna.

Inače, da sam baš protiv toga, ja ne bi pristala jer mi je to glupo.
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 14:02   #3
Po meni je jednaki "grijeh" odbiti ga kao što je "grijeh" inzistirati na nekom imenu, bez obzira na to što je to ime njegovog oca.

Dijete je jednako tvoje kao što je njegovo i osobno smazram da je odabir imena jako bitan i morate se oboje složiti oko toga, a ne da jedna strana popusti i bude nezadovoljna.

To je moje mišljenje.
Old 18.05.2016., 14:49   #4
Mi cemo dati ime po muzevoj mami koja je isto pokojna.. Muzu je to velika zelja, znam da mu mama svaki dan fali jer je prerano umrla (ja je nazalost nisam upoznala) i njemu ce jako puno to znaciti. Isto je malo staromodno ime, ali nekako mi se svaki dan vise i vise svidja, pa vjerujem da cu se do poroda jos priviknuti na ime
Wild Egg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 14:55   #5
Ja nemam djece, ali ako ću ih imati sinu bi sigurno dala ime po dedi sa mamine strane. A kćerki bi možda dala ime po mami, koja je isto prerano umrla prije dvije i pol godine. Meni je deda dao ime, tako da bi i ja i dedino ime htjela dati svojem sinu. Mamino ime nije baš često, a dedino je.

sent from my Samsung Galaxy S5 mini
Old 18.05.2016., 15:09   #6
Ja ne zelim dati ime po apsolutno nikome iz obitelji, al to je moja zelja i moj stav. A vi se trebate sami dva medjusobno dogovoriti bez obzira sta mi ovdje tvrdili da je to greska il ne

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 15:15   #7
koje god ime djetetu na kraju daš, koliko god u početku možda bilo čudno - čim par dana budete dijete zvali po imenu, sjest će mu/njoj ko da je najbolje na svijetu... na desetke je takvih slučajeva (probaj zamisliti da se ti ili bilo tko koga poznaješ zove nekako drukčije)

i opusti se... 50% šanse je da će biti curica !
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 15:51   #8
Ja se slazem s tobom, sarajka, meni nije prihvatljivo dati ime po pokojnoj osobi, pogotovo bliskoj. Ja sam s 11 ostala bez tate i cekam bebu i da mi je to ime ne znam kako lijepo, ne bi mogla dijete tako nazvati. Novi zivot, novo ime. Mene bi smetalo da se djetetu govori "dobio si ime po tom i tom, on je bio takav/takva, valjda ces i ti tako", ili jos gore da dijete bude malo zivlje ili u pubertetu problematicno pa da ga usporeduju s tom pokojnom osobom. Mozda pretjerujem i to je rijetko, ali dozivjela sam to s prijateljem i njemu je bio teret nositi to ime.

Za ime se oba roditelja moraju slozit, a tvoja ideja o dva imena je jako dobra ili da to bude krsno ime ako se dijete krsti.
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 16:56   #9
Ime dijeteta bi po meni trebala biti zajednička odluka a ne da jedna strana mora pristati na ime koje joj je ružno zato što se tako zvao tata od druge, kakve su to gluposti?

Mislim da kao prvo morate pričekati da vidite spol bebice, bezveze je da se uzalud svađate a onda bude curica (a moram priznat da mi ovaj tvoj "čekamo ako Bog da dječaka" nikako nije dobro sjeo, al ok tvoja stvar).
Slažem se sa savjetom od prije gdje je netko savjetovao da vidite dal možda postoji neka modernija verzija tog imena koja bi ti bila ok?

Ja na tvom mjestu ne bi pokleknula i pristala na to ime, sigurno se da naći neko kompromisno ime da ste oboje zadovoljni. A umrlom roditelju se počast može izraziti na 100 drugih načina
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 18:02   #10
Pa dajte mu 2 imena i svi zadovoljni
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 18:02   #11
Dragi i ja smo uspjeli napraviti kompromis. Iz različitih smo država i jednostavno smo imena iz njegove prilagodili našoj jer ćemo tu živjeti.
Ne slažem se sa tim forsiranjem. Dijete je zajedničko i morate napraviti kompromis

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 19:31   #12
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Trudna sam i cekamo ako Bog da djecaka nedavno smo poceli diskutovati imena ja i muz i on je izrazio zelju da dijetetu da ime po svom pokojnom ocu.Ja sam onda rekla da je to ime meni skroz neprihvatljivo jer je starije i tesko za izgovorit,plus sto bi se osjecala neugodno da ga zovem po imenu njegovog oca.Znaci nikako mi ne pase to ime.Predlozila sam da se da 2 imena pa neka to bude drugo ali on to ne zeli .

Ispricala sam svojoj majci i ona smatra da ja grijesim jer je "Grijeh" odbiti ga u tome,uglavnom ja sam sada u dilemi,jer ne mogu to ime nikako a ovamo se osjecam lose sto sam odbila tu njegovu zelju.da li grijesim ?
Vec dugo nisam aktivna na vonabijusama jer sam se morala malo iskljucit od svega, ali mislim da je ovo (citaj boldano) u najmanju ruku nezahvalno i djetinjasto. Pogotovo u danasnje vrijeme kada je trudnoca velikoj vecini parova postala izuzetno tesko ostvariva zelja. A i samim tim sto jos uvijek ne znate spol djeteta, cemu voditi takve diskusije.
Alexa334 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 23:37   #13
Aleksa, pretpostavljam da je sarajka iz Bosne. Sto bi reklo da to "ako Bog da" ne znaci da zeli djecaka, a spol nije potvrdjen, nego da zna da ceka decka, pa se nada da ce se roditi ziv i zdrav i da se nista lose nece dogoditi. Kod njih sasvim normalna stvar za reci za sve lijepo sto se treba dogoditi.

Poslano sa mog NOA_MOVEse koristeći Tapatalk
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 07:00   #14
bas tako mmujic,znamo da je djecak
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 15:26   #15
Jel ti bed napisati ime? Mozda mozemo predloziti neku izvedenicu?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 07:20   #16
Pa ja bome ne bi pristala na ime koje mi je ruzno. Sva sreca...dragom tako nesto ne bi niti palo na pamet.

Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
Old 20.05.2016., 09:46   #17
Ja sam imala vise uvjeta za imena, a jedno od njih je bio da se nece zvati po nikome (obitelj-zivoj,nezivoj,idolima,postaru). Takodjer i jednom i drugom se moralo svidjeti ime. Znam za roditelje gdje je mama izabrala ime za prvo dijete (muzu grozno-ok kasnije se navikne naravno), a za drugo muz (mami se ne svidja). To kod mene ne dolazi u obzir. Istina da nismo na kraju imali puno izbora, ali smo zajednicki odlucili.
Sarajka ja bih se borila protiv toga, jer i jesam. Suprug je za drugo dijete do skoro pred kraj inzistirao da se zove po njegovom djedu, ali ja nisam bila popustljiva i moji argumenti su na kraju prevagnuli. A ime je cak danas opet aktualno.
Cepin40 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 10:34   #18
Sve što netko inzistira a drugi to nikako ne može prihvatiti - nije baš dobro rješenje

Ok ako se nekome nešto onak malo ne sviđa jer mu se nešto drugo više sviđa, ali ako se tebi ime baš nimalo ne sviđa, ja ne bi pristala nikako

probajte smisliti neku izvedenicu imena koja je tebi prihvatljiva
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.