Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2016., 10:16   #21
sve kemikalije si lako nabavis i smuckas doma
a izbor mjesta za napad imas u svakom gradu po zelji
ZgSash is offline  
Old 22.03.2016., 10:16   #22
Ovo je sada ne moguće više zaustaviti. Čak da ne ide sve po planu i zaustavi ga zaštitar na nekom ulazu, on će se raznijeti.
Pythonhim is offline  
Old 22.03.2016., 10:16   #23
@stadleter ma daleko od toga, mogu oni svašta, i recimo da dodam na ono gore, aerodrom je posebno velik propust jer sam po sebi ima već sigurnosne kontrole i onda ih u ovakvoj situaciji definitivno treba postrožiti, par dana nakon što uhvate jednog od najtraženijih terorista...

ali nekakav "sirovi" terorizam je teško potpuno istrijebiti. mene iskreno čudi (naravno, ne da žalim zbog toga) da ga nema i više, ali očito sigurnosne službe rade i bolje nego što mi možemo pretpostaviti.
KLCCLK is offline  
Old 22.03.2016., 10:19   #24
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
EU i SAD su na sebe navukli neriješiv problem. Onaj tko se želi raznijeti i sa sobom povesti nekoliko desetaka ili stotina ljudi, to će napraviti. To se zaustaviti ne može, nikakve kontrole tu ne pomažu.
I šta je onda činiti Evropi?? , proterati muslimane ili im kršiti ljudska prava konstantnim pretresom i proverom??
Ili se prosto naviknuti pa pustiti da ubijaju dok im ne dosadi?!

Za 10 godina je garantovana fašizacija Evrope , a o ovim našim prostorima u to vreme neću ni da mislim jer me hvata momentalna jeza.
Old 22.03.2016., 10:21   #25
Po svemu sudeci za 3 mjeseca u Francuskoj nas ceka pravi masakr
Old 22.03.2016., 10:23   #26
Pred cca 6 mjeseci na tom aerodoromu sam u jednom kafiću ostavio jednu malu torbicu na drugoj stolici sasvim slučajno. Našli su me nakon cca 5 minuta i pozvali u neki ured da je otvorim i preuzmem.
Old 22.03.2016., 10:23   #27
Ovakve stvari je nemoguće spriječiti, nemoguće.

Netko tko je spreman na sebe nakačiti eksploziv i ubiti se -praktično je nezaustavljiv....tj. bilo bi moguće to kontrolirati da se ne radi o zaista velikom broju takvih "spremnih" .

Sigurnosne službe prate zasigurno velik broj ljudi te i spriječe velik broj napada, ali u ovim odnosima -svakako ne mogu sve.

Inače, što mislite koliko se stanovnika Brisela u određenim kvartovima u biti barem donekle slaže sa ovim bombašima? Problem je puno dublje prirore nego su neki spremni priznati -što zbog lažne političke koretknosti, što zbog nepoznavanje temelja određene vjere, a što zbog čiste gluposti.
denijama is offline  
Received Infraction
Old 22.03.2016., 10:24   #28
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
@stadleter ma daleko od toga, mogu oni svašta, i recimo da dodam na ono gore, aerodrom je posebno velik propust jer sam po sebi ima već sigurnosne kontrole i onda ih u ovakvoj situaciji definitivno treba postrožiti, par dana nakon što uhvate jednog od najtraženijih terorista...

ali nekakav "sirovi" terorizam je teško potpuno istrijebiti. mene iskreno čudi (naravno, ne da žalim zbog toga) da ga nema i više, ali očito sigurnosne službe rade i bolje nego što mi možemo pretpostaviti.
Da, to je nevjerojatno da bombaš samoubojica može ući na aerodrom koji bi trebao biti jedno od najsigurnijih mjesta u gradu.

Kako je krenulo mislim da će vlade pod pritiskom građana početi na nasilje odgovarati nasiljem,restriktivnijim zakonima i nekom varijantom odmazde. Ove multi kulti gluposti više nitko ne puši.
Kako je netko rekao jednom, people sleep peacefully in their beds at night only because rough men stand ready to do violence on their behalf.
stadleter is offline  
Old 22.03.2016., 10:29   #29
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
I šta je onda činiti Evropi?? , proterati muslimane ili im kršiti ljudska prava konstantnim pretresom i proverom??

Za 10 godina je garantovana fašizacija Evrope , a o ovim našim prostorima u to vreme neću ni da mislim jer me hvata momentalna jeza.
Inače, ovako postaviti stvari je zapravo postavljanje stvari naopako.

Nije stvar u kršenju prava muslimana, već upravo suprotno -Islam je u nekim svojim inačicama, a koje podržava velik broj ljudi, jednostavno u koliziji sa osnovnim ljudskim pravima i zakonima "zapada" . Dok se stvari ne postave na pravo mjesto -neće biti mira. (ili da to ovako dočaram -da osnuiješ stranku koja će u svom programu imati jedan dio značajki islama i šerije -ta stranka bi u dosta zemalja bila zabranjena zbog razno raznih razloga.

Mi (EU) sasvim krivo postavljamo stvari zbog nekakvih vjerskih sloboda i inih stvari. Postoji zakonski demokratski okvir i sve unutar tog okvira je dozvoljeno i ok, a ono što je van tog okvira, pa makar bila i nečija vjera, ne bi smjelo biti dozvoljeno...
denijama is offline  
Old 22.03.2016., 10:30   #30
Ne budimo naivni. Zna se tko se raznosi. Koliko je njih u postotku stanovništva Belgije? Mislim da se brojka vrti oko 7-8%.
Zna se tko su kolovođe u džamijama, zna se tko trguje oružjem itd.
Na kraju će se ispostaviti da su krivce imali u evidenciji.

Europa će imati golemi problem. Već ga sada ima, a rast će ogromnom brzinom. Naime, u ljudskoj prirodi je da bude oprezan i nepovjerljiv. Našem sustavu za obranu politička korektnost baš i nije bitna, pa će tako ljudi što zbog straha što zbog drugih razloga na razne načine poručivati Arapima da nisu dobrodošli ili da ih se klone. To je akcija koja će izazvati reakciju. Krug mržnje.
Dobar dio Arapa, ne svi, jednostavno ne želi pristati na asimilaciju i europske vrijednosti.

Zbilja ne razumijem kako neki misle da će ovo funkcionirati? Obavještajne službe će sve više stezati, a ovi se sve više osjećati ugroženo.
I posve je glupo misliti da je ovo zbog intervencija "Zapada" po arapskim zemljama.....pa nisu ovo pristaše Asada,Gadafija ili Sadama već radikalni vjerski fašisti. Oni su najviše profitirali od pustih intervencija.
Old 22.03.2016., 10:30   #31
Europa nažalost postaje mnogo, mnogo lošije mjesto za život nego je bila prije samo nekoliko godina.

Propast industrije, nezaposlenost mladih, sada i sigurnosni kolaps...

Tužna vremena
Old 22.03.2016., 10:30   #32
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post

Po meni su blesave te priče o protjerivanju muslimana. Terorizam je započeo onog trenutka kada su SAD imale svoj interes napasti Afganistan i Irak, pa sve do danas Sirije. Sve ostalo je posljedica takve agresije.

Nemoguće je zaustaviti kretanje takvih osoba iz arapskih zemalja, a kada jednom dođu na tlo Europe, onda im je vrlo lako osnovati terorističke ćelije i planirati ovakve napade.
Old 22.03.2016., 10:30   #33
Quote:
stadleter kaže: Pogledaj post
Da, to je nevjerojatno da bombaš samoubojica može ući na aerodrom koji bi trebao biti jedno od najsigurnijih mjesta u gradu.

Kako je krenulo mislim da će vlade pod pritiskom građana početi na nasilje odgovarati nasiljem,restriktivnijim zakonima i nekom varijantom odmazde. Ove multi kulti gluposti više nitko ne puši.
Kako je netko rekao jednom, people sleep peacefully in their beds at night only because rough men stand ready to do violence on their behalf.

Ja bih rekao da je po tom pitanju problem prije što multi-kulti nikada nije ni postojao kao pojam. Zapadni Europljani su (iz iskustva) strašni elitisti, na granici s rasizmom, čak i prema drugim Europljanima. Nisu imigranti tu iz ljubavi prema njima jer ih tamo NITKO ne voli, nego zbog koristi, jer rade prljave nisko plaćene poslove da ne moraju domaći.

Ekstremizam ne nastaje u sredinama gdje ne postoji sukob na nekoj razini. Kultorološke razlike same po sebi nisu dovoljne, to mora biti na egzistencijalnoj bazi.
Old 22.03.2016., 10:34   #34
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ja bih rekao da je po tom pitanju problem prije što multi-kulti nikada nije ni postojao kao pojam. Zapadni Europljani su (iz iskustva) strašni elitisti, na granici s rasizmom, čak i prema drugim Europljanima. Nisu imigranti tu iz ljubavi prema njima jer ih tamo NITKO ne voli, nego zbog koristi, jer rade prljave nisko plaćene poslove da ne moraju domaći.

Ekstremizam ne nastaje u sredinama gdje ne postoji sukob na nekoj razini. Kultorološke razlike same po sebi nisu dovoljne, to mora biti na egzistencijalnoj bazi.
ovo je jako krivo i svi podaci te demantiraju.

Bombaši uopće ne dolaze pretežno iz siromašnih obitelji. dobar dio njih je rođen na Zapadu, rade, ili su radili sasvim dobro plaćene poslove i sl.
denijama is offline  
Old 22.03.2016., 10:36   #35
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post

ma naravno, europljani su ogroman problem u europi
ZgSash is offline  
Old 22.03.2016., 10:36   #36
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Inače, ovako postaviti stvari je zapravo postavljanje stvari naopako.

Nije stvar u kršenju prava muslimana, već upravo suprotno -Islam je u nekim svojim inačicama, a koje podržava velik broj ljudi, jednostavno u koliziji sa osnovnim ljudskim pravima i zakonima "zapada" . Dok se stvari ne postave na pravo mjesto -neće biti mira. (ili da to ovako dočaram -da osnuiješ stranku koja će u svom programu imati jedan dio značajki islama i šerije -ta stranka bi u dosta zemalja bila zabranjena zbog razno raznih razloga.

Mi (EU) sasvim krivo postavljamo stvari zbog nekakvih vjerskih sloboda i inih stvari. Postoji zakonski demokratski okvir i sve unutar tog okvira je dozvoljeno i ok, a ono što je van tog okvira, pa makar bila i nečija vjera, ne bi smjelo biti dozvoljeno...
Ja se slažem sa tobom , i ja samo sam postavio problem koji ne mora biti moj stav.

Religije uopšte treba proglasiti zakonski za ideologije(pogotovo islam) i spram njih se tako i odnositi , jer islam od svih religija ima jasan direktan državni i zakonski koncept koji se sporovodi nasiljem i ratom.
Old 22.03.2016., 10:37   #37
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sve kemikalije si lako nabavis i smuckas doma
a izbor mjesta za napad imas u svakom gradu po zelji
I imaš i knjigu za kupiti s uputstvima, korak po korak.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Anarchist_Cookbook
saurs is offline  
Old 22.03.2016., 10:37   #38
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ovo je jako krivo i svi podaci te demantiraju.

Bombaši uopće ne dolaze pretežno iz siromašnih obitelji. dobar dio njih je rođen na Zapadu, rade, ili su radili sasvim dobro plaćene poslove i sl.
pa ne znam baš da su odvjetnici,liječnici,umjetnici,inženjeri,ekonomist i itd..
više su konobari i manualni radnici. a to što je iz naše perspektive dobro plaćen jer ima plaću 1000 eura, ne znači da dobro živi.
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 22.03.2016., 10:37   #39
Prekinut sav javni prijevoz u Bruxellesu, Krizni centar poziva ljude da ostanu "tamo gdje su", uključujući vrtiće, škole i radna mjesta.
KLCCLK is offline  
Old 22.03.2016., 10:39   #40
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Ne budimo naivni. Zna se tko se raznosi. Koliko je njih u postotku stanovništva Belgije? Mislim da se brojka vrti oko 7-8%.
Još manje. Google kaže 6 %.

Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Europa će imati golemi problem. Već ga sada ima, a rast će ogromnom brzinom. Naime, u ljudskoj prirodi je da bude oprezan i nepovjerljiv. Našem sustavu za obranu politička korektnost baš i nije bitna, pa će tako ljudi što zbog straha što zbog drugih razloga na razne načine poručivati Arapima da nisu dobrodošli ili da ih se klone. To je akcija koja će izazvati reakciju. Krug mržnje.
Točno.
stadleter is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.