Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2016., 00:58   #81
evo mene po prvi put: koga briga za zlato u eurima !!! koga briga za bilo što u eurima !!!
jebeni dolar je svjetska valuta. valuta u kojoj se obavlja sva ili većina trgovine u svijetu. oćeš kukuruz, metal, plastiku, automobile .... i dok se to ne promjeni, a zaboli nas sve hoće li to biti sutra ili nikada, do tada ćemo gledati cijenu zlata u dolarima. kužiš? cijeli svijet gleda cijenu zlata u dolarima pa stoga i mi.
ja nemam dolare niti sam ih imao i opet gledam cijene u dolarima. očito je da su neki džabe išli u školu.
Old 21.08.2016., 11:41   #82
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Boli nas kuki koliko je zlato u eurima, nama je važno koliko je u kunama eto sad si dobio svoje
Ma većini ljudi ako šta ostane od plaće odma to mijenjaju u eure, dakle to je štednja u eurima. Kuna recimo nije puno se mijenjala u odnosu na eur.
Dakle većina ih ima eure u banci.

Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
evo mene po prvi put: koga briga za zlato u eurima !!! koga briga za bilo što u eurima !!!
jebeni dolar je svjetska valuta. valuta u kojoj se obavlja sva ili većina trgovine u svijetu. oćeš kukuruz, metal, plastiku, automobile .... i dok se to ne promjeni, a zaboli nas sve hoće li to biti sutra ili nikada, do tada ćemo gledati cijenu zlata u dolarima. kužiš? cijeli svijet gleda cijenu zlata u dolarima pa stoga i mi.
ja nemam dolare niti sam ih imao i opet gledam cijene u dolarima. očito je da su neki džabe išli u školu.
Ti kupuješ zlato u dolarima jer živiš u americi?
Ako je tako to je ok.
ja govorim za europljane, za njih je bitna cijena u eurima a ne dolarima.
jer europljani kupuju zlato za eure.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 18:57   #83
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
Za one koji ekčli trguju fizičkom zlatom, a ne bleje u monitore i klikaju, bitna je cijena u eurima i ponekad u kunama.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 20:05   #84
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Fizički da, ali ima drugih opcija rada... iako, i tu je pitanje, dokad.
Ako si u Engleskoj, idealno za raditi... 4 mjeseca i 12.000 eura profita na investiciju 1.000 eura
A ovim tempom brzo stiže i cilj od 250.000 eura
http://kokosar2.blogspot.hr/
JPP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 20:51   #85
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Za one koji ekčli trguju fizičkom zlatom, a ne bleje u monitore i klikaju, bitna je cijena u eurima i ponekad u kunama.
Problem je onoga ko je gledao cijelo vrijeme zlato u dolarima da je prilično propustio kupnju (iako moguće ostavljam još prostora za rast na xau/eur), sad bi mu se moglo dogoditi da tečaj eur/usd ode natrag recimo na 1,35, a cijena xau/eur ostane na ovim razinama, a xau/usd ode npr. na 1500usd/oz.
Iako kažem moguće je da to ode i više na xau/eur i xau/usd ali prilično zakašnjenje je već sad na xau/eur.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 11:35   #86
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post

Za one sklone špekuliranju preporučio bih rudare ( tko želi mogu mu i predložiti par rudara za realizaciju takvog prinosa ), čiji je potencijal/ali i rizik znatno veći........tu bi se moglo postići i prinos od 40-45% godišnje ( na rok tri godine )
Očito su svi pametni i znaju najbolje ( ) , a ja bih eto baš volio da napišeš svoj izbor da vidim nisam li eventualno nešto propustio.
Old 22.08.2016., 12:05   #87
Kad ti napišeš svoj izbor napisati ću i ja svoj........mislim da je to fer......

A inače na pm možeš dobiti taj podatak i bez da stavljaš svoje favorite na forum, hehe
Old 22.08.2016., 14:57   #88
Nista danas nije sigurno,a pogotovo u Hrvatskoj.Po meni je nekako najbolja solucija uz orocenje kupnja zlata i srebra jer su cijene niske,a kasnije ce nastavit rasti...
Skrillexrules is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 13:34   #89
Otisao sam neki dan do HPB ugovorit oročenu štednju. Kamata je slabašna i bankar mi je ponudio da iznos uložim u obveznice preko njih. Pros.god.prinos im je čini mi se 4.5%, fond je star 10 god i više manje se tako kretao prinos.

Sta mislite o tom kao alternativu štednji?
Jel uvijek imaju izlaznu naknadu ili je nema nakon xy godina?
Jesu li i tu nametnuli išta slično poput oporezivanja kamata na štednju?
tokyobynight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 14:10   #90
Je oporezuje se..
Gledajući npr pbz bond fond, ja sam davno bio u njemu, ima lijepe prinose zadnjih 3 godine.
Moja majka je imala sreće i uložila baš u pravo vrijeme, jer sjećam se prije toga su bili katastrofični padovi za bond fondove, mislim da su taj pbz i hpb-ov gadno padali, čak do 10% je bilo jedne godine.
No gledajući dugoročno, može se računati na nekih 3% godišnje.
Ti fondovi ulažu u domaće obveznice i rizik postoji ukoliko država neće moći podmirivati svoje obveze.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 12:43   #91
Quote:
tokyobynight kaže: Pogledaj post
Otisao sam neki dan do HPB ugovorit oročenu štednju. Kamata je slabašna i bankar mi je ponudio da iznos uložim u obveznice preko njih. Pros.god.prinos im je čini mi se 4.5%, fond je star 10 god i više manje se tako kretao prinos.

Sta mislite o tom kao alternativu štednji?
Jel uvijek imaju izlaznu naknadu ili je nema nakon xy godina?
Jesu li i tu nametnuli išta slično poput oporezivanja kamata na štednju?
moja preporuka...i to u omjeru 1:1
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 12:44   #92
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Je oporezuje se..
Gledajući npr pbz bond fond, ja sam davno bio u njemu, ima lijepe prinose zadnjih 3 godine.
Moja majka je imala sreće i uložila baš u pravo vrijeme, jer sjećam se prije toga su bili katastrofični padovi za bond fondove, mislim da su taj pbz i hpb-ov gadno padali, čak do 10% je bilo jedne godine.
No gledajući dugoročno, može se računati na nekih 3% godišnje.
Ti fondovi ulažu u domaće obveznice i rizik postoji ukoliko država neće moći podmirivati svoje obveze.
ne oporezuje se,plaća porez samo onaj koji je nestrpljiv.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 12:48   #93
Ima li tko iskustva s Allianz Equity fondom?
BBBOg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 10:15   #94
bok, student sam i imam nekakvu mau ušteđevinu od 30000kn.
Radim neke sitne poslove uz faks pa bih zelio otvoriti neku stednju ili osiguranje gdje bih mogao mjesecno uplacivati do 1000kn ili nakon svakog ljeta 10 000kn.
Ima li išta pametno, cisto da ne drim novac kod kuce odnosno da ga ne potrosim na gluposti a ovako bih bar malo mislio na buducnost.
Orocio bih bar na 5 godina
cunka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 06:34   #95
Quote:
cunka72 kaže: Pogledaj post
bok, student sam i imam nekakvu mau ušteđevinu od 30000kn.
Radim neke sitne poslove uz faks pa bih zelio otvoriti neku stednju ili osiguranje gdje bih mogao mjesecno uplacivati do 1000kn ili nakon svakog ljeta 10 000kn.
Ima li išta pametno, cisto da ne drim novac kod kuce odnosno da ga ne potrosim na gluposti a ovako bih bar malo mislio na buducnost.
Orocio bih bar na 5 godina
Kod osiguranja ti novac nije na raspolaganju ako bi ti slučajno zatrebao a štednju možeš otvoriti u najbližoj banci odnosno tamo gdje imaš i druge račune. A "nešto pametno" u smislu dobrih kamata nema već odavno.
Old 12.09.2016., 21:10   #96
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kod osiguranja ti novac nije na raspolaganju ako bi ti slučajno zatrebao a štednju možeš otvoriti u najbližoj banci odnosno tamo gdje imaš i druge račune. A "nešto pametno" u smislu dobrih kamata nema već odavno.

Pogledao sam kamatne stope svim bankama i jako su lose, eventualno splitska banka i imex cini mi se imaju malo vece kamate na orocenje.

Kakva je situacija sa osiguranjima, postoji li neko osiguranje npr na vise godina ali da uplacujem pomalo?
cunka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 17:01   #97
Quote:
cunka72 kaže: Pogledaj post
Kakva je situacija sa osiguranjima, postoji li neko osiguranje npr na vise godina ali da uplacujem pomalo?
Svako osiguranje to nudi ali tu ćeš se još manje usrećiti sa kamatama (prinosom).
Old 25.11.2016., 01:07   #98
jel mi moze netko dati malo informacija u vezi ove obveznice koja je bila spomenuta par stranica ranije - https://hr.products.erstegroup.com/R...&ID_NOTATION=#

kakvi su tu rizici? koliko sam skuzio imam 2 put godisnje dospijece kamate na udio u obveznici, jel to znaci da kupim udio tjedan dana prije zadnjeg dospijeca da zaradim tu fiksu kamatu odmah?
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 22:14   #99
Mozete li mi reci koji fonodovi u HR su oporezivi, odnosno u koje od njih porezna uprava ima uvid?
Ako sam dobro shvatio svi fondovi (novcani, obveznicki, dionicki, mjesoviti) su oporezivi ako se u roku 3 godine od uplate ostvari dobit i iz fonda se povuce lova.
Da li to znaci da ako nema porezne osnove, drzava niti ne zna da korisnik ima ulozena sredstva u fondu?
stegaNo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 02:41   #100
Quote:
madison kaže: Pogledaj post
Ma, nema se šta mozgat,lijepo uzmi tu ušteđevinu odmah i otiđi u prvu kladionicu i sve stavi na Dinamo da će biti prvak HNL-a za sezonu 2016/17,koliko je vjerovatno da neće?!
Ako ne vjeruješ meni,pitaj Zdravka ,pa da vidiš što će ti reći.
Znači to ti je sad na početku sezone koef. cca. 1,5,znači imaš odmah 50% na ulog,dok odbiješ m.t. i porez ostane ti 20-25% na ulog,znači digao si 25% kamata za godinu dana...
Kako dobrih savjeta ima na forumu. Za one koji ne prate nogomet, Rijeka ima 6 bodova prednosti.
Argentinac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.