Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2016., 12:07   #21
Popio sam sinoć prvi puta Misar,nisam osjetio ništa specijalno,kako bi to uopće trebalo djelovat ?
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 12:16   #22
pa Misar bi te trebao smiritu, opustiti, to je ansiolitik koji djeluje za nekih sat do dva. uvijek postoji mogućnost da doza nije pogođena i da ju je potrebno korigirati. no rekao si da za 10 dana odlaziš ponovo kod dr, pa se popričaj s njim. ima i drugih anksiolitika koji ti mogu pomoći, no to ćeš sve dogovarati s liječnikom. inače, tebi je to dao liječnik opće prakse? osobno preferiram da mi te lijekove (za anksioznost i depru) daju isključivo psihijatri. oni su ipak specijalisti.
Old 21.08.2016., 16:54   #23
Dijagnoza anksioznost i okp. Pijem Deprozel i Zioru (Zyprexa) oko 20 dana. Osjećam malo poboljšanje, samo kaj su prisilne misli još uvijek tu negdje.
Isto osjećam neki kao nemir, kao da ne mogu dugo sjediti, moram nešto raditi, jel to od AD-a? Jel netko pije ovaj AD? Iskustva?
Jer meni je Starcitin koji sam pila prije ovoga počeo jako brzo djelovati.
karlovčanke is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 17:39   #24
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
pa Misar bi te trebao smiritu, opustiti, to je ansiolitik koji djeluje za nekih sat do dva. uvijek postoji mogućnost da doza nije pogođena i da ju je potrebno korigirati. no rekao si da za 10 dana odlaziš ponovo kod dr, pa se popričaj s njim. ima i drugih anksiolitika koji ti mogu pomoći, no to ćeš sve dogovarati s liječnikom. inače, tebi je to dao liječnik opće prakse? osobno preferiram da mi te lijekove (za anksioznost i depru) daju isključivo psihijatri. oni su ipak specijalisti.
pretpostavljam da ce me on dalje i uputiti kod psihica nekog ako se situacija ne popravi,ali kao sto kazem nisam nista specijalno osjetio od tog misara,možda sam se trebao dovest u napetu situaciju pa bi znao bolje,doduse sutra krece radni tjedna pa budem vidio kakva ce bit situacija na poslu.
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 18:15   #25
Quote:
fafenštajnka kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.
ja završila dnevnu bolnicu. 7 tjedana.
zadnjih par dana sam napravila lavovski posao s jednom divnom doktoricom, koja radi dobri stari psihoanalitički pristup po Freudu. i napokon sam eto saznala uzroke svoje anksioznosti. moj racio zadovoljen. dobila upute i što trebam raditi da izađem iz labirinta.

trebam li napomenuti da se osjećam lošije nego kad sam ušla? tješim se da je zbog toga što je rad pred kraj zaista bio intenzivan, što sam dobila uvide i povezala sve končiće. sad se to valjda treba skuhati u meni. i trebam progutati tu gorku pilulu koju sam dobila kao rješenje. nije lako. al idem ja dalje.

kak ste ljudi? Azz? Tam? Pigsy? :*
Draga Faf, pa stvarno sam već brinula gdje si....
Mislim da je prodlično što si saznala korijene svog problema i još bolje - dobila putokaz za izlaz iz labirinta. To mi se čini neprocjenjivim. Samo polako i hrabro. Vjerujem da je bolno, no sada barem znaš u kojem smjeru ići
Moji anksiozni simptomi su uglavnom pod kontrolom, mislim da već mjesec dana nisam uzela baš ništa od anksiolitika. Jave se tu i tamo neki 'trzaji' (nestabilnost, lelujavost), ali ih se trudim ignorirati, pa odlete.
Od jeseni počinjem s intenzivnijom terapijom (psihoanalitička). Do sada sam imala 1-2 x mjesečno, a sada prelazimo na 1 x tjedno. Ak se tad ne ubijem, neću nikad, jer sam obavezno nakon terapije suicidalna (kad sve to dođe na površinu, pa dok se ne slegne nazad u podrum). Malo me obeshrabrilo što je šrinkica rekla da nije sigurna hoćemo li imati uspjeha jer imam previše raznih trauma, ali ćemo probati i dati sve od sebe
Tam se baš ne javlja. Nedavno se kratko javila da ima jade oko ljubavnog trokuta i od tada ni traga ni glasa.
Drago mi je da si odradila Dnevnu.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 18:19   #26
Quote:
kas0 kaže: Pogledaj post
Popio sam sinoć prvi puta Misar,nisam osjetio ništa specijalno,kako bi to uopće trebalo djelovat ?
Ako si nedugo nakon toga išao spavati, onda nisi ni mogao osjetiti nešto posebno. Misar (isto kao i Xanax, Helex) počnu djelovati nakon 0,5-1h i zatim djeluju oko 2-5 sati (kako kod koga).
Misar djeluje tako da te sedira, opusti, smiri psiho-fizičku napetost, kod mnogih zatim posljedično i uspava. Ako si spavao - nisi mogao ništa posebno ni osjetiti (jedino prije nego si utonuo u san), a dok si se probudio - nije više niti djelovao...
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 18:35   #27
Quote:
karlovčanke kaže: Pogledaj post
Dijagnoza anksioznost i okp. Pijem Deprozel i Zioru (Zyprexa) oko 20 dana. Osjećam malo poboljšanje, samo kaj su prisilne misli još uvijek tu negdje.
Isto osjećam neki kao nemir, kao da ne mogu dugo sjediti, moram nešto raditi, jel to od AD-a? Jel netko pije ovaj AD? Iskustva?
Jer meni je Starcitin koji sam pila prije ovoga počeo jako brzo djelovati.
sigurno da ti taj nemir može biti od ad-a, a što se usporedbe tiče niti su svi ad-ovi isti, niti jednako na sve djeluju. kod mene recimo čak ni isti ad nije isto djelovao 1. i 2. put. prvi put je teklo sve školski, glatko, a drugi put - ludilo (nemir, pogoršanje anksioznosti, itd.)

kas0, mislim da će bit mnogo bolje ako ti terapiju odredi psihijatar a ne LOM

Pigsy, suicidalna si svaki put nakon pt? pa što ti terapeut kaže na to? i u kakvom stanju te pušta iz ordinacije kad se tako loše možeš osjećati? koliko znam, oni bi trebali znati procijeniti stanje klijenta, te ga stabilizirati prije kraja seanse, a ne da ovaj izlazi u rasulu iz ordinacije. mislim, dogodilo se i meni mnogo puta da osjećam prazninu, pa i nezadovoljstvo, no nipošto nisam bila u tako nekom ozbiljnom stanju kao što je suicidalnost.
Old 21.08.2016., 19:49   #28
Da se malo nadovezem na ovu konstataciju da izades "suicidalna" s psihoterapije. Ja doduse nemam taj moment ali i meni se zna desiti da me tako zna razvaliti na terapiji da izadem bjedan ko ris. Najradije bi ju izvrijedao do boli. Onda pak drugi puta joj to sve kazem i izadem skroz "normalan"
Ono sta me nekad razljuti ili intenzivira mi strah je moja brija da cu postat previse "ovisan" o istoj tj.da cu se previse oslanjat na psihoterapeuta. To sam joj i spomenuo pa je rekla da je to poznat fenomen u pojedinim etapama psihoterapije.
Evo i jos jedno pitanje za kraj....
Da li vama anksioznost izaziva ili je izazivala gubitak teka tj.apetita. mene zna tako razdrondat da ponekad nisam siguran dali mi ona izaziva gadenje tj muku oko redovitog hranjenja ili neka fiz.bolest zeluca
Ono doslovno jedem na silu. Pred dvije god.sam bio na gastroskopiji. Reko mi gastric da imam blagi GERB i da to moze biti od psihe. Prosle godine na kolonoskopiji zbog ucestalih proljeva. Nalaz bio uredan
Sada muku mucim dali ponovno gastricu ili je to ipak od anksioznosti.
Sta mislite?

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
Old 21.08.2016., 20:03   #29
Quote:
Stik kaže: Pogledaj post
Da li vama anksioznost izaziva ili je izazivala gubitak teka tj.apetita. mene zna tako razdrondat da ponekad nisam siguran dali mi ona izaziva gadenje tj muku oko redovitog hranjenja ili neka fiz.bolest zeluca
Ono doslovno jedem na silu. Pred dvije god.sam bio na gastroskopiji. Reko mi gastric da imam blagi GERB i da to moze biti od psihe. Prosle godine na kolonoskopiji zbog ucestalih proljeva. Nalaz bio uredan
Sada muku mucim dali ponovno gastricu ili je to ipak od anksioznosti.
Sta mislite?
pa ja mislim da je uvijek dobro otkloniti organski uzrok. što se tiče gubitka apetita ja sam ga bila potpuno izgubila. nisam mogla ni gutat, mučnine su mi bile i tako to...uglavnom, jako sam mršavila i bojala se za svoje zdravlje (vjerovala sam da je nešto organski). u to vrijeme kad mi je bilo jako teško uz ad su mi dali i ap i od njega sam se konačno udebljala. naravno, prestankom uzimanja njega opet sam smršavila, no u međuvremenusam sam se stabilizirala tako da prihvaćam to da sam od onih mršavijih i da to nema veze s nikakvim bolestima.
nisam specijalist, no ukoliko ti je kolonoskopija bila ok mislim da nema potrebe da je opet radiš. isto se prije svega posavjetuj s liječnikom.
Old 21.08.2016., 20:20   #30
Quote:
pa ja mislim da je uvijek dobro otkloniti organski uzrok. što se tiče gubitka apetita ja sam ga bila potpuno izgubila. nisam mogla ni gutat, mučnine su mi bile i tako to...uglavnom, jako sam mršavila i bojala se za svoje zdravlje (vjerovala sam da je nešto organski). u to vrijeme kad mi je bilo jako teško uz ad su mi dali i ap i od njega sam se konačno udebljala. naravno, prestankom uzimanja njega opet sam smršavila, no u međuvremenusam sam se stabilizirala tako da prihvaćam to da sam od onih mršavijih i da to nema veze s nikakvim bolestima.
nisam specijalist, no ukoliko ti je kolonoskopija bila ok mislim da nema potrebe da je opet radiš. isto se prije svega posavjetuj s liječnikom.
Da. Kuzim.Sumnjam da ce me opet slat na gastroskop. Jedino da platim ali otom potom
Meni je psihicka dala sulpirid 50mg 1-1-0. Ali da podignem recept jedino ako bas ne mogu nikako izdrzat. Kao ta najmanja doza kroz mj.dana i vise od toga ne. Cisto da mi otvori apetit. Hm....sada se dvoumim da ipak dignem

Old 21.08.2016., 20:40   #31
e pa i meni su isto dali AP pa mi se poboljšao apetit, isto tako privremeno. uzmi ga, nemoj se bojat. (mene bilo u momentu malo onako ubilo u pojam da sa došla do tud da treba AP, ali izvuklo me u kombinaciji s AD-om).

btw, još ti iz iskustva mogu preporučiti uzimanje B vitamina (on je dobar i za nerve i za apetit), a ako su ti mučnine imaš u apoteci za nabavit tabletice na biljnoj bazi od đumbira. meni su pomagale
Old 21.08.2016., 20:51   #32
Quote:
sigurno da ti taj nemir može biti od ad-a, a što se usporedbe tiče niti su svi ad-ovi isti, niti jednako na sve djeluju. kod mene recimo čak ni isti ad nije isto djelovao 1. i 2. put. prvi put je teklo sve školski, glatko, a drugi put - ludilo (nemir, pogoršanje anksioznosti, itd.)
To znam za ad jer ni meni prvi i drugi put nije isto djelovao, prvi put su mi nuspojave bile puno gore.
Sutra sam na psihoterapiji pa ću o svemu popričati sa doktoricom. Evo sad je ok, ali popodne sam se dizala sto puta, nisam mogla sjediti, a inače baš nisam nešto poletna.
karlovčanke is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 21:06   #33
Quote:
e pa i meni su isto dali AP pa mi se poboljšao apetit, isto tako privremeno. uzmi ga, nemoj se bojat. (mene bilo u momentu malo onako ubilo u pojam da sa došla do tud da treba AP, ali izvuklo me u kombinaciji s AD-om).

btw, još ti iz iskustva mogu preporučiti uzimanje B vitamina (on je dobar i za nerve i za apetit), a ako su ti mučnine imaš u apoteci za nabavit tabletice na biljnoj bazi od đumbira. meni su pomagale
Tnx. Pijem b complex ali ta anksioz.je ocito prejaka pa bas i ne otvori apetit. A i meni mrak na oci pao kad mi to dala. Ali kao 50 mg da se daje 2x dn.i ljudima koji imaji cir na zelucu.
A izgleda da cu ga uzet. Neda mi se vise helex popit da bi se skulirao i pojeo nesto. Hvala na savjetu

Old 21.08.2016., 21:10   #34
Quote:
karlovčanke kaže: Pogledaj post
To znam za ad jer ni meni prvi i drugi put nije isto djelovao, prvi put su mi nuspojave bile puno gore.
Sutra sam na psihoterapiji pa ću o svemu popričati sa doktoricom. Evo sad je ok, ali popodne sam se dizala sto puta, nisam mogla sjediti, a inače baš nisam nešto poletna.
najbitnije da si sad ok

ja sam ludavice hiperaktivnosti imala i na Zoloftu i Prozacu, valjda ti lijekovi (SSRI) tako djeluju na mene - kao amfetamini. tako da znam kako ti je....mislim, ja sam do tada u životu trčala samo ako me netko lovio, a za vrijeme Zolofta sam morala trčati da izbacim energiju
Old 21.08.2016., 21:29   #35
Quote:
Pigsy, suicidalna si svaki put nakon pt? pa što ti terapeut kaže na to? i u kakvom stanju te pušta iz ordinacije kad se tako loše možeš osjećati? koliko znam, oni bi trebali znati procijeniti stanje klijenta, te ga stabilizirati prije kraja seanse, a ne da ovaj izlazi u rasulu iz ordinacije. mislim, dogodilo se i meni mnogo puta da osjećam prazninu, pa i nezadovoljstvo, no nipošto nisam bila u tako nekom ozbiljnom stanju kao što je suicidalnost.
Ne svaki put, ali često. Ne pokazujem to toliko pred njom, nego me 'strefi' kasnije, jer se u razgovoru dotaknemo događaja kojih se ne volim prisjećati. Bilo je puno groznih i ja sam ih sve 'pospremila u ladice', za većinu i 'zaboravila' da su se ikada dogodili jer mi je jedino taj mehanizam potiskivanja pomogao da 'preživim'. A na terapiji ona kopa po tome, moram se toga prisjećati i prepričavati i onda mi sve 'ispliva van' i bude mi prilično teško tako s tim vani hodat svjetom.
Šrinkica kaže da možda ova vrsta terapije nije za mene jer imam pregroznih trauma kojih mi se prebolno sjećati (razna zlostavljanja, silovanja etc.) i da ako mi je preteško, da je možda bolje da se samo pokrpam lijekovima ili da inteziviramo terapiju na 1x tjedno, gdje će ona onda imati više prostora da me 'pokrpa' nakon što nešto ispliva van s čim mi je teško se nositi. Dogovorile smo probati ovo drugo - intenzivirati terapiju.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 21:32   #36
Quote:
Da se malo nadovezem na ovu konstataciju da izades "suicidalna" s psihoterapije. Ja doduse nemam taj moment ali i meni se zna desiti da me tako zna razvaliti na terapiji da izadem bjedan ko ris. Najradije bi ju izvrijedao do boli.
To i meni zna biti. Što je najgore, ja onda postanem grozno sarkastična, a ona to skuži, pa mi veli da smo gotovi za danas
Što je najbolje - kroz koji tjedan točno skužim zašto sam tada bila ljuta, u koju žicu me piknula, zašto me zaboljelo i osvjesti mi se dio na kojem trebam poraditi

Quote:
Da li vama anksioznost izaziva ili je izazivala gubitak teka tj.apetita
Da, izazivala mi je - i mučnine i gubitak teka. Skužila sam da nije organski uzrok nakon što bi poslje X-a prolazilo.
Meni Sulprid nije nešto pomogao, al navodno zna biti dobar kod psihogenih mučnina.

Zadnje uređivanje Eugen C : 21.08.2016. at 23:19. Reason: spajanje postova
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 21:43   #37
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Ako si nedugo nakon toga išao spavati, onda nisi ni mogao osjetiti nešto posebno. Misar (isto kao i Xanax, Helex) počnu djelovati nakon 0,5-1h i zatim djeluju oko 2-5 sati (kako kod koga).
Misar djeluje tako da te sedira, opusti, smiri psiho-fizičku napetost, kod mnogih zatim posljedično i uspava. Ako si spavao - nisi mogao ništa posebno ni osjetiti (jedino prije nego si utonuo u san), a dok si se probudio - nije više niti djelovao...
Nisam išao spavat, odmah neg 3-4 sata nakon Misara,vidjet cemo sta ce biti u buduće.
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 21:48   #38
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Da, izazivala mi je - i mučnine i gubitak teka. Skužila sam da nije organski uzrok nakon što bi poslje X-a prolazilo.
Meni Sulprid nije nešto pomogao, al navodno zna biti dobar kod psihogenih mučnina.
Sada kuzim da ipak to moze biti od anksioznosti. To me interesiralo. Naravno brijem da nije organski. Kao sto rekoh pokusat cu onda s tim Eglonylom od 50mg pa cemo vidjeti. Vrazja anksioznost. Najgore sta doktori kazu ako nije od GERB-a onda je psiha i obrnuto.

Old 21.08.2016., 22:20   #39
Quote:
Sada kuzim da ipak to moze biti od anksioznosti. To me interesiralo. Naravno brijem da nije organski. Kao sto rekoh pokusat cu onda s tim Eglonylom od 50mg pa cemo vidjeti. Vrazja anksioznost. Najgore sta doktori kazu ako nije od GERB-a onda je psiha i obrnuto.

Frende ja ti imam taj GERB i kronični gastritis, i poprilicno sam siguran da ovo sto mi se dešava ima velike veze s tim,od kad sam dobio taj GERB sve je nekako otišlo nizbrdo hajmo reć
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 22:26   #40
Quote:
kas0 kaže: Pogledaj post
Frende ja ti imam taj GERB i kronični gastritis, i poprilicno sam siguran da ovo sto mi se dešava ima velike veze s tim,od kad sam dobio taj GERB sve je nekako otišlo nizbrdo hajmo reć
Divno. Ok da nas admin ne kazni jer pricamo o GERB-u ali nikad nisam mislio da je taj gubitak teka od toga. Ono...dobio sam lijek kura od dva mj i sada nakon skoro dve godine opet. Ja brijem da gerb ipak ne izaziva takve simptome. LOM-ica mi da Emaneru za mj.dana da se smiri zeludac i preporucila mi caj od komoraca ali meni se ipak cini da je to od anksioznosti. Zato mi psihicka i dala Eglonyl ako bas budem i dalje imao problema s apetitom. Meni se nakon obroka barem 3-4 sata sve vraca nazad i naravno da mi to stvara strah,a samim time anks.raste.

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.