Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2005., 07:52   #1
champ
Registrirani korisnik

champ Avatar

Registracija: Oct 2003.
Lajsne za laminat..

Postavio sam laminat, i sad ne znam kako postaviti kutne lajsne.. Ne bih želio bušiti zidove i stavljati tiple.. One plastične kopče koje se ljepe na zid nisu se pokazale pouzdanima.. Može li se lajsna zalijepiti za zid? Koje ljepilo bi preporučili? Ili postoje obostrano ljepljive trake za to? Hvala na savjetima)
Old 17.05.2005., 08:35   #2
fikus
2 tz i 3 sz lista

fikus Avatar

Registracija: Feb 2003.
Re: Lajsne za laminat..

Quote:
champ kaže:
Postavio sam laminat, i sad ne znam kako postaviti kutne lajsne.. Ne bih želio bušiti zidove i stavljati tiple.. One plastične kopče koje se ljepe na zid nisu se pokazale pouzdanima.. Može li se lajsna zalijepiti za zid? Koje ljepilo bi preporučili? Ili postoje obostrano ljepljive trake za to? Hvala na savjetima)
lajsne se uvijek fiksiraju u zid jer pod radi i moraš mu ostaviti prostora da se miče ispod lajsni, ako lajsnu fiksiraš u pod ona će se micati zajedno sa podom
problem plastičnih kopči nije u njima nego u grbavim zidovima
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 08:41   #3
champ
Registrirani korisnik

champ Avatar

Re: Re: Lajsne za laminat..

Quote:
fikus kaže:
lajsne se uvijek fiksiraju u zid jer pod radi i moraš mu ostaviti prostora da se miče ispod lajsni, ako lajsnu fiksiraš u pod ona će se micati zajedno sa podom
problem plastičnih kopči nije u njima nego u grbavim zidovima
Pa jasno da cu fiksirati uz zid, zid je ravan.. ali one plastične kopče slabo drže lajsne, zato bih ih zalijepio za zid! Ili nekim dobrim ljepilom, ili trakama.. samo ne znam što odabrati!
Old 17.05.2005., 09:14   #4
fikus
2 tz i 3 sz lista

fikus Avatar

Re: Re: Re: Lajsne za laminat..

Quote:
champ kaže:
Pa jasno da cu fiksirati uz zid, zid je ravan.. ali one plastične kopče slabo drže lajsne, zato bih ih zalijepio za zid! Ili nekim dobrim ljepilom, ili trakama.. samo ne znam što odabrati!
ljepljenjem lajsne na zid ti praktično lijepiš lajsnu na boju, obzirom da lajsna isto radi praksa je pokazala da uslijede toga dolazi do pucanja boje na zidu
fikus is offline  
Odgovori s citatom

Old 17.05.2005., 09:26   #5
champ
Registrirani korisnik

champ Avatar

A silikonski kit? On je elastičan, a dobro se lijepi na gotovo sve vrste podloga?!
Old 17.05.2005., 10:32   #6
fikus
2 tz i 3 sz lista

fikus Avatar

Quote:
champ kaže:
A silikonski kit? On je elastičan, a dobro se lijepi na gotovo sve vrste podloga?!
nije stvar u ljepilu ili sredstvu za lijepljenje, nego u tome da će lajsna na dužini od cca 3 metra u toku godine ovisno o relativnoj vlagi zraka raditi par milimetara po dužini, kako je ona zalijepljena na boju na zidu, zid a automatski i boja nemaju takvo diletiranje obično se dešava da lajsna na nekim mjestima otrgne boju, pogotovo tamo gdje ima više nanosa boja
u pravilu sve vrste pokrovnih lajsni bi trebale boti pričvršćene na naćin da mogu nezavisno diletirati čak i kad se radi o istim materijalima jer diletiranje npr. drveta uslijed relativne vlage zraka u prostorijama nije isto na istoj dužini ako je presjek različit, u grubo drvena gedica cca 10X5 cm diletirat će više od letvice 1X5 cm, isto se dešava i kod materijala koji diletiraju uslijed temepraturnih razlika
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 18:42   #7
Ruda
Traktorist

Ruda Avatar

Registracija: Nov 2002.
Quote:
champ kaže:
Naravno, to se i stavlja, a lajsne se zakucaju u zid klamericom....to se i ne vidi.
Kit imaš u raznim bojama
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 05:08   #8
dac
Registrirani korisnik

dac Avatar

Registracija: Mar 2003.
čuj mi smo frendu zalijepili lajsne za zid sa montažnim ljepilom (montage kleber patex ? uhu? I tome slično), bilo je to prije dvije godine. sve je ok. još smo isfugirali lajsne s gornje strane sa bijelim akrilom tak da nema nikakvih rupa - zjeva.
Old 02.07.2005., 09:22   #9
chani
neutral Babylonian

chani Avatar

Registracija: Feb 2005.
Lokacija: Babylon 5, a space station where representatives from various races can meet and resolve their differences peacefully
Quote:
Ruda kaže:
Naravno, to se i stavlja, a lajsne se zakucaju u zid klamericom....to se i ne vidi.
Kit imaš u raznim bojama
mora biti hebena klamerica, ove za 300 kn bas i nisu nekaj kod cokli,a kako se ponasa na laminat lajsnama, nisam jos vidjela u praksi

btw ako i idu se lijepit lajsne silikonom, normalno da ih neces ljepit na truli zid nego na ok maleraj
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 17:06   #10
roberto32
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2008.
Lajsne na laminatima i provlacenje kablova

Imam u stanu laminate i na rubovima su lajsne. Televizor ce mi biti na suprotnoj strani od antenskih uticnica (satelitska+zem. antena). Trebao bi nekako provuci koaksijalne kablove do TV-a. Mislio sam to napraviti ispod lajsni.

Posto nemam iskustva, zanima me da li ce kablovi stati ispod lajsni jer mi je laminat nabubrio i mislim da je dosao skroz do zida, odnosno nema mjesta izmedju laminata i zida za kablove.

Da li netko ima iskustva sa ovim? Ili nekakav prijedlog, da li postoje lajsne ispod kojih imam mjesta za koaksijalne kablove?
roberto32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 01:17   #11
Heg
Registrirani korisnik

Heg Avatar

Registracija: Aug 2005.
Quote:
roberto32 kaže: Pogledaj post

Da li netko ima iskustva sa ovim? Ili nekakav prijedlog, da li postoje lajsne ispod kojih imam mjesta za koaksijalne kablove?

Ima,postoje i nosći lajsni u koje uglaviš kabel prije naticanja lajsne.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 12:13   #12
roberto32
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2008.
gdje to ima za kupiti i koliko otprilike kosta?
roberto32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 14:34   #13
DoomsdayST
Registrirani korisnik

DoomsdayST Avatar

Registracija: Jun 2006.
Evo...
http://www.arbiton.com/strony/1/y/7.php
A ko ih drži, najbolje pitat njid direktno, ali mislin da san ih vidija u Brico-a...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 02:18   #14
LexMoloch
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2009.
Lajsne za laminat

Pozdrav grupi! Često vas čitam, a sad moram i pitati jer ne nađoh što mi treba.

Postavio laminat, sve 5, osim što mi je uzdužno uz jedan zid "zbrisalo" par ploča laminata na 2-2,5 cm od zida. Ne pitajte kako ni kako to nisam uočio prije - umor i rad po noći je valjda glavni razlog, a vjerovanje ostatku ekipe drugi . Ostalo je sve oko 1-1,5 cm razmak. I sad naravno otpadaju ove lajsne od 2,2mm.

Sad mene zanima ima li gdje uZG ili okolici kupiti lajsne od barem 2,5 a još bolje 3cm širine? Ili neki savjet kako to sredit, bez rastavljanja laminata a da se kasnije ne vidi ta rupa između laminata i lajsne?
LexMoloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 11:56   #15
jeronimo
Registrirani korisnik

jeronimo Avatar

Registracija: Nov 2006.
Da postaviš neke lijepe drvene lajsne? Imaš ih veliki izbor .
Ja imam takav slučaj u kuhinji , na podu laminat , lajsne su hrastove , visoke , učvršćene s iver vijcima i tiplama u zid . Ljepše je i čvršće nego plastične lajsne za laminat...
Old 29.08.2009., 12:02   #16
LexMoloch
Registrirani korisnik

Bitno je da su dovoljno široke, a montaža vijcima i tiplama im je plus.

Može preporuka nekog dućana s ok izborom? Skoknut ću do Bauhausa pa ću pogledati i tamo...
LexMoloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 14:35   #17
jeronimo
Registrirani korisnik

jeronimo Avatar

Registracija: Nov 2006.
Ja sam uzeo kod stolara u Karlovcu , vjerujem da u tim Bau centrima u Zg imaju solidnu ponudu...
Old 29.08.2009., 22:20   #18
LexMoloch
Registrirani korisnik

Našao zgodne drvene lajsne u Bauhausu, probao i bit će super.

Sad me zanima postoji li neka kombinacija klipsi/nosača koje se mogu utiplati na zid i pričvrstiti na leđa lajsne? Kao recimo što se montira sokl na nogice kuhinjskih elemenata...

Lajsne su naime konkavno profilirane i skroz su mi zgodne pa mi ih žao bušit . Naravno, mogu ih ušarafit i budem ako ne bude išlo drukčije. Lijepio ih ne bi, radije bi da ih mogu skinut kad/ako treba (farbanje, kablovi itd).

Hvala!
LexMoloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 20:19   #19
pliers
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2012.
lajsna

Pozdrav!
Postavio bih laminat u dnevni boravak koji je produžetak trpezarije i kuhinje a razdvojeni su umjesto zida sa jednom drvenom konstrukcijom fiksiranom na pod(stari parket) tako da je 1 ili 2 cm razlika između letvice na podu od konstrukcije i parketa. Pa me zanima kakvom lajsnom ili nečim drugim da ga spojim s laminatom kad ga postavim na parket?
Isto tako ne bih micao ormare koji se nalaze uzduž cijelog zida zbog dotrajalosti istih..pa je isti problem i tu povezati kraj laminata sa ormarima koji su u jednoj ravnini uzduž čitavog zida.
Molim pomoć!
pliers is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 22:06   #20
Dam911
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2012.
Laminat bez lajsni

Pozdrav drustvo
Hoce li neko ljubazan biti da mi kaze moze li se laminat postaviti bez lajsni s tim da se krajevi fino izravnaju i da se izmedju zida i laminata uradi fugna silikonska?
Dam911 is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja