Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 17:36   #1
Psihoregresija - potraga za prošlim životom

Psihoregresijom do oslobođenja.

Naime,poznajem nekoliko slučajeva psihoregresije.Mnogi su uspjeli saznati što su bili u prijašnjim životima,ali mnogi i ne,jer nisu podlegli hipnozi koja je potrebna d bismo učinili ovaj korak.

Koliko te veze ima sa mistikom?
Hengalla Gall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 17:38   #2
Mnogu su uspjeli imati halucinacije za koje vjeruju da predstavljaju sjecanja na prosle zivote. Jesu li one zaista bas to drugo je pitanje.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 22:19   #3
Stručno vođenje psihoregresije je primjer o kojem govorim.
To može biti temelj amatera da zgrnu lovu ili da sitnim prijevarama postignu posao nego je to stručno upravljanje metodom hipnoze.

Hipnoza je alat kojim se omogućuje povratak unazad,odnosno da otkrijemo gdje je sve naša duša stanovala.
Hengalla Gall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 22:27   #4
Hipnoza je alat kojom se jaca sugestibilnost. Sto sa time radimo je drugi par rukava. Dokazano je pamcenje nepouzdano kako opcenito tako i u hipntotickoj regresiji + sugestibilnost hipnotickog procesa samo dodatno povecava nepouzdanost pa to ima puno vecu terapijsku nego "forenzicku" vrijednost.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:33   #5
Proučavajući njuejdž gluposti naletjela sam na Doreen Virtue prema čijem opisu sam inkarnirani elemental.

Sad me zanima bi li mi regresija mogla "vratiti sjećanja" na taj prošli život? (Nekako kontam da bi to bile zanimljive halucinacije.)
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:07   #6
Nista jednostavnije....
Odes do regresoterapeuta i kazes mu: " U proslom zivotu sam bila elemental, zelim se toga sjetiti."
A koji elemental si bila?
Old 22.10.2016., 19:13   #7
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Hipnoza je alat kojom se jaca sugestibilnost. Sto sa time radimo je drugi par rukava. Dokazano je pamcenje nepouzdano kako opcenito tako i u hipntotickoj regresiji + sugestibilnost hipnotickog procesa samo dodatno povecava nepouzdanost pa to ima puno vecu terapijsku nego "forenzicku" vrijednost.
Drugim riječima,tvrdiš da je to nepostojeće..?
Hengalla Gall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 19:19   #8
Quote:
Hengalla Gall kaže: Pogledaj post
Drugim riječima,tvrdiš da je to nepostojeće..?
Tvrdim da je nepouzdano glede objektivne/materijalne/povijesne realnosti percipiranog iskustva. Samo iskustvo je postojece, naravno.

Tvrdim, u nekoj Jungijanskoj fazoni, da je previse doslovno shvacanje unutarnjih iskustava jednako pogresno kao njihovo odbacivanje. Um treba predstavu simbola kroz koju ce proraditi afektivne sadrzaje. Oni su stvarni, ali scenografija u koju su proicirani ne mora biti.

Previse doslovno svacanje dovodi do fanatizma, deluzija ili barem naivnosti. Svijet je prepun ljudi uvjerenih u bilo sto od reinkarnacije preko zavjere vanzemaljskih gustera sa patuljcima do meinsrtim religioznih ideja jer su nesto vidjeli u nekom transoidnom stanju pa je to sad dokaz da je istina. Naravno, to sto se vrlo cesto vidi upravo ono sto se ocekuje vidjeti i na sto je osoba pricama pripremljena ne dodaje previse na vjerodostojnosti.

To ne znaci da je reinkarnacija nuzno nepostojeca niti da je nuzno svako takvo iskustvo halucinacija koja nije u skladu sa fizickom stvarnoscu, ali da je statisticki za svaki pojedini slucaj, bez dodatnih objektivnih dokaza, besmisleno automatski vjerovati u tako nesto, vjerojatnije ipak jest kako je u pitanju projekcija/fantazija/sugestija...
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 19:23   #9
Čudnovati su putevi ljudskog mozga...Nije mu baš za vjerovati.

A što tek s onim slučajevima, kada se više osoba sjećalo istog života?
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 15:42   #10
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nista jednostavnije....
Odes do regresoterapeuta i kazes mu: " U proslom zivotu sam bila elemental, zelim se toga sjetiti."
A koji elemental si bila?
Ne znam jel se o tom smije javno.

Ali mislim da ću otić trolat regresoterapeuta.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 04:34   #11
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Čudnovati su putevi ljudskog mozga...Nije mu baš za vjerovati.

A što tek s onim slučajevima, kada se više osoba sjećalo istog života?
da, hrpa njih tvrdi da su bili hitleri i napoleoni
To je zbog akashe...zato kazem da nikad ne mozes biti 100% siguran jel to neko sjecanje zaista tvoje ili je samo download tudeg sjecanja
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:48   #12
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
da, hrpa njih tvrdi da su bili hitleri i napoleoni
To je zbog akashe...zato kazem da nikad ne mozes biti 100% siguran jel to neko sjecanje zaista tvoje ili je samo download tudeg sjecanja
Tina Turner tvrdi da je bila Kleopatra.
Old 29.10.2016., 14:33   #13
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ne znam jel se o tom smije javno.

Ali mislim da ću otić trolat regresoterapeuta.
Daj snimi to molim te
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.