Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2005., 10:27   #41
Za one koji u to ne vjeruju.
http://www.slobodnaevropa.org/articl...d10545b5f.html

(Lance Amstrong)
...Danas tridesettrogodišnji Teksašanin, kao obećavajući bicikist obolio je od karicnoma testisa u 25, godini i tada je malo tko vjerovao da će postati jedan od najvećih biciklista svoje generacije. I liječnici su mu davali samo 50 posto šansi da će preživjeti karcinom koji je metastazirao na druge organe , pluća i mozak. No, kasnije su i sami priznali da su mu šanse bile manje od nade koju su mu pružali. Pružiti pomoć i nadu drugima - postala je Amstrongova važna zadaća.

Nakon što je prošle godine osvojio šesti "Tour de France" u Pragu je posjetio mlade pacijente oboljele od karcinoma želeći im pokazati kako bitka nikada nije završena.

"Teško mi je odlaziti u bolnice, još uvijek su svježa sjećanja i razumijem kroz što prolaze bolesnici i njihove obitelji. Moja je obaveza da pričam svoju priču i da pružim oboljelima, obiteljima, liječnicima, medicinskim sestrama - nadu. Ne treba zaboravljati da i liječnike treba podsijećati - da nada uvijek postoji".
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 22:39   #42
Prema podacima od HZZO-a iz 1999. godine svaki četvrti stanovnik Hrvatske za svoga životnog vijeka obolijeva od nekog oblika karcinoma.

Prema podacima od ove godine, taj udio se povećava, u sliedećem 10godišnjem razdoblju se očekuje da će svaki treći stanovnik Hrvatske za svoga životnog vijeka vijeka oboljeti od nekog oblika karcinoma.

Preživjeti će ih otprilike polovica oboljelih. Ma šta god to "preživjeti" značilo.

Smrtnost od karcinoma pomalo prelazi do danas vodeću smrtnost od bolesti kardiovaskularnog sustava.

Trend je takav da je za očekivati da će u populaciji onih trenutno mlađih od 25 godina, za nihovog životnog vijeka svaki drugi obolijeti od nekog oblika karcinoma.

S toga, dobar dio nas će biti u prilici da u praksi provjeri metode borbe protiv karcinoma o kojima na topicu priča.

Ako se nekome čini da su gornji podaci jezivi - vara se.

To je "samo" statistika.

Bar dok se dešava nekome drugome.

V.

Zadnje uređivanje luiz : 15.01.2009. at 16:50.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 00:44   #43
Kako vidim da ima velik broj "čitača" ovog topića to ću iznijeti jedan pasus iz moje knjige koji bi mogao dopuniti neke spoznaje kod onih koji razmišljaju o onome što pročitaju.
Svakako, ovaj tekst se ne odnosi samo na bolesna stanja koja su vezana za karcinom.

"...Treba da znate da sve spiritualne terapije [akupunktura, bioenergija, joga, Tai Chi… a svakako i liječenjem svjetlom (helioterapija i aktinoterapija)] podstiću “upijanje” (kroz čakre – vidi sliku 13) Određenih impulsa u tijelo čovjeka.
Svakako, ti Određeni Impulsi će biti “upijeni” samo onda ako će biti “prepoznati” od strane Podsvjesnog sistema koji je “ugrađen” u tijelu čovjeka.
(Napomena: Podsvjesni sistem je STROGO VEZAN za Vegetativni živčani sistem).
Po “upijanju”, ti Određeni impulsi djeluju na žive ali “uspavane” stanice da se “probude” kako bi postale aktivne.
I upravo te žive ali “uspavane” stanice su JEDINE koje se mogu ODUPRIJETI bilo kojoj vrsti bolesti, svakako, ukoliko bolest nije uzela prevelikog maha tj. ako nije UNIŠTILA stanice.

No da vidimo kako se odvija “prepoznavanje” a zatim “prenašanje” Određenih impulsa kozmičke energije u tijelo pacijenta.
Vjerojatno znate da oko tijela čovjeka postoji AURA (energetski “omotač”) koja je formirana od Sedam energetskih polja koja “obmotavaju” tijelo čovjeka. (Slika 6)
Ta energetska polja tvore nevidljive biomagnetne čestica koje stalno “putuju” oko tijela čovjeka.
Same čestice, iako se stalno kreću ipak su neodvojivo vezane za tijelo čovjeka.

Što se tiće polja AURE – ta polja se razlikuju po boji.
(Napomena: Postojanje AURE nije pretpostavaka, jer dokazano je da taj “omotač” postoji oko svakog živog bića).
Dakle, onog momenta kad stignu Impulsi do AURE aktiviraju se Određeni Elementi Podsvjesnog sistema da bi se izvršilo “prepoznavanje” tih Određenih Impulsa kozmičke energije.
Naime, kad do AURE izvana stignu Impulsi Određene frekvencije ona će ih registrirati – nakon čega će se putem Određenih elemenata Podsvjesnog sistema izvršiti Traženje - ima li u tijelu “ugrađene” Određene memorijske stanice koje se nalaze na ISTOJ frekvenciji kao ti Impulsi

Ako nema – ti Impulsi će za AURU biti bespredmetni .
Ako ima – doći će do prepoznavanja a zatim do upijanja tih Impulsa.
Primjedba: Onog momenta kada su Traženjem nađene Određene memorijske stanice koje impulsiraju ISTIM brojem titraja u Određenom vremenu kao i Impulsi u Auri – Impulsi će biti “sprovedeni” do Određenih ČAKRI putem kojih će se izvršiti prenos (upijanjem) u tijelo.
[ČAKRA je energetski vrtložnik (otvor) kroz koji se vrši upijanje Određenih impulsa]. (Slika 7)

Kad Impuls uđe u tijelo čovjeka on će “prepoznati” Jedino SVOJU Određenu živu memorijsku stanicu koja u zajedništvu s drugim ISTOTITRAJNIM memorijskim živim stanicama kao i sa drugim NEISTOTITRAJNIM stanicama TVORI sisteme kao što su živci, organi, kosti...
Predlažem vam da ne pređete samo tako preko ove informacije.

Zašto?
Zato, jer ta se informacija može poistovjetiti s naučnom tvrdnjom Dr. Günter Blobel-a - po kojoj se Impulsom prepoznavaju molekule proteina sa stanicama (da bi molekule proteina hranile Samo one stanice koje su prepoznate, dakle da bi hranile Samo svoje stanice).
(Za ovo, 1999. godine mu je dodjeljena Nobelova nagrada).

Svakako, kako se taj Određeni Impuls “stapa” sa Svojom Određenom živom memorijskom stanicom – to “stapanje” treba da stvori veći energetski potencijal koji će djelovati na Određenu živu memorijsku stanicu i ostale Istotitrajne stanice da se odupru bolesti koja je prethodno “napala” a zatim “uspavala” navedene stanice.

Interesantno je znati da sam tokom svojih dugogodišnijih studija ustanovio da Svaki organ u tijelu čovjeka “radi” na Svojoj Frekvenciji.
Uostalom, na to nas navodi i spoznaja da se polja AURE razlikuju po boji – a znamo da svaka boja ima Svoju frekvenciju svjetlosnih titraja.
Dakle, ako se frekvencija boja razlikuje - to se moraju i organi razlikovati – jer u protivnom svjetlosni titraji ne bi mogli “prepoznati” Svoj organ.
Iz toga možemo zaključiti da i svaki organ “posjeduje” Svoje žive stanice, koje su za taj organ “vezane” zajedničkom frekvencijom.

Prema tome, ako preko AURE te kroz Čakru uđe Impuls vrijednosti “x” – taj Impuls će djelovati samo na stanice i organe u tijelu čovjeka koje titraju ISTIM Brojem titraja u Određenom vremenu kao i Impuls koji ima vrijednost “x”.

Ako će to biti Impuls vrijednosti “y”…, taj Impuls će djelovati samo na stanice i organe u tijelu čovjeka koje titraju ISTIM Brojem titraja u Određenom vremenu kao i Impuls koji ima vrijednost “y”…

Na ovo da vas upitam: Možete li sad shvatiti kako se na relativno jednostavan način odvija život čovjeka?
Možete li shvatiti da je dovoljno da stigne u tijelo čovjeka jedan Impuls, da “dotakne” svoju stanicu, dakle stanicu iste frekvencije, koja će zatitrati - nakon čega će se u toj stanici ponovno stvoriti Impuls koji će djelovati na druge istofrekventne stanice koje se nalaze u njenoj blizini da zatitraju i da se u njima stvore impulsi itd.
I sve te stanice će titrati i stvarati impulse zajedno s organom kojem pripadaju.

Eto tako stanice i organi žive i “bore se” s bolestima.

No informacija da Određeni impulsi dolaze u tijelo čovjeka od “negdje izvana” nije nova.
Naime, svojevremeno, njemački botaničar G. Haberlandt je iznio teoriju o postojanju nekih faktora koji stimuliraju diobu stanica i nazvao ih nekrosomima, desmosomima.

Na sličan je način postavio svoju teoriju sovjetski učenjak, biolog, A.G. Gurvić o mitogenskim zrakama kao stimulansima diobe stanica.
(Svakako, zrake ne stimuliraju diobe stanica - već impulsi čestica koje tvore te mitogenske zrake).

Dakle, sve izgleda veoma jednostavno.
I bilo bi da ne postoji jedan problem.
Naime, ako jedan broj stanica koje je “napala” neka bolest “spava čvršćim snom” – tad postoji velika mogućnost da se te stanice nađu pod tako velikom blokadom da na njih jednostavno ne mogu djelovati Impulsi koji im trebaju dati snagu da se odupru bolesti.
U tom slučaju Impuls nestaje - i to ne samo u tijelu čovjeka već i u AURI.
Tada, stanice trebaju da “čekaju” de se IZVANA ponovno pojavi Impuls koji bi im eventualno mogao pomoći.

(I onako usput, zar mislite da su ljudi Istoka intelektualno zaostali što u slobodnom vremenu “mašu s rukama i hvataju nešto po zraku”, iako “to nešto” niko ne može da vidi, šta više, u vrijeme “mahanja” ni da osjeti da li je šta “uhvatio?”)..."

(1090)
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 18:18   #44
Quote:
Uranus kaže:

A i koja razlika tim izliječenim ljudima umru li sada ili za deset godina, kad nisu izliječili bolest u korijenu, tj. ono što ju je stvarno prouzrokovalo, nego se liječi simptom, baš kao i kod 'službene' medicine.
Razlika je u tome sto u tih deset godina imaju barem mogucnost i sansu promijeniti se i postati "novi covjek", odnosno promijeniti prethodni nacin zivota, prehrane, razmisljanja i ponasanja, a time mozda i ono sto je dovelo do bolesti. Ni klasicna medicina ne zna uzrok nastajanja raka, cak i ako rak ne prouzrokuje jedan te isti uzrok nego vise razlicitih, postoji mogucnost da osoba rijesi uzrok iako ne zna da je bas taj prouzrocio bolest. Da, klasicna medicina lijeci samo simptome i upravo je zato bitna pomoc organizmu i na psihickom nivou.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 18:25   #45
Quote:
Aenea kaže:
Razlika je u tome sto u tih deset godina imaju barem mogucnost i sansu promijeniti se i postati "novi covjek",
Upravo tako...imaju mogućnost.

...ako ne iskoriste mogućnost nema razlike.
Old 31.05.2005., 18:31   #46
Quote:
Uranus kaže:

Upravo tako...imaju mogućnost.

...ako ne iskoriste mogućnost nema razlike.
Da, ako bolest ne shvate kao alarm i nastave s istim nacinom zivota.

Ako je kojim slucajem tocna jedna od alternativnih teorija koja kaze da bolest traje isto onoliko koliko je trajao i konflikt odnosno uzrok koji je doveo do bolesti, onda ozdravljenje pocinje tek nakon razrjesenja konflikta i traje isto koliko je trajao uzrok.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 20:08   #47
Cuo sam za tu teoriju, i cini mi se zgodna, ali nekako ne vjerujem u nju previse.
Isto tako, mislim da ne bi trebali tvrditi da je svatko obolio zbog svog nacina zivota.
Mislim da to nikako nije tocno, za svakoga, premda u mnogim slucajevima je. A mi ne mozemo bas uvijek tocno saznati koji su to slucajevi.

No u nekima ipak mozemo.
Npr., jedan psiholog (!), kojem je po hitnom postupki zbog raka odstranjen veliki komad crijeva, rekao je svom doktoru da vis e ne moze trpiti i ptrobavljati sva sranja oja mu se desavaju u zivotu. Nesto u tom stilu. I, kako to obicno biva s oni sto nam je pred nosom, nije uopce uvidjao povezansot izmedju svog raka i svojih stavova.

No kazem, ne mra uvijek biti takav slucaj, a i ako je takav, ne mora biti tako ocit. Bar mislim tako.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 22:17   #48
Quote:
goranbo kaže:

Isto tako, mislim da ne bi trebali tvrditi da je svatko obolio zbog svog nacina zivota.
Mislim da to nikako nije tocno, za svakoga, premda u mnogim slucajevima je.
Mozes li citirati gdje itko tvrdi da je svatko zato obolio?
Ako mislis na moj post u kojem sam napisala da u deset godina imaju barem mogucnost i sansu promijeniti prethodni nacin zivota, onda si nadam se slucajno, zanemario da u daljnjem teksu pise i "a time mozda i ono sto je dovelo do bolesti". I moj sljedeci post povezan je s tom mogucnoscu.

Nemoj necije misli uzimati kao tvrdnju, posebno ako nisu tako uopce napisane, jer onda razgovor postaje besmislen.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 22:38   #49
Također. Slutio sam da ce dogoditi ovakav odgovor. Danas mi dobro idu slutnje.

Ja sam rekao općenito da ne bi trebali tvrditi, da se ne bi trebalo tvrditi, nisam rekao za tebe.

No priznajem da sam to nekako dao naznaciti i da sam preskocio dio tvog posta.

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa
Opraštaš li mi?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 00:27   #50
Nemam vremena da se u potpunosti prepustim diskusiji i da odgovorim na neka pitanje koja su mi postavljena (i na pm-u).
Naime, kroz mjesec i pol postavljam u mojem gradu dosad moju najveću izložbu slika; pod nazivom "Igra svjetlosti i boja") na kojoj ću izložiti slike koje imaju totalno Novi slikarski izraz od dosad, na našoj planeti, poznatih izraza.
Uostalom, uskoro ću na svom website-u postaviti video film na kojem će biti prikazan taj Novi izraz.
Svakako, taj Novi izraz ulazi u područje Duhovnih vrijednosti (jer slike, uz svoju vrijednost na slikarskom planu, imaju i vrijednost koje stabiliziraju duševnu napregnutost kod ljudi koji imaju probleme na zdravstvenom planu).

Ipak, našao sam toliko vremena da se osvrnem na rečenicu koju je napisala Aenea: Ni klasicna medicina ne zna uzrok nastajanja raka...
Na žalost - klasična medicina neće moći dati odgovor na ovo pitanje iz razloga što ne zna šta se je u Beskonačnoj prirodi sve dešavalo u momentu "buđenja prirode".

Uostalom, evo vam jedan dio teksta iz moje knjige.
"...Sve u svemu, današnja znanost treba još mnogo toga da spozna Beskonačnu prirodu..
Naime, današnja znanost mora priznati da u suštinu Beskonačne prirode niko još do sad nije “ušao”.
Ili još bolje. niko još do sad nije shvatio suštinu VJEČNOG TOKA PROLAZNOSTI.
Iz tog razloga znanost nema objašnjenje kako je Sve Nastalo.
Svakako, kad će spoznati kako je Sve Nastalo mnoge nepoznanice će “preko noći” postati poznanice.

No, zato što znanost nije razjasnila kako je Sve Nastalo to nije ni ”mogla stići” do spoznaje VIŠEBITNOSTI najmanjih čestica anorganske i organske materije.
Primjerice, znanost još nije spoznala da se mnogi ISTI kemijski elementi razlikuju u Svojoj BITI - na koji način ti elementi Nisu ISTI, iako, čini nam se da su ISTI.
Tako npr. postoji voda koja u Svojoj BITI nosi karakter anorganske materije, dok postoji i voda koja u Svojoj BITI nosi karakter organske materije.
Ipak, i jedna i druga voda tvore nama poznatu vodu.
Dakle, nama se samo čini da su obje vode iste.

Naveo sam da današnja znanost nije još stigla do BITNOSTI najmanjih čestica anorganske i organske materije.
Upravo su zato ljudi sve bolesniji.
To pokazuju prepune bolnice na svim djelovima planete, izvještaji o oboljelim od raka, side i mnogih drugih bolesti.

Na žalost, čovjek ne može da “pobjegne” od bolesti.
Zašto?
Jednostavno iz tog razloga što je čovjek sazdan od stanica.

Ovaj bi zaključak svakako bio smiješan kada ne bi znali da su virusi (po nekim znanstvenicima, a i po mojim istraživanjima) Predstanični oblik života koji stoji između žive i nežive Materije.

Dakle, stanice su VIŠI OBLIK virusa.

Ta spoznaja nas navodi na slijedeće.
Ako su stanice VIŠI OBLIK virusa - logično je da su se stanice, te Visoko organizirane elementarne jedinice, razvile iz virusa.

Znanost kaže da se u zdravim stanicama ne mogu naći virusi.
Slažem se, ali da li se stvarno ne mogu naći?
Postavio sam ovakvo pitanje, jer upravo iz razloga što su se stanice razvile iz virusa - virusi moraju odražavati svoju prisutnost u stanici.
Kako?
Tako što se u stanicama nalaze MEMORIJSKI OTISCI virusa (koji se mogu nalaziti samo u samoj Biti stanica.
...

Današnji znanstvenici kažu da o Stanicama znaju mnogo.
Znaju li stvarno mnogo?

* Da li znaju kako su, i po čijem su prauzoru (arhetipu) nastale stanice?
(Moja primjedba: To ne mogu znati jer ne znaju kako je nastala Supstancija postanka - nakon čega je trebalo proći dugo-dugo vremena da bi se stvorili uslovi da se stvori:
1. Energetski oblik kozmosa, a zatim
2. Materijalni kozmos).

* Da li znaju što to "goni" stanice da se umnožavaju dijeljenjem?
(Ne znaju, iako su to mogli saznati da su prihvatili teorije njemačkog botaničara G.Heberlandta i sovjetskog znanstvenika A.G.Gurvića - po čijim se teorijama ne trebaju tražiti uzroci umnožavanja stanica u samoj stanici već izvan nje).

* Da li znaju da se stanice, koje su “vezane” za Jedan organ, za Jednu od endokrinih žlijezdi, razlikuju od stanica koje su “vezane” za Drugi organ, za Drugu endokrinu žlijezdu?
(Ako to nisu prije znali, tad su, neki, to mogli dokučiti iz doktrine Dr. Günter Blobela, dobitnika Nobelove nagrade za psihologiju i medicinu 1999. godine.
Usputno, upravo je Dr. Günter potvrdio moju informaciju po kojoj se u svakoj nedjeljivoj čestici materije (koja se nalazi u svakom nukleusu i; van nukleusa atoma i stanice) nalaze Određeni OTISCI koji su UTISNUTI u Biti i van Biti te čestice - što čini atome i stanice VišeBitnim).

Upravo iz razloga što znanstvenici ne znaju da se u svakoj nedjeljivoj čestici materije te svakom nukleusu atoma i stanice nalaze Određeni OTISCI koji su UTISNUTI u Biti; i van Biti te čestice - to nemaju odgovor na pitanje: Kako se je (opet) pojavio AIDS na Zemlji?
A upravo nam pojava AIDS-a potvrđuje da je ispravna moja informacija da su OTISCI virusa Utisnuti u stanicama koje se nalaze "ugrađene" u tijelu čovjeka.
Naime, na stanice koje su oboljele kod prvo oboljelog čovjeka, u Africi negdje oko 1970-te, nije djelovao virus HIV-a (uzročnika AIDS-a) koji je došao IZVAN stanica već se je pojavio IZNUTRA samih stanica.
[Taj virus IZNUTRA samih stanica “probudio” je Određeni elektromagnetni val čija se frekvancija u potpunosti podudarila sa frekvencijom “neaktivnih (uspavanih)” virusa HIV-a], koji su se nalazili u Određenim stanicama; oboljelog čovjeka...".

(1360)
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 01:39   #51
Quote:
goranbo kaže:

Također. Slutio sam da ce dogoditi ovakav odgovor. Danas mi dobro idu slutnje.

Ja sam rekao općenito da ne bi trebali tvrditi, da se ne bi trebalo tvrditi, nisam rekao za tebe.

No priznajem da sam to nekako dao naznaciti i da sam preskocio dio tvog posta.

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa
Opraštaš li mi?

Oprastam!

S obzirom da si se i u drugom dijelu svog posta nadovezao na moj, naravno da sam mislila da i taj dio ide meni.
Opcenito ne zelim da se nesto sto napisem na ovu temu, shvati kao tvrdnju. Nego samo kao moje misljenje, kao nesto sto meni izgleda prihvatljivo. Ali meni. Ne mislim time da treba i drugima. Ovu temu gledam samo kao razmjenu misli o alternativnim mogucnostima lijecenja, bez nametanja da itko ista mora prihvatiti. Laku noc.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 15:32   #52
NOVA MEDICINA DR. HAMERA

Quote:
TsunamiGirl kaže:
Mladja sestra je dobila karcinom debelog crijeva, koji je dosta metastazirao i brzo se širi. Jedan dio je izvadjen, no jako brzo ide dalje i u visokoj je fazi.

Zna li netko za neke slučajeve da se netko alternativom izliječio i gdje?
Imate li kakvih savjeta?

hvala!!!
Draga TsunamiGirl!
Potpuno suosjećam s tobom, jer su šanse za izliječenje bitno smanjene pošto se tvoja sestra očigledno već počela liječiti prema metodama klasične medicine, no dok je čovjek živ - ima nade!

Vjerojatno si čula za knjigu Rudolfa Breussa: "Totalna terapija raka i leukemije i drugih naizgled neizljecivih bolesti prirodnim sredstvima"
http://www.interliber.com/gif/9536216485.jpg

Pobliže ovdje

Bolest je nastala na nivou svijesti, pa se na tom nivou jedino i može uspješno riješiti.

Čovjek na koga ti želim skrenuti pažnju je u zatvoru u Francuskoj, a možda završi i u ludnici jer je otkrio nešto suviše važno da bi ga vladari ovoga svijeta dalje tolelirali:

"Njemački liječnik Ryke Geerd Hamer (r. 1935.) imao je izuzetno visok postotak uspješnosti sa svojom terapijom liječenja raka – daleko veći od bilo koje terapije koju sam vidio. Prilikom jednog od nekoliko suđenja progonjenom dr. Hameru, javni tužitelj (u Wiener Neustadtu u Austriji) morao je priznati da je 6,000 od 6,500 pacijenata s pretežno uznapredovalim stadijima raka još bilo živo četiri do pet godina nakon tretmana dr. Hamera. To je uspješnost od 90% - gotovo potpun obrat rezultata koji se mogu očekivati nakon konvencionalnog liječenja uznapredovalog raka.
...

Željezna pravila raka

1. Svaki rak i slična bolest počinju kao DHS – Dirk Hamer Sindrom (nazvan po njegovom sinu). To je ozbiljno, akutno dramatično i izolirajuće iskustvo konflikta i šoka. Istovremeno se manifestira na tri razine: na psihi, mozgu i organima.

2. Tema psihičkog konflikta određuje mjesto fokusa Hamer Herda, u mozgu, i mjesto raka u organu.

3. Tijek psihičkog konflikta u međuovisnosti je s razvojem Hamer Herda u mozgu, i razvojem raka u organu.

U trenutku konflikta-šoka, na predodređenom mjestu u mozgu događa se nešto poput kratkog spoja. To se može snimiti kompjuterskom tomografijom (CT), i nalikuje koncentričnim krugovima na streljačkoj meti ili površini vode nakon što je u nju bačen kamen. Kasnije, ako se konflikt razriješi, CT slika se mijenja i razvija se edem i, konačno, ožiljak."
Detaljnije ovdje!
Stvar izgleda potpuno ludo, ali ako dođe do osvještavanja situacije, dolazi do samoizlječenje - a bolest više nije "kazna" nego "milost"!
Nova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 19:35   #53
Quote:
Nova kaže:

"Njemački liječnik Ryke Geerd Hamer (r. 1935.) imao je izuzetno visok postotak uspješnosti sa svojom terapijom liječenja raka – daleko veći od bilo koje terapije koju sam vidio. Prilikom jednog od nekoliko suđenja progonjenom dr. Hameru, javni tužitelj (u Wiener Neustadtu u Austriji) morao je priznati da je 6,000 od 6,500 pacijenata s pretežno uznapredovalim stadijima raka još bilo živo četiri do pet godina nakon tretmana dr. Hamera. To je uspješnost od 90% - gotovo potpun obrat rezultata koji se mogu očekivati nakon konvencionalnog liječenja uznapredovalog raka.
Na njega sam aludirala i ja kad sam spomenula alternativnu teoriju na prethodnoj stranici u svom odgovoru Uranus, odnosno djelicak njegove teorije o raku.

Studirao je medicinu, fiziku i teologiju, a svoju je teoriju s brojnim primjerima predstavio javnosti 1984.godine. Opisao je "zeljezna pravila raka" koja je oblikovao jos 1981, a naknadno dopunio Hamerovim zaristima u mozgu. Otkriven pocetni mehanizam raka nazvao je po svom sinu, Dirk Hamerov sindrom, kojeg je prvo primijetio kod sebe nakon sto se razbolio od raka poslije tragicne smrti sina 1978. godine i sam sebe izlijecio. Nakon iznijete teorije odnosno mehanizama po kojem smatra da se moze objasniti i razumjeti sto je rak, kako nastaje i kako se ucinkovito lijeci, stekao je brojne neprijatelje koji su mu prijetili, klevetali ga, omalovazavali i pokusali ga prikazati kao psihicki bolesnog.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 16:51   #54
hipertermija (zagrijavanje tijela bez mogucnosti znojenja, stanice tumora osjetljivije na povisenje temperature od zdravog tkiva, podvarijanta je lokalna hipertermija, gdje se "snopom" mikrovalova pregrijava tumorno tkivo), terapija dendriticnim stanicama (alternativna u tom smislu da je tek u fazi ispitivanja i da jos nije prosla double blind design, nudi se kao VRLO SKUPI tretman na privatnim klinikama), kao i terapija ekstraktima imele (najcesce postoperativno za kocenje metastaza).
gladovanje je preventivna mjera (dobra zastita za ZDRAVE ljude, niska razina toksikacije), u fazi iscrpljenosti i pri poodmaklom tumoru lako moze biti kontraproduktivna.
daromar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 21:20   #55
Quote:
Zelda kaže:
moja mama je operirala rak dojke prije 3 godine, nedavno su joj nesto nasli na plucima, o cemu se radi saznati cemo u ponedjeljak, iskreno se nadam da rak nije metastazirao.
Nisi napisala što je bilo s tvojom mamom...

Kod moje mame je isto tako, s tim da je operirana prije godinu dana.
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 21:41   #56
Ako netko hoce mogu mu poslat koloidnog srebra. Dobro je za sve bolesti.

Ako je netko voljan probat, ili ima nekoga tko boluje od raka ili neke druge teze bolesti nek se javi. Nema sta izgubit
Old 01.07.2005., 22:57   #57
Ovdje se terapija naziva "totalno" gladovanje međutim to nije baš sasvim točno.
Ako malo bolje obratite pažnju vidjet ćete da se ipak radi o unosu određenih hranjivih tvari (vitamini, minerali), tj. biljaka koje su bogate s njima.

Govori se o "čvrstoj hrani" i o "tekućoj hrani".
Logično je da organizam brže apsorbira tekuću hranu i brže dovodi hranjive tvari iz nje do samih stanica.

Prednost u takvim slučajevima ipak dajem znanstvenicima nutricionistima, pogotovo znanju Direktora Nacionalnog centra za tumore na najprestižnijem sveučilištu u USA (U.C.L.A.) dr. Davida Hebera, koji zagovara staničnu prehranu (cellular nutrition) kao najbolje rješenje u borbi protiv tumora.
Začetnik ideje o ishrani na staničnom nivou je dr. David Katzin.
punisher is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2005., 00:29   #58
procitaj na netu o Max Gersonovoj metodi lijecenja raka...
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 10:38   #59
Jedna moja poznanica je koristila čajeve iz Breussove terapije, ali nije skroz gladovala (vjerujem, doduše, da nije nešto puno niti jela). Krvna slika i stanje joj se bilo kao popravilo i liječnik ju je pitao što je trošila.

Na kraju je, na žalost, priča završila loše. Ali tog nekog poboljšanja je ipak bilo.

Ja mislim da se čovjek pogubi u toj alternativi. Važno je zadržati fokus, ojačati organizam, multivitaminima, hranom, pozitivnom okolinom. Pa kako dragi Bog da....
TsunamiGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 11:35   #60
Zmaje, kako bi dozirao koloidno srebro?

Nije li ono za ubijanje bakterija? Rak baš i nije bakterija?

Ja imam kronične probleme s grlom (upale) misliš li da bi mi to moglo pomoći i u kojoj dozi?

Frendica mi ga je dala, ali ja ne znam što sad s njim niti u kojoj dozi niti koliko dugo, a spremna sam probati jer me te bakterije ubiše. Šire mi se prema svim organima i zubima i sinusima i užas...
TsunamiGirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.