Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2005., 16:36   #61
Bog ljudi

Imam jedno pitanje i molio bih vas za pomoć i odgovor.

Žena je opreisana od karcinoma dojke prije 4 godine u ZGu, sve do sada je bilo OK do ljetos. Ljetos je dobila upalu pluća, liječena je od te upale i sad su uočene promjene na jetri i skeletu.

Kakva su iskustva u liječenju i šta je najbolje poduzeti. Ima li neka nova terapija. Unaprijed hvala na odogovoru.

Rama

Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 12:27   #62
Quote:
dmisura kaže:
Bog ljudi

Imam jedno pitanje i molio bih vas za pomoć i odgovor.

Žena je opreisana od karcinoma dojke prije 4 godine u ZGu, sve do sada je bilo OK do ljetos. Ljetos je dobila upalu pluća, liječena je od te upale i sad su uočene promjene na jetri i skeletu.

Kakva su iskustva u liječenju i šta je najbolje poduzeti. Ima li neka nova terapija. Unaprijed hvala na odogovoru.

Rama
Procitaj na internetu o dr.Max Gersonu, tj.njegovoj dijeti,te Stanley Buroggs limun dijeti (Master Cleaneser lemonade diet) http://www.geocities.co.jp/Beautycar...aster_cleanser Limunada dijeta je smislio 1941 Steven Burrogs i netreba nikakva skupa tehnika,nit specijalni sastojci.On u svojoj knjizi preporuca za ljude oboljele od karcinoma drzati dijetu 40 dana,javorov sirup daje sve minerale i vitamine potrebne organizmu,tako da se organizam sam procisti i ozdravi.Dijeta je bila smisljena i uspjesno primjenjena za bolesnike od cira na zeludcu i dvanajstercu,te za prociscenje organizma od metabolickih otrova koje nakupljamo u organizmu.Crijeva tokom naseg zivota nakupe na sebi smece koje sprijecava normalnu funkciju crijeva .Evo slika koje su ljudi napravili nakon prociscavanja http://images.google.de/images?q=col...&start=20&sa=N ova nije za one sa slabim zeludcem:http://images.google.de/imgres?imgur...f%3D1%26sa%3DG Limunada dijetom se ociste crijeva(crijeva su sjediste imunog sistema) i organizam je sposoban izbaciti iz sebe karcinom i ostale bolesti.
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 13:30   #63
Help

Bok ljudi

Imam jedan veliki problem i molio bih vas da mi pomognete koliko god možete.Moj kum (39 god.) ima rak (ne znaju odakle je sve započelo,ali je zahvatio jetru,pluća,tanko crijevo).Doktori mu ne daju gotovo nikakve šanse.On je psihički stabilan i ima jaku želju za oporavkom.Što mislite može li se što učiniti ovim dijetama
(max gersonova,buroggsova,breussova...).Kako znati što je najbolje za njega i što pokušati?

Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 18:33   #64
Probaj mu za početak dati da pročita ovaj tekst koji je napisala žena kojoj su isto tako rekli da joj nema spasa i u kojem opisuje kako se ona izliječila.

TEKST
Old 11.12.2005., 02:04   #65
brojsova terapija

Dali je imao neko iskustva sa brojsovom terapijom Tj terapija gladovanjem uz sokove od povrca i čajeva u borbi protiv tumora
vladisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 02:29   #66
47 dana za rak, 6 dana za leukemiju...
prije xx god imao njegovu knjigu...

proucio, jedan primarijus mi ju je maznuo i nikad vratio...
ali mislim da ima puno u tome...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 04:58   #67
Imam ja knjigu.upoznat sam dosta sa tom terapijom‚,interesuju me ljudi koji su imali skustva,kakvi su im retultati nakon navedenih 42 dana neprekidnog gladovanja,jer moja jako bliska osoba odlucila da krene tj vec je krenula sa terapijom.
vladisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 00:59   #68
Re: Help

Quote:
maky_sos kaže:
Bok ljudi

Imam jedan veliki problem i molio bih vas da mi pomognete koliko god možete.Moj kum (39 god.) ima rak (ne znaju odakle je sve započelo,ali je zahvatio jetru,pluća,tanko crijevo).Doktori mu ne daju gotovo nikakve šanse.On je psihički stabilan i ima jaku želju za oporavkom.Što mislite može li se što učiniti ovim dijetama
(max gersonova,buroggsova,breussova...).Kako znati što je najbolje za njega i što pokušati?
Procitaj moj post jedan red gore sa linkom za limunada dijetu,s kojom se isto lijeci i rak,s tim da ljudi ne gube jako na kilazi.I Breuss i Gerson su smatrali,da ako je 1/3 jetre u funkciji,da se moze covjek u terminalnom stadiju izljeciti.Protiv bolova i za izlucivanje toxina iz tijela, gerson preporuca coffee enemu tj.klizmu od kave, http://www.ineedcoffee.com/01/01/enema/ ,http://www.wired.com/news/technology...,56072,00.html Najbolje da tvoj kum procita kako se te dijete provode i odluci sam sto ce.Kod limunade dijete nema klizmi,dok je kava klizma sastavni dio gersonove dijete...
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 09:39   #69
Re: Help

Quote:
maky_sos kaže:
Bok ljudi

javis mi se na pm ili ako ne radi (a mislim da ne radi) na icq broj koji imas u mom profilu
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 11:20   #70
bratic mi je imao operaciju slijepog crijeva...
koja su se rasprsnula za vrijeme operacije, pa su mu morali cijela crijeva izvaditi i isprati kako slucajno ne bi nesto ostalo...
a znas zasto? jer tamo nema imunoloskog sustava...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 17:03   #71
Quote:
Taroth kaže:
bratic mi je imao operaciju slijepog crijeva...
koja su se rasprsnula za vrijeme operacije, pa su mu morali cijela crijeva izvaditi i isprati kako slucajno ne bi nesto ostalo...
a znas zasto? jer tamo nema imunoloskog sustava...
da u crijevima nema imunoloskog sustava,onda bi se bez problema mogla presadjivati drugima,jer nebi bilo imunoloske reakcije odbacivanja.To sto su ih ispirali je normalno,jer se gnoj razlio po cijeloj trbusnoj supljini,pa su ih ispirali izvana,kao sto se ispire auto kad je zmazan. evo ti ovaj link ali je na njemackom http://www.gastroenterologie.uni-hd.de/darm/mukosa.php i nemoj se molim te vise blamirat da pises kak crijevo nije jedan od najvaznijih imunoloskih sistema u nasem tijelu,kad vec to tvrde doktori i njihove potvrdjene znastvene studije....
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 16:52   #72
dakle opet: karcinom je saturnijanska bolest. loše aspektiran saturn je patron karcinoma...
“So they worshiped the dragon who gave authority to the beast; and they worshiped the beast, saying “Who is like the beast? Who is able to make war with it?" He was given a mouth speaking great things and blasphemies!” (Revelation 13:4, 5)
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 13:28   #73
Quote:
Uranus kaže:
Probaj mu za početak dati da pročita ovaj tekst koji je napisala žena kojoj su isto tako rekli da joj nema spasa i u kojem opisuje kako se ona izliječila.

TEKST
Ma nikako Lorraine Day!!

Ta baba je lažljivi psycho i nije se uopće izlječila načinom koji opisuje (Btw. više je puta odbila priložiti dokumentaciju o povijesti bolesti kojom bi mogla dokazati da se nije izliječila operacijom )

Čitala sam prije nekih godinu dana velike rasprave baš o tom njezinom slučaju (sada ne mogu više naći taj link), ali uglavnom, ispostavilo se da to što je nadrobila nema veze s istinom i da je najobičnija prevara
Old 06.02.2006., 13:32   #74
Ne mogu iskopati, izgleda da je ta rasprava pobrisana, šteta...

Ima jedino ovdje nešto:

http://www.quackwatch.org/01Quackery...ancer/day.html
Old 06.02.2006., 21:17   #75
Evo i jednog indikativnog dr. Lorraine-inog citata

Day revealed that AIDS is transmitted through the air, in the course of casual contact (involving no exchange of bodily fluids), and even through contact with surfaces such as toilets for up to seven days after contamination. She went on to claim that HIV is a lot smaller than sperm and can permeate latex condoms. (The CDC has scientifically tested this possibility and refuted it, and the reduction in incidence of HIV among persons using condoms corroborates CDC findings. The possibility of condoms breaking is a different matter, and is the reason why the use of condoms is referred to as a safer sex, as opposed to safe sex, practice.)

A ovdje je vrlo duhovit odgovor dr. Franscina na ovu teoriji

Oh yes, I'm well acquainted with Dr. Day and her absurd notions. "Medical Confusion" indeed!!!! I think she's given up on her HIV/AIDS theories now that they've been completely debunked by every reputable scientific body in the universe. Presently she's busy curing cancer through a combination of religious faith, revelation and infomercials. For more information, Google "Quackwatch" and read the article by Stephen Barrett, M.D. entitled "Stay Away from Dr. Lorraine Day."

Personally I think Dr. Day is a few fries short of a Happy Meal. Despite the fact that MDs are supposed to have drunk from the fountain of knowledge, it appears, at best, she only gargled and spit.

http://www.thebody.com/Forums/AIDS/F...7692.html?h51o
Old 06.02.2006., 23:30   #76
Quote:
VelmaX kaže:
Sorry, ali ovo nije lijepo od tebe.

Žao mi je zbog tvog tate, međutim, to što si izgubila oca ne daje ti pravo da drugima oduzimaš nadu u izlječenje.

Ako nemaš ništa ohrabrujuće za napisati, ne možeš li jednostavno šutjeti?
Nisam vidio topic ranije, pa cu koju rijec napisati sada.

Samo da pojasnim (a citiram ovaj post jer zelim da se slozim sa tvojom konstatacijom u njemu) moj otac jeste izlijecio tumor debelog crijeva koji je metastazirao na kosti, ali je ipak preminuo zbog totalnog raspada imunoloskog sustava organizma. Razlog, prekasno, jednostavno prekasno je poceo lijecenje.

Medjutim, zadnji pregled kod lijecnika je pokazao, za lijecnike, nevjerovatno nemoguc rezultat. Ni traga tumoru, a mislili su da ce umrijeti za nekih mjesec dana. Zivio je jos nekoliko mjeseci. Pobijedio rak ali ne i smrt.

E sad, to je meni dokaz da prica o makrobiotici nije suplja prica. I to iskljucivo medicinska makrobiotika (da pojasnim, svaka bolest ima svoje metode lijecenja makrobiotikom, Michio Kushi je napisao knjigu koja precizno objasnjava kako se koja bolest lijeci, sa naglaskom na karcinome)

Sve je dakle do pacijenta, njegove volje i zelje, i svakako preventive. Preventiva je najbitnija.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 00:06   #77
Moje nebitno misljenje je to da zapravo alternativna medicina pociva na autosugestiji. Cak jedan dio medicine isto.
Slabo je to josh istrazeno sve skupa .
Probaj. Sve sto procitas.
Nazalost, za sve to treba imati love, i to jako puno.
Old 14.02.2006., 08:44   #78
Quote:
bozanstvena333 kaže:
da u crijevima nema imunoloskog sustava,onda bi se bez problema mogla presadjivati drugima,jer nebi bilo imunoloske reakcije odbacivanja.To sto su ih ispirali je normalno,jer se gnoj razlio po cijeloj trbusnoj supljini,pa su ih ispirali izvana,kao sto se ispire auto kad je zmazan. evo ti ovaj link ali je na njemackom http://www.gastroenterologie.uni-hd.de/darm/mukosa.php i nemoj se molim te vise blamirat da pises kak crijevo nije jedan od najvaznijih imunoloskih sistema u nasem tijelu,kad vec to tvrde doktori i njihove potvrdjene znastvene studije....
ja samo ponavljam ono sto mi je bratic rekao... a on radi na hitnoj...
crijeva se ne transplantiraju jer sama ponovno mogu izrasti...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 10:33   #79
Quote:
Patagonija kaže:
Ma nikako Lorraine Day!!

Ta baba je lažljivi psycho i nije se uopće izlječila načinom koji opisuje (Btw. više je puta odbila priložiti dokumentaciju o povijesti bolesti kojom bi mogla dokazati da se nije izliječila operacijom )

Čitala sam prije nekih godinu dana velike rasprave baš o tom njezinom slučaju (sada ne mogu više naći taj link), ali uglavnom, ispostavilo se da to što je nadrobila nema veze s istinom i da je najobičnija prevara
Ne znam...meni se njeni savjeti čine prilično razumni i realni.
Probaj naći bilo koji način alternativnog liječenja i uvijek ćeš naći nekog tko ima kontra 'dokaze'.

Dr Day uostalom niti ne donosi nešto ne znam kako senzacionalo. Svatko tko malo misli svojom glavom bi mogao doći do zaključka do kojih je ona došla.

Puno kretanja, sunce, voda, svjež zrak, puno svježih sokova od povrća, što manje stresa, izbjegavanje mesa i svih industrijskih proizvoda, vjera u ozdravljenje...pa sve je to pod MUST u liječenju raka, bez obzira kojom se metodom liječili. Potpuna promjena načina života, jer prijašnji loš način života očito nas je i doveo do te bolesti.

Mislim da je dr Day najviše naljutila ove koje pišu protiv nje govoreći protiv kemoterapije.
Kemoterapija možda uništava stanice raka, ali na žalost uništava i sve ostalo što bi se možda moglo u našem organizmu boriti protiv raka. A naš organizam sam poduzima akciju samoizliječenja uvijek, kod svake bolesti. Na žalost mi to spriječavamo našim intervencijama.

Kod raka je najvažnije očuvati imunitet organizma. A kemoterapija uništava taj isti imunitet. Organizam treba biti stvarno jak da bi uspješno prebrodio kemoterapiju.

Danas sve više ljudi se odlučuje da NE prihvati kemoterapiju kao način liječenja. Eto čitam da se čak i slovenski predsjednik Drnovšek koji ima karcinom pluća odlučio za prirodni, alternativni način.
Old 14.02.2006., 14:25   #80
Quote:
Uranus kaže:
Kod raka je najvažnije očuvati imunitet organizma.
Točno.

Rak nastaje kad je imunološki sustav oslabljen. Više je razloga zašto do toga dolazi.
Jedan od razloga je nepravilna prehrana. Namirnice koje u sebi imaju puno arahidonske kiseline treba izbjegavati. To su crveno meso, iznutrice i žumanjak.
Metastaziranje potpomažu hidroksilirane masne kiseline. Njih ima u hidrogeniziranom biljnom ulju i u margarinu.

Stres također oslabljuje imunološki sustav.

Ali ipak najveći neprijatelj imunološkog sustava je em zračenje viših frekvencija. Posebno je opasno ionizirajuće zračenje.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.