Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2006., 16:05   #81
Quote:
Hiarcs kaže:
Točno.

Rak nastaje kad je imunološki sustav oslabljen. Više je razloga zašto do toga dolazi.
Jedan od razloga je nepravilna prehrana. Namirnice koje u sebi imaju puno arahidonske kiseline treba izbjegavati. To su crveno meso, iznutrice i žumanjak.
Metastaziranje potpomažu hidroksilirane masne kiseline. Njih ima u hidrogeniziranom biljnom ulju i u margarinu.

Stres također oslabljuje imunološki sustav.
S ovim gore se ja uopće ne bih složio.
(podsjećam neke da je moja prva supruga umrla od raka - i da sam ja bolovao od te bolesti iz kog sam razloga jedno vrijeme posvetio posebnu pažnju studijama koje se tiču ove bolesti).

No ovo:
Ali ipak najveći neprijatelj imunološkog sustava je em zračenje viših frekvencija. Posebno je opasno ionizirajuće zračenje. POTPISUJEM!!!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 22:20   #82
Quote:
Hiarcs kaže:
Točno.

Rak nastaje kad je imunološki sustav oslabljen. Više je razloga zašto do toga dolazi.
Jedan od razloga je nepravilna prehrana. Namirnice koje u sebi imaju puno arahidonske kiseline treba izbjegavati. To su crveno meso, iznutrice i žumanjak.
Metastaziranje potpomažu hidroksilirane masne kiseline. Njih ima u hidrogeniziranom biljnom ulju i u margarinu.

Stres također oslabljuje imunološki sustav.

Ali ipak najveći neprijatelj imunološkog sustava je em zračenje viših frekvencija. Posebno je opasno ionizirajuće zračenje.
Nemoj se ljutiti,ali kaj si ti ono tocno zavrsio ? KAKO rak nastaje treba pitati biologa, a ne lijecnika. Samo da kazem, uglavnom istrazivaci biolozi rade eksperimente na stanicama raka. Najbolje mi je kad mi doktor medicine pocne brijati o uzrocima, hello, pa oni rijesavaju simptome. Tako, ako si zavrsio medicinu, oprastam.
Drugo, rak ne nastaje jer je 'imunoloski sustav oslabljen'. Rak nastaje kad jedan od tvojih potencijalnih onkogena (znaci 'normalnih gena') postane neobicno aktivan tj. mutiran. Dakle, stanice raka su stanice poremecene diobe tj. pocinju se neograniceno dijeliti najcesce zbog mutacije onkogena tj. poremecaja u regulacijskoj kaskadi. Poanta: nastaje na razini DNA (pa cak i RNA) u bilo kojoj stanici ali ne ZATO jer je imunoloski sustav ostecen vec zato sto je DNA ostecena. Daljnji stadij je prokrvljenje tumora, i jos dalje metastaziranje. Necu duljiti, ali za to je potrebna akumulacija mutacija.
I jos jedna stvar, najveci neprijatelj imunoloskog sustava je nas OKOLIS, hrana koju uzimas, ne masne kiseline, vec aditivi i potencijalni kancerogeni agensi kojih dnevno u tijelo uneses vrlo mnogo, hranom i zrakom. A ne ionizirajuce zracenje. Boze moj, kad ti ionizirajuce zracenje krhne po DNA, to je najjaci mutagen, ali u nasem okolisu nismo izlozeni vecim dozama ionizirajuceg zracenja. Sto ti je to 'visokih frekvencija', valjda si mislio na X-ray, onoliko koliko ces se ti u zivotu snimiti na rentgen ili suncati ili koliko cu ja u labosu raditi s radioaktivitetom ne moze se mjeriti s time sto ti prijeti iz okolisa cijeli zivot. Samo toliko
Toolanisotropy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 07:30   #83
meni je jedan geneticar rekao da ljudsko tijelo ima svoje obrane od raka, ali one znaju popustiti (ili jednostavno nestati, pa sklonost raku postaje nasljedna).

osim toga, negdje sam cuo da covjek u prosjeku tijekom zivota preboli 4 raka, ali ga imunoloski sustav suzbije...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 10:11   #84
Quote:
Toolanisotropy kaže:
rak ne nastaje jer je 'imunoloski sustav oslabljen'. Rak nastaje kad jedan od tvojih potencijalnih onkogena (znaci 'normalnih gena') postane neobicno aktivan tj. mutiran. Dakle, stanice raka su stanice poremecene diobe tj. pocinju se neograniceno dijeliti najcesce zbog mutacije onkogena tj. poremecaja u regulacijskoj kaskadi. Poanta: nastaje na razini DNA (pa cak i RNA) u bilo kojoj stanici ali ne ZATO jer je imunoloski sustav ostecen vec zato sto je DNA ostecena.
Točno je da zbog oštećenja DNA dolazi do nekontrolirane diobe stanica.

Ali isto tako je točno da u svakoj stanici postoji tehnička služba koja popravlja kvarove. Ta služba se zove autokrini imunološki sustav. Ako autokrini imunološki sustav dobro radi, DNA će biti popravljena i neće doći do nekontrolirane diobe stanica.

Quote:
Toolanisotropy kaže:
I jos jedna stvar, najveci neprijatelj imunoloskog sustava je nas OKOLIS
Da.
Zračenje iz okoliša oštećuje ne samo DNA nego i imunološki sustav. Zato imamo sve više imunoloških bolesti, jer je okoliš sve više zagađen.
Ali nije problem samo u okolišu. Dugogodišnja nepravilna prehrana je također veliki neprijatelj imunološkog sustava.

Quote:
Toolanisotropy kaže:
ne masne kiseline, vec aditivi i potencijalni kancerogeni agensi kojih dnevno u tijelo uneses vrlo mnogo, hranom i zrakom.
Razlikuj dvije stvari. Kancerogena tvar je jedno, a hrana koja uzrokuje poremećaj imunološkog sustava je drugo. Ovo prvo stvara oštećenja, a ovo drugo spriječava tehničku službu da popravlja oštećenja.

Quote:
Toolanisotropy kaže:
Boze moj, kad ti ionizirajuce zracenje krhne po DNA, to je najjaci mutagen.
Tu niti vrlo kvalitetna tehnička služba ne može pomoći.

Quote:
Toolanisotropy kaže:
Sto ti je to 'visokih frekvencija', valjda si mislio na X-ray
Mislio sam i na manje frekvencije od x-ray. Kod osoba s lošim imunitetom, rak može izazvati čak i ultraljubičasto zračenje.

Quote:
Toolanisotropy kaže:
onoliko koliko ces se ti u zivotu snimiti na rentgen ili suncati ili koliko cu ja u labosu raditi s radioaktivitetom ne moze se mjeriti s time sto ti prijeti iz okolisa cijeli zivot.
Što se okoliša tiče, pazili mi ili ne pazili, kancerogene stvari ne možemo izbjeći. Može neko živjeti na najčišćem mjestu na Zemlji, ali niti to ga neće spasiti od raka ako mu prestane raditi sustav autokrinih hormona. Jer ni najčišće mjesto nije dovoljno čisto.

Prag kancerogenosti je relativna stvar, zavisi od pojedine osobe. Za nekoga niti rentgen nije opasan, a za nekoga i mobitel može biti opasan.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 12:02   #85
Quote:
Toolanisotropy kaže:
KAKO rak nastaje treba pitati biologa, a ne lijecnika. Samo da kazem, uglavnom istrazivaci biolozi rade eksperimente na stanicama raka.
Evo da se javi jedan biolog s experimetnalnim iskustvom sa stanicama raka i utjecajem zračenja na dotične.

Postoje niz stvari koji utječu na nastajanje raka. Od defekta u genomu do zračenja. Nepravilna prehrana i pad imuniteta mogu biti samo indirektni načini, nikako direktni.
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 12:24   #86
Quote:
Uranus kaže:
Ne znam...meni se njeni savjeti čine prilično razumni i realni.

Dr Day uostalom niti ne donosi nešto ne znam kako senzacionalo. Svatko tko malo misli svojom glavom bi mogao doći do zaključka do kojih je ona došla.

Puno kretanja, sunce, voda, svjež zrak, puno svježih sokova od povrća, što manje stresa, izbjegavanje mesa i svih industrijskih proizvoda, vjera u ozdravljenje...pa sve je to pod MUST u liječenju raka, bez obzira kojom se metodom liječili. Potpuna promjena načina života, jer prijašnji loš način života očito nas je i doveo do te bolesti.
Onaj dio njezinih savjeta koji je razuman i realan je već dugo poznat i priznat od konvencionalne medicine I za taj nam dio niti nije potrebna Lorraine Day da nam na njega ukaže, zar ne?

Problem je u tome što Lorraine Day ide puno dalje u svojim 'savjetima' od ovoga što si ti napisala i tu dolazimo do velike potencijalne opasnosti od reklamiranja njezinog imena oboljelima od karcinoma..

Žena, osim što je klasični 'brainwasher', fanatik i vrlo vjerojatno ozbiljan psihički bolesnik, ničime nije dokazala da je uopće samu SEBE tako izliječila od karcinoma, a kamoli da je istražila učinke svog načina liječenja na drugima!
Drugim riječima, vjerodostojna je koliko i baba s placa!

Dakle, s jedne strane imamo činjenicu da svoje tvrdnje o svom 'čudesnom' izlječenju nije ničime dokazala (za što je samo trebala objaviti potpunu dokumentaciju, a što je ona ODBILA!), a s druge imamo njezine medicinski absurdne izjave - poput one da se AIDS prenosi zrakom - pa sve do nebrojenih, fantastičnih teorija urote (jer ne bavi se ona samo medicinom ) gdje spominje npr. NASA-ine planove da raketama udalje Zemlju od Sunca, ubojice predsjednika Kennedy-a, Princeze Diane, Martina L. Kinga.., pa zatim televizor aparate koje CIA koristi za špijuniranje naroda (te savjetuje svima naravno da bace televizore ) i izjavljuje da - pacijenti s karcinomom ne mogu biti izlječeni gledaju li TV ili rade (?!), a lječenje konvencionalnom medicinom i uzimanje lijekova je izdaja Boga. Popis njezinih ''otkrića'' je beskrajan, a postoji i popis ljudi koji su loše prošli sljedeći njezine upute

Najkraće rečeno: žena bulazni i to svoje bulažnjenje još uspijeva dobro unovčiti (na račun onih koji će u očaju sve probati), a nije na odmet ni spomenuti da svoje čudnovate preparate prodaje putem Multi-level-marketinga

Ima tu još puno toga oko L. Day, ali nadam se da je i iz navedenog jasno zašto je suludo reklamirati dotičnu..
Svakako pročitaj link ''Stay away from dr. Day'' koji sam ranije postala
Old 15.02.2006., 13:21   #87
Quote:
Hiarcs kaže:
Točno je da zbog oštećenja DNA dolazi do nekontrolirane diobe stanica.

Ali isto tako je točno da u svakoj stanici postoji tehnička služba koja popravlja kvarove. Ta služba se zove autokrini imunološki sustav. Ako autokrini imunološki sustav dobro radi, DNA će biti popravljena i neće doći do nekontrolirane diobe stanica.

T:Naravno da se nase tijelo sposobno obraniti od tumorskih stanica. 'Tehnicka sluzba' unutar stanice je DNA-polimeraza i sustav popravljanja pogresaka prilikom replikacije DNA. Ako stanica ima pogresaka a sustav regulacije radi dobro stanica ide u apoptozu tj stanicnu smrt (ubije se sama ), to je ujedno i komentar da prosjecno prezivimo 4 'raka'.

Da.
Zračenje iz okoliša oštećuje ne samo DNA nego i imunološki sustav. Zato imamo sve više imunoloških bolesti, jer je okoliš sve više zagađen.
Ali nije problem samo u okolišu. Dugogodišnja nepravilna prehrana je također veliki neprijatelj imunološkog sustava.

T:Rekla sam da zracenje iz okolisa ostecuje bilo koju stanicu. OKOLIS se misli na sve sto te okruzuje ili unosis izvana u ovoj raspravi.

Mislio sam i na manje frekvencije od x-ray. Kod osoba s lošim imunitetom, rak može izazvati čak i ultraljubičasto zračenje.

T:Koje manje frekvencije? Daj si molim te pogledaj valne duljine elektromagnetskog zracenja negdje. SVAKO IONIZIRAJUCE zracenje (znaci i ultraljubicasto) uzrokuje ostecenja DNA, dapace, nekad i lom kromosoma i to je NAJJACI mutagen, ali po mom misljenju za sve ucestaliju pojavu tumora ono nije odgovorno.

Prag kancerogenosti je relativna stvar, zavisi od pojedine osobe. Za nekoga niti rentgen nije opasan, a za nekoga i mobitel može biti opasan.
T:Ovo je najveca glupost iz tvojeg posta.
Toolanisotropy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 07:43   #88
nedavno je otkriveno da je margarin, rafinirana ulja (ne maslinovo ulje) i sl. pravo gorivo za rak prostate...
ako uzmes u obzir koliko se puši (i jos koliko se prije pusilo), pa tzv. sitne cestice (sitna prasina) iz ispusnih plinova automobila, razni agensi koji isparavaju iz papira (jes, iz papira), drvenog namjestaja od piljevine (sljepljena piljevina, pa isparavanje ljepila), vidis gdje je najveci uzror raku pluca (eto moj zakljucak)...

ako pribrojis nasu ljutu i masnu hranu, to je dugorocno najcesci uzrok raka debelog crijeva (koji nastaje polako i polako se siri)...

k tome treba svo zivciranje pribrojati (pad imunoloskog sustava), pa nedostatak fizicke aktivnosti itd itd...

mislim da se sve to ukloni da bi 70-80% slucajeva raka bilo eliminirano...
ostatak bismo mogli pripisati razlicitim djelovanjima... npr. zracenjima u koje vjerujem... i sl.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 09:35   #89
Patagonija, dr Day uopće nije ni važna...i sve ovo ostalo osim načina života i prehrane nije novo u alternativnoj medicini i nije ona prva došla do tih zaključaka.

Činjenica je da je imala karcinom.

Činjenica je da je od njega ozdravila.

Činjenica je da nije išla na kemoterapiju i zračenje.

Činjenica je da se jako uznapredovali zloćudni tumor ne može izliječiti operacijom, često operacija nije ni moguća.

Činjenica je da mnogi bolesnici od raka koji se liječe klasičnom metodom, uopće ništa ne mijenjaju u prehrani i načinu života jer im doktori uopće na to ne skreću veću pažnju.

Činjenicaje da će svatko tko se javno pobuni protiv kemoterapije i zračenja biti šikaniran od medicinskog lobija.

Činjenica je da onkolozi smatraju da ako se 5 godina tumor ne pojavljuje, da je pacijent ozdravio i to ulazi u statistiku uspješnosti ozdravljenja, bez obzira što je možda pacijent šestu godinu i umro od istog tumora.

Činjenica je da svaki onkolog MORA preporučiti liječenje skupom kemoterapijom ili zračenjem ako je moguće, bez obzira što možda i on sam smatrao da to nije najbolje riješenje, ako ne misli izgubiti licencu ili čak otići u zatvor.

Činjenica da se svi nalazimo u jednoj mreži koja ima interese daleko od dobrobiti pacijenata.
Old 16.02.2006., 14:03   #90
Quote:
Naya kaže:
Postoje niz stvari koji utječu na nastajanje raka. Od defekta u genomu do zračenja. Nepravilna prehrana i pad imuniteta mogu biti samo indirektni načini, nikako direktni.
Defekti u genomu su uzročnik raka. Pad imuniteta je također uzročnik raka.

Svako, bez obzira sa na to gdje i kako živi i kakve je gene naslijedio, dobit će rak ako mu prestane raditi imunološki sustav (pod pretpostavkom da u međevremenu neće umrijeti od neke druge bolesti).
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 14:07   #91
Quote:
Toolanisotropy kaže:
Naravno da se nase tijelo sposobno obraniti od tumorskih stanica[/B]
Isto tako je naravno da prestanak te sposobnosti dovodi do raka, što sam ja i rekao a ti si to ocijenila kao glupost.

Ako tijelo prestane biti sposobno braniti se od tumorskih stanica, tumorske stanice će se nekontrolirano umnožavati i vrlo brzo će se svuda po organizmu pojaviti metastaze. To se ne događa samo zato što imunološki sustav radi svoj posao.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 14:13   #92
Quote:
Taroth kaže:
nedavno je otkriveno da je margarin, rafinirana ulja (ne maslinovo ulje) i sl. pravo gorivo za rak prostate
Poznat je i razlog. To je hormon iz grupe hidroksliliranih masnih kiselina koji se zove 12hete. On ima ulogu da prenosi informaciju iz bolesne stanice prema drugim stanicama.

Tog hormona ima jako puno u margarinu i hidrogeniziranom biljnom ulju.

Drugi hormoni istina je spriječavaju njegovo djelovanje, ali s vremenom hete12može pobijediti u toj borbi s drugim hormonima, i onda počinju nastajati metastaze.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 01:01   #93
Pome,riba,maslinovo ulje,šport...
Maginjano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 01:28   #94
Quote:
Uranus kaže:
Patagonija, dr Day uopće nije ni važna...i sve ovo ostalo osim načina života i prehrane nije novo u alternativnoj medicini i nije ona prva došla do tih zaključaka.
Uranus

Dr. Day je 'važna' dokle god je mi reklamiramo

A ja mislim da to nikako ne bismo trebali raditi, i mislim da sam objasnila zašto...

Jer, kužiš, ako uzimamo njezino IME kao (ikakvu) referencu onda automatski potencijalno uzimamo i sve ostalo što ona 'propovijeda'.. A to je yebeno OPASNO prema mojim saznanjima... i to je sve što sam zapravo željelja reći na ovu temu

Quote:
Činjenica je da je imala karcinom.

Činjenica je da je od njega ozdravila.

Činjenica je da nije išla na kemoterapiju i zračenje.
NIJE to sve NIKAKO činjenica! I u tome i jest problem!! Ona je imala karcinom, dva puta ga je tretirala (u konvencionalnoj bolnici ), a treće nalaze nikada nije htjela objaviti! Dakle - mi ne znamo KAKO se ona tog svog karcinoma riješila, niti da li ga je operirala! (Upravo zato sam te i molila da proučiš link koji sam pejstala!)

Tako da je jako 'riskantno' navoditi njezino izlječenje kao primjer ili dokaz ičega!!

Ostalo što si navela, koliko god bilo možebitno, smatram da nije uputno ni ikako korisno ovako imputirati (pogotovo oboljelima), jer pruža JEDNOSTRAN I ISKLJUČIV - pristup koji može biti itekako POGUBAN!

Liječenje karcinoma (kao jedne od najkompleksnijih bolesti današnjice) NIKAKO ne smije biti promišljano na ovako 'crno-bijel' način!

Osobno smatram da je daleko RIZIČNIJE prepustiti se ovakvim 'rekla - kazala' (Dr. Psycho Day ) metodama nego npr. kemoterapiji ili bilo kojim drugim načinima koje suvremena medicinska znanost usavršuje godinama... That's all.. potrebna je 'prava mjera'... a nju dr. Day i slični NE NUDE!
Old 23.02.2006., 20:53   #95
Činjenice su da postoje medicinska čuda, koja medicina ne može objasniti, a za koje će vam svaki iskren liječnik reći da ih je vidio. Nitko ne zna kako i zašto se događaju.

Osobno više ne vjerujem u ništa. Ne mislim niti da liječnici niti da alternativci znaju o čemu pričaju.Imala blisko iskustvo oboljelih od karcinoma (čak nekoliko) i doista mislim da niti liječnici niti alternativci znaju o čemu pričaju. Svi briju svoje, ali moje iskustvo kaže da nema pravde i da nema pravila. Nema zakona fizike. Nema statistika. Čega ima? Ničega! Ili postoji Bog (kako god ga zvali) koji o svemu odlučuje, ne osvrćući se na očekivanja i statistike, ili ne postoji Bog i ustvari ne postoji ništa - nego slučajnost i teorija kaosa.

Dakle, definitivno sam ekstremist. Ili Bog ili kaos. Sve ostalo je samo zavravanje i ne utječe na ništa, osim na psihičko olakšanje oboljelima i rodbini. Nisam još odlučila jel vjerujem u Boga ili u kaos, čak sam sklonija kaosu. Sve je to jedna jebena koincidencija. Faktori mogu biti prisutni i ne moraju. Ili budeš ili ne budeš.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 12:36   #96
terapija gladovanjem

za početak, ovo što ću napisati nema veze sa anoreksijom ili ikakvim dijetama u "estetske" svrhe!

nedavno sam pročitala u jednoj knjižici o nečemu što se zove "terapija gladovanjem". ne znam točno zbog čega se neke osobe tome podvrgavaju (samo pod liječničkim nadzorom), no autor je hvali na sva usta. izbacuje toksične tvari iz tijela, ljudi se bolje osjećaju, duhovitiji su... traje 7, 14 ili 21 dan, a nakon prestanka dijete savjetuje se da se idućih par dana piju samo voćni sokovi kako bi se organizam malo po malo naviknuo i na težu hranu.

ako netko zna više o tome i zanima ga ta tema, izvolite...
dumb blond is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 13:12   #97
da, ima totalna terapija gladovanjem by Rudolf Breus. Nista se ne jede 42 dana osim sokova od povrca i cajeva. Pogledaj temu "Pomoć obiteljima oboljelih od zloćudnih i drugih teških bolesti", jedan forumaš koji se liječi time je pisao o tome
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:28   #98
ekstrakt imele u liječenju tumora

Znate li što o primjeni ekstrakta imele kao alternativnog načina pri lječenju raka? Naime, tata mi je obolio i naišla sam na informacije da ekstrakt imele može djelovati na slijedeće načine:
1. uništava stanice raka ili pridonosi na način da tumor više ne raste
2. jača imunitet
3. štiti DNA zdravih stanica od negativnih utjecaja kemoterapije i zračenja, te se stoga iste bolje podnose
4. pacijenti se bolje osjećaju, imaju više apetita, bolje spavaju, imaju manje bolove itd.

Ima li netko iskustva s tim, kako je moguće doći do toga, koliko košta?
Tata je naime pitao doktora o tome, a ovaj je odgovorio da za to nikad nije čuo, što mi je čudno jer u Njemačkoj je kao lijek normalno dobavljiv u apotekama i uštrcava se pod kožu uz nadzor lječnika.

Eto, to je to ukratko pa unaprijed svima hvala.
Old 14.05.2007., 20:24   #99
Quote:
Pcela kaže: Pogledaj post
Znate li što o primjeni ekstrakta imele kao alternativnog načina pri lječenju raka? Naime, tata mi je obolio i naišla sam na informacije da ekstrakt imele može djelovati na slijedeće načine:
2. jača imunitet
3. štiti DNA zdravih stanica od negativnih utjecaja kemoterapije i zračenja, te se stoga iste bolje podnose
4. pacijenti se bolje osjećaju, imaju više apetita, bolje spavaju, imaju manje bolove itd.

Tata je naime pitao doktora o tome, a ovaj je odgovorio da za to nikad nije čuo, što mi je čudno jer u Njemačkoj je kao lijek normalno dobavljiv u apotekama i uštrcava se pod kožu uz nadzor lječnika.

Prilikom jednog posjeta bioenergetičarki, jedna od njezinih pacijentica spomenula je imelu kao jednu od biljčica koja pomaže u borbi protiv zloćudnih bolesti. Na žalost, nešto više o tome ne znam. Ujedno je spomenuto da se s imelom mora jako paziti, valjda je otrovna.
v&v is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:52   #100
Quote:
Pcela kaže: Pogledaj post
2. jača imunitet

Da postoji extract imele koji je registriran u EU za terapiju/pomocno sredstvo u terapiji tumora (ne u US). Odredena istrazivanja pokazuju da imela pokazuje i isto djelovanje ako se uzima preko usta. Bitna stavka je da su aktivne komponente termolabilne pa priprema imele kao caja neci imati aktivno djelovanje. moguce je koristiti imelu kao macerat u alkoholu (ljekovita rakija) pri cemu se zadrzavaju aktivne komponente.
Cresco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.