Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2017., 10:20   #321
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
Tesko je to sve. Je li icim pokazivala kakva je do samog odlaska odnosno izjave da želi rastavu? Obično budu neki znakovi (nisam čitala cijelu temu pa ako si vec to rekao)... Drži se, bit će sve ok. Stvari se događaju s razlogom. Olakšaj malo djeci, a onda sebi.

Sent from my E560 using Tapatalk
Kakva je bila? Tesko je to tocno reci. Definitivno sam primjetio da se pocela mjenjati, ali niti slovo nije rekla da zeli rastavu. Tek kasnije mi je rekla i to preko poruke na mobitelu dok je bila kod svojih roditeljima sa djecom na praznicima.
Ocito mi to nije mogla reci u oci.
A na ovo da se nikad nece javiti djeci nije nista upucivalo. Ocito je ta zaludjenost novim partnerom presudila. Al pravi razlog zna samo ona.

Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Salevart,hvala sto si javio. Obicno nitko ne javi kako su se stvari rijesile.
Neki dan sam bas razmisljala o tvom slucaju.uglavnom, svaka cast ako mozes ostati sabran. Povremene depresije su normalne samo nemoj da te uvuce. Ali koliko vidim drzis to pod kontrolom. Kao majka dvoje djece nikako ne mogu shvatiti kako majka moze otici da nikada vise ne vidi djecu. Ali, svakakvih nas ima.
Drz se!
Hvala na podrsci!

Ma normalno ja funkcioniram. Obavim sve osnovne stvari oko djece. Igranje, ucenje oko skole, hranjenje, pranje odjece, al onda dok ostanem sam u kuci dok su u vrticu ili skoli me obuhvati depresija i bezvoljnost.
Netko se sa time lakse nosi, brze se okrene prema naprijed, a netko jednostavno nemoze. Nemoze se covjek natjerat na neke stvari koje nisu dio njega.
salevart is offline  
Old 27.05.2017., 11:52   #322
Evo čitam tu već tri sata ovu temu. Pa me trzne ovo kak neki pišu da je autor skuliran. A kaj bi trebao biti? Trebao bi tu pisati da bi joj ovo ili ono radio... ili da ju traži i provjeri da li je živa. Hoće li sutra biti ako danas je? Hoće li biti idućeg sata? Pa najbolje bi bilo da joj instalira detektiva u džep..... mislim.....bedastoće ako se mene pita.... srećom pa se ne pita.

Imam kolegu kojeg je žena ostavila s dvoje male djece. Pa ista pitanja i nevjerica, čuđenje.... ok nije nestala neg je otišla svojima..... uglavnom žena ima šizofreniju, završila je više puta na liječenju, rijetko viđa djecu zbog bolesti valjda. A on je u početku bio fakat u komi al se evo nakon 2 godine pribrao i sad je ok. Al naravno posljedice su ostale. A djeca mamu baš više i ne doživljavaju koliko ja shvaćam.
Uglavnom, vrijeme liječi rane. I proći će te depresije, možda ne tako brzo ko što bi mi željeli, ali proći će. Nadam se da je dotična ostala bez prava da ne može emocionalno djecu masturbirati ako joj jednom dođe u glavu da je loše postupila. A ako se i pojavi, mislim da bi to trebalo biti nekakvo kontrolirano viđenje, da se ne bi opet dogodilo da sam tak nestane.....
baboon is offline  
Old 27.05.2017., 14:40   #323
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Evo čitam tu već tri sata ovu temu. Pa me trzne ovo kak neki pišu da je autor skuliran. A kaj bi trebao biti? Trebao bi tu pisati da bi joj ovo ili ono radio... ili da ju traži i provjeri da li je živa. Hoće li sutra biti ako danas je? Hoće li biti idućeg sata? Pa najbolje bi bilo da joj instalira detektiva u džep..... mislim.....bedastoće ako se mene pita.... srećom pa se ne pita.

Imam kolegu kojeg je žena ostavila s dvoje male djece. Pa ista pitanja i nevjerica, čuđenje.... ok nije nestala neg je otišla svojima..... uglavnom žena ima šizofreniju, završila je više puta na liječenju, rijetko viđa djecu zbog bolesti valjda. A on je u početku bio fakat u komi al se evo nakon 2 godine pribrao i sad je ok. Al naravno posljedice su ostale. A djeca mamu baš više i ne doživljavaju koliko ja shvaćam.
Uglavnom, vrijeme liječi rane. I proći će te depresije, možda ne tako brzo ko što bi mi željeli, ali proći će. Nadam se da je dotična ostala bez prava da ne može emocionalno djecu masturbirati ako joj jednom dođe u glavu da je loše postupila. A ako se i pojavi, mislim da bi to trebalo biti nekakvo kontrolirano viđenje, da se ne bi opet dogodilo da sam tak nestane.....
Vidim vi ste to poprilicno dobro razumjeli.
Nemam sad vremena za detaljnije pisanje.
Uglavnom oduzeto joj je skrbnistvo. Ja sam to trazio, jer ako se pojavi za par godina imala bi jednaka prava, ovako nece.

I nemam apsolutno nista protiv nje. Da si zeli vidjeti djecu, dopustio bi bez problema.
Ja imam sad nekih svojih drugih problema, al to je osobne prirode i nema veze sa temom.
salevart is offline  
Old 27.05.2017., 14:57   #324
Sretno tebi i dječacima! Držite se zajedno i budi im potpora. Imaš veliki zadatak i obvezu, ali kad si na početku ovako postupio, znači da si pravi otac.
kokicha is offline  
Old 27.05.2017., 17:16   #325
A alimentacija? Moraju li njeni roditelji plačat alimentaciju?
Joshua is offline  
Old 27.05.2017., 17:33   #326
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Sretno tebi i dječacima! Držite se zajedno i budi im potpora. Imaš veliki zadatak i obvezu, ali kad si na početku ovako postupio, znači da si pravi otac.
Hvala! Decko i cura su.
Naravno trudit cu se da im bude sto bolje.
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A alimentacija? Moraju li njeni roditelji plačat alimentaciju?
Alimentacija ide prvo na nju. A posto se vec sad zna da nece placat jer ona uopce nema uvid u to da je brak raskinut, sigurno je nece niti placat. Pa onda meni ide pola iznosa od drzave, a oni ce onda nju teretit. Ako je uopce pronadju. Nesto mi je odvjetnik rekao da ju drzava isto nece trazit nesto posebno osim slanja pisama na adrese gdje je zadnje boravila i imala prebivaliste. Znaci kod mene i njenih roditelja ce stizat pisma.
Ako to tako stvarno funkcionira onda su nam zakoni stvarno u banani. Al ocito dok nece imat adrese nece nista niti placat.
Neznam moram se raspitat kakva je situacija ako se prijavi negdje u drugoj drzavi. Hoce li nasi imat uvid u to i kakav ce tada biti taj postupak naplacivanja alimentacije.
salevart is offline  
Old 28.05.2017., 14:52   #327
Sretno..
Zbilja se cinis ozbiljan,ok i razuman covjek..
Stoga se nadam da cete djeca i ti imati normalan,smislen zivot bez drame i stresa..


Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 28.05.2017., 19:37   #328
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Sretno..
Zbilja se cinis ozbiljan,ok i razuman covjek..
Stoga se nadam da cete djeca i ti imati normalan,smislen zivot bez drame i stresa..


Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Hvala!

I ja se nadam da ce se sve posloziti i da nebude vise stresa.
salevart is offline  
Old 28.05.2017., 20:19   #329
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
Tesko je to sve. Je li icim pokazivala kakva je do samog odlaska odnosno izjave da želi rastavu? Obično budu neki znakovi (nisam čitala cijelu temu pa ako si vec to rekao)... Drži se, bit će sve ok. Stvari se događaju s razlogom. Olakšaj malo djeci, a onda sebi.

Sent from my E560 using Tapatalk
Teeja,teško je razmatrati,kakvi su osječaji osobe koja napušta i djecu,te je sada i bespredmetno.
Moj bivši je također napustio dijete bez ikakvog objašnjenja i do dana današnjeg(16 g) nije komunicirao s njim ni na koji način.
Salevartu iz osobnog iskustva mogu reči,da su depresije normalne,ali da će vremenom nestati.Naime i njemu i meni dogodilo se isto;
izdaja bračnog partnera.
Život ide dalje,a bol vremenom nestaje.
Djeca će sama,ako ne odmah,kasnije odlučiti kakav im je stav prema odbjeglom roditelju.U to se ne treba miješati,ni rječju ni djelom.
Odbjeglog roditelja ne treba ni opravdavati,ni kritizirati,a najmanje koristiti floskulu da ih odbjegli roditelj uprkos očitom napuštanju,kao u ovom slučaju svakako voli...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 31.05.2017., 02:28   #330
Quote:
Neznam moram se raspitat kakva je situacija ako se prijavi negdje u drugoj drzavi. Hoce li nasi imat uvid u to i kakav ce tada biti taj postupak naplacivanja alimentacije
.


Ako je trazi interpol onda ce je naći ako se negdje prijavi. Sumnjam da su nasi toliko ažurni da bi automatski imali uvid u prijavu u inozemstvu. Mozda unutar EU.
Ugl,ako se negdje pojavi ,tj bude nađena predaješ zahtjev državnom odvjetništvu i naše ministarstvo u dogovoru sa ministarstvom te druge države (mora biti potpisnica konvencije ) dogovara naplatu.
Košta jer placaš prijevode papira,dugo traje,ali je moguće. Spominjao si Njemačku,ako je tamo rijesit ćeš to. Navodno su europske drzave jako osjetljive na neplatiše alimentacije. Čitala sam da su neki roditelji sami otišli u mjesto prijave boravka(u drugoj državi) i sami na sud predali prijavu za neplaćanje pa je sve bilo brže riješeno. Imaš na legalisu par tema o tome.
Jel ti djeca primaju dječji doplatak ?
Navodno je bilo slučajeva da su "izgubljeni roditelji"
u zemlji u koju su otišli čak primali dječji za klince (koje nisu naravno slali djeci nego ih bezobrazno trosili ) pa su ih tako i našli. Al sada su unutar EU institucije povezane pa ako primaju kod nas to je nemoguće. Zapravo ,moguce je jer se dio isplacuje u Hr ,a dio u drzavi gdje osoba živi,ali tada to naš HZMO mora znati.
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Old 31.05.2017., 09:19   #331
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
.


Ako je trazi interpol onda ce je naći ako se negdje prijavi. Sumnjam da su nasi toliko ažurni da bi automatski imali uvid u prijavu u inozemstvu. Mozda unutar EU.
Ugl,ako se negdje pojavi ,tj bude nađena predaješ zahtjev državnom odvjetništvu i naše ministarstvo u dogovoru sa ministarstvom te druge države (mora biti potpisnica konvencije ) dogovara naplatu.
Košta jer placaš prijevode papira,dugo traje,ali je moguće. Spominjao si Njemačku,ako je tamo rijesit ćeš to. Navodno su europske drzave jako osjetljive na neplatiše alimentacije. Čitala sam da su neki roditelji sami otišli u mjesto prijave boravka(u drugoj državi) i sami na sud predali prijavu za neplaćanje pa je sve bilo brže riješeno. Imaš na legalisu par tema o tome.
Jel ti djeca primaju dječji doplatak ?
Navodno je bilo slučajeva da su "izgubljeni roditelji"
u zemlji u koju su otišli čak primali dječji za klince (koje nisu naravno slali djeci nego ih bezobrazno trosili ) pa su ih tako i našli. Al sada su unutar EU institucije povezane pa ako primaju kod nas to je nemoguće. Zapravo ,moguce je jer se dio isplacuje u Hr ,a dio u drzavi gdje osoba živi,ali tada to naš HZMO mora znati.
Ne trazi ju vise nitko.
Ovaj novi odvjetnik sa kojim to sve rjesavam je rekao ukoliko je u rh da ju nitko niti nece trazit niti kad budem podnio tuzbu za neplacanje alimentacije i kad ona nece placat ukoliko nebude i dalje imala adresu.
Slat ce kao na stare adrese gdje je prebivala i boravila.
To me iskreno cudi jer posto nece placat alimentaciju drzava ce meni platit pola iznosa i onda nevjerujem bas da ce ju samo tako pustit, da drzava nece sprovest temeljitu potragu gdje se nalazi. Jer kad drzava trazi svoje jos nisam cuo da bi nekog samo tako nonsalantno ostavili na miru.
Mozda taj odvjetnik nije bas dobro upucen u to sve.
To cemo vidjet tek dok do toga dodje.

Djecji doplatak primaju. Mjesec dana nakon sta se nije pojavljivala sam isao da se to prebaci na mene, jer je prije bilo na nju.

Sta se tice Njemacke i to gdje je, to mogu zasad samo nagadjati, jer jednostavno nema adrese, bar prema ovim spoznajama sta imamo.
A i nemora se prijaviti godinu dana po novom, ako boravi u EU. Tako da vidjet cemo dok bude podignuta tuzba za neplacanje hoce li se ona moci pronaci na koji nacin ili ne.
Raspitat cu se dobro oko svega, pa i toga u vezi inozemstva.
salevart is offline  
Old 31.05.2017., 09:48   #332
Nece nju drzava pustiti jer nakon isteka 3 god drzava potrazuje novce od neplatise. A isto tako pitaju i tebe zelis li i ti tuziti za sve neisplaceno. Ako se nemaju od kuda naplatiti neplatisa ide u zatvor. Taj zatvor bas i nema smisla osim tog nekog utjerivanja pravde jer obveza je obveza i zasto bi se netko izvukao jer mu je tako doslo.
Drzi se ,glavu gore, znam da hvata ta neka tjeskoba tu i tamo jer si umoran od nerijesene situacije i svih briga.
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Old 31.05.2017., 12:18   #333
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
Nece nju drzava pustiti jer nakon isteka 3 god drzava potrazuje novce od neplatise. A isto tako pitaju i tebe zelis li i ti tuziti za sve neisplaceno. Ako se nemaju od kuda naplatiti neplatisa ide u zatvor. Taj zatvor bas i nema smisla osim tog nekog utjerivanja pravde jer obveza je obveza i zasto bi se netko izvukao jer mu je tako doslo.
Drzi se ,glavu gore, znam da hvata ta neka tjeskoba tu i tamo jer si umoran od nerijesene situacije i svih briga.
Da je samo tjeskoba. I depresija i anksioznost i gastritis. Skoro cijelo vrijeme sam bolestan ove godine.
Nadam se ozdravljenju zbog djece.
salevart is offline  
Old 31.05.2017., 18:16   #334
A gle,obzirom na situaciju negdje te moralo sloziti. Problemi sa zelucem gotovo uvijek idu uz depresiju. Proci ce. Jel uzimas nesto,ides nekom? Uzmi si vrijeme samo za sebe,nadji neki ispusni ventil. Kako je tako je, kad vec ne mozes promijeniti situaciju mijenjaj svoj pogled na nju.
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Old 02.06.2017., 09:43   #335
Mislim da je zastara za alimentaciju 5 godina, pa podigni tužbu za naplatu dospjelih a neisplaćenih rata alimentacije prije isteka tog roka !

Nemoj da ti prođe taj rok jer nema Nazad
lara79 is offline  
Old 26.07.2017., 14:14   #336
Evo novog slučaja; http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...drava/6404471/
astor pec is offline  
Old 26.07.2017., 14:33   #337
Da, vidio sam to. Ja takodjer sumnjam da je moja bivsa supruga u Njemackoj. No ona je imala i sa kime otici, posto si je u zadnjih mjesec dana nasla nekog preko interneta, a doticni je trebao ici raditi u Njemacku, sta sam saznao od njenog brata. Tako da je vrlo vjerojatno tamo.
Sta se tice signala njenog mobitela, on je izgubljen odma nakon nestanka, a nasli su je tek kad su pronasli signal tog njenog novog kojeg je upoznala.

Uglavnom evo godinu dana nakon toga joj nema ni traga ni glasa.
Sta se tice alimentacije, to ce morati ici preko drzavnog odvjetnistva, posto ce to biti medjunarodni proces, dok oni obavjeste ove u Njemackoj, ovi ju pronadju, pitanje dal je uopce prijavljena tamo, jer se u Hrvatskoj jos nije odjavila.
Nisam jos zasad podnosio tuzbu za neplacanje alimentacije u dogovoru sa odvjetnikom bas zbog toga jer mozda nije nigdje prijavljena pa bi to sad mozda bilo uzaludno, ali kroz jedno vrijeme ce se morati negdje prijaviti.
salevart is offline  
Old 26.07.2017., 18:23   #338
Godinu dana nitko ništa ne zna o njoj? Kako uopće znaš je li žena živa?
monamona is offline  
Old 26.07.2017., 18:38   #339
I ja sam se sjetila odmah salevarta čim sam pročitala ovaj novi slučaj iz medija
sanjita is offline  
Old 26.07.2017., 18:54   #340
Da nestanem, zbilja bi voljela da me muž traži dok me ne nađe. Kako ljudima prvo padne na pamet napuštanje, a ne recimo da je žena oteta, ucjenjena ili što već. Da se baš nikome iz bivšeg života nije javila. Roditeljima, familiji, prijateljima, odjavila se sa mirovinskog. Neki trag. Baš ništa i nije čudno??
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.