Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2003., 13:42   #1
Meksiko

Razmisljam o putu u Meksiko - negdje slijedece godine, isla bih na otprilike godinu dana.

Koliko je opasno ili ne putovati Latinskom Amerikom sama? Da li je skupo (let mogu dobiti jeftino, ali me zanimaju troskovi - sto se tice smjestaja, nisam izbirljiva, sve dok je jeftino)? Jel netko zna cijene lokalnog prijevoza? Hvala na bilo kakvom savjetu, iskustvu koje zelite podjeliti.....
Sandiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 14:07   #2
Ja ti mogu reci samo sto su jedni frendovi pricali meni ~ a bili su nedavno.

Navodno nije skupo, ako ne ides u poznata ljetovalista tipa Acapulco. Kazu da se smjestaj u skromnim hotelima moze dobiti za par dolara, a za istu lovu se moze i jesti po lokalnim restorancicicma. Oni su proputovali velik dio Meksika lokalnim autobusima i vlakovima i vele da su cijene smijurija, ali zaboravi komociju, air-condition i slicno. Ne bih se usudila reci gdje su tocno bili, ali znam da su nam pokazivali fotke s indijanskih arheoloskih nalazista, koja izgledaju s-u-p-e-r. Takodjer, ne znam koliko je sigurno ili nesigurno za solo putovanja, no iskreno se nadam da je netko od forumasa bio u Meksiku i da ce ti dati puno pouzdanije i kvalitetnije informacije od mojih. Ove moje shvati samo kao 'otvaranje sezone' odgovora.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 14:15   #3
E super, Princezo, hvala ti.

Da, nemam pretenzije posjetiti turisticka mjesta tipa Acapulco. Znam da su velika tur. sredista uglavnom uvijek skupa (i tamo puna Amera). S obzirom da su moji planovi jos uvijek u povoju, sve sto sada mogu reci je da obavezno zelim vidjeti ostatke drevne kulture Meksika i sto vise se 'stopiti' sa obicnim ljudima i tako 'kusati' njihovu kulturu i nacin zivota. Putovanje lokalnim autobusima, vlakovima, kamionima mi se cini fantasticnim!
Sandiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 14:21   #4
Ja planiram nekad u mom kratkom zivotu udrit par tjedana na ruti Mexico City - Puebla - Oaxaca - Tuxtla G. - San Cristobal - Palenque - Merida - Cancun. Ici cu najluksuznijuim busom koji vozi redovne linije jer mi nije zao dati nepreveliku lovu za udoban prijevoz. Ruta ukljucuje gomilu toga za vidjeti. Primijeti da Acapulca i slicnoga nema, a Cancun je ukljucen samo zato jer je tamo medjunarodni aerodrom. Kako mi rece Meksikanac Paco s kojim sam popricao o ovoj ruti, ona je sigurna, jedino treba ici os SC do Palenque danju, jer nocu naoruzani banditi zaustavljaju i pljackaju vozila. Drzava Chiapas je posebno nesigurna, a stopa kriminala u Meksiku je opcenito visoka. Policija je posebno beskorisna i korumpirana. Ako ti recimo ukradu putovnicu pa odes u policiju prijaviti kradju, napomeni da ti treba samo potvrda o kradji, jer bi inace mogli pomisliti da ocekujes da sprovedu istragu o kradji sto bi ih moglo oneraspoloziti.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 15:02   #5
Quote:
Sandiko wrote on 16-04-2003 14:31:
Ej....

Ruta ti je super - mislis da ce ti par tjedana biti dovoljno?

Moj put bi otprilike trebao pokriti isto to, ali se jos nadam da cu uspjeti proputovati i dio sjeverno od Mexico City-a. A ti imas frendove tamo? Fenomenalno, znaci da ce ti smjestaj kolko-tolko bit osiguran

Koliko sam cula iz razlicitih izvora - putovanje solo ne bi trebalo bit problematicno za cure - ljudi su pristupacni, velikodusni i spremni na pomoc. No, vidjet cemo....
* Ne mislim da ce mi par tjedana biti dovoljno, ali nije ni zivot u Meksiku besplatan...

* Put sam isplanirao nakon citanja gomile knjiga o Meksiku. Za ici i sjeverno od MC treba malo vise vremena no sto bi ga ja ikako mogao naci.

* Paco je Meksikanac iz Aguas Calientes kojeg sam nedavno upoznao na Kubi. Nikad nisam bio u Meksiku niti sam kakav ekspert, pomazem koliko mogu.

* Budi ipak spremna na latinskoamericki machizam, iako ne sumnjam da ces se, ukoliko si jedna spretna dama (djevojka?) vec znati snaci!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 17:29   #6
Nikad nisam bio u Meksiku niti sam kakav ekspert, pomazem koliko mogu.



Da, da, hvala ... svako misljenje ili savjet ce dobro doci
Sandiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 19:35   #7
kad planiras ici? predlazem da udruzimo snage. imam istu viziju putovanja ko i ti. a znam i neke ljude koje bi nakon dugo godina mogao kontaktirati. ekipa je i oaxace. sta mislis?
fugitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 20:29   #8
Nista jos ne znam definitivno, al najvjerojatnije cu krenuti negdje na kraju slijedece godine, i planiram ici na godinu dana. Tako bih ostala 6 mjeseci u Meksiku a ostalih 6 po Juznoj Americi. No, velim, nista jos ne znam definitivno....

A kaj ti planiras? Kada mislis ici? I gdje?
Sandiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 02:20   #9
Samo malo, jel ono kažeš da ideš sama?! I želiš se stopiti s ljudima?!
- Imaš jeftinijih načina za samoubojstvo!

Ili se misliš stopiti s onih 5% dobrostojećih ljudi...

Naravno nisu svi loši, ali teško da ćeš imati toliko sreće. Ja sam imao jer sam i bio u grupi nekoliko dana i upoznao ljude (uglavnom studente) i po njihovim prićama bi bolje bilo da si naoružana do zuba kreneš li sama.
Ako želiš upoznat narod (bez turisticke propagande) pripremi se na ono šta ne vidiš ni u dokumentarcima!

Ako ćeš južnije, zaobiđi Kolumbiju!
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 03:09   #10
Ja sam bila u KOlumbiji i bilo mi je super.Party land
MA bila sam i u Meksiku i u Venezueli ali to su sve bila poprilicno organizirana putovanja pa nemam bas iskustva kak bi to izgledalo ici sama.Ja se ne bih usudila,jer ono sto sam vidla bilo mi je dovoljno.Cak nije bitno jesi musko ili zensko,ali ici sam????Jako puno kriminala i korumpirana policija ti dovoljno govore,jos us to se izgledom istices iz gomile pa ti ni to bas pre vise ne pomaze.Siromastvo,mafija,jad i bjeda.Priroda je prekrasna i kultura i sve to stoji ali sigurnosti radi ,ja bi jako dobro promislila
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 12:38   #11
Quote:
Originally posted by Sandiko
Nista jos ne znam definitivno, al najvjerojatnije cu krenuti negdje na kraju slijedece godine, i planiram ici na godinu dana. Tako bih ostala 6 mjeseci u Meksiku a ostalih 6 po Juznoj Americi. No, velim, nista jos ne znam definitivno....

A kaj ti planiras? Kada mislis ici? I gdje?
ma jos nista precizno. sve je jos uvijek na razini utopije. mada mi za tu utopiju pase tvoje vrijme kretanja . eh da. do tri mjeseca.
fugitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 12:02   #12
Ne idi sama. Toliko.

p.s. Katanac na torbe, da ti ne uvale drogu u prtljag da nesvjesno prokrijumcaris za nekoga.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 12:05   #13
Zaboravih, ne znam kako je stanje u Meksiku, ali ako planiras u Juznu Ameriku, a ne znas spanski, tesko. Ne govore bas engleski.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 19:26   #14
Ma, kakve su to nebuloze da ne putuje sama? Ja cesto putujem sama, a uvijek se prije puta naslusam dobronamjernih savjeta o opasnosti zemlje u koju putujem. Preporucam ti da procitas Lonely Planet Mexico (to je guidebook). Tamo ces nac sve sto te interesira.
Normalno da ces bit malo opreznija ako putujes solo, al nije TOLIKO opasno i definitvno nije NEIZVEDIVO.
Osim toga kad putujes solo, upoznas najbolje ljude (to je bar moj experience... ). Slazem se da ce ti mozda bit malo teze ako ne znas Spanjolski, al Boze moj...
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 23:15   #15
A Kiki, kad se ti pakiraš za Brazil?
Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 16:13   #16
Hvala ljudi, hvala svima
Sad sam zbunjena ... Vjerujem da je uvijek dobro imat nekog sa sobom kad se putuje daleko, barem sto se osjecaja sigurnosti tice. Hm....

Hvala Kiki na rijecima ohrabrenja. Da, citam i Lonely Planet i Rough Guide, i dosta sam literature o Meksiku u zadnje vrijeme procackala. Citala sam vas po forumu i mnogo djevojaka pise o super iskustvima sa putovanja na koja su isle same.
Kiki, jesi ti bila u tom djelu svijeta? Gdje si putovala?
Sandiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 16:15   #17
BTW - upisala sam Spanjolski
Sandiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 19:08   #18
Ja sam uglavnom po Aziji, ali neke moje prijateljice su isle u Juznu Ameriku solo i sve su se vratile zdrave, citave i zive.
Slijedece godine se ako Bog da spremam u Afriku.
Obavezno nam javi kako je bilo.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 00:08   #19
Ma pusti sad Afriku, kad ćeš u Brazil??
Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 06:35   #20
Kad me put nanese...
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.