Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2017., 13:08   #81
Stvarno mi nisu jasne ove rasprave oko Isusovog imena. Sasvim je normalno da se Isusovo ime u razlicitim jezicima razlicito izgovara kao sto je slucaj i s drugim imenima. Tako se Ivan na srpskom kaze Jovan,na engleskom John,na francuskom Jean,na talijanskom Giovanni... Zar netko stvarno misli da je Isusu vazan izgovor njegovog imena. To su razgovori tipicni za Jehovine svjedoke i nemaju veze s ovom temom.Oslobodi me Boze od takvih ispraznih i glupih rasprava. Toliko je vaznih vjerskih pitanja o kojima se moze razgovarat,a ovdje se neki prepucavaju oko izgovora Isusovog imena.Nevjerovatno!Koliko Sotona moze zavesti i otupiti ljude! Za mene je to kretenizam. To je samo dokaz koliko nisko padaju oni koji napuste Katolicku crkvu.
valtortianus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 18:54   #82
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Stvarno mi nisu jasne ove rasprave oko Isusovog imena. Sasvim je normalno da se Isusovo ime u razlicitim jezicima razlicito izgovara kao sto je slucaj i s drugim imenima. Tako se Ivan na srpskom kaze Jovan,na engleskom John,na francuskom Jean,na talijanskom Giovanni... Zar netko stvarno misli da je Isusu vazan izgovor njegovog imena. To su razgovori tipicni za Jehovine svjedoke i nemaju veze s ovom temom.Oslobodi me Boze od takvih ispraznih i glupih rasprava. Toliko je vaznih vjerskih pitanja o kojima se moze razgovarat,a ovdje se neki prepucavaju oko izgovora Isusovog imena.Nevjerovatno!Koliko Sotona moze zavesti i otupiti ljude! Za mene je to kretenizam. To je samo dokaz koliko nisko padaju oni koji napuste Katolicku crkvu.

Tako je.
Sve sami šljam i đavolji okot.
Slušaj Svetog Oca papu, slijedi Majku božju, Kraljicu Hrvata i čituckaj pomalo Mariju Valtortu i znaj da si na širokom , ravnom putu kojim mnogi idu i koji vodi do širokih vrata...Bog i Hrvati!!!
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:16   #83
Veoma cijenim objave Marije Valtorte radi cega sam i uzeo ovo ime Valtortianus. I mislim da ih ne treba citat samo pomalo,nego mnogo i stalno jer se u njima nalazi veliko znanje i mudrost. U tim je objavama Bog izravno potvrdio sve istine katolicke vjere pa mogu i protestantima pomoci da se vrate u Katolicku crkvu. Iz tih se objava jasno vidi da je Isus dosta govorio i o svojoj presvetoj Majci,o cistilistu,o limbu,o sakramentima...ali evandjelisti to jednostavno nisu zapisali. Radi toga si oni uzimaju za pravo da buntovno odbace mnoge istine vjere o kojima je Isus jasno govorio samo zato sto ti Isusovi govori nisu zapisani u Bibliji. To je ista ludost kao kad bi netko odbacio milijune sigurnih i provjerenih znanstvenih istina samo zato sto se o tim istinama nista ne govori u Svetom pismu. Tako npr. Sveto pismo ne kaze da se Zemlja okrece oko Sunca ali je to sigurna znanstvena istina u koju svi danas vjeruju. Ali ako je Martin Luter zaveo tolike milijune ljudi u jednu laznu vjeru i nikad se nije radi toga pokajao,onda je sigurno da se sada nalazi u mukama pakla. Za njega bi bolje bilo,kao i za Judu,da se nikad nije ni rodio. Jer ako Bog trazi racun za svaku nepotrebnu rijec,koliko ce vise trazit racun za sve duse koje su zavedene i upropastene krivnjom Martina Lutera.
valtortianus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 23:25   #84
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Veoma cijenim objave Marije Valtorte radi cega sam i uzeo ovo ime Valtortianus.
Pametan potez i prikladan nickname. Drago mi je da sam uspio povezati.
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
I mislim da ih ne treba citat samo pomalo,nego mnogo i stalno jer se u njima nalazi veliko znanje i mudrost.
Jako štivo, s puno više podataka od onih u Bibliji.
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
U tim je objavama Bog izravno potvrdio sve istine katolicke vjere pa mogu i protestantima pomoci da se vrate u Katolicku crkvu.
Ako protestantima išta može pomoći, to jesu knjige Marije Valtorte. Samo što ti vragovi neće puno čitati ove doista korisne knjige, nego se orijentiraju uglavnom na Bibliju.
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Iz tih se objava jasno vidi da je Isus dosta govorio i o svojoj presvetoj Majci,o cistilistu,o limbu,o sakramentima...ali evandjelisti to jednostavno nisu zapisali.
Ahhh, i ti evanđelisti...izostavili baš ono najbitnije. Ali srećom, Marija Valtorta je ispravila te propuste
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Radi toga si oni uzimaju za pravo da buntovno odbace mnoge istine vjere o kojima je Isus jasno govorio samo zato sto ti Isusovi govori nisu zapisani u Bibliji.
Ali sad nemaju izgovora pošto preko Valtorte imamo one najbitnije Isusove izjave.
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
To je ista ludost kao kad bi netko odbacio milijune sigurnih i provjerenih znanstvenih istina samo zato sto se o tim istinama nista ne govori u Svetom pismu. Tako npr. Sveto pismo ne kaze da se Zemlja okrece oko Sunca ali je to sigurna znanstvena istina u koju svi danas vjeruju.
Ovo si dobro primjetio, bravo!
Misliš li da je bilo na milione Isusovih izjava što su evanđelisti propustili napisati?
Nekad mi se čini da su evanđelisti bili doista aljkavi, da ne kažem lijeni.
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Ali ako je Martin Luter zaveo tolike milijune ljudi u jednu laznu vjeru i nikad se nije radi toga pokajao,onda je sigurno da se sada nalazi u mukama pakla.
Što se uopće išao buniti, kler je na čelu sa tadašnjim Svetim ocem bio sasvim ok, bogobojazni i posvećeni svom duhovnom pozivu. Taj duhovni slijepac je išao mijenjati nešto jako dobro, a dobio je što ga i ide: sad se sigurno cvrči u paklu.
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Za njega bi bolje bilo,kao i za Judu,da se nikad nije ni rodio. Jer ako Bog trazi racun za svaku nepotrebnu rijec,
Joj pazi, nemoj da netko krivo shvati pa da krivo protumači recimo Valtortu što
je Bibliji dodala veliko mnoštvo riječi. Ali, Bog zasigurno zna da nijedna Valtortina riječ nije nepotrebna nego je morala dodavati sve ono što su šlampavi evanđelisti izostavili.
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
,koliko ce vise trazit racun za sve duse koje su zavedene i upropastene krivnjom Martina Lutera.
Fakat, navukao ih je lažima da je u to vrijeme crkva bila korumpirana - a mi znamo da to ne može biti.

Bog i Hrvati!
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:09   #85
Hvala Bogu sto ima jos uvijek katolika koji ovako zdravo razmisljaju i koji cijene bozanske objave Marije Valtorte. One su neizrecivi dar Bozji u ovim posljednjim vremenima i vrhunac svih objava sto ih je Bog dao u cijeloj povijesti svijeta. Nikad covjek ne moze biti dovoljno zahvalan Bogu na tolikom daru. To je posljednji Bozji pokusaj spasavanja ovog propalog svijeta koji se priblizava svome kraju. Ali ni sama Katolicka crkva nije prepoznala ovaj dar Bozji i Vrhovni svecenik odredio je da se te objave stave na Indeks koji je u to vrijeme jos uvijek postojao. Kakva teska pogreska najviseg crkvenog autoriteta! Kolikim dusama je tako uskracena ova spasonosna duhovna hrana! Ali zasto bi se tome trebali cuditi? Jedan drugi vrhovni svecenik,mnogo stoljeca ranije,nije mogao u Isusu prepoznati vjecnog Sina Bojeg i zahtijevao je za njega smrtnu kaznu. A s njim su se slozili i ostali svecenici i teolozi stare Crkve tj.Sinagoge koja je jos uvijek bila prava bozanska Crkva. Dakle,kao sto je tesko pogrijesio veliki svecenik Kajfa,onda je isto tako mogao pogrijesit i papa Ivan XXIII. To je samo dokaz da i prosudba najvisih crkvenih institucija ne mora uvijek biti ispravna,stovise moze biti potpuno pogresna i opasna za spasenje kao u slucaju Galilea i Valtorte,a mogao bih navesti jos puno drugih primjera. Sjetimo se samo pape Ivana XXII. Jer ako je Katolicka crkva prava Kristova Crkva,to niposto ne znaci da je ona nepogresiva.
valtortianus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 00:21   #86
Evo, stara ista stvar ometanja :

Što mi se ne sviđa u katolicizmu?

Ne sviđa mi se to što katolici nikad nepriupitaju židove zašto tolko dugo čekaju Mesiju.

Io nekatolik umjesto katolika zapitah židove to isto, ali oni samo šute, prave se nisu čuli jer kad bi čuli/primjetili pitanje što bi uopće imali za odgovoriti, i onda tako vrtnjom ukrug, složit ćete se dosadi.

Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 19:22   #87
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Hvala Bogu sto ima jos uvijek katolika koji ovako zdravo razmisljaju i koji cijene bozanske objave Marije Valtorte. One su neizrecivi dar Bozji u ovim posljednjim vremenima i vrhunac svih objava sto ih je Bog dao u cijeloj povijesti svijeta. Nikad covjek ne moze biti dovoljno zahvalan Bogu na tolikom daru. To je posljednji Bozji pokusaj spasavanja ovog propalog svijeta koji se priblizava svome kraju. Ali ni sama Katolicka crkva nije prepoznala ovaj dar Bozji i Vrhovni svecenik odredio je da se te objave stave na Indeks koji je u to vrijeme jos uvijek postojao. Kakva teska pogreska najviseg crkvenog autoriteta! Kolikim dusama je tako uskracena ova spasonosna duhovna hrana! Ali zasto bi se tome trebali cuditi? Jedan drugi vrhovni svecenik,mnogo stoljeca ranije,nije mogao u Isusu prepoznati vjecnog Sina Bojeg i zahtijevao je za njega smrtnu kaznu. A s njim su se slozili i ostali svecenici i teolozi stare Crkve tj.Sinagoge koja je jos uvijek bila prava bozanska Crkva. Dakle,kao sto je tesko pogrijesio veliki svecenik Kajfa,onda je isto tako mogao pogrijesit i papa Ivan XXIII. To je samo dokaz da i prosudba najvisih crkvenih institucija ne mora uvijek biti ispravna,stovise moze biti potpuno pogresna i opasna za spasenje kao u slucaju Galilea i Valtorte,a mogao bih navesti jos puno drugih primjera. Sjetimo se samo pape Ivana XXII. Jer ako je Katolicka crkva prava Kristova Crkva,to niposto ne znaci da je ona nepogresiva.
Krist je glava svoje crkve, a crkva je njegovo vidljivo tijelo na zemlji.Stoga je crkva Kristova duhovna građevina a sastoji se od svih nanovorođenih kršćana koji su primanjem Isusa Krista za svog Spasitelja postali djeca Božja.Tako piše u Novom zavjetu, tako govori Pavao i to je jedina istina.
Sve ostalo dolazi od Božjeg protivnika koji lažnim naučavanjem navodi lakovjerne da vjeruju laži, umjesto istini koju naučava Isus i njegovi apostoli.
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:13   #88
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Krist je glava svoje crkve, a crkva je njegovo vidljivo tijelo na zemlji.Stoga je crkva Kristova duhovna građevina

Jesi li svjestan što si uopče napisao?

Zapravo je stvarnost puno drugačija.

Krist je korijen stabla,ono deblo od stabla je Papa, koji mudrost povlači iz korijena,one debele grane su biskupi i nadbiskupi,one tanje grane su svečenici,plodovi ovog stabla su šiške(vjernici/putujuča crkva)

Znaš li gdje su na tom stablu protestanti?Nema ih prijatelju,vi ste oni koji su odlomljeni, jer ste bili slabi i nalazite se na podu, gdje ste kao i oni djelovi stabla ,a koji su otpali od stabla, pa su se našli na podu, i trunu, jer su odvojeni od korijena.

Onaj korijen ,koji je Krist,iako ga ti ne vidiš,se jasno širi pod zemljom, i rađa nova stabla... Ono što ti vidiš je ono Deblo, koje nanovo kroz korijen rađa sve ostalo.

Samo da malo razmisliš,shvatio bi da je Crkva zapravo vidljiva građevina, naizgled, nevidljivoga Boga, i u toj građevini iako ne vidiš temelj,vidiš ono što je naslonjeno na temelj i kako se od tog temelja širi.


Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
a sastoji se od svih nanovorođenih kršćana koji su primanjem Isusa Krista za svog Spasitelja postali djeca Božja.Tako piše u Novom zavjetu, tako govori Pavao i to je jedina istina.
Born Again? Tko prizove Isusa u svoje srce i prizna da je Isus njegov spasitelj je nanovorođen! Na tvoju žalost ovo nigdje u Bibliji ne piše!

Ali znaš što piše?

Shvaćajući ga doslovno, Nikodem upita, “kako se čovjek može roditi kad je star?” (3,4). Isus odgovori, “Zaista, zaista, kažem ti: ako se tko ne rodi iz vode i Duha ne može ući u kraljevstvo Božje” (3,5).

Isus ne kaže vode ili Duha , ili vode pa Duha , več "vode i Duha"!

To znači da pod prilikama krštenja vodom,Duh sveti oslobađa milost spasenja uranjanjem u Krista ,na isti način na koji Duh Sveti djeluje/silazi na Isusa prilikom njegova krštenja.


Prouči si malo stari zavjet ,odmah na samom početku gdje Duh Sveti izvodi život i poredak iz voda koje su prekrivale zemlju (Post 1, 1-2. 20)

Nasloni se na primjer Noinog spasenja kroz vodu, kao pralik našeg spasenja po krštenju (Post 6, 9-18; 1Pt 3, 20-21).

Nastavi na sliku krštenja gdje Mojsije izvodi Izraelce iz egipatskog ropstva preko voda Crvenog mora (Izl 14; 1 Kor 10,2).

Levitski svećenici prije ulaska u Šator sastanka očišćeni su pranjem u vodama krštenja koje su se nalazile u umivaoniku (Izl 30,17-21).

Sirijski vojskovođa Naaman ozdravio je po krštenju (sedmerostrukim uranjanjem) u vodama rijeke Jordana (2 Kr 5).

Božje obećanje izrečeno po proroku Ezekijelu upućuje na pročišćujuću moć krsne vode (Ez 36,25-27).

Pismo daje jasno svjedočanstvo Božjeg obećanja o izbavljenju, očišćenju, spasenju i daru života, ostvarenog posredstvom vode u sakramentu krštenja.

Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Sve ostalo dolazi od Božjeg protivnika koji lažnim naučavanjem navodi lakovjerne da vjeruju laži, umjesto istini koju naučava Isus i njegovi apostoli.
A ja sam mislio da dolazi od začetnika protestantske reformacije. Martina Luthera Kinga.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:20   #89
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Jesi li svjestan ...
...koju količinu duhovne oholosti ovdje prezentiraš?

Tvoje poznavanje "materije" pokazuješ i sa svojom završnom rečenicom:
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
A ja sam mislio da dolazi od začetnika protestantske reformacije. Martina Luthera Kinga.
Martin Luther King ti je ova osoba, vjeroučitelju
https://hr.wikipedia.org/wiki/Martin_Luther_King,_Jr.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:31   #90
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
...koju količinu duhovne oholosti ovdje prezentiraš?

Tvoje poznavanje "materije" pokazuješ i sa svojom završnom rečenicom:


Martin Luther King ti je ova osoba, vjeroučitelju
https://hr.wikipedia.org/wiki/Martin_Luther_King,_Jr.
Moja greška je što sam stavio King kao tipfeler, iako je jasno da sam mislio na Martina Lutera.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Martin_Luther

Ali sve ostalo što sam napisao stoji crno na bijelo.

I nisam vjeroucitelj, tek obican laik sklon grijehu i grešci kao i svi ostali.

Razlika između katolika i protestanata je jedna šizma koja je okarektizirana kao zaslijepljenost u vidu Božje hijerarhije ,kako na nebu tako i na zemlji , a od koje ste vi protestanti odustali, misleći da mornari koji napuštaju kapetana na brodu, mogu zasebno više postići nego sa kapetanom.


Zato ste i raseljeni po pustin otocima iako vas kapetan i nakon pobune poziva natrag.


Zato ili branite ono što je bitno , ili se ostavite traženja dlake u jajetu.


Ne mrzim vas,naprotiv,volim vas kao braču koja ste se odvojili od nas radi naših grešaka,žalostan sam radi toga u mnogo navrata,ali obranu vjere ću provoditi dok sam živ.

4 su osnovna stupa vjere po kojima se prepoznaje Kristova Crkva. Jedna,Sveta,Katolička,Apostolska!
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.

Zadnje uređivanje zoki0307 : 20.02.2017. at 15:49.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 19:29   #91
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Jesi li svjestan što si uopče napisao?

Zapravo je stvarnost puno drugačija.

Krist je korijen stabla,ono deblo od stabla je Papa, koji mudrost povlači iz korijena,one debele grane su biskupi i nadbiskupi,one tanje grane su svečenici,plodovi ovog stabla su šiške(vjernici/putujuča crkva)

Znaš li gdje su na tom stablu protestanti?Nema ih prijatelju,vi ste oni koji su odlomljeni, jer ste bili slabi i nalazite se na podu, gdje ste kao i oni djelovi stabla ,a koji su otpali od stabla, pa su se našli na podu, i trunu, jer su odvojeni od korijena.

Onaj korijen ,koji je Krist,iako ga ti ne vidiš,se jasno širi pod zemljom, i rađa nova stabla... Ono što ti vidiš je ono Deblo, koje nanovo kroz korijen rađa sve ostalo.

Samo da malo razmisliš,shvatio bi da je Crkva zapravo vidljiva građevina, naizgled, nevidljivoga Boga, i u toj građevini iako ne vidiš temelj,vidiš ono što je naslonjeno na temelj i kako se od tog temelja širi.




Born Again? Tko prizove Isusa u svoje srce i prizna da je Isus njegov spasitelj je nanovorođen! Na tvoju žalost ovo nigdje u Bibliji ne piše!

Ali znaš što piše?

Shvaćajući ga doslovno, Nikodem upita, “kako se čovjek može roditi kad je star?” (3,4). Isus odgovori, “Zaista, zaista, kažem ti: ako se tko ne rodi iz vode i Duha ne može ući u kraljevstvo Božje” (3,5).

Isus ne kaže vode ili Duha , ili vode pa Duha , več "vode i Duha"!

To znači da pod prilikama krštenja vodom,Duh sveti oslobađa milost spasenja uranjanjem u Krista ,na isti način na koji Duh Sveti djeluje/silazi na Isusa prilikom njegova krštenja.


Prouči si malo stari zavjet ,odmah na samom početku gdje Duh Sveti izvodi život i poredak iz voda koje su prekrivale zemlju (Post 1, 1-2. 20)

Nasloni se na primjer Noinog spasenja kroz vodu, kao pralik našeg spasenja po krštenju (Post 6, 9-18; 1Pt 3, 20-21).

Nastavi na sliku krštenja gdje Mojsije izvodi Izraelce iz egipatskog ropstva preko voda Crvenog mora (Izl 14; 1 Kor 10,2).

Levitski svećenici prije ulaska u Šator sastanka očišćeni su pranjem u vodama krštenja koje su se nalazile u umivaoniku (Izl 30,17-21).

Sirijski vojskovođa Naaman ozdravio je po krštenju (sedmerostrukim uranjanjem) u vodama rijeke Jordana (2 Kr 5).

Božje obećanje izrečeno po proroku Ezekijelu upućuje na pročišćujuću moć krsne vode (Ez 36,25-27).

Pismo daje jasno svjedočanstvo Božjeg obećanja o izbavljenju, očišćenju, spasenju i daru života, ostvarenog posredstvom vode u sakramentu krštenja.



A ja sam mislio da dolazi od začetnika protestantske reformacije. Martina Luthera Kinga.
Budi tako dobar i navedi primjer iz Novog zavjeta gdje piše da je Isus Krist korjen stabla,papa deblo, a grane biskupi, i td.Nisam znao da sam ja šiška.Ali nikada nije kasno naučiti nešto novo.
Za razliku od tebe ja ću navesti primjere iz NZ koji govore o Isusu Kristu kao glavi svoje crkve, koja je njegovo tijelo, duhovna građevina koja se sastoji od svih nanovo rođenih kršćana.

Pavlova Poslanica Kološanima - 18On je Glava Tijela, Crkve; on je Početak, Prvorođenac od mrtvih, da u svemu bude Prvak.

Objašnjava još Pavao:

Efežanima 5 - 23Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve - On, Spasitelj Tijela.

Efežanima 5 - 30Doista, mi smo udovi njegova Tijela!

Dakle, NZ nigdje ne spominje Krista kao korjen a također nema spomena o deblu,granama i šišarkama.

Nadalje, ti zoki pun samopouzdanja tvrdiš, citiram:

Born Again? Tko prizove Isusa u svoje srce i prizna da je Isus njegov spasitelj je nanovorođen! Na tvoju žalost ovo nigdje u Bibliji ne piše!

Rimljanima 10,9-10

"Ako ustima svojim priznaješ Isusa Gospodina i srcem svojim vjeruješ da ga je Bog uskrisio od mrtvih,bit češ spašen.10 Vjera srca postiže pravednost a priznanje usta spasenje"

Stoga se radije prihvati čitanja Novog zavjeta umjesto što iz pukog neznanja širiš hereze i lažna učenja.
To se također odnosi i na tvoje objašnjenje o Nikodemu,vodi i duhu koje je na razini grana i šišarki.
Stoga se ostavi teologije jer ti ne ide.
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 02:15   #92
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Budi tako dobar i navedi primjer iz Novog zavjeta gdje piše da je Isus Krist korjen stabla,papa deblo, a grane biskupi, i td.Nisam znao da sam ja šiška.Ali nikada nije kasno naučiti nešto novo.
Za razliku od tebe ja ću navesti primjere iz NZ koji govore o Isusu Kristu kao glavi svoje crkve, koja je njegovo tijelo, duhovna građevina koja se sastoji od svih nanovo rođenih kršćana.

Opisao sam ti Crkvu u metafori za laike,ali očito ne znaš što je metafora.

Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Pavlova Poslanica Kološanima - 18On je Glava Tijela, Crkve; on je Početak, Prvorođenac od mrtvih, da u svemu bude Prvak.
A što je korijen stabla doli glava?Stvar je u tome što ti negiraš postojanje ostalih djelova Crkve/tijela, iako sam znaš da glava ne stoji u zraku!Postoje i udovi a postoji i tijelo(tijelo smo mi ,ali što su udovi?)

Objašnjava još Pavao:

Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Efežanima 5 - 23Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve - On, Spasitelj Tijela.
A gdje sam ja negirao Gospodina kao glavu Crkve?

Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Efežanima 5 - 30Doista, mi smo udovi njegova Tijela!
Ali ti ne vidiš te udove(tko govori da su oni udovi,da nije neki apostol?),ti ih niječeš.I nisi napisao cijelu rečenicu,po običaju!Izostavio si tijelo,zar ne?

Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve – On, Spasitelj Tijela.

Ako je Krist glava Crkve,a Crkva mi,što je tijelo te Crkve?

Osim ako je Krist glava Crkve,mi smo tijelo te Crkve, a Crkva(udovi), su oni koji govore ovo-apostoli(biskupi i svečenici.)

Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Dakle, NZ nigdje ne spominje Krista kao korjen a također nema spomena o deblu,granama i šišarkama.
Metafora,neću ponavljati,u Bibliji nigdje ne piše da je Biblija sredstvo spasenja,jer što s ljudima dok nije Biblija bila napisana.

Da nema onih apostola, koji su riječju/dakle usmenom predajom,prenosili riječ Božju,do nastanka Biblije, ljudi ne bi znali tko je Krist.

Inače do prije 200 godina 90% stanovništa nije znalo čitati,od tada se ta razlika smanjuje,što čemo s njima,ako nema apostola/svečenika koji i danas kao i nekad Božju Riječ prenose usmeno/tradicijom i čuvajući Božji zakon?

Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Nadalje, ti zoki pun samopouzdanja tvrdiš, citiram:

Born Again? Tko prizove Isusa u svoje srce i prizna da je Isus njegov spasitelj je nanovorođen! Na tvoju žalost ovo nigdje u Bibliji ne piše!

Rimljanima 10,9-10

"Ako ustima svojim priznaješ Isusa Gospodina i srcem svojim vjeruješ da ga je Bog uskrisio od mrtvih,bit češ spašen.10 Vjera srca postiže pravednost a priznanje usta spasenje"
Naravno opet izdvajaš rečenicu,tvrdeči da je u njoj sve a ne čitaš ostatak,jer da čitaš vidio bi u nastavku, Dakle: vjera po poruci, a poruka riječju Kristovom.

Kako taj Kristov Duh, Duh Sveti, može postati našim Duhom? Odgovor glasi da se to događa na tri načina koji su uzajamno usko povezani. Prvi je ovaj: Duh Sveti kuca na vrata mojega srca, dotiče me u nutrini. No, budući da novo čovječanstvo mora biti pravo tijelo, budući da nas Duh mora ujediniti te stvarno stvoriti zajednicu, budući da je novome početku svojstveno nadilaženje podjela i okupljanje raspršenih, taj se Kristov Duh služi dvama elementima vidljivog okupljanja: riječju naviještanja te sakramentima, osobito krštenjem i euharistijom.

Vjera nije proizvod naše misli, našega razmatranja, ona je nešto novo što ne možemo izumiti, nego je samo možemo primiti kao dar, kao novinu koja je proizvod Božji.

Vjera ne dolazi po čitanju, nego po posluhu. Nije samo unutarnja stvar, nego je odnos s Nekim. Pretpostavlja susret s navještajem, pretpostavlja postojanje drugoga koji naviješta i stvara zajedništvo.

I naposljetku navještaj: onaj koji naviješta ne govori od sebe, nego je poslan. Nalazi se unutar misijskog ustroja koji započinje s Kristom kojega je poslao Otac, prelazi na apostole - riječ apostoli znači "poslani" - i nastavlja se u službi, u poslanju koje prenose apostoli.


Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Stoga se radije prihvati čitanja Novog zavjeta umjesto što iz pukog neznanja širiš hereze i lažna učenja.
Da pitamo to Martina,on to najbolje zna,na prvom sastanku s Calvinom i ostalima,gdje su se išli usuglasiti oko Biblijskih učenja,završili su pljucanjem jedan drugome u lice i tu je nastalo več više denominacija protestantizma,naprotiv ,Katoličke Crkve, koja od početka stvaranja ,na duhove,do dana današnjeg, složno stoji na svim stranama svijeta,i u svim tim Crkvama, do dana današnjeg postoje jedna te ista učenja i obredi,bilo riječju,bilo pismom.


Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
To se također odnosi i na tvoje objašnjenje o Nikodemu,vodi i duhu koje je na razini grana i šišarki.
Stoga se ostavi teologije jer ti ne ide.
Kako se čovjek može ponovno roditi?Pita Nikodem!

Od vode i Duha!!!Odgovori mu Isus!

Duh Sveti, ti je u cijeloj Bibliji ,na više mjesta, opisan kao Osoba koja lebdi nad vodama,i svaki put nanovo stvara, onako kako je opisano u Bibliji , pri dodiru s vodom,dakle krštenjem.

Da li Isus laže? Ili ti slušaš Martina?Calvina?...
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 02:22   #93
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post


Zato ili branite ono što je bitno , ili se ostavite traženja dlake u jajetu.
? predstavlja


Čuj, ovih dana poljski Rimokatolici podigli hajku zbog degutantne kazališne predstave u kojoj papa ocrnjen do krajnje mjere
i
pazi sad ovo : jedna od 'mjera' na koju se pravno pozvali paragrafom zakona tog i tog tumačeći da kazališna predstava se financirala gradskim/državnim budžetom a što je bezpravno sufinancirati 'one' koji imaju nešto protiv pape

iako! (zapazi sad ovo) : ista ta RKC u Poljskoj uzima novce poreznih obveznika kako bi financirala samu sebe po onom na što većina Poljaka prezire!


Reci, kolega katolički vjeroučitelju, kako bi ti sam pojasnio taj novonastali fenomen?

Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 03:18   #94
Katolikos znači univerzalan - ne sviđa mi se to što je crkva zvijer koja pred sobom guta sve druge mitove i religije i adaptira ih sebi tj. moći. Nasljeđe Rima koji je dodavao bogove i kultove osvojenih naroda svome panteonu.
Vatikan znači proročište - ne sviđa mi se što davaju proročanstva za svijet, tj. kontroliraju situaciju, izvršavaju je i još to pripisuju nadnaravnom djelovanju da bi imali potvrdu autoriteta među jadnim ljudima.
Zadnje, ne sviđa mi se većina svećenika ni časnih sestra, a pogotovo feminizirani izgledi biskupa, a zabranili su ženama vršiti službu.
Najviše me nervira što se kleči na misi, a skoro mi je nedopustivo gledati mladića pribijenog na križ i mnoge majke kako se mole ispred čovjeka za oltarom, koji uopće nema djecu.
Najbolje mi je to što su ostale primitivne i masovne religije još gluplje od katolicizma i zato ću ostati katolik dok god to značilo živjeti u boljem i slobodnijem dijelu svijeta, jer živio sam ja i gdje se zavija sa minareta, zvona uopće ne primjećujem, a najstrašniji film apokalipse u budućnosti još nije snimljen, a to bi bilo da svaki grad na svijetu ima sedam minareta....aaaa, brainwashing par exelance, a i bodywashing također lol.
Ovi barem čiste dušu, koja se ni ne može šporkati.
Mrzim religije jer riječ znači ponovno čitanje, ja sam humanist i tražim sredinu, da je đusto, ne znam što bi bio gori svijet da čitamo samo jednu knjigu ili da dočekam 600ti nastavak Spiderman filma.
Uglavnom najviše je laži na svijetu, jer sve je laž osim one tanke sredine.
Gull is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 03:37   #95
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Opisao sam ti Crkvu u metafori za laike,ali očito ne znaš što je metafora.



A što je korijen stabla doli glava?Stvar je u tome što ti negiraš postojanje ostalih djelova Crkve/tijela, iako sam znaš da glava ne stoji u zraku!Postoje i udovi a postoji i tijelo(tijelo smo mi ,ali što su udovi?)

Objašnjava još Pavao:



A gdje sam ja negirao Gospodina kao glavu Crkve?



Ali ti ne vidiš te udove(tko govori da su oni udovi,da nije neki apostol?),ti ih niječeš.I nisi napisao cijelu rečenicu,po običaju!Izostavio si tijelo,zar ne?

Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve – On, Spasitelj Tijela.

Ako je Krist glava Crkve,a Crkva mi,što je tijelo te Crkve?

Osim ako je Krist glava Crkve,mi smo tijelo te Crkve, a Crkva(udovi), su oni koji govore ovo-apostoli(biskupi i svečenici.)



Metafora,neću ponavljati,u Bibliji nigdje ne piše da je Biblija sredstvo spasenja,jer što s ljudima dok nije Biblija bila napisana.

Da nema onih apostola, koji su riječju/dakle usmenom predajom,prenosili riječ Božju,do nastanka Biblije, ljudi ne bi znali tko je Krist.

Inače do prije 200 godina 90% stanovništa nije znalo čitati,od tada se ta razlika smanjuje,što čemo s njima,ako nema apostola/svečenika koji i danas kao i nekad Božju Riječ prenose usmeno/tradicijom i čuvajući Božji zakon?



Naravno opet izdvajaš rečenicu,tvrdeči da je u njoj sve a ne čitaš ostatak,jer da čitaš vidio bi u nastavku, Dakle: vjera po poruci, a poruka riječju Kristovom.

Kako taj Kristov Duh, Duh Sveti, može postati našim Duhom? Odgovor glasi da se to događa na tri načina koji su uzajamno usko povezani. Prvi je ovaj: Duh Sveti kuca na vrata mojega srca, dotiče me u nutrini. No, budući da novo čovječanstvo mora biti pravo tijelo, budući da nas Duh mora ujediniti te stvarno stvoriti zajednicu, budući da je novome početku svojstveno nadilaženje podjela i okupljanje raspršenih, taj se Kristov Duh služi dvama elementima vidljivog okupljanja: riječju naviještanja te sakramentima, osobito krštenjem i euharistijom.

Vjera nije proizvod naše misli, našega razmatranja, ona je nešto novo što ne možemo izumiti, nego je samo možemo primiti kao dar, kao novinu koja je proizvod Božji.

Vjera ne dolazi po čitanju, nego po posluhu. Nije samo unutarnja stvar, nego je odnos s Nekim. Pretpostavlja susret s navještajem, pretpostavlja postojanje drugoga koji naviješta i stvara zajedništvo.

I naposljetku navještaj: onaj koji naviješta ne govori od sebe, nego je poslan. Nalazi se unutar misijskog ustroja koji započinje s Kristom kojega je poslao Otac, prelazi na apostole - riječ apostoli znači "poslani" - i nastavlja se u službi, u poslanju koje prenose apostoli.




Da pitamo to Martina,on to najbolje zna,na prvom sastanku s Calvinom i ostalima,gdje su se išli usuglasiti oko Biblijskih učenja,završili su pljucanjem jedan drugome u lice i tu je nastalo več više denominacija protestantizma,naprotiv ,Katoličke Crkve, koja od početka stvaranja ,na duhove,do dana današnjeg, složno stoji na svim stranama svijeta,i u svim tim Crkvama, do dana današnjeg postoje jedna te ista učenja i obredi,bilo riječju,bilo pismom.




Kako se čovjek može ponovno roditi?Pita Nikodem!

Od vode i Duha!!!Odgovori mu Isus!

Duh Sveti, ti je u cijeloj Bibliji ,na više mjesta, opisan kao Osoba koja lebdi nad vodama,i svaki put nanovo stvara, onako kako je opisano u Bibliji , pri dodiru s vodom,dakle krštenjem.

Da li Isus laže? Ili ti slušaš Martina?Calvina?...

Vazda sam prezirao crkvene metafore. Prva stvar religija nije umjetnost da se koriste metafore, koje su prijatelji inače stilske figure i to samo govori koliko su svećenici i vjeroučitelji gay, kad objašnjavaju u metaforama.
Isus je koristio parabole, priče, mitove, kao što i Platon i Sokrat koriste kad je lakše iskoristiti za objašnjenje određene problematike ljudskog ponašanja naspram nekih ideja.
Druga stvar svi primjeri nisu iz evanđelja nego apostolskih djela, te se ni jedno ne mogu pripisati Isusu i naku koju probagirate se u filozofskim krugovima zove paulizam, odbačena od svih istočnjačkih kristologija, te deklarirana kao najveće zlo od srednjovjekovnih gnostika do dana današnjeg.
Božji duh je lebdio nad vodama zapravo, ali stvarno irelevantno za cijelu priču jer je to bilo prije dana prvoga i svijetla, a Isus je za mnoge od vas svijetlo u vašim metaforama.
Vjera nije odnos s nekim nego stav. Personalizacija Boga u osobi Krista ti je dovoljan naputak da se tu radi o dječjim budalaštinama i autoritetu, jer ni Bog ne može biti osoba/persona, što umanjuje njegovu svemoćnost. Što znači biti svemoćan? raditi nešto što nitko ne zna, a za čovjeka da drugi ne znaju odakle mu autoritet, a vaš je potkrijepljen prvim lokalnim svećenikom, državnim institucijama vlasti, klasnim sistemom, običnom babom sa sela, ni blizu Kristovom učenju.
Gull is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 04:08   #96
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Veoma cijenim objave Marije Valtorte radi cega sam i uzeo ovo ime Valtortianus. I mislim da ih ne treba citat samo pomalo,nego mnogo i stalno jer se u njima nalazi veliko znanje i mudrost. U tim je objavama Bog izravno potvrdio sve istine katolicke vjere pa mogu i protestantima pomoci da se vrate u Katolicku crkvu. Iz tih se objava jasno vidi da je Isus dosta govorio i o svojoj presvetoj Majci,o cistilistu,o limbu,o sakramentima...ali evandjelisti to jednostavno nisu zapisali. Radi toga si oni uzimaju za pravo da buntovno odbace mnoge istine vjere o kojima je Isus jasno govorio samo zato sto ti Isusovi govori nisu zapisani u Bibliji. To je ista ludost kao kad bi netko odbacio milijune sigurnih i provjerenih znanstvenih istina samo zato sto se o tim istinama nista ne govori u Svetom pismu. Tako npr. Sveto pismo ne kaze da se Zemlja okrece oko Sunca ali je to sigurna znanstvena istina u koju svi danas vjeruju. Ali ako je Martin Luter zaveo tolike milijune ljudi u jednu laznu vjeru i nikad se nije radi toga pokajao,onda je sigurno da se sada nalazi u mukama pakla. Za njega bi bolje bilo,kao i za Judu,da se nikad nije ni rodio. Jer ako Bog trazi racun za svaku nepotrebnu rijec,koliko ce vise trazit racun za sve duse koje su zavedene i upropastene krivnjom Martina Lutera.
Ja sam se danas prvi put susreo sa njome i pročitao sam sadržaj knjige, tj. naslove poglavlja. Izgleda vrlo zanimljivo jer se netko potrudio zamisliti se u ono doba i naizgled prema popularnosti dijela vrlo uspješno. U psihofenomenološkom smislu, moje odgovaranje na tvoj post je sinkronicitet i za mene vrlo važan, jer ću zbog tebe odgoditi iščitavanje te knjige, te radije gledati filmove o alternativnoj budućnosti gdje se ljudi bore protiv opresija.
Zašto? Jer si glup i ne razumiješ slobodu, a ponajviše jer osuđuješ.
"jednostavno nisu zapisali" ... jednostavno, vrlo dobro objašnjavaš, no i dalje mi nije jasno zašto, koliko god je tebi to jednostavno
Sveto pismo ne kaže ništa niti se ikada imalo namjeru baviti fizičkim neživim objektima. Da poznaješ malo filozofiju, tj. mudrost, znao bi da ti ljudi ne pričaju o kozmologijama ni prirodnim pojavama, već o etici i metafizici, ponašanju i idejama, znači čistim zrakom za nas laike. Također Zemlja se ne vrti samo oko Sunca nego i oko same sebe. Nadalje, ako je nešto sigurna znanstvena istina onda se ZNA, a ne vjeruje kako ti kažeš.
Luter je zaveo ljude isto kao što su Amerikanci zaveli Srbe da napadnu Hrvate i razbiju Jugoslaviju. Sve je volja naroda, zavest, navest, tko im je kriv kad nisu znali gdje idu pa im je trebao novi pastir, kao tebi dotična gospođa da ti personalizira Isusa. Jednostavno, Njemačka, a pogotovo Skandinavske zemlje su predaleko od Rima, da bi ga izravno i u svemu slušale.
Objašnjenje da je za nekoga bolje ne roditi se je opravdanje za svaki izvršeni pobačaj, a sam znaš koliko je i sama crkva protiv toga. Radije bi se rodio u sirotištu ili na ulicama Kalkute, nego da se nisam rodio. Ti mi ne bi dao ni priliku, a kamoli drugu šansu, a ne 70 puta 7, kao što ti Isus kaže.
Bog nije sudac niti traži račun. Sam ćeš ga ti priložiti jer misliš da je potreban, a u paklu neće nitko goriti, jer postoje oni bogati među nama, koji će platiti račune i za tebe i za sve do zadnjega dok svi ne budu u raju. Samo molim te nemoj biti zao radi toga, što sam ja dobar i oprostio bih svima zlo od Hitlera do Lutera, koji ne znam po čemu je toliko loš, u nadi da će i meni biti oprošteni moji grijesi. Suditi će ti se kako ti budeš sudio drugima, zar ne shvaćaš? A, ako se Bog pogodio s njima da će raditi jedan sat, jednu minutu ili sekundu za istu cijenu, ili da je netko dobar pa će raditi umjesto njih, ko ti koji je radio cijeli život, ne budi ljubomoran i zao zato što je bog dobar, pa znaš da pastir ostavi cijelo stado da bi našao jednu odbjeglu ovcu
Gull is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 16:02   #97
Misljenje da nitko nece gorjeti u paklu jedna je od najgorih i najopasnijih hereza. To je u potpunoj i ocitoj suprotnosti sa Svetim pismom,s apostolskom Predajom,s objavama svetaca,s naukom Katolicke crkve i sa misljenjima velikih teologa. Cak se ni najveci heretici,poput Luthera i Calvina,nisu usudili to tvrditi. Ne samo da u paklu gori vatra,nego je ta vatra barem milijun puta jaca od ove zemaljske vatre. I ne samo da ima ljudi koji gore u toj strasnoj vatri, nego ce velika vecina covjecanstva vjecno gorjeti u vatri pakla. Vise od 99% odraslih ljudi ide u pakao,a spasava se manje od 1%. Zar nije sam Bog rekao: "Mnogo je pozvanih,a malo izabranih",a sveti Petar jasno kaze da se i pravednik jedva spasava. Od svih ljudi koji su zivjeli u vrijeme Potopa samo se osmero spasilo,od svih stanovnika Sodome i Gomore Bog je postedio samo cetvero,od svih Izraelaca koji su izasli iz Egipta samo je dvoje uslo u obecanu zemlju...Isus je rekao:" Ako se ne obratite svi cete tako propasti". Prvi put je dosao na svijet kao milosrdni spasitelj,a drugi put ce doci kao neumoljivi sudac. I tada ce poslati u pakao cak i one protestante koji su u njegovo Ime, ali pomocu Sotone, cinili cudesa, prorokovali i zloduhe izgonili. Bog je beskrajno dobar,ali nije slabic koji ne zna kaznit. U objavana Marije Valtorte Isus kaze sljedece:"Biti citavog zivota rob,gubav,prosjak kraljevska je sreca prema jednom satu,samo jednom satu bozanske kazne". Za kolike ce ljude Kristova muka biti uzaludna! Nisu bez razloga sveci odlazili u pustinje i cinili tako strogu pokoru i citav zivot proveli u molitvi i razmatranju. I apostol Pavao,nakon sto je obratio tolike pogane i stekao tolike zasluge jos uvijek cini pokoru da sam ne bude odbacen posto je drugima propovijedao. Ako se jedva spasavaju i katolici koji zive u pravoj vjeri,sto ce tek biti s protestantima.Od 10 000 odraslih ljudi jedva ce se jedan spasit,a svi ostali padaju u pakao.
valtortianus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 17:33   #98
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Misljenje da nitko nece gorjeti u paklu jedna je od najgorih i najopasnijih hereza. To je u potpunoj i ocitoj suprotnosti sa Svetim pismom,s apostolskom Predajom,s objavama svetaca,s naukom Katolicke crkve i sa misljenjima velikih teologa. Cak se ni najveci heretici,poput Luthera i Calvina,nisu usudili to tvrditi. Ne samo da u paklu gori vatra,nego je ta vatra barem milijun puta jaca od ove zemaljske vatre. I ne samo da ima ljudi koji gore u toj strasnoj vatri, nego ce velika vecina covjecanstva vjecno gorjeti u vatri pakla. Vise od 99% odraslih ljudi ide u pakao,a spasava se manje od 1%. Zar nije sam Bog rekao: "Mnogo je pozvanih,a malo izabranih",a sveti Petar jasno kaze da se i pravednik jedva spasava. Od svih ljudi koji su zivjeli u vrijeme Potopa samo se osmero spasilo,od svih stanovnika Sodome i Gomore Bog je postedio samo cetvero,od svih Izraelaca koji su izasli iz Egipta samo je dvoje uslo u obecanu zemlju...Isus je rekao:" Ako se ne obratite svi cete tako propasti". Prvi put je dosao na svijet kao milosrdni spasitelj,a drugi put ce doci kao neumoljivi sudac. I tada ce poslati u pakao cak i one protestante koji su u njegovo Ime, ali pomocu Sotone, cinili cudesa, prorokovali i zloduhe izgonili. Bog je beskrajno dobar,ali nije slabic koji ne zna kaznit. U objavana Marije Valtorte Isus kaze sljedece:"Biti citavog zivota rob,gubav,prosjak kraljevska je sreca prema jednom satu,samo jednom satu bozanske kazne". Za kolike ce ljude Kristova muka biti uzaludna! Nisu bez razloga sveci odlazili u pustinje i cinili tako strogu pokoru i citav zivot proveli u molitvi i razmatranju. I apostol Pavao,nakon sto je obratio tolike pogane i stekao tolike zasluge jos uvijek cini pokoru da sam ne bude odbacen posto je drugima propovijedao. Ako se jedva spasavaju i katolici koji zive u pravoj vjeri,sto ce tek biti s protestantima.Od 10 000 odraslih ljudi jedva ce se jedan spasit,a svi ostali padaju u pakao.
Po ovome što si napisao, skoro pa najveću populaciju pakla će činiti upravo rimokatolici...
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 20:30   #99
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Ako se jedva spasavaju i katolici koji zive u pravoj vjeri,sto ce tek biti s protestantima.Od 10 000 odraslih ljudi jedva ce se jedan spasit,a svi ostali padaju u pakao.
Današnji ljudi nisu tako brutalni i zli kao prije par stotina godina. Zalažu se za ljudska prava i štite manjine mnogo više nego prije. Zašto onda vjeruješ da će ih tako mnogo završiti u vječnom paklu?

Smatraš li se vjerskim fundamentalistom - ekstremistom?

Što misliš o forumašicama i forumašima? I od nas će većina u pakao?

Ne trebam ponavljat da mi je ta dogma nešto najodvratnije u katolicizmu, kršćanstvima općenito i islamima.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 22:18   #100
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Misljenje da nitko nece gorjeti u paklu jedna je od najgorih i najopasnijih hereza. To je u potpunoj i ocitoj suprotnosti sa Svetim pismom,s apostolskom Predajom,s objavama svetaca,s naukom Katolicke crkve i sa misljenjima velikih teologa. Cak se ni najveci heretici,poput Luthera i Calvina,nisu usudili to tvrditi. Ne samo da u paklu gori vatra,nego je ta vatra barem milijun puta jaca od ove zemaljske vatre. I ne samo da ima ljudi koji gore u toj strasnoj vatri, nego ce velika vecina covjecanstva vjecno gorjeti u vatri pakla. Vise od 99% odraslih ljudi ide u pakao,a spasava se manje od 1%. Zar nije sam Bog rekao: "Mnogo je pozvanih,a malo izabranih",a sveti Petar jasno kaze da se i pravednik jedva spasava. Od svih ljudi koji su zivjeli u vrijeme Potopa samo se osmero spasilo,od svih stanovnika Sodome i Gomore Bog je postedio samo cetvero,od svih Izraelaca koji su izasli iz Egipta samo je dvoje uslo u obecanu zemlju...Isus je rekao:" Ako se ne obratite svi cete tako propasti". Prvi put je dosao na svijet kao milosrdni spasitelj,a drugi put ce doci kao neumoljivi sudac. I tada ce poslati u pakao cak i one protestante koji su u njegovo Ime, ali pomocu Sotone, cinili cudesa, prorokovali i zloduhe izgonili. Bog je beskrajno dobar,ali nije slabic koji ne zna kaznit. U objavana Marije Valtorte Isus kaze sljedece:"Biti citavog zivota rob,gubav,prosjak kraljevska je sreca prema jednom satu,samo jednom satu bozanske kazne". Za kolike ce ljude Kristova muka biti uzaludna! Nisu bez razloga sveci odlazili u pustinje i cinili tako strogu pokoru i citav zivot proveli u molitvi i razmatranju. I apostol Pavao,nakon sto je obratio tolike pogane i stekao tolike zasluge jos uvijek cini pokoru da sam ne bude odbacen posto je drugima propovijedao. Ako se jedva spasavaju i katolici koji zive u pravoj vjeri,sto ce tek biti s protestantima.Od 10 000 odraslih ljudi jedva ce se jedan spasit,a svi ostali padaju u pakao.
A da prvo počistiš ispred svojih vratiju za promjenu?
Neki od papa bili su toliko nemoralni,pohlepni,incestuozni da se i običan puk zgražavao nad njima.....Inocent III nadahnuo je Hitlera time što je odlučio da Židove strpa u geta, i označi ih davidovom zvijezdom....Vatikan je osnovan 1929 ugovorom između Musolinija i biskupa Gasparinija, pa nije neobično da je KC bila na strani nacista tijekom rata, pa nije čudo da se i danas održavaju mise za Antu Pavelića....zbog totalne moralne erozije kroz dugi period vremena svećenici pedofili su upropaštavali živote nevine dječice a crkveni vrh iako je znao što se događa, nije ništa poduzeo da se te svećenike pedofile odstrani iz crkve već ih je slao u druge župe.Tako su postali saučesnici u tome dok vapaj nesretnika nije postao toliko snažan da je sve dospjelo u medije.KC u Americi skoro je bankrotirala zbog velike odštete koju je morala platiti oštećenim porodicama.
O tome mudro šutiš Valtorto, zar ne?
Da ne spominjem " bisere" pape Franje poput izjave da je dovoljno raditi dobra djela i tako doći u nebo, što je poruka koja dolazi iz dubine pakla jer sugerira spasenje po djelima, izostavljajući Isusa iz cijele priče.Ateisti koji ne vjeruju ali čine dobra djela biti će spašeni vlastitim djelima tako da im vjera u Isusa i križ nije ni potrebna.
Ili, da smo mi kršćani i muslimani braća i da vjerujemo u istog boga.Po kojoj osnovi????
Hereza za herezom, ali pošto dolazi od pape, vama je sve to ok, zar ne?
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.