Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2016., 15:41   #1
kazna za nedolazak na sud u svojstvu svjedoka

ovako: da li je moguće da u svojstvu svjedoka koji se nije odazvao na sud 3 puta radi promjene adrese jer sam se odselio u Njemačku i nisam znao za pozive budem kažnjen od strane sudkinje tako da ne mogu se vratiti u Njemačku gdje mi djeca idu u školu i gdje imam gradjevinsku firmu dakle sutkinja je raspisala tjeralicu, što sad tu sam došao kod punca na praznike htio sam promjeniti običnu vozačku za međunarodnu i tu su me da tako kažem ulovili a da pojima nisam imao DAKLE MOŽE SAVJET što sad žena mi ne zna njemački,djeca će mi izgubiti godinu u školi ja ću izgubiti posao koji sam započeo a nisam dovršio itd.inače rok mi je da se javim u svojstvu svjedoka 31.01.2017. dakle za mjesec dana do tada mi djeca ne mogu u školu i ja gubim posao probao sam stupiti u kontakt sa sudkinjom ali se to ne smije tako mi rekli dakle jer ima netko savjet što mi je najbolje uraditi
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 07:37   #2
Imao sam slicnu situaciju, pozvan kao svjedok dok sam se spremao na dulji put (rasprava zakazana za vrijeme kad bih vec debelo bio vani i nece me biti najmanje pola godine)... Najnormalnije otisao na sud, objasnio situaciju sutkinji i zamolio ju da me saslusa ranije, sto je ona isto tako normalno prihvatila

Jedino, ako je vec slala tri poziva na koja se nisi odazivao, pa jos i raspisala tjeralicu, vjerojatno je da ce biti manje spremna prihvatiti takvu molbu.
Old 01.01.2017., 11:04   #3
Quote:
robi64 kaže: Pogledaj post
htio sam promjeniti običnu vozačku za međunarodnu i tu su me da tako kažem ulovili

ali se to ne smije tako mi rekli dakle jer ima netko savjet što mi je najbolje uraditi
kakva zamjena za međunarodnu?

Kontaktiraj sa sutkinjom nakon praznika i usput u policiji odjavi pebivalište jer si van.
Old 01.01.2017., 14:35   #4
Quote:
ovako: da li je moguće da u svojstvu svjedoka koji se nije odazvao na sud 3 puta radi promjene adrese jer sam se odselio u Njemačku i nisam znao za pozive budem kažnjen od strane sudkinje tako da ne mogu se vratiti u Njemačku gdje mi djeca idu u školu i gdje imam gradjevinsku firmu dakle sutkinja je raspisala tjeralicu, što sad tu sam došao kod punca na praznike htio sam promjeniti običnu vozačku za međunarodnu i tu su me da tako kažem ulovili a da pojima nisam imao DAKLE MOŽE SAVJET što sad žena mi ne zna njemački,djeca će mi izgubiti godinu u školi ja ću izgubiti posao koji sam započeo a nisam dovršio itd.inače rok mi je da se javim u svojstvu svjedoka 31.01.2017. dakle za mjesec dana do tada mi djeca ne mogu u školu i ja gubim posao probao sam stupiti u kontakt sa sudkinjom ali se to ne smije tako mi rekli dakle jer ima netko savjet što mi je najbolje uraditi
jesi li siguran da si pozvan u svojstvu svjedoka?
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:16   #5
svjedok sigurno
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 20:19   #6
Quote:
svjedok sigurno
čudi me to.

ako se ne odazoveš u svojstvu svjedoka opale te novčanom kaznom, dosta velikom cca 50.000 kuna, ali nikada ne raspisuju tjeralice

Znamo za kim se raspisuju tjeralice.

Jesi li siguran da su raspisali baš tjeralicu, a ne nešto drugo, požurnicu, zamolnicu ili tako nešto!?
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 20:40   #7
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
čudi me to.

ako se ne odazoveš u svojstvu svjedoka opale te novčanom kaznom, dosta velikom cca 50.000 kuna, ali nikada ne raspisuju tjeralice

Znamo za kim se raspisuju tjeralice.

Jesi li siguran da su raspisali baš tjeralicu, a ne nešto drugo, požurnicu, zamolnicu ili tako nešto!?
ne razumijem što znači požurnica ili zamolnica STVAR JE TOME da bi trebao u njemačku radi posla ali se boji da ga na granici ne zaustave pri pregledu dokumenata pa da ode u zatvor do kada ima zakazan sud (31.01.2017.) to mi je rekao jedan policajac da bi se moglo dogoditi pa pitam jer netko zna koje bi bilo najbolje riješenje da odem u njemačku i normalno se vratim u hrvatsku kada imam zakazan sud a da me na granici puste
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 21:32   #8
Quote:
ne razumijem što znači požurnica ili zamolnica STVAR JE TOME da bi trebao u njemačku radi posla ali se boji da ga na granici ne zaustave pri pregledu dokumenata pa da ode u zatvor do kada ima zakazan sud (31.01.2017.) to mi je rekao jedan policajac da bi se moglo dogoditi pa pitam jer netko zna koje bi bilo najbolje riješenje da odem u njemačku i normalno se vratim u hrvatsku kada imam zakazan sud a da me na granici puste
Zašto govoriš malo u prvom licu, pa u trećem licu, pa opet u prvom licu?
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 22:23   #9
ma radi se o tome da to pitam za zeta
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:02   #10
Za Zeta!

Đizs!

OMG punica mu hakirala account!!!

jer u uvodniku piše u prvom licu i zove se Robi po svemu sudeć 1964 godište!!! LOL
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:40   #11
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Za Zeta!

Đizs!

OMG punica mu hakirala account!!!

jer u uvodniku piše u prvom licu i zove se Robi po svemu sudeć 1964 godište!!! LOL
dobro kao da je to sad važno ako znaš što mu je raditi reci ako ne niš možda netko zna drugi
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:57   #12
Quote:
dobro kao da je to sad važno ako znaš što mu je raditi reci ako ne niš možda netko zna drugi
čudno je da se punica zove Robi i da je 64 godište

to je čudno

baš kao što je čudno da se za svjedokom raspisuje tjeralica

mislim da si nam izostavio napisati neke dosta bitne stvari

ako već tražite da vam pomognemo, pa napišite onda istinu

inače nema smisla. jednostavno nema smisla.
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 01:38   #13
ajmo još jednom inače nema razloga da lažem dakle ukratko prema pričanju zeta kada je došao u policijsku upravu u sesvetama i kada je htio zamjeniti hrv.vozačku za međunarodnu službenica mu dala da plati biljege kad se vratio službenica mu rekla da pričeka došla dva policajca odvela ga na ispitivanje ubrzo ga pustili on je rekao da su ga pitali u vezi čovjeka koji ga je naveo kao svjedoka u stilu da li zna gdje itd.i kažem pustili ga,od dokumenata i vozila koje je regano na njega sa njem.tablicama nisu ništa uzeli plus dalje nastavak u prvom postu da se ne ponavljam evo to je cijela istina sad se boji da ga prilikom prelaska GRANICE NE UHAPSE I ODVEDU U ZATVOR DO KADA IMA SUD znači 30.01.2017.jer sad jasno,ništa drugo,problem mu je taj što ima građ.firmu u njemačkoj kao i djecu koja tamo idu u školu i boji se da mu tamo posao ne propadne jer ima tamo radnike koji rade za njega kužiš to je PROBLEM i zato pitam jer ima tko kakvu ideju da to riješi nekako do dana kad bi došao opet tu na sud od kojeg ne bježi eto to je cijela priča i ne znam otkuda ti da nekakva punica se zove Robi inače sam Robi64 JA no to nije ni važno sad
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:38   #14
Kako ti je već netko gore napisao, kontaktiraj sutkinju i objasni joj situaciju, ona te može i prije zakazane rasprave saslušati.
Nije točno da ne smiješ kontaktirati sa sutkinjom, naravno da možeš. Nazovi sud i inzistiraj da te spoje sa sutkinjom.
dru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:27   #15
Quote:
došla dva policajca odvela ga na ispitivanje ubrzo ga pustili on je rekao da su ga pitali u vezi čovjeka koji ga je naveo kao svjedoka u stilu da li zna gdje itd.i kažem pustili ga,od dokumenata i vozila koje je regano na njega sa njem.tablicama nisu ništa uzeli plus dalje nastavak u prvom postu da se ne ponavljam evo to je cijela istina sad se boji da ga prilikom prelaska GRANICE NE UHAPSE I ODVEDU U ZATVOR DO KADA IMA SUD znači 30.01.2017.
Znači razgovarai su s njim,utvrdili adresu boravka i dali mu poziv za sud.Slobodan je do 31.01.kad se treba javit na sud.Kraj priče.

Ako želi prije svjedočit mora pitat sutkinju koja će to i dozvolit osim u slučaju i da je onom drugom poslan poziv za taj datum da bi bili zajedno na suočenju.
Old 03.01.2017., 15:00   #16
znači ne treba se bojati da će ga na granici privesti,kako mu je rekao policajac iz prvog posta kako sam napisao ??
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:23   #17
Tjeralica bi trebala bit realizirana tj.pronađen je i dostavjen mu je poziv.Ako sud nije digao zabranu izlaska iz zemlje može otići.
Samo onaj koji je vidio "papirologiju" zna točno.Već je mogao kontaktirat sud.
Old 05.01.2017., 20:52   #18
Mene zanima jedno slično pitanje.

Što je to svjedok. Koja je razlika između svjedoka i glasine. Da pojasnim: Ako ja navedem imena nekih osoba kao svjedoke, može li državna odvjetnica tvrditi da su to glasine. Nadam se da razumijete o čemu govorim. Državna osvjetnica ili sud bi mogli reći da to nisu svjedoci nego da su to što bi oni svjedočili glasine.

Dakle zanima me da li sam u pravu, odnosno da li će državni organi prihvatiti moj zahtjev da se netko pojavi kao svjedok ili se moraju učiniti nekakve radnje da bi netko bio pozvan kao svjedok.

Govorim o konkretnom slučaju gdje su navedena imena svjedoka i o čemu bi svjedočili a državna odvjetnica je u spisu napisala da su to glasine i nije pozvala navedene svjedoke.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 19:53   #19
Ti daš prijedlog tko bi mogao bit svjedoka a sud odlučuje da će ga zvat ili neće.

čl.283-300 http://www.zakon.hr/z/174/Zakon-o-kaznenom-postupku
Old 06.01.2017., 20:33   #20
Svjedok koji żivi u drugoj drżavi ima pravo zatrażiti od suda, da bude presluśan putem medjunarodne pravne pomoći.

Treba napisati pismenu zamolbu adresiranu na sud i obavezno napisati broj akta postupka, a u zamolbi opisati zaśto moli da se ga presluśa u drżavi gdje żivi.
Razlog da radi event presluśanja u Hrvatskoj może izgubiti posao, kojim zaradjuje za uzdrżavanje sebe i svoje obitelji trebao bi biti dovoljan, da sudac pristane na presluśanje u Njemaćkoj.

Pismo mora obavezno poslati preporućeno, a potvrdu zajedno sa kopijom zamolbe neka saćuva.

Nije vrlina ismijavanje ili kritiziranje, nego tolerancija različitosti drugih ljudi i njihovih pogleda.
-vlastita Majmun, makar i u odijelu, ostane majmunom -vlastita Knjige daju znanje, ali ne čine čovjeka -vlastita Postupci, a ne riječi, govore istinu -vlastita U vezi mojih kvačica
benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.