Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 22:01   #2521
Quote:
Raptor' kaže: Pogledaj post
Hvala, tražio sam preko googla i našao samo dio 1 teme, di su postovi od prošle god. Hvala još jednom i sorry za spam
http://www.forum.hr/showthread.php?t=982037&page=28

http://www.forum.hr/showthread.php?p...1#post66379231

http://www.forum.hr/showthread.php?t=167701&page=38

Bujrum.
Arienrhod is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:16   #2522
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
Ček, zar se kupoprodajni ugovor šalje u APN??

Pitam zato što moj timeline ide otprilike ovako:
03.10. poslan zahtjev
10.10. zvala apn, rekli su da je odobreno
bankarica cijelo vrijeme ne zna ništa i kaže da čekamo
jučer, 06.11. sam saznala da je 27.10 poslan ugovor iz APN-a (valjda u banku) i da čekaju ankex.

To je to. Banka ništa ne govori, nitko ne traži kupoprodajni, koji još ni nemamo sastavljen. Žena u apn-u je rekla da stvar sa anexom ne traje tako dugo kao s ugovorom i da može biti gotovo za 10 dana. Ali ne znam da li je to 10 dana od 27.10. ili od jučerašnjeg dana. Prodavatelj je lud, zove me svakih par dana a ja doslovce ne znam šta reći.
Ako nakon ovoga moramo kupoprodajni slati još u apn i natrag, to neće biti gotovo do iza nove godine.
da. prvo smo slali predugovor za odobrenje sredstava, onda je apn odobrio sredstva. cca 11.rujna
potpisali smo glavni ugovor i onda se on slao na apn (3tj ga čekali poradi uvođenja zakona inače do 14dana je bilo čekanje) jer se apn knjiži uz banku ili šta već. cca 11.listopad
kad je glavni ugovor vraćen banci, aneks je potpisao direktor, nije se vraćao apnu (pbz), te smo išli na solemnizaciju. (3.11.)
da se je 3.put vraćao u apn kao u drugim bankama još ne bismo došli do solemnizacije.
Irena K is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 08:38   #2523
Quote:
Irena K kaže: Pogledaj post
tvoj ugovor kao ni moj se nije vraćao s aneksima u apn. neće ti ga svi bilježnici niti htjet potpisati. mi smo ga nosili na maksimir na potpis, na savskoj nas je odbio. u petak sno solemnizirali i sad čekamo uknjižbu banke.
Možda se varam, ali ugovori sastavljani ovako kasnije u listopadu vjerojatno ne moraju imati anekse. Naš je među takvima, sad smo dobili info da se potpisan vratio u PBZ i čekam da nas pozovu. Vjerujem da ne treba aneks jer ugovor nije sastavljan u periodu dok je stari zakon vrijedio. Čekamo da vidimo
littlebluelamb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 08:42   #2524
Quote:
Irena K kaže: Pogledaj post
da. prvo smo slali predugovor za odobrenje sredstava, onda je apn odobrio sredstva. cca 11.rujna
potpisali smo glavni ugovor i onda se on slao na apn (3tj ga čekali poradi uvođenja zakona inače do 14dana je bilo čekanje) jer se apn knjiži uz banku ili šta već. cca 11.listopad
kad je glavni ugovor vraćen banci, aneks je potpisao direktor, nije se vraćao apnu (pbz), te smo išli na solemnizaciju. (3.11.)
da se je 3.put vraćao u apn kao u drugim bankama još ne bismo došli do solemnizacije.
Mi smo predugovor predali uz prve papire tj zahtjev, a kupoprodajni nedugo iza toga. Ne razumijem kako svaka banka svoju politiku vodi. Naš kupoprodajni su tražili baš brzo i zato sad imam plaćanje poreza, a još nismo ni imali isplatu niti ušli u posjed
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:13   #2525
Quote:
gotzz kaže: Pogledaj post
Jesu ikome u drugom krugu (nakon dodjele novih sredstava) iz banke poslali ugovor u apn na potpis?

Noup. Navodno da ce ici krajem ovog ili pocetkom iduceg tjedna (Zaba u Ri).

Sent from my iPhone using Tapatalk
CabDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:39   #2526
Quote:
littlebluelamb kaže: Pogledaj post
Mi smo predugovor predali uz prve papire tj zahtjev, a kupoprodajni nedugo iza toga. Ne razumijem kako svaka banka svoju politiku vodi. Naš kupoprodajni su tražili baš brzo i zato sad imam plaćanje poreza, a još nismo ni imali isplatu niti ušli u posjed
pbz jedini ima neki drugačiji dog s apnom pa potpisuje direktor aneks. prvo zovi bilježnika koji će htjet tako solemnizirati. nas je jedan na savskoj odbio a na maksimiru su ga bez beda solemnizirali.
Irena K is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:56   #2527
Quote:
littlebluelamb kaže: Pogledaj post
A koliko dugo ti stoji kupoprodajni u APN?
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 10:10   #2528
Zavrzlama

Ovako,sad sam zvao osobnu bankaricu i kaze mi da oni nemaju veze sa aneksima,nego opcenito Erste banka i APN...ne salju oni anekse kao itd itd...za poludit!Dali zna tko sta ce sad bit sa tim??? ERSTE
Polako advokat slaze tuzbu na Erste..
bladeog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 11:34   #2529
Meni moja pak sad govori da kupoprodajni ne ide u APN.
Zaba
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 11:35   #2530
Quote:
Zaba
Neide da..samo u glavnu banku na provjeru..ne u APN
bladeog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 11:52   #2531
Quote:
Zaba
apn je tražio da ne ide po 3.put k njima, sve se previše odugovlači, ni njima nije u interesu da im se 3x vraća jedno te isto na potpise. zakon je trebao ići od 1.1.2018., ali ga je netko progurao previše rano i napravio problem.
Irena K is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:36   #2532
Quote:
A koliko dugo ti stoji kupoprodajni u APN?
Ne znam uopće jel predan radi apn ili samo radi banke. Mi smo ga dali bankarici, gdje je završio stvarno nisam ispitivala. Sad se potpisan ugovor vratio iz APN u banku i čekam da nas nazovu za dalje...
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 17:55   #2533
Quote:
CabDriver kaže: Pogledaj post
Noup. Navodno da ce ici krajem ovog ili pocetkom iduceg tjedna (Zaba u Ri).

Danas sam saznao od bankarice da su poslali ugovor u apn (iako me nije nitko obavijestio), i kako kaze, rok za isplatu kredita svima koji su dobili subvenciju je do 30.11.
gotzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 18:33   #2534
Quote:
gotzz kaže: Pogledaj post
Danas sam saznao od bankarice da su poslali ugovor u apn (iako me nije nitko obavijestio), i kako kaze, rok za isplatu kredita svima koji su dobili subvenciju je do 30.11.

Ajd ovo je korisna informacija!
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 12:52   #2535
Red face Aneksi Erste

Ima li tko ikakvih info o tim aneksima sto su zastekali??Hoce li se uspjet dogovorit i kada.??
bladeog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 11:00   #2536
Pozdrav,

poslali smo skenirane potvrde:
- potvrda o podnijetom zahtjevu za izdavanje osobne iskaznice
- potvrde o prijavi prebivališta na novoj adresi

na [email protected] prije cca tjedan dana.

Nismo dobili nikakvi povratni info.

Može netko reči da li je to sve što treba ili ima još nešto da treba riješiti i poslati?

Hvala i lp,
.:RSV:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 03:30   #2537
Imam pitanje vezano za porezno rjesenje za stan koji sam kupila i stan je procijenjen na otprilike istu vrijednost definiranu kupoprodajnim ugovorom.

Ono sto me muci jest da na rjesenju pise "PRIVREMENO POREZNO RJESENJE". Sta to znaci? Kada mogu ocekivati konacno rjesenje? Znaci li to da su oni prakticki privremeno kopirali iznos iz kupoprodajnog dok sami ne naprave procjenu? Ili?

Thanks za svaki info unaprijed. Pitala sam na dijelu foruma za poreze, ali nisam dobila odgovor pa ako tko zna tu mozda.

juicy... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 15:54   #2538
Quote:
juicy... kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano za porezno rjesenje za stan koji sam kupila i stan je procijenjen na otprilike istu vrijednost definiranu kupoprodajnim ugovorom.

Ono sto me muci jest da na rjesenju pise "PRIVREMENO POREZNO RJESENJE". Sta to znaci? Kada mogu ocekivati konacno rjesenje? Znaci li to da su oni prakticki privremeno kopirali iznos iz kupoprodajnog dok sami ne naprave procjenu? Ili?

Thanks za svaki info unaprijed. Pitala sam na dijelu foruma za poreze, ali nisam dobila odgovor pa ako tko zna tu mozda.

Ja sam isla pitati moze li se direktno kod njih platiti (ne moze) i isto to pa je pogledala u komp i rekla mi da je u mom slucaju prihvacen iznos iz kupoprodajnog i da nece dolaziti oni procijeniti, a da u nekim slucajevima idu.
martic90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:24   #2539
Vi što ste riješili, tabularnu izjavu ste pripremili da imate čim bude isplata ili?
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:07   #2540
Vi koji ste u zg rijesili kredite i dobili pare,da li vam je doslo iz porezne rijesenje?Jer meni jos uvijek nista nije doslo.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.