Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici

Pogledaj rezultate ankete: Treba li uvesti obvezni vojni rok?
Da 76 26.39%
Ne 204 70.83%
Ne znam 8 2.78%
Glasovatelji: 288. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2017., 15:25   #41
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
A ponata je da određeni ljudi još uvijek sanjaju i vide srbe pred očima.

O kakvih ti 60 milijuna pričaš? Jel ti uopće znaš kolko košta lovačka oprema, a kamoli ne vojna. Kaj bi ljudi trebali strahovat od zastarjele opreme?
Vojna oprema (pritom mislimo na oružje jelte) ne pripada ročniku niti će je taj ročnik odnijet kući sa sobom. Hrvatska vojska se već naoružava sa VHS-2 koje se trebaju stvoriti dovoljne zalihe.

Procjene su da će potrošna oprema i hrana koštati oko 60 milijuna kuna godišnje.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:26   #42
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Poštovni kolega u potpunosti se slažem. Ne treba nama to ništa. Sad vam preporučam da odete na kakav švicarski forum i to isto objasnite njima tako glupima.

Ne jebem se ja sa ročnicima i kokardama, to je bilo samo tako spomenuto. Za razliku od većine ekipa koja tu palamadi ja ovoj državi godišnje uplatim oko milju kuna zarađenih u proizvodnoj izvoznoj firmi. Možda onda shvatite da je meni stalo do toga da koja kuna ode i na zaštitu ovoga što stvaram, za razliku od ekipe koja bi sa prvom uzbunom put minhena.
Znao sam da će netko spomenut švicarsku, odlično!
Švicarska svoju neutralnost može platit i ona nema saveznike. Unatoč obaveznoj vojnoj obuci ona ima i modernu profesionalnu vojsku u koju ulaže.
Kod njih vojni rok ne traje 3 tjedna nego imaju svake godine provjere.
I jedna cijela švicarska je jedan veliki bunker.
Tako da da oni si mogu priuštit ne samo profesioanlnu vojsku nego i obvezni vojni rok- tj. rokove i kasnije provjere, razvijenu civilnu zaštitu i hrpu bunkera pod gradom
Old 30.01.2017., 15:28   #43
Quote:
Švicarska svoju neutralnost može platit i ona nema saveznike. Unatoč obaveznoj vojnoj obuci ona ima i modernu profesionalnu vojsku u koju ulaže.
Tako da da oni si mogu priuštit ne samo profesioanlnu vojsku nego i obvezni vojni rok- tj. rokove i kasnije provjere, razvijenu civilnu zaštitu i hrpu bunkera pod gradom
E. Mi si ne možemo priuštiti vojsku pa ćemo hodat naokolo sa gaćama na štapu i vikat: "Mi smo u NATO".
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:29   #44
Moje misljenje, ne.

Cemu prisila, onaj tko ne zeli nositi pusku, ja takvog ne bi pored sebe u rovu. Da pobjegne i ostavi me na cjedilu, neka hvala.

U slucaju rata, tko ne osjeca potrebu da brani svoje, nece to ni raditi. Niti ti takav treba. Ili ostavimo rat po strani, ako netko ne zeli nauciti nesto novo, rukovanje puskom ili tek malo discipline makar mjesec dana, onda ne zeli.

Demokratsko je pravo da odbije. Uostalom, postoji i priziv savjesti.
dimnjacar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:30   #45
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
preskupo je. najbolje da se odmah predamo.
ne uopće se ne radi o otme, radi se da bi se pare bacale u vjetar ili neka naprave pravi vojni rok od 3 mjeseca, moderziniraju profesionalnu vojsku i ne dopuste da im stručni kadar i profesionalni vojnici unutra same vojske budu nezadovoljni, jer ako dođe do rata bez moderzinacije komotno možemo svi postat janjad pred klanje. Čime ćemo se borit? Ekipa nije u stanju profesionalnu vojsku opremit a kamoli ročnike
Old 30.01.2017., 15:30   #46
Quote:
i sjeverna koreja isto.
još i atomsku u garaži sklopili.
Old 30.01.2017., 15:31   #47
Quote:
Možda onda shvatite da je meni stalo do toga da koja kuna ode i na zaštitu ovoga što stvaram,
Tako je, zato trebamo imati fino opremljeni profesionalnu vojsku. Ali mi nemamo ni to a vi bi sad još rasipali novce na balavce koji bi tri tjedna razmišljali kako pobjeći od tih pizdarija. A što se Švicarske tiče... to je Švicarska! Jaka vojska prati jaku ekonomiju, a ne obrnuto! Opet se vraćam na to da mi nemamo za nove avione, piloti nam riskiraju glavu u ovim karampanama od MiG-ova a forumaški plebejci ushićno pljeskaju rukicama na spomen vojnog roka za kojega nemamo ni oružja ni instruktora ni infrastrukture ni novaca.
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:31   #48
Quote:
preskupo je. najbolje da se odmah predamo.
Skupo je nego šta,zamisli da dobijemo novih 500 000 tisuća PTSP-ovaca u slučju rata?
Ne,nikakvi ročnici,samo mala profesionalna vojska a ako baš zaratimo uzeti 10 milijardi $ kredita i unajmiti legiju stranaca i sl.Jeftinije ćemo proći.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:32   #49
Quote:
E. Mi si ne možemo priuštiti vojsku pa ćemo hodat naokolo sa gaćama na štapu i vikat: "Mi smo u NATO".
Radi se o tome da prvo treba modernizirat profi vojsku, ako oni msatraju da su 3 tjedna dovoljna za naučit baratat puškom onda ne vidim razliku čemu ne pokrenut ta 3 tjedna kad krene rat i profesionalna vosjka preuzme početni udar. Čemu kompliciranje kad može bit jednostavno
Old 30.01.2017., 15:34   #50
Quote:
i sjeverna koreja isto.
još i atomsku u garaži sklopili.
u redu ako misliš da je sjeverna koreja odličan primjer gdje ljudi umiru od gladi jer upravo troše sva sredtsva na financiranje svoje parnoje odlično. Umirat ćemo od gladi pa nećemo trebat poginut od granata.
Kaj sve neću pročitat na forumu
Old 30.01.2017., 15:35   #51
Quote:
Radi se o tome da prvo treba modernizirat profi vojsku, ako oni msatraju da su 3 tjedna dovoljna za naučit baratat puškom onda ne vidim razliku čemu ne pokrenut ta 3 tjedna kad krene rat i profesionalna vosjka preuzme početni udar. Čemu kompliciranje kad može bit jednostavno
evo neću te više citirati,

ta profi vojska od desetak tisuća vojnika nije u stanju zaustaviti imigrante a ne obraniti nas dok se ne naoružamo i osposobimo.
Old 30.01.2017., 15:35   #52
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Tako je, zato trebamo imati fino opremljeni profesionalnu vojsku. Ali mi nemamo ni to a vi bi sad još rasipali novce na balavce koji bi tri tjedna razmišljali kako pobjeći od tih pizdarija. A što se Švicarske tiče... to je Švicarska! Jaka vojska prati jaku ekonomiju, a ne obrnuto! Opet se vraćam na to da mi nemamo za nove avione, piloti nam riskiraju glavu u ovim karampanama od MiG-ova a forumaški plebejci ushićno pljeskaju rukicama na spomen vojnog roka za kojega nemamo ni oružja ni instruktora ni infrastrukture ni novaca.
Potpuno profesionalnu vojsku sa svime što uz to ide prema sadašnjem rastu BDP-a i vojnog proračuna imat ćemo oko 2050. Dotad ćemo stisnut pauzu ako dođe do sranja.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:36   #53
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Skupo je nego šta,zamisli da dobijemo novih 500 000 tisuća PTSP-ovaca u slučju rata?
Ne,nikakvi ročnici,samo mala profesionalna vojska a ako baš zaratimo uzeti 10 milijardi $ kredita i unajmiti legiju stranaca i sl.Jeftinije ćemo proći.
Argument protiv plaćenika - nelojalnost (za višu ponudu promijene tim usred rata).
Branitelji su bar imali poticaj borit se protiv neprijatelja u formi dost karizmatičnog Franje Tuđmana.
Ja da se borim za ovu debilnu facu? Radije bi postao mudžahedin.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:38   #54
Quote:
evo neću te više citirati,

ta profi vojska od desetak tisuća vojnika nije u stanju zaustaviti imigrante a ne obraniti nas dok se ne naoružamo i osposobimo.
pa upravo to,e se ako se ne mogu naći sredtsva za već postojeću vojsku i ljudtsvo otkud oni misle pronalazit za desteke tisuće ljudi svake godine koji bi mlatili kurcem po gloginjama ta 3 tjedna.

Radi se samo o tome kako će se utrošit vrijeme i sredstva
Old 30.01.2017., 15:39   #55
Nažalost zbog ovakvih stvari vojni rok jest potreban. Indoktrinacija je nažalost još uvijek na snazi i prenosi se na mlađe naraštaje.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...rajeva-820256/

http://www.dnevno.hr/vijesti/regija/...-video-821138/
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:41   #56
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Nažalost zbog ovakvih stvari vojni rok jest potreban. Indoktrinacija je nažalost još uvijek na snazi i prenosi se na mlađe naraštaje.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...rajeva-820256/

http://www.dnevno.hr/vijesti/regija/...-video-821138/
polovica njih su debeli masni mlatimudani koj ine mogu trčat. Problem je kaj im je to buduća "inteligencija" koja bi mogla slat druge mladiće koji ne misle kao oni na neke nove frontove
Old 30.01.2017., 15:42   #57
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Svijetu slijedi vrlo turbulentno razdoblje, mnogi ozbiljni analitičari drže sasvim izvjesnim da je pred nama još jedan ratni sukob velikih (svjetskih) razmjera. Nema ništa loše da veći dio zajednice usvoji nešto vojnog znanja i terminologije.
Ajde barem će se više riješiti pitanje partizana i ustaša u Hrvatskoj jer u slijedećem sukobu bojim se da neće biti opraštanja onima koji se budu borili za pogrešnu stranu.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:44   #58
Quote:
Potpuno profesionalnu vojsku sa svime što uz to ide prema sadašnjem rastu BDP-a i vojnog proračuna imat ćemo oko 2050. Dotad ćemo stisnut pauzu ako dođe do sranja.
A problem nedostatka novca ćemo riješiti tako da i ovo malo što imamo trošimo na nešto neupotrebljivo poput vojnog roka? Bravo.
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:44   #59
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Argument protiv plaćenika - nelojalnost (za višu ponudu promijene tim usred rata).
Branitelji su bar imali poticaj borit se protiv neprijatelja u formi dost karizmatičnog Franje Tuđmana.
Ja da se borim za ovu debilnu facu? Radije bi postao mudžahedin.
Na svu sreću Srbi su veća sirotinja od nas tako da ne postoji opasnost od promjene tima.
Ovo za poticaje se u potpunosti slažem.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:45   #60
Profesionalci ispred amatera,tko želi služiti može dragovoljno,kome treba pismena molba niti ne treba. kad obavljaš nešto što ne želiš,onda spuštaš kvalitetu. Prvo standard pa će javljanje dolaziti samo od sebe.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.