Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici

Pogledaj rezultate ankete: Treba li uvesti obvezni vojni rok?
Da 76 26.39%
Ne 204 70.83%
Ne znam 8 2.78%
Glasovatelji: 288. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2017., 17:48   #81
Tri tjedna je taman dovoljno da se naučiš prostrijeliti sa vatrenim oružjem
Old 30.01.2017., 17:53   #82
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
u redu za šta?

obuke na čemu?

kalaše i ostalo smo podijelili po bliskom istoku, vhs još nismo naštancali dovoljno niti za profi vojsku....
Jedan bude nosil pušku, a drugi municiju.
SaatanaPerkele is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:12   #83
Quote:
SaatanaPerkele kaže: Pogledaj post

Old 30.01.2017., 18:28   #84
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
u redu za šta?

obuke na čemu?

kalaše i ostalo smo podijelili po bliskom istoku, vhs još nismo naštancali dovoljno niti za profi vojsku....
Ja sam danas napisao kako se radi na stvaranju zalihe VHS-a. To znam sa pouzdanoscu.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:30   #85
Vidim da se ovdje dosta forumaša sprda.

Dovoljno je na svim radiostanicama i TV jedan dan puštati borbene pjesme i situacija se drastično mijenja, sve se nauči za jedan dan jer mi smo vjerovali ili ne pripametni, a za 3 tjedna naučiš i voziti avion taman toliko da budeš kamikaza, vjerovali ili ne.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 19:17   #86
Quote:
monkey008 kaže: Pogledaj post
Ma kakav je to vojni rok od tri tjedna, tako se može jedino naučit baratat lopatom. Nemamo adekvatne opreme za profesionalce i stvarno neznam na čemu bi se onda ta djeca učila i što bi naučila za tako malo vremena, za bilo kakvog vojnika su bitna disciplina i taktičnost u raznim situacijama kao i oprema.
Bitno je da se upoznaju sa 'kalašnjikovom'
I da pucaju puno više no što se to radilo u šemama roka , od 10 ili 6 mjeseci.

disciplina i taktičnost? a pitanje je čemu pričuva služi u ratu s obzirom na profesionalce.

ovaj plan ima smisla samo ako se javljaju motivirani ljudi, prisila nema smisla..tad će biti onih koji će ometati rad, a nemožeš mu ništa jer nema drila.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:09   #87
Quote:
ko rusi na pocetku ww2 (za ekipu sto je igrala cod2)
Hecky3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:26   #88
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Ako ti se već neće ić ginut u ratu, očekivao bi od svoje žene dok nosim glavu u torbi na bojišnici da barem zna osnove baratanja oružjem kako bi obranila sebe i dijete od neprijateljskih nasrtaja, a ne da kmeči na podu i vrišti "Bože, zašto!?"
Zajebi.
Moj muž i ja smo jedan rat ovdje već pregrmjeli. I naučili svoju lekciju. Bude li idućeg, kupimo sebe i klinku i odlazimo. Neka puca i cvili tko hoće, jebe mi se.
Old 30.01.2017., 20:29   #89
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
A poanta je u čemu? Mi moramo bit gluplji? Čekat na odluke iz susjedstva pa donosit svoje?

Što je točno loše u tome da svi nauče rukovati puškom za "zlu ne trebalo"? Profesionalna vojska nam broji 15 000 ljudi. Prema NATO-u to nije dovoljno ni da brani samu sebe a ne 100 000 km2.

Novac? 60 milja kuna? Da, ne znam jel bi se ti silni novci mogli preusmjerit pa da svake godine kupimo novu eskadrilu Rafalea ili nekakvu krstaricu tipa Arleigh Burke.
Moja generacija je u srednjoj školi učila pucati iz jebene puške. Osim jednomjesečne modrice na ramenu naučila sam se jedino gađenju prema oružju i ljudima kojima se ono sviđa.
Old 30.01.2017., 20:45   #90
Vojni rok od 4,tjedna, a sa ciljem da se oformi budući hrvatski vojnik sa osnovnim znanjem je besmislen. Kako j netko prethodno napisao, to se u nuždi nauči za jedan dan!
Pravi smisao vojnog roka bi trebao biti formiranje mladog dečka u zrelu i samostalnu osobu. I trebao bi trajati najmanje godinu dana.
Naš domovinski rat je izvukla moja generacija i oni stariji od mene, koji smo gulili JNA vojni rok i koji smo odgajani po starom sistemu. Jeli neoprane jabuke, danima spavali u šatoru i prali se jednom tjedno!
Ne tvrdim da bi u nekom modernom ratu to imalo ikakvog smisla ali onda hajmo prestati kakiti pa se priključimo velikim igračima i prihvatimo njihove upute. Ako će mo sami i samostalno onda moramo oformiti vojsku dečki koji su u stanju reć...neš me jebat i koji su u stanju jesti puževe sa roštilja.
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:56   #91
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Moja generacija je u srednjoj školi učila pucati iz jebene puške. Osim jednomjesečne modrice na ramenu naučila sam se jedino gađenju prema oružju i ljudima kojima se ono sviđa.
Evo jos jedne koja bi se izvukla vikajuci:"pun mi je kurac oruzja!". Ja se naprosto divim takvim genijalcima. Pa vi cete potpuno promijeniti ovaj svijet. Vjerojatno cete i ako vas netko napadne na ulici reci napadacu da se ne vazi i da slobodno proseta dalje jer vam se gadi oruzje.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:57   #92
Služiti vojni rok za zločinački kriminalni NATO savez? Nikada! Otpor do zadnjeg atoma snage.
thl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:59   #93
Vojni rok od 3 tjedna u nekim zemljama se zove summer camp. I vjerujem da je isplativiji po pitanju učenja osnovnih tehnika preživljavanja

Meni je ova odluka samo još jedan korak bliže ka tome da odselim sebe i djecu van iz ove ... nemam više riječi kojom bih opisala državu u kojoj sam se rodila. Iskreno, mislim da zapravo sve ovo što se događa i ima za cilj da što veći broj ljudi napusti zemlju. I dobro im ide.
Old 30.01.2017., 21:01   #94
Quote:
ajde,ajde... ništa strašno. 5.56 neće ostavljati modrice
https://www.youtube.com/watch?v=WznSxQ7kZ4Y
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 21:01   #95
Quote:
da si pazila kad su ti objašnjavali kako da držiš pušku mogla si se i zabaviti.
Old 30.01.2017., 21:26   #96
Quote:
Tko je igrao Call of Duty, taj zna da su tako Rusi osvojili Staljingrad. Bilo je dovoljno topovskog mesa, ali manjka oružja. Jedan dobije pušku, drugi metke - tko preživi, uzme što mu nedostaje

Enivej, razlog za uvođenje vojnog roka je debilan. Zveckanje oružja, nesigurna okolina... Tko će nas napasti, Srbija? Imaju dovoljno i svojih problema + Kosovo. BIH jedva možemo nazvati državom, Mađarska neće...
Tko kaže Slovenija, dobit će ban zbog pokušaja bivanja smiješnim

Za rat treba imati, osim dovoljne količine kvalitetnog ljudstva i materijala, novce, a nitko od zemalja u okruženju nema prvenstveno novca. Nema ga ni Rusija, sve i da Putin dođe na tu suludu ideju.

Drugo, mjesec dana po ljetu? A što ako nas napadnu zimi, šta ćemo onda?
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 21:33   #97
Quote:
Zajebi.
Moj muž i ja smo jedan rat ovdje već pregrmjeli. I naučili svoju lekciju. Bude li idućeg, kupimo sebe i klinku i odlazimo. Neka puca i cvili tko hoće, jebe mi se.
Nda, i svugdje ce vas jedva docekati, kao i Sirijce.

Nazalost, povijest opetovano pokazuje istinitost u vis paces, para bellum.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 21:35   #98
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Tko je igrao Call of Duty, taj zna da su tako Rusi osvojili Staljingrad. Bilo je dovoljno topovskog mesa, ali manjka oružja. Jedan dobije pušku, drugi metke - tko preživi, uzme što mu nedostaje

Enivej, razlog za uvođenje vojnog roka je debilan. Zveckanje oružja, nesigurna okolina... Tko će nas napasti, Srbija? Imaju dovoljno i svojih problema + Kosovo. BIH jedva možemo nazvati državom, Mađarska neće...
Tko kaže Slovenija, dobit će ban zbog pokušaja bivanja smiješnim

Za rat treba imati, osim dovoljne količine kvalitetnog ljudstva i materijala, novce, a nitko od zemalja u okruženju nema prvenstveno novca. Nema ga ni Rusija, sve i da Putin dođe na tu suludu ideju.

Drugo, mjesec dana po ljetu? A što ako nas napadnu zimi, šta ćemo onda?
nalazimo se na finom raskrižju svjetova, hoćeš vjerski, ekonomski, politički... a zapravo, potpuno smo nevažni i kao takvi i još ratoborni, idealni smo avatari da veliki malo ukrste oružje a ne puste krv.
Old 30.01.2017., 21:38   #99
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
A što ako nas napadnu zimi, šta ćemo onda?
Smjesta otkazati Snježnu kraljicu i braniti se snježnim topovima.
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 21:47   #100
a kaj je sa dobrovoljim ukidanjem vojnog roka? on se ukida?

a civilno služenje vojnog roka?

kaj nas NATO ne bu branil ako nas netko napadne?

kaj je sa kupnjom brobenih zrakoplova i helikoptera

a za tu hrpu ročnika treba i vojna odjeća i treba to svaki dan hraniti
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.