Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2005., 22:37   #1
Kako napisati molbu?

Ukratko cu ...
Na faxu sam izostao sa nekih od vjezbi i to mi sad ovisi o potpisu,trebam napisati molbu - no nemam iskustva s tim ,pa bi molio iskusne da mi poblize objasne ili bar stave neki primjer.
Ulicni_hodac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 23:06   #2
prvo pišeš kome molba ide...sve to skupa s adresom ovo ono...gornji lijevi kut, cca 3 cm od gornjeg i 2 cm od lijevog ruba...
onda ide ono kenjkanje:
Poštovani,
blablabla zbog/poradi neodgodivih obaveza blablabla bio sam primoran izostati/nisam bio u mogućnosti nazočiti blablabla...uglavnom tu sad trebaš ostaviti dojam iznimne pismenosti, poniznosti i pristojnosti...i negdje na kraju ide ono te bih vas iz navedenih razloga zamolio da blablabla...
Unaprijed hvala,
mjesto, datum i potpis....
mjesto i datum donji lijevi kut, potpis donji desni, malo ispod mjesta i datuma...

eto valjda će ti ovo pomoći
swisseyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 12:11   #3
e hvala ti
... bas mi je to trebalo ... e sad ko ce kenjkat - samo da me uhvati inspracija ... u principu je najbolje napravit univerzalnu molbu pa je po potrebi mjenjat (za ubucuce).
Ulicni_hodac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 14:21   #4
Quote:
Ulicni_hodac kaže:
e hvala ti
... bas mi je to trebalo ... e sad ko ce kenjkat - samo da me uhvati inspracija ... u principu je najbolje napravit univerzalnu molbu pa je po potrebi mjenjat (za ubucuce).
ma kenjkanje je najlaksi dio posla...jednom kad se ufuras...hehehe
pa to da, u biti bi bez problema mogli u papirnicama prodavat obrasce za molbe gdje ti samo popunis par praznih crta...nothing to it...
ajd pozdrav! i sretno s molbom ink:
swisseyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 15:22   #5
Pisanje zamolbe za faks

Ja sam jako zbunjena Trebam napisati zamolbu, i ovo mi je prvi put da pišem. Radi se o povratu školarine. Teta u referadi me zbunila, a bila je gužva, pa sam se samo pokupila s faksa, i sad mi nije jasno.
Trebam li podići neki papir, pa to ispuniti, ili vlastoručno napisati zamolbu i predati je u referadi (ona mi je btw. rekla da odem urudžbirati ).

Pa da ne duljim, koji je postupak, što moram napisati, trebam li podizati papir za ispuniti ili vlastoručno, bla bla?

Hvala svima koji odgovore
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 15:35   #6
U skriptarnici ili kako vi to vec zovete, kupis molbu, napises sto zelis i odes u racunovodstvo (ili pitaj tetu u referadi gdje se to tocno kod vas radi) da ti to urudžbiraju (lupe nekakav zig i upisu te u neku knjigu). S time se vracas nazad u referadu. Ne znam jel se kod vas molba placa, kod nas je molba za upis parcijale bila 100 kn.
__________________
I wasn't me when we met... What shape of insanity keeps leading you back to me?
_malicka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 15:41   #7
OK, to sam nekako i mislila da ide Hvala ti!
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 19:16   #8
Quote:
_malicka_ kaže:
U skriptarnici ili kako vi to vec zovete, kupis molbu, napises sto zelis i odes u racunovodstvo (ili pitaj tetu u referadi gdje se to tocno kod vas radi) da ti to urudžbiraju (lupe nekakav zig i upisu te u neku knjigu). S time se vracas nazad u referadu. Ne znam jel se kod vas molba placa, kod nas je molba za upis parcijale bila 100 kn.

kod nas je besplatno
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 21:41   #9
Red face kako napisat zamolbu?

ovako: na prvoj sam godini faksa. na pocetku drugog semestra zbog bolesti sam morao hitno u bolnicu na operaciju. skoro dva mjeseca nisam isao na faks, pa sam sad odlucio "zamrznuti" godinu. u referadi su mi rekli da bi trebao napisati zamolbu ukoliko zelim zamrznuti godinu i priložit bolnicku dokumentaciju. e sad me zanima kako da sastavim tu zamolbu. evo, pa ako netko ima nekakvu ideju ili primjer...
ukiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 21:49   #10
Spojeno sa starim topicima.
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 07:35   #11
Quote:
ukiy kaže: Pogledaj post
ovako: na prvoj sam godini faksa. na pocetku drugog semestra zbog bolesti sam morao hitno u bolnicu na operaciju. skoro dva mjeseca nisam isao na faks, pa sam sad odlucio "zamrznuti" godinu. u referadi su mi rekli da bi trebao napisati zamolbu ukoliko zelim zamrznuti godinu i priložit bolnicku dokumentaciju. e sad me zanima kako da sastavim tu zamolbu. evo, pa ako netko ima nekakvu ideju ili primjer...
aaaaaaaaaaaaa kak si ti to napisao???
bad_blue_eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 12:18   #12
Može li neko napisat, ako zna, šta triba napisat u zamolbi za produžetak dobivanja stipendije (od grada splita)?
maddie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 19:33   #13
Pomoc pri pisanju molbe za faks

Kako sam sve cetiri godine srednje prosao sa odlicnim, FOI mi dao kao stipendiju za direktan upis na faks, znaci nije vazno kako napisem maturu, ja sam sigurno barem na njega upao kao redovni student.

Ali sada su mi u skoli rekli da moram napisati za to samo molbu, ali mi nitko nije rekao kak se to pise.

Pa ako tko slucajno zna kako da to napisem, bio bih mu jako zahvalan da mi pomogne jer ju ja u zivotu nisam napisao
Toni113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 14:53   #14
Ljudi molim vas! Trebam napisati molbu da me prime na faks! Dakle uz životopis, trebam predati i molbu... Zbunila sam se već na početku, zar da napišem da je raspisan natječaj za upis? Radi se o umjetničkoj akademiji.
šnicla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 08:13   #15
Smile zamolba

Quote:
šnicla kaže: Pogledaj post
Ljudi molim vas! Trebam napisati molbu da me prime na faks! Dakle uz životopis, trebam predati i molbu... Zbunila sam se već na početku, zar da napišem da je raspisan natječaj za upis? Radi se o umjetničkoj akademiji.
bok, vidjela sam da ti treba pisati zamolbu pa ti se javim da ja imam iskustva u pisanju zamolbi i životopisa i sl.pa ako si zainteresirana javi mi se privatnom porukom
RIPRAVNICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 10:23   #16
pozdrav ljudi, pomozite!
nakon "pauziranja" od pet godina odlucila sam nastaviti faks (ufzg-razredna nastava) ali bi se htjela prebaciti na drugi studij (odgajateljski), u referadi su mi rekli da napisem zamolbu za prijelaz- a ja nemam pojma kaj da napisem!
kaj sve treba napisati u toj zamolbi? i kako se ona tocno salje na uciteljskom? napisem doma pa nosim u skriptarnicu il moram tamo kupit nesto...?
niharp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.