Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li i biste li glasali za MOST?
Glasao sam i opet ću glasati za MOST 101 42.26%
Glasao sam za MOST i požalio sam to 28 11.72%
Nisam glasao za MOST, ali sada ću 36 15.06%
Nisam i neću glasati za MOST 74 30.96%
Glasovatelji: 239. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2017., 15:26   #81
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
"Ništa na svijetu nije opasnije od blaženoga neznanja i samosvjesne gluposti".

"Neznanje je majka zlobe, pakosti, gnjeva i svih drugih mana i grijehova podlih i ružnih."

"Malo znanja ljudima daje oholost, a mnogo skromnost."

Neznanje.

To je ono kad ne znas kako se zove zakon ciju izmjenu najavljujes?


Quote:
Spominje se mijenjanje „Zakona o državnom arhivu“ (nepostojećega), a ne važećega „Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“
link


Božo Petrov
February 4

[ZAKON O DRŽAVNOM ARHIVU]

link
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Old 07.02.2017., 15:49   #82
malčica, zamantana, MOSTobran, Stipe23, itd. ne razumijem u čemu je Vaš problem....

01) Vi se zapravo protivite mijenjanju "Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“ pa tražite svojevrsne izlike kako bi se sve to stopiralo.
02) Vi zapravo jeste za mijenjanje "Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“ ali Vam MOST i Petrov toliko idu na živce pa glumite mrgudaste pametnjakoviće...
03) Vi bi mogli biti za mijenjanje "Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“ ali Vam MOST i Petrov toliko idu na živce pa ste zato protiv toga...
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Old 07.02.2017., 15:52   #83
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
malčica, zamantana, MOSTobran, Stipe23, itd. ne razumijem u čemu je Vaš problem....

01) Vi se zapravo protivite mijenjanju "Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“ pa tražite svojevrsne izlike kako bi se sve to stopiralo.
02) Vi zapravo jeste za mijenjanje "Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“ ali Vam MOST i Petrov toliko idu na živce pa glumite mrgudaste pametnjakoviće...
03) Vi bi mogli biti za mijenjanje "Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“ ali Vam MOST i Petrov toliko idu na živce pa ste zato protiv toga...
Ne, ja nemam nikakvo mišljenje o tome pa me samo zanima što osim Božine samopromocije dobivamo konkretno time.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 07.02.2017., 15:54   #84
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Otkad je ovog podforuma, ovakva zamjena teza klasična je za forumaše s desne strane spektra. Već smo to vidjeli ovdje tisućama puta ...

Možeš li nam, istinoljubiva kakva već jesi, reći što točno misliš o Božinom laganju u prijavi za kredit?
Šta da?
Primjećujem ja da bi ti mene silno htio strpati u neke svoje, za moj ukus bezvezne i preuske, predrasudama obojene mentalne ladičice. Neće ići.

Quote:
Čime se sve ne bave ljudi? Uporedo s velikim svijetom u kojem žive veliki ljudi i velike stvari, postoji malen svijet s malim ljudima i sitnim stvarima. U velikom je svijetu izumljen Dizelov motor, u njemu su napisane "Mrtve duše", sagrađena je hidrostanica na Dnjepru i izvršen je let oko svijeta. U malenu je svijetu izumljen kričavi mjehur "idi, idi", u njemu je napisana pjesma "Ciglari" i u njemu su sagrađene hlače fazona polpred.
Jel' bereš razliku između svjetova? Ako bereš imaš dobre šanse da postaneš desničar moga tipa. Ako slučajno znaš iz kojeg remek-djela svjetske književnosti potiče citirani tekst te si pročitao i "Mrtve duše" dobiješ 9 esova od mene. Časna riječ.
Lijepo me zamoli pa ću ti istinoljubiva kakva jesam odgovoriti.
Arya 8 is offline  
Old 07.02.2017., 16:01   #85
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Ne, ja nemam nikakvo mišljenje o tome pa me samo zanima što osim Božine samopromocije dobivamo konkretno time.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
A što onda ovdje radiš...?

Možda ti ništa ne dobijaš s time al to ne znači da baš moraš biti egoistična jer nekima (ja bih rekao mnogima) to jako mnogi znači iz raznoraznih razloga.
Baš me čudi da to ne možeš (ne želiš) shvatiti..

Hajmo skratit priču; jesi li za ili protiv...?
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Old 07.02.2017., 16:05   #86
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
A što onda ovdje radiš...?

Možda ti ništa ne dobijaš s time al to ne znači da baš moraš biti egoistična jer nekima (ja bih rekao mnogima) to jako mnogi znači iz raznoraznih razloga.
Baš me čudi da to ne možeš shvatiti..

Hajmo skratit priču; jesi li za ili protiv...?
Jednostavno ne mogu shvatiti sto svi u globalu dobivamo. Sto ces napraviti s informacijom da ti je kolegin otac bio clan partije ili da ti je susjed bio upleten u nesto?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 07.02.2017., 16:08   #87
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
A što onda ovdje radiš...?

Možda ti ništa ne dobijaš s time al to ne znači da baš moraš biti egoistična jer nekima (ja bih rekao mnogima) to jako mnogi znači iz raznoraznih razloga.
Baš me čudi da to ne možeš (ne želiš) shvatiti..

Hajmo skratit priču; jesi li za ili protiv...?
Ja sam za, pa kad zaključimo taj period, krenemo na sljedeći 1990.-2000., "na majku svih pljački"
Arya 8 is offline  
Old 07.02.2017., 16:10   #88
Quote:
Arya 8 kaže: Pogledaj post
Ja sam za, pa kad zaključimo taj period, krenemo na sljedeći 1990.-2000., "na majku svih pljački"
Na žalost taj film nećemo gledati jer su svi oni do lakta umiješani u prljave rabote.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 07.02.2017., 16:14   #89
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
malčica, zamantana, MOSTobran, Stipe23, itd. ne razumijem u čemu je Vaš problem....

01) Vi se zapravo protivite mijenjanju "Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“ pa tražite svojevrsne izlike kako bi se sve to stopiralo.
02) Vi zapravo jeste za mijenjanje "Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“ ali Vam MOST i Petrov toliko idu na živce pa glumite mrgudaste pametnjakoviće...
03) Vi bi mogli biti za mijenjanje "Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“ ali Vam MOST i Petrov toliko idu na živce pa ste zato protiv toga...
Smatraju da se time stvara buka radi koje se zaboravlja INA/vojni rok/štogod, a ne shvaćaju da su oni ti koji stvaraju tu buku.
-SOMEBODY- is offline  
Old 07.02.2017., 16:17   #90
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Smatraju da se time stvara buka radi koje se zaboravlja INA/vojni rok/štogod, a ne shvaćaju da su oni ti koji stvaraju tu buku.
Ja ne stvaram buku. Postavljam pitanja na koja ne dobivam nikakve konkretne odgovore nego neka filozofska razmisljanja o neznanju.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 07.02.2017., 16:21   #91
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Jednostavno ne mogu shvatiti sto svi u globalu dobivamo. Sto ces napraviti s informacijom da ti je kolegin otac bio clan partije ili da ti je susjed bio upleten u nesto?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
A što ako sumnjaš da ti je kolegin otac cinkao oca a susjed sudjelovao u ubojstvu djeda...?
Bi li te te onda sve to zanimalo?

Ono svi mi znamo da kolegin otac ili susjed ne žele otvaranje arhiva ali postavlja se legitimno pitanje:
- Treba li baš njima udovoljiti naroćito zato jer su bili dio kotača koji je civilizirani svijet nedvosmisleno osudio...?

Uostalom, komunistička (socijalistička) Hrvatska je formalno propala prije 26 godina i uistinu je bez veze skrivati te dosjee od javnosti.
A još je gluplje podržavati snage koje ne žele (iz razumljivih ali nimalo opravdanih razloga) otvaranje tih dosjea.
Jel tako...?

U svakom slučaju, Petrov zaslužuje veliki povijesni bod za ovu inicijativu.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Old 07.02.2017., 16:25   #92
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
malčica, zamantana, MOSTobran, Stipe23, itd. ne razumijem u čemu je Vaš problem....

01) Vi se zapravo protivite mijenjanju "Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“ pa tražite svojevrsne izlike kako bi se sve to stopiralo.
02) Vi zapravo jeste za mijenjanje "Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“ ali Vam MOST i Petrov toliko idu na živce pa glumite mrgudaste pametnjakoviće...
03) Vi bi mogli biti za mijenjanje "Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“ ali Vam MOST i Petrov toliko idu na živce pa ste zato protiv toga...
Meni je prejadno da stranka koja je trebala bit pokretac pozitivnih reformi u RH, ide kopat po proslosti.
Zapravo potpuno razumijem jer sad znam neke od njihovih ideologa.

Sto se zakona tice, ne znam sto treba mijenjati, osim ogranicenja kod gradje SKH koju ima sdp, ako je ikad bilo potrebno, sad je idiotski da ijedna stranka daje dozvolu

A i zanima me sto su 'osjetljivi osobni podaci poput podataka o rasnom ili etnickom podrijetlu, zdravlju, spolnome zivotu pojedinca te kaznenim djelima i prekrsajima' koji bi bili izuzeti. I tko bi to razlucivao?
Sto mislis o tom?
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Old 07.02.2017., 16:27   #93
Quote:
Arya 8 kaže: Pogledaj post
Ja sam za, pa kad zaključimo taj period, krenemo na sljedeći 1990.-2000., "na majku svih pljački"
Naravno, iako se meni se čini kako su svi ti dosjei već dostupni.
Ono, ako nikako drugačije onda u arhivima i skladištima Nacionala, Jutarnjeg ili Globusa ....
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Old 07.02.2017., 16:29   #94
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Smatraju da se time stvara buka radi koje se zaboravlja INA/vojni rok/štogod, a ne shvaćaju da su oni ti koji stvaraju tu buku.
Ja nisam tako zaboravan a čini se ni ti....
Hajd priznaj da se samo izmotavaš....
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Old 07.02.2017., 16:40   #95
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Meni je prejadno da stranka koja je trebala bit pokretac pozitivnih reformi u RH, ide kopat po proslosti.
Zapravo potpuno razumijem jer sad znam neke od njihovih ideologa.

Sto se zakona tice, ne znam sto treba mijenjati, osim ogranicenja kod gradje SKH koju ima sdp, ako je ikad bilo potrebno, sad je idiotski da ijedna stranka daje dozvolu

A i zanima me sto su 'osjetljivi osobni podaci poput podataka o rasnom ili etnickom podrijetlu, zdravlju, spolnome zivotu pojedinca te kaznenim djelima i prekrsajima' koji bi bili izuzeti. I tko bi to razlucivao?
Sto mislis o tom?
Naravno da mi moglo biti senzacionalizma temeljnog na osjetljivim podacima međutim; ko što rekoh; prošlo je više ohoho godina pa nek sve bude javno.

Uostalom, u 21. stoljeću smo, mrežno smo i globalno povezani na sve načine, manje više zna se sve o svakome i nikom to više naročito ne smeta.

Petrov je dao prijedlog (čičing par postotaka glasova) jer Plenkovićevom HDZu to ne pada na pamet.
Plenkovićev HDZ to mora istrpiti zbog svojih glasača ali mu nije drago.

Istina treba priznati da je to zapravo Hasabegovićev prijedlog za koji svojvremeno nije dobio podršku Petrova MOSTa.
Ali što je tu je ...sve dođe na svoje...
__________________
Danas je jučer...

Zadnje uređivanje ZorroD : 07.02.2017. at 16:57.
ZorroD is offline  
Old 07.02.2017., 16:54   #96
Quote:
Arya 8 kaže: Pogledaj post
Šta da?
Primjećujem ja da bi ti mene silno htio strpati u neke svoje, za moj ukus bezvezne i preuske, predrasudama obojene mentalne ladičice. Neće ići.
I to je odgovor na pitanje što točno misliš o Božinom laganju u prijavi za kredit
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 07.02.2017., 16:57   #97
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Meni je prejadno da stranka koja je trebala bit pokretac pozitivnih reformi u RH, ide kopat po proslosti.
"Nas ideologija ne zanima"
Biće su to te "reforme"
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 07.02.2017., 16:58   #98
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
I to je odgovor na pitanje što točno misliš o Božinom laganju u prijavi za kredit
A sirotice, odi na moj post i pročitaj zadnju rečenicu.
Arya 8 is offline  
Old 07.02.2017., 17:08   #99
Most se primio Zakona o arhivima (iako je isti već preradio i doradio Hasanbegović te je spreman za saborsku proceduru), sukladno tome kako je prošao ZERP, crno mu se piše
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 07.02.2017., 17:12   #100
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Naravno da mi moglo biti senzacionalizma temeljnog na osjetljivim podacima međutim; ko što rekoh; prošlo je više ohoho godina pa nek sve bude javno.

Uostalom, u 21. stoljeću smo, mrežno smo i globalno povezani na sve načine, manje više zna se sve o svakome i nikom to više naročito ne smeta.

Petrov je dao prijedlog (čičing par postotaka glasova) jer Plenkovićevom HDZu to ne pada na pamet.
Plenkovićev HDZ to mora istrpiti zbog svojih glasača ali mu nije drago.

Istina treba priznati da je to zapravo Hasabegovićev prijedlog za koji svojvremeno nije dobio podršku Petrova MOSTa.
Ali što je tu je ...sve dođe na svoje...
Hasanbegović je zakon već napisao i priredio i on stoji po rasporedu za saborsku proceduru u trećem kvartalu, stoga je ovo što ćuprija radi ništa drugo doli drsko prisvajanje tuđih ideja isključivo u političko-predizborne svrhe. Od svega ovoga u boljem slučaju neće biti ništa, a u gorem ćuprija će čitav zakon toliko unakaziti da će na kraju, kao što je rekao Leljak zbilja još gore ispasti nego je bilo.

http://www.min-kulture.hr/userdocsim...209%202016.pdf
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.