Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2017., 15:07   #81
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
edit2: još jedna zanimljiva stvar. Iako su plaće u inženjerskim strukama općenito katastrofa, još je poraznija činjenica da istraživanja pokazuju da su (IT) inženjeri pri vrhu profila ljudi koji najviše vole novac, koji fetišiziraju novac i dobru zaradu, u tome vide glavninu svakog smisla.
Fokusirani su dakle samo na svoj fah i na novac. Ko magare.
Ja nemam pojma o cemu ti pricas, u kojem ti zacaranom svijetu zivis...

Kad trazimo marketingasa, PRovca, administratora / nesto "drustveno" obavezno dobijemo 100tine prijava ljudi s kakvim takvim iskustvom.

A na oglasi za IT-jevca, pogotovo programera, duplo bolje placene - se javi sacica ljudi, od kojih generalno nitko ne rijesi niti najjednostavnije zadatke, pa vrtimo oglas mjesecima.

A koje je to istrazivanj po kojem ITovci najvise vole novac - od svih struka to je valjda jedna od najistaknutijih kod kojih je ono sto radis bitnije od love za koju radis. Znam ljude koji su otisli iz Google-a, Paypala i sl. kompanija u neke startupove / istrazivacke institucije za losiji novac jer im je prethodni dojadio po suhoparnosti posla

I.

P.S.

Nemam vise namjeru odgovarati na trolanje. Ljudi: dont feed the troll.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 15:57   #82
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Ja nemam pojma o cemu ti pricas, u kojem ti zacaranom svijetu zivis...

Kad trazimo marketingasa, PRovca, administratora / nesto "drustveno" obavezno dobijemo 100tine prijava ljudi s kakvim takvim iskustvom.
da, puno ljudi radi takve stvari i puno želi raditi takve stvari. Krvavo želi. I to nije slučajno ni nepromišljeno...

Quote:
A na oglasi za IT-jevca, pogotovo programera, duplo bolje placene - se javi sacica ljudi, od kojih generalno nitko ne rijesi niti najjednostavnije zadatke, pa vrtimo oglas mjesecima.
pa kaj misliš zašto?

Quote:
A koje je to istrazivanj po kojem ITovci najvise vole novac - od svih struka to je valjda jedna od najistaknutijih kod kojih je ono sto radis bitnije od love za koju radis.
ne mogu sad naći.
ali to je ono kao...neko iznenađenje bilo..
Ono što su nekad bili Wall Street money hungry everyday financijaši koji se lože na novac, to su sada IT-evci, iako u javnosti postoji taj stereotip da bi IT-evcima trebalo biti nešto drugo ljubav. Nije, u anketama oko motivacije, u IT populaciji to je novac...daleko više pozicioniran kao motivator nego kod ostalih (a sad više valjda nego kao što je kod financijaša)

i zato ih 5000 IT kolega godišnje bježi iz države...jer im je 12000 kuna kurac, jer će vani dobiti 40000 kn. I jer će vani uglavnom živjeti samo za posao i samo za novac. To im je usud. :klap:

Quote:
Znam ljude koji su otisli iz Google-a, Paypala i sl. kompanija u neke startupove / istrazivacke institucije za losiji novac jer im je prethodni dojadio po suhoparnosti posla
super za njih.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:47   #83
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
A što nije istina? Bojim se da imaš pravo da je svaka generacija sve tuplja i tuplja (manje inteligentna od prijašnjih). Jedino ne znam je li to samo obično opažanje ili su to stvarno potvrdili nekakvim istraživanjem. Današnji osamnaestogodišnjaci, majko moja, imam dojam da sam bio zreliji od njih u vrtiću. Ali su zato nenadmašni u skrolanju na smartphoneu!

No mislim da to svejedno ne mijenja moju konstataciju. I dalje smatram da prosječni homo sapiens jest u stanju svladati bilo što iz tog famoznog stema, bez obzira na pretpostavljeno generacijsko smanjenje inteligencije. Ai je tu problem nedostatak motivacije tj. cost benefit omjer je prevelik. I lakše je nabiflati nešto društveno/humanističko nego pokušati razmišljati apstraktno te riješiti neki novi problem na temelju prijašnjih spoznaja. Još kad se uzme u obzir da se do titule može doći uz puno manje muke....
Glede toga da je svaka generacija sve gluplja - tvrdnja itekako stoji.
Nije to nikakav moj dojam nego postoje već ne jedno istraživanje na tu temu. Na to gledajte potpuno objektivno. Današnjim tinejđerima koncentraciju i pažnju odvlači pa jedno 10 puta više stvari nego što je to odvlačilo mojoj generaciji koja je tek na faksu upoznala internet.
Hebiga, morate priznati, internet ima dobru i lošu stranu. Dobra strana je da je svaka informacija dostupna i da netko tko želi može vrlo kvalitetno svladati neke vještine i usvojiti znanja čačkajući samo po internetu. Loša strana je da dolazi do zasićenja informacijama tj. nebitne i bitne informacije su pomiješane u nerazmrsivo klupko i toliko ih je da neizvježbanom umu to prestavlja totalni overload mozga. I tako se 95% mladih jednostavno prepušta brzim "informacijama" i beskorisnom trošenju vremena na facebook, twitter i ostale društvene mreže. Za njh postoji već i termin a to je "google generacija". Već je i znastveno dokazano da njihova koncentracija traje tek 20-tak sekundi tj. par rečenica. Sve što je više od toga za njih predstavlja nevjerojatan umni napor. To ćete nepogrešivo primjetiti ovdje na forumu i bilo gdje na portalima. Mlađe generacije komentiraju u max tri rečenice i ne čitaju duge postove (poput mojeg sada ) niti ih zanima što piše poslije prvih par redova jer su kao "shvatili" bit. To će se naravno pogubno odraziti a i već se odražava na STEM područje (a poslije i na sva druga područja) jer STEM zahtijeva dubinsko razmišljanje i koncentraciju koja traje ipak duže od 20-tak sekundi.
IT sektor još i može odolijevati neko vrijeme jer se sa današnjim alatima za dummyje može krpati duboko nerazumijevanje koda ispod haube ali inženjerija već trpi itekakav gubitak kvalitetnog kadra jer se jednostavno ne možeš zvati inženjerom ako znanje usvajaš onako "leteći" bez razumijevanja. Po meni, situacija za STEM nije blistava jer to mlade jednostavno ne zanima. Nije dovoljno zanimljivo na prvi 20 sekundni pogled .
Hebiga, čeka nas idiokracija kao u poznatom dokumentarcu....
Pripremite se jer ćete biti neugodno iznenađeni količinom gluposti koju ljudska bića mogu napraviti
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 00:07   #84
Za puno toga si ti napisao 'znanstveno je dokazano' i 'postoje istraživanja', ali ja ih u tvom postu nigdje ne vidim. Pa ću ti ja dati jedno. Flynn effect, tj. pokazalo se da rezultati na testovima inteligencije RASTU iz generacije u generaciju (svakom testu je po definiciji prosjek stavljen na 100, ali novim generacijama daju starije testove i te riješavaju bolje od prijašnjih). Da se razumijemo, ne mislim da su buduće generacije niti naročito pametnije niti naročito gluplje od starih, ali valjda od početka svijeta starije generacije pljuju po mlađima da su glupi/lijeni/štogod, a to se ne može potkrijepiti ničime osim da mali susjed Marko samo sjedi doma pred televizorom/samo se igra na kompjuteru/samo tipka po mobitelu/štogod će biti u budućnosti.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 00:30   #85
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
jer se jednostavno ne možeš zvati inženjerom ako znanje usvajaš onako "leteći" bez razumijevanja.
zanimljivo, s obzirom da sam u ozbiljnijem inženjerskom pikanju po kompovima tek par godina, i što sam više inženjer i što sam više okružen inženjerima, to više oko mene niko ništ ne kuži, leti preko znanja i materije i fejka razumijevanje, pa sam prisiljen i ja ići u tom smjeru radeći inženjeriju. Znanje se fejk "cijeni" tek upravo u inženjerskoj svakodnevici, gdje treba zafejkati da kužiš i brzo odraditi (jer vrijeme klizi a stvari je milijardu koje treba odraditi/skužiti), a manje je bitno zaista kužiti kako nešt šljaka ili ne šljaka.
pa ti vidi...


Quote:
Hebiga, čeka nas idiokracija kao u poznatom dokumentarcu....
Pripremite se jer ćete biti neugodno iznenađeni količinom gluposti koju ljudska bića mogu napraviti
ili ćemo imati ovo što brije čiko Masayoshi ter pokreće 100 milijardi $ u ciljanu akciju:
https://www.bloomberg.com/news/artic...ian-turtleneck

pa će tupost ljudska biti ionako manje bitni fičur..
__________________
solve et coagula

Zadnje uređivanje Brogan : 28.02.2017. at 00:41.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 00:35   #86
Quote:
Jack Van Ras kaže: Pogledaj post
Slažem se. Treba imati dobar želudac za družiti se sa autistima.

Ovo za nezainteresiranost, moja 2 centa:

Radim u ITu i dosadno je za pop*****. Išla mi je i matematika i fizika u OŠ i SŠ i volio sam to i prvo što je bilo kad sam došao na faks je da sam to sve zamrzio zbog načina predavanja.

Prije faksa sam htio naučiti programirati i to zbog onog prastarog filma "Hakeri" sa Angelinom Jolie jer su mi se činili kul. Na faksu sam se prvi put susreo sa programiranjem i niti to mi se nije svidjelo. Dapače, labosi su me ubili u pojam pa sam do kraja školovanja gledao da što lakše prođem faks.

Sada radim posao koji ne volim, radim isključivo za pare, ekipa na poslu mi ne odgovara (svaka njima čast ali ne znam kako ikome normalnom može biti zanimljivo satima čitati o memory managementu) i proklinjem svaki dan što sam uopće ušao u ovo područje. Trebao sam studirati matematiku i predavati u školi kao i moji roditelji.

tl,dr: Rant against ICT
svaka čast na iskrenosti i kvalitetnom svjedočanstvu, sa terena, iz RL.
Točno se vidi, da za razliku od trolova (ili stvarnih simpletona) ti pišeš iz jedne normalnije perspektive. Suvisle perspektive. ekčuli imaš percepciju stvarnosti


ovo je ko neki AA. Alcoholics Anonymous
anonimno jadanje zbog loših odluka



edit: zašto si obrisao post, jebemu sve?!
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 00:52   #87
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
edit: zašto si obrisao post, jebemu sve?!
Ma mislio sam da nije prikladno, al neka, stojim iza svega što sam napisao.
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 01:37   #88
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Ne znam otkuda si došao do toga zaključka.
Nisi u pravu, au contrair.

I taj komentar o skrolanju na smartphoneu te odaje kao pravog zajedljivca
Od svega što sam napisao, nisi našao ništa bitnije komentirati?

Jel ti spadaš u tu kategoriju, pa te dirnulo?

Radim s osamnaestogodišnjacima pa jako dobro znam iz prve ruke. Čast izuzecima.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 01:42   #89
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Po meni, situacija za STEM nije blistava jer to mlade jednostavno ne zanima. Nije dovoljno zanimljivo na prvi 20 sekundni pogled .
Hebiga, čeka nas idiokracija kao u poznatom dokumentarcu....
Pripremite se jer ćete biti neugodno iznenađeni količinom gluposti koju ljudska bića mogu napraviti
Ako science nije dovoljno zanimljiva, onda stvarno ne znam što jest. kako se ta kompleksnost može mjeriti s ičim što je čovjek smislio?

I otkrivaš i učiš stalno da bi shvatio da i dalje ništa ne znaš. Nije li to pravi izazov?

I opet dolazimo do onog što sam već napisao. Cost-benefit omjer ne štima. Fućkaš nešto zanimljivo u što se treba udubiti. Ajmo radije nešto manje zahtjevno, a da daje više para. To je i logično. Uložiti minimum i izvući maksimum.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 01:46   #90
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
A jes problem, i majmun može proći fakultet kod nas štrebanjem, pogotovo uz današnju bolonju.


.
Pa nisam ja tvrdio da se to ne može, već komentiram što je pisao more. On tvrdi da ti za to treba neka veća inteligencija, jel. za završit medicinu ili fer.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 02:03   #91
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
I opet dolazimo do onog što sam već napisao. Cost-benefit omjer ne štima. Fućkaš nešto zanimljivo u što se treba udubiti. Ajmo radije nešto manje zahtjevno, a da daje više para. To je i logično. Uložiti minimum i izvući maksimum.
Pa ne znam baš da razne sociologije, kroatistike, ekonomije daju više para nego STEM. Možda rijetkim pojedincima, ali u prosjeku ni blizu.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 03:17   #92
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Pa ne znam baš da razne sociologije, kroatistike, ekonomije daju više para nego STEM. Možda rijetkim pojedincima, ali u prosjeku ni blizu.
Nije stvar samo u parama. Tu je i titula. A dođu i nekakve pare, bar većini.Inače bi stem bio puno popularniji, kad bi garantirao pare. A to nije slučaj.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 03:23   #93
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
Nije stvar samo u parama. Tu je i titula. A dođu i nekakve pare, bar većini.Inače bi stem bio puno popularniji, kad bi garantirao pare. A to nije slučaj.
Sam si napisao zašto nije popularniji. Jer treba uključiti mozak, na ovom M ne možeš prvi semestar proći ako samo učiš napamet, dok je na većini drušveno-humanističkih fakseva obrnuto.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 08:58   #94
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
Pa nisam ja tvrdio da se to ne može, već komentiram što je pisao more. On tvrdi da ti za to treba neka veća inteligencija, jel. za završit medicinu ili fer.
Znam ljude koje su završili te fakultete, a ne bih im dao da mi pričuvaju psa na jedan dan ili im dao da barataju financijama tjedan dana :klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:12   #95
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
Od svega što sam napisao, nisi našao ništa bitnije komentirati?

Jel ti spadaš u tu kategoriju, pa te dirnulo?

Radim s osamnaestogodišnjacima pa jako dobro znam iz prve ruke. Čast izuzecima.
kaj se pjeniš odmah...
ne spadam.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:31   #96
Brogan, kad misliš istisnut taj prišt, čir koji te psihički dovodi u provaliju i napokon preć nama među developere? Ja sam isto na faksu prvo krenul u networking, ali sam na vrijeme shvatio da ću postat usamljeni tridesetogidšnjak koji nakon plafona od 10k više ne može nikako napredovati, a u firmi će me svi gledat ko automehaničara. A ostale IT kolege ko onog koji mora tam neku pizddariju napravit koju bi i sam mogel. Upravo simptomi koje ti svakodnevno demonstriraš na ovdašnjim temama. Hvala dragom Bogu kaj nikad nisam skupio do kraja lovu za CCNP jer bi sad pisal na dijaspori ili bio tvoj pobočnik u ovom svakodnevnom gnojenju. U jednom ti se mora priznat. Seciro si, nažalost, mrežaše točno u detalj, ali to ne znači da cijeli ICT spada u taj tužni geekovski bazen.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:51   #97
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Brogan, kad misliš istisnut taj prišt, čir koji te psihički dovodi u provaliju i napokon preć nama među developere? Ja sam isto na faksu prvo krenul u networking, ali sam na vrijeme shvatio da ću postat usamljeni tridesetogidšnjak koji nakon plafona od 10k više ne može nikako napredovati, a u firmi će me svi gledat ko automehaničara. A ostale IT kolege ko onog koji mora tam neku pizddariju napravit koju bi i sam mogel.
ali gledaj...svi ti koji bi mogli napravit ono kaj može i sistemaš, bi mogli i prodavati bilo što kao što radi bilo koji salesman. Ali to ne rade. Jer imaju issuese i jer vole šarafit po tehnici. To im je limit i ljubav.


Quote:
Hvala dragom Bogu kaj nikad nisam skupio do kraja lovu za CCNP jer bi sad pisal na dijaspori ili bio tvoj pobočnik u ovom svakodnevnom gnojenju.
jebiga, u mene je i familija i firme u kojima sam radio stalno ulagala pare u edukaciju stalnu i certifikaciju za razne stvari...čak se ni ne radi o mrežama i Cisco-u...to mi je malo bzvz. Radi se o drugim dijelovima sistemašenja
a ima tu i ITIL-a nego šta nego ITIL.

Quote:
U jednom ti se mora priznat. Seciro si, nažalost, mrežaše točno u detalj, ali to ne znači da cijeli ICT spada u taj tužni geekovski bazen.
ovo boldano...seciro sam ja generalno inženjere u detalj. Hvala na priznanju, ali to znam i sam da sam savršena pojava intelektualna i što ja primim secirat to ne preživi ni prvi nalet mojeg skalpela!

i btw...da developeri nisu geekovi. ne, uopće nisu! pa oni su kaos. preziru svoj posao i sva ta agile/scrum ponižavanja i izdrkavanja i eventualno nemušto maštaju o vlastitom bizinisu...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:59   #98
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ali gledaj...svi ti koji bi mogli napravit ono kaj može i sistemaš, bi mogli i prodavati bilo što kao što radi bilo koji salesman. Ali to ne rade. Jer imaju issuese i jer vole šarafit po tehnici. To im je limit i ljubav.
Nisam ja ni rekel da bi mogli već da misle da bi mogli, a to si i sam napisao više puta u ovim izljevima frustracije zbog izbora struke ICT automehaničarstva.

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
jebiga, u mene je i familija i firme u kojima sam radio stalno ulagala pare u edukaciju stalnu i certifikaciju za razne stvari...čak se ni ne radi o mrežama i Cisco-u...to mi je malo bzvz. Radi se o drugim dijelovima sistemašenja
a ima tu i ITIL-a nego šta nego ITIL.
Ja imam ITIL i to je meni recimo treš. Govorim o vremenu na faksu, kad je CCNP više nego odlična ulaznica u taj svijet. Srećom sam tu lovu propio.

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ovo boldano...seciro sam ja generalno inženjere u detalj. Hvala na priznanju, ali to znam i sam da sam savršena pojava intelektualna i što ja primim secirat to ne preživi ni prvi nalet mojeg skalpela!

i btw...da developeri nisu geekovi. ne, uopće nisu! pa oni su kaos.
Bome linuks geekovština, koju si već spominjao, je nula prema regularnim developer trekijima, a da ne govorim sve ove wordpressove i marketinške firmice gdje poštenog geeka praktički ni nema. A i normalne žene čine dobar dio zaposlenih.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:04   #99
opći konsenzus topica je da nema gore od linuxaša.
Ali oni su meni simpa.

Ko recimo maškarana djeca.
dao bi im krafnu i bombona, uštinuo za lice i potapšao po glavi jer si vole kompajlirati kernel i sl. i jer su si ponosni na to i so kul
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:06   #100
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Ja imam ITIL i to je meni recimo treš.
daj pliz ovo malo proširi. Uđi u dubinu..

Zašto ti je ITIL treš?
Podsjeća te na bulšit kojeg sačinjava barem 80% solidnih radnih mjesta u Hrvatskoj? Tankoćutan si i takvo što te vrijeđa?
Patiš od toga da budeš čru, a ne "gamad koja prodaje maglu"?
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.