Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 21:07   #2721
Floverka zao mi je.
Lena tko ti je bio na punkciji? S obzirom na 9 js, mozda idete na blastice?
blondy ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 07:07   #2722
Floverka, jako mi je žao, ali kao što i sama kažeš najbitnije je u svemu vidjeti neku pozitivu
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:25   #2723
Sad barem znam koji je test najbolji

Nema odmora dok traje obnova

No ove godine je BetaPlus dobila 10 potpuno stimuliranih postupaka na račun HZZO, tako da slijedeći postupak neću morati platiti, ali prvo moram na terapiju esmyom, zbog mioma, a to dosta dugo traje. Već sam imala tu opciju prije par godina, ali miomi su mi bili preveliki, sad ima smisla, tsko da čekam vješticu, pa opet hormonijada, jeeee

Imali neka od naših trudilica iskustva s time?
Old 05.10.2017., 11:34   #2724
E, jel se sjećate onog Sobrala, Portugalca što je pobijedio na Euroviziji?

Nije bio loš, ali seka mu je bolja:

https://youtu.be/sfLXD5spY4U

Želim nam svima tako nešto
Old 05.10.2017., 11:46   #2725
Quote:
blondy ri kaže: Pogledaj post
Floverka zao mi je.
Lena tko ti je bio na punkciji? S obzirom na 9 js, mozda idete na blastice?
bila mi moja dr SŠ. Ne vjerujem da ćemo na blastice jedino ako se desi čudo pa će se oplođene js dobro razvijati. Ja mislim da ću opet imat transfer 3dan Ali ovaj put ću stvarno tražiti da mi dva vrate , bez obzira na sve.
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:04   #2726
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
bila mi moja dr SŠ. Ne vjerujem da ćemo na blastice jedino ako se desi čudo pa će se oplođene js dobro razvijati. Ja mislim da ću opet imat transfer 3dan Ali ovaj put ću stvarno tražiti da mi dva vrate , bez obzira na sve.
Flo, žao mi je. Al bit će, vidjet ćeš, samo hrabro!

Lena, svakako prebaci 2! Šanse su veće a oni jedno drugom pomažu.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:20   #2727
Cure, dobila sam nalaz progesterona i ovo su vrijednosti. Ocito je povisen pa me zanima sto bi to moglo znaciti ako netko zna.
Pirga is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:21   #2728
Lena i ja sam htjela 2, a nisam na kraju imala niti jednu. Ali ti ces imati. Nego sad sam napravila glupost. Prvi put se pikam Puregonom i namjestim si dozu 150 i ubodem se. Krenem pritiskati lijek i onda su se pocele brojke na penu pomicati. Prepala sam se da sam nesto krivo napravila, a ustvari nisam i onda sam se morala opet piknuti. Posto sam prvi put jaako malo istisnula, drugi put sam namjestila na 125. Jel to problem?
blondy ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:55   #2729
Koliko si prvi puta istisnula? Na koliko je stalo?
Mogla si samo staviti novu iglu i stisnuti do kraja.

Al ne brini,ja sam jednom prvi-drugi dan pikanja prolila preko pola menopura,pa mi sestra i dr rekle da nije bed
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:12   #2730
Ne znam na koliko je stalo. Izvukla sam iglu van i okrenula do kraja da izađe van brojac i onda namjestila na 125. Sutra cu biti pametnija. Cak i ako sam si dala vise/manje od propisane doze, sve cu iskoristiti do kraja stimulacije?
blondy ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:42   #2731
Za terapiju nije problem, jedino ako će ti možda faliti nešto u zadnjoj dozi. Jesi privatno ili preko hzzo?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:59   #2732
Preko HZZO-a sam u KBC RI na humanoj. Tako sam i ja razmisljala da je najgore sto se moze desiti da mi u zadnjoj dozi bude manje. Hvala ti.
blondy ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:02   #2733
A u svakom penu ima ekstra tekućine, pa možda ti i ne bude frka. Mislim da sam ja računala da ima oko 100 više u penu od 900. U penu od 300 mislim da je bilo nešto manje viška. Ali skoro mi bilo za jedno pikanje
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:37   #2734
Da, u penu od 900 ima vise. Rekla mi je sestra da ih proizvođac daruje i da ima 1025 IU. Lena mozes li mi objasniti kako ide s anestezijom na humanoj? Sve vise razmisljam da bih da me uspavaju ovaj put. Koliko traje anestezija i kako ti je bilo nakon nje?
blondy ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:28   #2735
Quote:
blondy ri kaže: Pogledaj post
Da, u penu od 900 ima vise. Rekla mi je sestra da ih proizvođac daruje i da ima 1025 IU. Lena mozes li mi objasniti kako ide s anestezijom na humanoj? Sve vise razmisljam da bih da me uspavaju ovaj put. Koliko traje anestezija i kako ti je bilo nakon nje?
Nije strašno, meni je najteži onaj dio kad se nesmije jesti ni piti ništa od večeri prije, pogotovo jer se ja budim u 4:30 da bi do 8 došla u RI, a na red se dođe negdje oko 9h. Uglavnom, imaš razgovor sa anesteziologom prije punkcije, tu te pita par pitanja vezano za zdravlje i to... onda se legneš na onaj stol, stave ti te igle u ruku i puste anesteziju i ti zaspiš i probudiš se u krevetu tamo u prostoriji pokraj, gdje ležiš 2 sata. Spavaš uglavnom, paše. Ja dobro podnosim to tako da mi nije ni slabo, niti kravrim nešto, malo me jajnici bole taj dan poslje ali to je od punkcije...nebi ja išla na živo da imam više od 3 folikula, strahopezdec sam veliki
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:47   #2736
Bok Blondy,
ja sam svaki put išla na anesteziju i svakako preporučujem. Prvi put me bilo malo strah jer nikad nisam uspavana ranije ali doktor je razgovarao samnom i rekao da mi da je bolje da me ništa ne boli. I bio je u pravu. Budeš u anesteziji max.15 min. i odmah te probude.
Ako imaš više folikula - samo uzmi anesteziju, nemoj se mučiti.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:11   #2737
I ja preporučam anesteziju, to nije onako jaka kao za dugotrajne zahvate. I ja sam jednom imala aspirsciju bez anestezije, uz apaurin, i nije sad da me nešto boljelo nepodnošljivo, ali nije lako ostati mirna. Vjerujem da je to sigurnije.
Old 07.10.2017., 16:08   #2738
Hvala cure. Nabrojali su 9 folikula na nultom ultrazvuku pa mislim da mi je sigurnije uzeti anesteziju.
blondy ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 18:49   #2739
blondy super! tebi će i ponuditi anesteziju sa toliko folikula,

da ja i tu javim kako smo danas imali transfer 2 embrija, koji su opet bili loši, toliko loši da je prof S rekla da nema ništa protiv da se vračaju dva a inače nije pobornik toga. Spermiogram je bio užasan, jedva su našli nešto da ICSI-om oplode tih 7js koje su bile za oplodnju. Oplodilo ih se 4, i sad 3 dan imamo 1x4st, 1x5st i 2x6staničan. Veselila bi se što su sad barem došli do 6st ali embriologica mi je rekla da nisu baš nešto jer su se čudno dijelili, kao oplodilo se pa su stali s razvojem i onda naglo došli do 6-st i ta smo dva vratili...
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:59   #2740
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
blondy super! tebi će i ponuditi anesteziju sa toliko folikula,

da ja i tu javim kako smo danas imali transfer 2 embrija, koji su opet bili loši, toliko loši da je prof S rekla da nema ništa protiv da se vračaju dva a inače nije pobornik toga. Spermiogram je bio užasan, jedva su našli nešto da ICSI-om oplode tih 7js koje su bile za oplodnju. Oplodilo ih se 4, i sad 3 dan imamo 1x4st, 1x5st i 2x6staničan. Veselila bi se što su sad barem došli do 6st ali embriologica mi je rekla da nisu baš nešto jer su se čudno dijelili, kao oplodilo se pa su stali s razvojem i onda naglo došli do 6-st i ta smo dva vratili...
Možda su žilavi, navijamo za njih
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.