Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2005., 16:13   #1
Dirty Shame

Jel netko gledao? Kakav je?

Novi waters... Komedija, rated NC17. Ok, nitko ne jede pseci drek u filmu, ali ipak je to Waters.

Trailer je skroz dobar.
http://www.adirtyshamemovie.com/
http://www.imdb.com/title/tt0365125/

na IMDB je dobio prilicno osrednje ocjene, ali to me ne cudi, ipak je to waters...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 18:41   #2
Vidjela sam najave za taj film prosle godine i totalno sam zaboravila na njega. Ne znam kad cu ga pogledati, sigurno hocu.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 20:26   #3
Quote:
Karmela kaže:
Vidjela sam najave za taj film prosle godine i totalno sam zaboravila na njega. Ne znam kad cu ga pogledati, sigurno hocu.
To se desava... Izgleda da nitko nije gledao
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 20:34   #4
Jedno je sigurno, na medijsku kampanju pare potrosili nisu.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 20:49   #5
ovo je ziva istina...i meni stoji na cekanju
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 22:07   #6
Quote:
Karmela kaže:
Jedno je sigurno, na medijsku kampanju pare potrosili nisu.
Kao sto je waters rekao u interviewu (ima za skinut sa dirty shame sajta) moji filmovi mozda ne zarade na blagajnama, ali se vrte 30 godina.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 03:48   #7
Odličan film Waters je opet u formi, naravno, ne može to biti kao Pink Flamingos, i sam je rekao da bi danas bilo nemoguće snimiti takav film.

Johnny Knoxville je odličan kao sex-guru, a ima i dosta stare Dreamland ekipe

Nadam se da će neki od domaćih wannabe distributera otkupiti taj film, ili ga barem prikazati neki od stotina festivala koje svaka manja općina u HR ima
cachorro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 09:41   #8
Quote:
cachorro kaže:
Odličan film Waters je opet u formi
A kad je bio izaso iz forme? Cecil B Demented?

E, da, na amazonu se moze kupit novo izasao waters box set
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg...29UPA?v=glance

ukljucuje: Dirty Shame, Desparate Living, Female trouble, Hairspray, Pecker, Pink Flamingoes, Poliester i bonus disk.

Fale: Serial Mom, Cry Baby, Cecil B Demented, Multiple Maniacs, i par nepoznatih iz 60tih. Mondo Trasho, The Diane Linkletter Story, Eat Your Makeup, Roman Candles i Hag in a Black Leather Jacket.

Od ovih, svakako bi ulkljucio Cry Baby, Cecil B Demented mozda, ok je ali nije toliko dobar, Serial mom nisam gledao, kao ni ove iz 60tih. Zapravo, Cry Baby vec imam a cecil B demented je lako skinut.

E, da, ni tada nije bilo moguce snimit Pink Flamingoes. Snimljen je skroz piratski, na crno.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 04:10   #9
Quote:
UmpaUmpa kaže:
A kad je bio izaso iz forme? Cecil B Demented?
Cecil je bio loš, zbilja loš. Pecker nije bio sjajan. Polako je sve išlo prema dolje...Dirty Shame je spasio stvar:-))))


Quote:
E, da, ni tada nije bilo moguce snimit Pink Flamingoes. Snimljen je skroz piratski, na crno.
Što znači snimati piratski na crno?????
cachorro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 08:50   #10
Quote:
cachorro kaže:
Cecil je bio loš, zbilja loš. Pecker nije bio sjajan. Polako je sve išlo prema dolje...Dirty Shame je spasio stvar:-))))
Nije cecil bio los, ali nije bio dobar. Zapravo sam uzivao u filmu, ali ga nebih gledao vise od jednom.
Quote:
cachorro kaže:
Što znači snimati piratski na crno?????
Bez studija, bez love, uzmes kameru, posudis lovu od tetke i snimas. I snimas bez obzira hoce li netko prikazat film. Nesto poput snimanja u Cecil B Demented Jedan korak ispod independent.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 19:48   #11
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Bez studija, bez love, uzmes kameru, posudis lovu od tetke i snimas. I snimas bez obzira hoce li netko prikazat film. Nesto poput snimanja u Cecil B Demented Jedan korak ispod independent. [/B]
Ovako kako si opisao je većina independent filmaša radila najviše 70-tih, ali sve i do danas. Nije Waters po tome bio jedini ili poznat.

Low budget, no budget, home-made, sve je to independent. On se određuje u odnosu prama majorima.

Stvar je u tome da danas distribucijske lance drze major kompanije i da bi čovjek mogao snimati na takav način, ali film nitko ne bi vidio. 70-tih je bilo drukčije i zato su danas ljudi prisiljeni raditi u konvencionalnim produkcijama.

Anyway, treba pogledat Dirty Shame, to je Watersov maximum u zadnjih X godina
cachorro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 21:33   #12
Quote:
cachorro kaže:
Ovako kako si opisao je većina independent filmaša radila najviše 70-tih, ali sve i do danas. Nije Waters po tome bio jedini ili poznat.

Low budget, no budget, home-made, sve je to independent. On se određuje u odnosu prama majorima.

Stvar je u tome da danas distribucijske lance drze major kompanije i da bi čovjek mogao snimati na takav način, ali film nitko ne bi vidio. 70-tih je bilo drukčije i zato su danas ljudi prisiljeni raditi u konvencionalnim produkcijama.
Upravo suprotno, danas je distribucija 100 put demokraticnija. Ok, nece doc u multiplex kina, ali imas internet, bilo za skidat filmove, bilo za prodavat. Cak i Amazon ima program za nezavisne filmase. Sve sto trebas je, nakon sto si snimio film, nastancat x kopija DVDa (nije uopce skupo, dapace, masinu za repliciranje kupis za par soma baxi, ako ti se ne nosi nekom), dizajniras i odstampas omote, i prodajes na amazonu. Imaju i takav program i za pisce. Odstampas knjigu (moj prijatelj je sam odstampao svoju prvu knjigu), prijavis se, i napravis sto ti kazu da trebas, vjerojatno posaljes odredjen broj kopija amazonu.

A ako ti nije stalo do zarade, nego bi samo dijelio, stavis na site i stavis link na razne forume i mail liste. Ako film valja, prosirit ce se kao epidemija.

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg...849378-5629640
http://www.amazon.com/exec/obidos/su...849378-5629640
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 06:43   #13
Možeš mi navest jedan film koji se tako probio do kina i proslavio, gledao si ga u kinu, ili slično, a da taj nije Blair Witch Project???

Da, internet je odličan medij za distribuciju, ali reci to gomili mp3 lejblova za glazbu ili independent filmove, odnosno prosječnom korisniku neta koji kad vidi da je nešto free uglavnom to neće uzeti. Draže mu je kad je skupo i maznuto

Ne misliš li da je neobično da se uz toliku "slobodu distribucije" tako malo filmova uspijeva probiti tim načinom???
cachorro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 04:32   #14
Quote:
cachorro kaže:
Možeš mi navest jedan film koji se tako probio do kina i proslavio, gledao si ga u kinu, ili slično, a da taj nije Blair Witch Project???

Da, internet je odličan medij za distribuciju, ali reci to gomili mp3 lejblova za glazbu ili independent filmove, odnosno prosječnom korisniku neta koji kad vidi da je nešto free uglavnom to neće uzeti. Draže mu je kad je skupo i maznuto

Ne misliš li da je neobično da se uz toliku "slobodu distribucije" tako malo filmova uspijeva probiti tim načinom???
Pa sad ovisi kako mjeris uspjeh, ocito ekonomski ( i to je validan nacin). Netko recimo mjeri uspjeh time sto film vidjeti 150 tisuca ljudi sirom svijeta, umjesto 200 koji bi dosli na projekciju. Nemam pojma, ne pravim filmove, samo razmisljam na glas.

Jos bih samo dodala da kultni filmovi i jesu kultni jer nisu mainstream. Hebes gomilu
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 09:13   #15
Quote:
cachorro kaže:
Možeš mi navest jedan film koji se tako probio do kina i proslavio, gledao si ga u kinu, ili slično, a da taj nije Blair Witch Project???

Da, internet je odličan medij za distribuciju, ali reci to gomili mp3 lejblova za glazbu ili independent filmove, odnosno prosječnom korisniku neta koji kad vidi da je nešto free uglavnom to neće uzeti. Draže mu je kad je skupo i maznuto

Ne misliš li da je neobično da se uz toliku "slobodu distribucije" tako malo filmova uspijeva probiti tim načinom???
Da, prvo, najgledaniji hrvatski film svih vremena je distribuiran iskljucivo preko interneta

Gomila fan fictiona se vrti po internetu, i znam za desetine dokumentaraca (i dokumentarac je film) koji su skinuti desetine tisuca puta, ako ne i stotine, sto je za nezavisnu produkciju nevjerojatana broj. Recimo, onaj freak konspiracija, Alex Jones, distribuira njegove bolestine u nevjerojatnim kolicinama. Sad samo treba zainteresirati ljude da skinu film. Sasvim drugi problem je da vecinu ljudi ne zanima neki art film nego skidaju conspiracy "dokumentarce".

Evo, recimo, ja sam pogledao par hrvatskih independent filmova (sad se ne sjecam naslova, bilo je to prije kojih godinu dana, neka prica, tip radi u starackom domu, student medicine, stari mu je neki slikar, tulum, itd, mozda se netko sjeti, film nije uopce los za hrvatsku independent produkciju, to je bio neki studentski film). Bez da su ga stavili na internet, ne bi ga nikad pogledao. To nije cjelovecernji film, mislim da traje nekih 40tak minuta. Skinuo sam i nesto kratkih studentskih filmova. Te filmove u glavnom vide, u najboljem slucaju, prijatelji i rodbina autora. Kad sam ga ja skinuo, bio je downoloadan par tisuca puta, tj, dosao je do 10 puta vise publike nego sto bi dosao na klasican nacin.

Onda, taj ludjak, alex jones, je uspio distribuirati njegov dokumentarac 9/11 Road to Tyranny, za koji je tvrdio da je Moore pokrao njegov research. Nek bude jasno, i jedan i drugi su paranoici i imaju problema sa logikom, i jedan i drugi film smatram zadnjim smecem, ali to nije tema ovog topica, morao sam mali disclaimer. Alex Jones je uspio distribuirati dokumentarac, i kako je bio besplatan za download, izgleda da parira Mooreovom farenheitu po broju gledatelja. U raspravama na politici (kad je tema farenheita bila vruca) sam dobio feeling da je barem 20% forumasa pogledalo Road to Tyranny, ukljucujuci mene.

Onda, znam za Pierre Rehova, francuza, koji radi ozbiljne dokumentarce o bliskoistocnom sukobu, sa izraelske strane, koji je 2 dokumentarca pustio na free download par mjeseci, ljudi su ih downloadali kao blesavi. Road to Jenin i Silent Exodus. Sad se dosta downloaduje dokumentarac "Pallywood" koji koristi neke ulomke iz Road to Jenin, ali nije od Rehova,
http://seconddraft.org/streaming/pallywood.wmv

Jasno da art independent filmovi nece nikad biti popularni kao politicki ili konspiracijski, ali politicki dokumentarci dokazuju da se moze.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.