Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2003., 19:41   #1
Apokalipsa danas

Director`s cut Apokalipse iz 2001. stiže ovaj mjesec u videoteke!
Dodano je četrdesetak minuta filma.Must see za sve koji nisu gledali!
Gazelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2003., 02:18   #2
hmm..zanimljiv je director's cut apokalipse. ipak, nepotrebna (?), definitivno predugacka scena na franc. plazi. Zapravo se Redux-a jako slabo sjecam. Original je puno dojmljiviji.

za entuzijaste: www.script-o-rama.com
downloadajte prvi draft scenarija za apokalipsu...finalna verzija scenarija je odonda dozivjele mnoge promjene. interesantno..
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 00:30   #3
Meni je Apokalipsa idealna onakva kakvu sam gledao i nemam ni najmanju želju pogledati bilo kakav dodatak ... to bi mi nekako pokvarilo doživljaj.
Urpanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 00:39   #4
Nije da zanovjetam, al film je dugacak i bez direktorz kuta
Scenarij vec imam odavno (naravno da ga nisam procito al imam ga eto tako jer imam jos tonu scenarija od filmova da mi skupljaju prashinu na HDu)
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 18:25   #5
Apocalypse Now Redux

Gledao sam to davno i sad ponovo s novim materijalom s kojim film traje preko tri sata. I nije mi to sjelo ni onda, a ni sad. Mjestimično je sjajan (napad helačima uz Ples Walkira), a je slab kao cjelina, pretenciozan kolaž, bez dramatike, a konačna pojava Branda na kraju, negdje nakon dva i pol sata, je antiklimaks. Nakon nevjerojatnog uzleta - Kum, Prisluškivanje, Kum II, Coppola se ovdje skršio i uletio u krizu iz koje nikad više nije izašao. Zanimljivo mi je da je ovaj film od nekog (British Film Institute?, ne znam točno, lupam, ispravite me) proglašen za najbolji film u zadnjih 25 godina.

Ako bi Apokaplipsu tretirali ko underground movie, onda da, onda bih rekao zanimljivo, jer ne moraš razumjeti underground movie, ali ovako - veliki film, veliki flop.

Bilo mi drago kad mi netko rekao da sam u krivu i objasnio mi što je to dobro u tom filmu. U svakom slučaju dojam za vrijeme gledanja je iskren - ravnodušnost.
Dante is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2003., 02:13   #6
Re: Apocalypse Now Redux

Quote:
Originally posted by Dante
Ako bi Apokaplipsu tretirali ko underground movie, onda da, onda bih rekao zanimljivo, jer ne moraš razumjeti underground movie, ali ovako - veliki film, veliki flop.

Bilo mi drago kad mi netko rekao da sam u krivu i objasnio mi što je to dobro u tom filmu. U svakom slučaju dojam za vrijeme gledanja je iskren - ravnodušnost.

Ja cu ti objasniti

Prvo, ova redux verzija je apsolutno nepotrebna zato sto razbija cjelinu i uvodi elemente suvisne za pricu.

Drugo, Apokalipsa jest underground movie jer je financirana jednom od inkarnacija Coppolinog Zoetrope studija, dakle njegovom lovom...pa ako nije underground, onda je bar indie

Trece, fascinantno je to kod filma da si ti cijelo vrijeme kroz onaj put zamisljas pomocu M. Sheena kakvo je cudoviste taj general Kurtz. A tu je i rat kao nesto sto je neizbjezno, besmisleno i potpuno idiotski.

Ti velis-antiklimaks, ja kazem najmocnija Brandova pojava na filmu - ikad.
Jebiga meni je opravdao ocekivanje uzasa od karaktera koje se od od pocetka pa do njegove pojave, pojacava.
Mozda zato sto mi je u onoj polusjeni s onim mocnim monologom (Horror, horror ....) zaledio krv u zilama

BTW, gledao originalnu verziju na 35mm.
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.