Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2006., 11:26   #1
Match Point

vudi
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 11:32   #2
...Ewen pa makar i samo sporedni...
...ja nisam bash zaljubljenica u Woodya, ali s obzirom na gore navedenog mladog gospodina - jedva cekam da odem u kino
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 06:27   #3
Quote:
xavierkat kaže:
...ja nisam bash zaljubljenica u Woodya
tell me about it! od svih njegovih filmova ja sam najviše uživao u Another Woman i The Curse Of The Jade Scorpion, go figure
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 11:01   #4
match point

kasnim li ja to s ovim filmom ili zašto ne vidim temu o njemu?

svakako pogledati, baš me ono pravo filmski naživcirao.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 11:03   #5
Aj bar nesto o filmu....žanr....
OveR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 11:21   #6
ljubavna komedija woodya allena?


uglavnom, frajer, siromašan, uletava u vezu s bogatašicom, stari od nje mu sređuje posao, ono, san svakog muškarca , u međuvremnu upoznaje skarlet đohanson i tu nastaju određeni problemi (ne može mu se zamjerit).
kasnije sve ode u smijeru koji ipak opravda ime woody allen.

žanr? šta ja znam? drama.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 11:28   #7
meni je bio dosadno-naporan dok lik nije gun uzeo
(osim kad je Scarlett bila preko ekrana )
PPPoE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 11:37   #8
Super film!Prikazuje sto su ludi spremni uciniti za novac...malo se orijentira na Dostojewskom...
Muska sponzorusa i tak to.
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 11:51   #9
nemojte onima koji nisu gledali otkriti sve.
a zbilja. ima štofa film. da ti misliti. mi smo kasnije svi komentirali što bi mi u toj situaciji...
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 08:13   #10
Ja niti u jednom trenutku nisam imao osjećaj da gledam Woody Allenov film...

Jako dobra gluma svih u filmu, te nevjerojatan osjećaj za ritam...

Allenu palac gore (nakon dugo, DUUGO vremena), a filmu čvrsta četvorka!

Obavezno gledati...
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 09:26   #11
Malo me bilo strah...ono...prvi neamericki Woodyjev film...lokacije...glumacka krema... film koji se dopao i mrziteljima Woody Allena...plasila se da ce me razocarat, da se prodao itd .
Al srecom , iako film jest drugaciji, nista od svega .
Majstorska rezija, gluma, odlican ( i neuobicajen) glazbeni lajtmotiv koji podcrtava apsurdnost situacija, fino - pateticnu (Woodyalenovsku !) dramaticnost...
I kako vec rece neko - ima materijala za razmisljanje...
Svakako pogledati !
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 10:00   #12
Quote:
Self-portrait kaže:
ima materijala za razmisljanje...
baš...ja sam zakljucio da moraš bit psycho da kilneš Scarlett
PPPoE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 20:13   #13
obavezno gledati!
super_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 17:19   #14
najbolja scena (tipicna vudalenovska) kad tip slaze pusku onako nespretno i pocetnicki, a baba koju zeli ubit pije lijek u sobi do. urnebesno (ovdje bi sad isao onaj smajlic koji se valja po podu, ali to nije opcija u Brzom odgovoru).
inace, ostatak mi je bezveze, valjda zbog visokih ocekivanja. nisam sutradan nijednom pomislila na taj film, a to je nesto kao indirektni kriterij.
Saxophone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 09:23   #15
....pogledala...ostala razocarana...
...od one: veselim se filmu + Ewen ostalo je samo: Ewen ...sve ostalo me nekako razocaralo...steta
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 09:26   #16
Quote:
Saxophone kaže:
najbolja scena (tipicna vudalenovska) kad tip slaze pusku onako nespretno i pocetnicki, a baba koju zeli ubit pije lijek u sobi do. urnebesno (ovdje bi sad isao onaj smajlic koji se valja po podu, ali to nije opcija u Brzom odgovoru).
...priznajem, ta scena je URNEBESNA...nazalost, to je bila i jedina scena usred koje sam shvatila da mi je stalo do toga sto ce biti sa "nasim junakom"...sve ostalo kao da je proslo pored mene...cak i moj "kino partner", inace zaljubljenik u Woodya, pricao je samo o tome koliko je zgodna Scarlett - a to zaista nije bio dobar znak

...i naravno, pohvale idu za scenu s policajcima na kraju - rjesavanje slucaja je naprosto urnebesno...ali to nije dosta za dobar film...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 09:26   #17
Quote:
xavierkat kaže:
Ewen ...
what's up with you and him? zakaj je on tak poseban?
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 09:41   #18
Quote:
poirot kaže:
what's up with you and him? zakaj je on tak poseban?
...joooj, ma ljubav koja postoji medju nama traje vec duuuugo...kada sam ga vidjela u Leighovom Naked-u, nisam mogla vjerovati svojim ocima - scene gdje Archie i Jonny pricaju gledala sam barem 7-8 puta (po principu rewind), a sam film u cjelini barem 5, i iako je sve FANTASTICNO, Ewen me oborio s nogu...
...ali onda je dosao Julien Donkey-boy...WOW...to je sigurno jedan od najboljih filmova koje sam IKADA gledala, nesto nevjerojatno (ne znas da li da se smijes ili places, a pola filma naprosto zelis vrisnuti tako jako da prozori popucaju), a gledajuci ga, nisam mogla ne zapitati se da li je taj lik/Julien mozda zbilja lud - da bih nakon 10 minuta gledanja shvatila da to JEST Ewen...i to je bilo to...
...ukratko, od tada sam mu vjerni, i cini mi se jedini, fan... naprosto nevjerojatan lik, sa nevjerojatnim skotskim naglaskom, koji vjerojatno nikada (vise - ako racunamo Juliena) nece dominirati ekranom, ali ce me uvjek odusevljavati u svojim malim ulogama (vecinom retardiranih likova ili tome slicnih - ah, typecasting... )...
...ali ja ti i inace imam tu sklonost da obozavam sporedne naspram glavnih likova u svemu, pa i na filmu, tako da - nemoj se cuditi mojoj beskrajnoj odusevljenosti
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 09:54   #19
Quote:
xavierkat kaže:
sa nevjerojatnim skotskim naglaskom
ovo kužim i dijelim fascinaciju

Quote:
xavierkat kaže:
...ali ja ti i inace imam tu sklonost da obozavam sporedne naspram glavnih likova u svemu, pa i na filmu
ovo također kužim i djelim, samo kaj mene najviše fasciniraju likovi ljigavih šefova i emocionalno sjebanih engleza, čitaj likovi kakve većinom glumi Tom Wilkinson, najveća faca na filmu trenutno
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 09:59   #20
Quote:
poirot kaže:
ovo također kužim i djelim, samo kaj mene najviše fasciniraju likovi ljigavih šefova i emocionalno sjebanih engleza, čitaj likovi kakve većinom glumi Tom Wilkinson, najveća faca na filmu trenutno
...ja sam ti totalni sucker na emocionalno nesigurne, zapravo "zalosne" likove...sva se raznjezim na takve pojave na velikom platnu...i da - govorne mane uvijek pomazu kod dobivanja moje naklonosti (na filmu i u stvarnom zivotu )...

...Wilkinson? tko bi rekao...nisam ga bash gledala u puno filmova, ali ako nista, covjek ima onaj genuinely brittish touch
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.