Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2006., 10:27   #1
The Cave

Film vrlo slične tematike kao The Descent (speleolozi zarobljeni u pećini vs stvorenja koja žive tamo), i iako na IMDB Descent svi hvale a Cave ima prilično lošu ocjenu, kod mene je dojam suprotan. Descentu sam dao 4/10 i bio mi je prilično loš i jedva sam čekao da završi, a Cave mi je za 8/10 i baš je dobar film! Ima sve što treba imati jedan pustolovni akcić/hororac... sposobne i cool likove (Jack, Tyler, Top...), dobra čudovišta, dobre fajtove, lude akrobacije, klaustrofobičnu a pritom i ne zbunjujuću atmosferu (tipa.. mrak, tko koga, gdje idu, u ovom filmu se sve kuži)... tijekom filma oni se probijaju kroz pećinu ali niti jedno mjesto nije izgledalo kao deja-vu, čas su u velikoj hali, pa u podvodnom tunelu, pa na strmoj litici, pa na ledenoj litici, vidi se da stvar nije snimana unutar 100m2 kulisa , dapače pećina u kojoj se nalaze izgleda potpuno uvjerljivo, na trenutke čak spektakularno, i teško mi je vjerovati da je to snimano u studiju jer mi se nigdje nije činilo kao da je sve to umjetno. Podrijetlo čudovišta je vrlo intrigantno, i u skladu s time i kraj me jako iznenadio na dobar način. Jedino ne znam što je značilo ono V.S.S.F. pa ako je netko gledao... Preporuka svima željnima uzbudljivog pustolovnog filma!
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 10:41   #2
Film je sranje... pogledaj samo neuvjerljivu glumu glavnih likova... u rangu hrvatskih sapunica... ako želite gledat dobar novi horor gledajte Evil Aliense - britanska horror komedija
__________________
juriel nije član nijedne javne grupe a bome niti jedne političke stranke
juriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 11:13   #3
Cave je sranje
descent je skoro za 10
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 17:27   #4
Ccccc... meni baš obratno!
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 21:33   #5
Exclamation

Quote:
Zeljkoo kaže:
Cave je sranje
descent je skoro za 10
TOTALNO SE SLAZEM!!!
matijash2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 23:19   #6
Quote:
Aux1 kaže:
Film vrlo slične tematike kao The Descent (speleolozi zarobljeni u pećini vs stvorenja koja žive tamo), i iako na IMDB Descent svi hvale a Cave ima prilično lošu ocjenu, kod mene je dojam suprotan. Descentu sam dao 4/10 i bio mi je prilično loš i jedva sam čekao da završi, a Cave mi je za 8/10 i baš je dobar film! Ima sve što treba imati jedan pustolovni akcić/hororac... sposobne i cool likove (Jack, Tyler, Top...), dobra čudovišta, dobre fajtove, lude akrobacije, klaustrofobičnu a pritom i ne zbunjujuću atmosferu (tipa.. mrak, tko koga, gdje idu, u ovom filmu se sve kuži)... tijekom filma oni se probijaju kroz pećinu ali niti jedno mjesto nije izgledalo kao deja-vu, čas su u velikoj hali, pa u podvodnom tunelu, pa na strmoj litici, pa na ledenoj litici, vidi se da stvar nije snimana unutar 100m2 kulisa , dapače pećina u kojoj se nalaze izgleda potpuno uvjerljivo, na trenutke čak spektakularno, i teško mi je vjerovati da je to snimano u studiju jer mi se nigdje nije činilo kao da je sve to umjetno. Podrijetlo čudovišta je vrlo intrigantno, i u skladu s time i kraj me jako iznenadio na dobar način. Jedino ne znam što je značilo ono V.S.S.F. pa ako je netko gledao... Preporuka svima željnima uzbudljivog pustolovnog filma!
Ja pak imam u potpunosti drugačiji dojam o filmu.
Dakle, preporuka svima da ga zaobiđu u širokom luku
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 07:50   #7
Quote:
Aux1 kaže:
Film vrlo slične tematike kao The Descent (speleolozi zarobljeni u pećini vs stvorenja koja žive tamo), i iako na IMDB Descent svi hvale a Cave ima prilično lošu ocjenu, kod mene je dojam suprotan. Descentu sam dao 4/10 i bio mi je prilično loš i jedva sam čekao da završi, a Cave mi je za 8/10 i baš je dobar film! Ima sve što treba imati jedan pustolovni akcić/hororac... sposobne i cool likove (Jack, Tyler, Top...), dobra čudovišta, dobre fajtove, lude akrobacije, klaustrofobičnu a pritom i ne zbunjujuću atmosferu (tipa.. mrak, tko koga, gdje idu, u ovom filmu se sve kuži)... tijekom filma oni se probijaju kroz pećinu ali niti jedno mjesto nije izgledalo kao deja-vu, čas su u velikoj hali, pa u podvodnom tunelu, pa na strmoj litici, pa na ledenoj litici, vidi se da stvar nije snimana unutar 100m2 kulisa , dapače pećina u kojoj se nalaze izgleda potpuno uvjerljivo, na trenutke čak spektakularno, i teško mi je vjerovati da je to snimano u studiju jer mi se nigdje nije činilo kao da je sve to umjetno. Podrijetlo čudovišta je vrlo intrigantno, i u skladu s time i kraj me jako iznenadio na dobar način. Jedino ne znam što je značilo ono V.S.S.F. pa ako je netko gledao... Preporuka svima željnima uzbudljivog pustolovnog filma!
Ti si očito jedan od onih koji filmove ocjenjuje samo po specijalnim efektima i šarenosti. The Cave je smeće, da se bar snima više horora poput Descenta.
hordak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 00:07   #8
cave je bolji,realniji. descent su neki leteci, ovo je realnije
eXeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 15:21   #9
zar nije obrnuto
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 19:06   #10
Arrow

Quote:
Zeljkoo kaže:
zar nije obrnuto
upravo tako!!! u caveu su leteci mutanti dok je DESCENT realniji... descent je puno bolji i horor i film od CAVEa

DESCENT 2005
matijash2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.