Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2003., 18:01   #1
Not a complete waste of time

Zadnjih par dana sam uzela tri filma iz videoteke, iz dosade i jer sam sve drugo vec pogledala. Mislila sam da ce bit totalan shit, al su ispali relativno dobri i gledljivi.

Zato otvaram ovaj thread, nekakvo mjesto gdje drugima mozemo rec - taj film je bio ok usprkos groznoj naslovnici ili nepoznatim glumcima. Cesto mi se dogodi da ne znam sta cu uzet u videotci, i vidim neki film za koji u zivotu nisam cula, pa je velik rizik, jer u 99% slucajeva ispadne glupost.

Dakle, prvi je japanski SF Returner, koji ima apsolutno najgoru naslovnicu koju sam vidjela u zadnje vrijeme. Nesto narancasto i plavo, pa on stoji s pistoljem... uzas. Gledas to i mislis da ce film bit barem isti takav uzas. A kad ono sasvim ok SF film, sa dobrim efektima u najboljem stilu hongkonske kung-fu skole, ok prica, sve u svemu, dobar film.

Drugi je bio Knockaround guys. Njega sam uzela samo zbog Vin Diesela . Ono, ako i je glup, bar imam Vinovo dupe u koje mogu buljit . A film uopce nije takva glupost kao sto sam mislila. Sasvim ok filmic za ubit par sati vremena kad su na televiziji totalno negleljive gluposti.

Treci, Rat Race, komedija sa listom odlicnih glumaca, komedija sa par jako dobrih dijelova, a John Cleese i Mr. Bean su uvijek moji apsolutni favoriti

Eto, to su par filmova koji su bili bolji od mojih niskih ocekivanja.

Podijelite sa mnom svoje ne razocaravajuce filmove, da ne idem kao muha bez glave u videoteku!
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 18:21   #2
Re: Not a complete waste of time

Quote:
Tiamat kaže:
Dakle, prvi je japanski SF Returner, koji ima apsolutno najgoru naslovnicu koju sam vidjela u zadnje vrijeme. Nesto narancasto i plavo, pa on stoji s pistoljem... uzas. Gledas to i mislis da ce film bit barem isti takav uzas. A kad ono sasvim ok SF film, sa dobrim efektima u najboljem stilu hongkonske kung-fu skole, ok prica, sve u svemu, dobar film.
Da da, o Returneru se već naveliko priča okolo. Ali sam čuo da zbog budžeta izgleda kao američka B produkcija, efekti i to.

BTW, si uzela na kazeti ili DVD-u, jer sam čuo da se na DVD-u nalazi trailer za "Cowboy Bebop - Movie"???

Izgleda da nam se tržište polako otvara za "istočnjačke" filmove.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 19:01   #3
Knockaround guys je i meni bio ugodno iznenadjenje. Uz Boiler Room, najbolji Dieselov film. Malkovich je over the top po obicaju.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 21:11   #4
Returner ce bas zbog toga biti kewl(b produkcija, dapace ako bude znj produckija bit ce jos bolji) (a cuo sam da cowboy bebop the movie nije dobar ko serija, ali jos uvijek je bolji od hollywoodske tvornice snomorica)
knockaround guys je prerazvucen i da, nema price, a rat race jos nisam gledao-
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 22:00   #5
Evo i link na IMDb Returner

Hmh...cover mi ne izgleda tako loše kako je Tiamat opisala.

Baš ću skočit sutra do videoteke da vidim jesu li ga dobili. U ZG-u ga već navodno ima.

Ako se ne varam mislim da će film biti i na jednoj od projekcija u MAMAi...samo nisam siguran kad.

Quote:
Grejp> sam da cowboy bebop the movie nije dobar ko serija


Glupost, film je zasebna epizoda između 22 i 23 epizode serijala.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 22:41   #6
Quote:
Icepick kaže:
Baš ću skočit sutra do videoteke da vidim jesu li ga dobili. U ZG-u ga već navodno ima.

..je došao je u petak (u ZG u četvrtak),ali mislim da nije da DVD-u (ne znam nisam bio u videoteci a na polici ga nisam vidio)...

...a Rat race je meni jako dobar film (priča malo modificirana jednog starog filma - Kozz jesi se sjetio?) sa stvarno dobrom ekipom - Atkinson, Cleese, Cuba Gooding, W. Goldberg,...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 09:24   #7
Re: Re: Not a complete waste of time

Quote:
Icepick kaže:
BTW, si uzela na kazeti ili DVD-u, jer sam čuo da se na DVD-u nalazi trailer za "Cowboy Bebop - Movie"???

Izgleda da nam se tržište polako otvara za "istočnjačke" filmove.

Da, ima trailer za CB movie na DVD-u.


Quote:
zhabotinsky kaže:
Uz Boiler Room, najbolji Dieselov film
Eto, sad znam jos jedan koji nece bit a complete waste of time .

Meni Returner ne izgleda kao B produkcija, zato sam se i iznenadila, jer stvarno nikad cula za njega, a dobar je. Moze se mjerit sa bilo kojim americkim filmom. Malo mi je nelogican kraj, al ipak se tu radi o vremenskom paradoksu, pa valjda i to moze bit tocno. Ako volite SF, pogledajte. Bilo mi je dobro sto (gledali smo na japanskom) imaju dijelove gdje govore kineski, engleski, sta god se govori u Tibetu... Ulije vjerodostojnost kad nije sve na japanskom, a ako ste gledali dovoljno japanskih crtica bas mozete skuzit kad prelaze na drugi jezik.


Quote:
mirrorball kaže:
(priča malo modificirana jednog starog filma
jel to onaj kad su se utrkivali tko ce prije doc do zakopane love, koja je bila pod velikim slovom W , pa su se svi u krug vrtili u parku? Taj film mi je bio super. Zaboravila sam kako se zove.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 15:27   #8
Korisno je čitati thread-ove na Forumu.
Ovako, reklama "Returner"-a sa DVD "T3" mi je bila totalno antipatična, a sada ga vjerojatno budem pogledao...
Knockaround guys mi kaže žena (koja OBOŽAVA Diesela) SUCKS!
Rat race je fina sprdnja od filma - kako sam i navikao od Zuckera, čista zabava!
Ima još filmova koji bi na prvi pogled trebali biti priglupi, a ugodno iznenade: npr. "Soul survivors" ("Opsjednuta prošlošću") - na prvi pogled konfekcijski teen horror, ali meni ima fini gotički ugođaj, i onu "šesto čulo" foru...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 15:46   #9
hvala icepick na uvijek korisnim informacijama...
btw sta je bilo prosli put u MAMi?

bio sam u dvije vidoeteke i nema na devejdeu returnera,samo blijedi pogledi videotekarki,e da kada ne radi tarantino u svakoj vidoeteci
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 19:48   #10
Quote:
Grejp> btw sta je bilo prosli put u MAMi?

bio sam u dvije vidoeteke i nema na devejdeu returnera,samo blijedi pogledi videotekarki,e da kada ne radi tarantino u svakoj vidoeteci


Ja danas pitao u videoteci u VG-u, žena me gledala ko da sam ju pitao da li imaju ekraniziranu verziju "Mein Kampfa"...znači nikad čula, i pretpostavlja da nikad neće dobiti.

[OT]

Prošli puta u MAMA-i ti je išla "Utena - Movie", preveden na hrvatski. Nisam išao zbog tekme i je***o mi je žao. (zato što je tekma bila loša )

Ali kažu da se Utena ionako mora pogledati jedno N puta da se dobije barem neka ideja o čemu se tu radi pa eto.

Sad samo čekam DVD verziju.

[/OT]
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 20:24   #11
Pa ako netko obozava Diesela, onda ga obozava pretpostavljam zbog XXX ili zbog one gluposti s autima. Konckaround guys je mali "staromodan" B-film u kojem su karakteri i prica vazniji od "akcije", gotovo nesto kao moderni western (kad bi takvo sto danas postojalo). Drugim rijecima, onaj tko voli XXX ili taj s autima, tesko da ce voljeti Knockaround guys.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...

Zadnje uređivanje zhabotinsky : 17.11.2003. at 21:31.
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 21:18   #12
Quote:
mirrorball kaže:
..je došao je u petak (u ZG u četvrtak),ali mislim da nije da DVD-u (ne znam nisam bio u videoteci a na polici ga nisam vidio)...

...ispravak netočnog navoda...Returner JEST izašao na DVD-u...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 21:19   #13
Re: Re: Re: Not a complete waste of time

Quote:
Tiamat kaže:



jel to onaj kad su se utrkivali tko ce prije doc do zakopane love, koja je bila pod velikim slovom W , pa su se svi u krug vrtili u parku? Taj film mi je bio super. Zaboravila sam kako se zove.

...upravo taj, ali još nisam dokučio kako se zove...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 22:08   #14
Quote:
Icepick kaže:

Prošli puta u MAMA-i ti je išla "Utena - Movie", preveden na hrvatski. Nisam išao zbog tekme i je***o mi je žao. (zato što je tekma bila loša )

Ali kažu da se Utena ionako mora pogledati jedno N puta da se dobije barem neka ideja o čemu se tu radi pa eto.

Sad samo čekam DVD verziju.

[/OT] [/B]
Ja nisam isao zbog utakmice,ali zato kaj iz dubrave nema tramvaja za to vrijeme,a frendov auto u kurcu.
Sta ce to doci na devejde?
cisto sumnjam
kod mene (tj pet razlicitih videoteka u sirem podrucju zagreba) nije ni donnie darko dosao,ni ken park,a za ovakvu egzotiku nisi ni culi. (ajde ringu i shiri mozda)
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 22:22   #15
Quote:
Grejp> Sta ce to doci na devejde?
Pa naravno da ima na DVDu. Što misliš kako su preveli??? Frend kupio DVD od Utene, skodirao ga, izvadio titlove i preveo.

A budu valjda stavili i prevedenu verziju na DVD...samo ne znam kad.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 00:27   #16
Quote:
Grejp kaže:
kod mene (tj pet razlicitih videoteka u sirem podrucju zagreba) nije ni donnie darko dosao,ni ken park,a za ovakvu egzotiku nisi ni culi. (ajde ringu i shiri mozda)
..nisu došli iz jednostavnog razloga što ti filmovi još nisu izašli u HR . Videoteke (bar one koje ne rade s piratima i Divxima) mogu kupiti film jedino i samo od distributera (Blitz, Continental, VTi, Issa, Discovery i UCD). To što niti jedna od ti kuća nema taj film u ponudi nije problem i krivnja videoteka, a koliko sam vidio njihove kataloge niti ih uskoro neće biti (iako znaju iznenaditi).
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 00:30   #17
...e da..što se tiče Shiri-a taj film jest izašao u HR na DVD-u, ali vjerujte to ne želite gledati. Zašto? Zamislite si kasetu staru pet godina koju je pregledalo bar 60% članova videoteke. E tako Vam je izgledao taj film na DVD-u (čak su ga distributeri - ne znam dali UCD ili Discovery) povukli iz prodaje....
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 11:57   #18
ja sam gledao shiri na kaseti,normalna slika je bila
znaci kasete se bolje ocuvaju.
sto se tice filmova koji ne dolaze,a sta ih onda nasi filmicni magazini najavljuju,to mi je blesavo,ipak oni dobe valjda neke informacije od distributera...
ma videotekari uzimaju samo provjerene filmove,tipa dolph lundgren finest works-.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 12:15   #19
Quote:
Grejp kaže:
sto se tice filmova koji ne dolaze,a sta ih onda nasi filmicni magazini najavljuju,to mi je blesavo,ipak oni dobe valjda neke informacije od distributera...
Ne mora biti...magazin možda najavi filmove koji se nađu u prodaji a da nemaju HR distribiciju, npr. neki DVDovi u More Comicsu.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 16:39   #20
Quote:
Grejp kaže:
ja sam gledao shiri na kaseti,normalna slika je bila
znaci kasete se bolje ocuvaju.
sto se tice filmova koji ne dolaze,a sta ih onda nasi filmicni magazini najavljuju,to mi je blesavo,ipak oni dobe valjda neke informacije od distributera...
ma videotekari uzimaju samo provjerene filmove,tipa dolph lundgren finest works-.
...nije bio problem u DVD kao nosaču nego u prebacivanju na DVD...

...jeste, oni dobiju informacije od distributera - i to ponekad i mjesec dana unaprijed, pa onda nas u videoteci gnjave da kako nemamo film a pročitali su kritike istog u novinama...Istina je da nekih filmova ima u maloprodaji, a ne u rentalu, ali to ti opet ovosi od distributera...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.