Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2004., 18:17   #1
EvilDead- best hororac?

ja jako cijenim Raimi-a i njegov lik i djelo i kao mi se svidja njegov osjecaj za izrezirati- pogotovo akcijske scene. kamera mu je nenadjebiva.
i Evildeadovi su mi mrak vizualno, ali ja to jednostavno ne mogu provarit. to mi je ni vrit ni mimo, ni komedija ni hororac. u cemu je poanta i jesu li EviDeadovi naj hororci svih vremena?
sta mislite?
SunGöttin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 19:33   #2
Kao ljubitelj "gotičkog" horrora, mislim da je Raimijev EviDead 1 imao trenutaka koji su apsolutno nenadwebivi, samo mu je film upravo takav: ni vrit ni mimo. Uostalom, sada mi je to bliže komediji, ali bi ga sa 14 godina proglasio "čistim" strawa hororcem...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 23:56   #3
The Evil Dead je cisti horror, bez primjesa komedije dok su Evil Dead 2 i Army of Darkness komedije i parodije na horror.
Ne bi rekao da su to naj filmovi svih vremena ali meni su svakako jedni od najdrazih.
Sto se tice Raimia, trenutno je jedan od najboljih rezisera, ne samo sto se tice akcije iako je tu daleko najbolji i najinventivniji. Jedini koji mu je trenutno blizu je Peter Jackson.
__________________
Death to the Deadites!
EvilDead is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 01:07   #4
Slažem se
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 08:23   #5
Re: EvilDead- best hororac?

Quote:
SunGöttin kaže:
ja jako cijenim Raimi-a i njegov lik i djelo i kao mi se svidja njegov osjecaj za izrezirati- pogotovo akcijske scene. kamera mu je nenadjebiva.
i Evildeadovi su mi mrak vizualno, ali ja to jednostavno ne mogu provarit. to mi je ni vrit ni mimo, ni komedija ni hororac. u cemu je poanta i jesu li EviDeadovi naj hororci svih vremena?
sta mislite?
E, to ti je to! Ili volis Evil dead ili te sve to skupa zivcira! U principu, radi se o tresh/cartoon horroru gdje je pozeljno imati sve pre-izbrijano!
Cuj, spada u zanr horrora ali, moras to gledati iz pozicije vremena kad je snimljen i kad su neke stvari koje danas ne izgledaju strasno itekako bile!
Evil Dead je kultno ostvarenje!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 09:00   #6
Evil Dead jako cijenim zbog izuzetnih sposobnosti Brucea Campbella ... to je jedna od najboljih trilogija definitivno
juriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 11:26   #7
Thumbs up

E, a da tek vidite kako je film sniman s obzirom na budjet! Koje su to ideje i improvizacije! Imam doma Evil Dead Trilogy DVD sa 4. diska sa Amazona i gore imate dokumentarce o snimalju! To se treba vidjeti! Covjece, ne mozes vjerovati kako netko moze sloziti ideju koja bi kostala 100% vise da se radi, recimo, CGI-em iili sl.!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 11:33   #8
Quote:
Undertow kaže:
E, to ti je to! Ili volis Evil dead ili te sve to skupa zivcira! U principu, radi se o tresh/cartoon horroru gdje je pozeljno imati sve pre-izbrijano!
Cuj, spada u zanr horrora ali, moras to gledati iz pozicije vremena kad je snimljen i kad su neke stvari koje danas ne izgledaju strasno itekako bile!
Evil Dead je kultno ostvarenje!
malo je tesko gledati na prvi Evil Dead kao trash film jer ga je Raimi radio kao diplomski film na akademiji, bez love i slicno.
s obzirom na to sve
__________________
Death to the Deadites!
EvilDead is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:06   #9
Šta nije prvi kratkometražni Raimijev film za akademiju bio "Within the Woods", koji je postavio ideju za kasniji EvilDead, koji je zapravo dugometražna razrada "WtW"?
http://www.samraimi.iofm.net/wtw.html
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:37   #10
Quote:
lappino kaže:
Šta nije prvi kratkometražni Raimijev film za akademiju bio "Within the Woods", koji je postavio ideju za kasniji EvilDead, koji je zapravo dugometražna razrada "WtW"?
http://www.samraimi.iofm.net/wtw.html
Yap! U pravu si!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 17:12   #11
Talking

Ja sam negdje pročitao da se na snimaju Evil Dead-a Sam Raimi zabio u Bruce Campbella s motorom i slomio mu čeljust

A najbolja mi je ona crvena cjevčica iz koje štrca sok od maline kad Ash raspuca onu trebu kroz vrata sa sačmaricom
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 22:23   #12
Quote:
lappino kaže:
Šta nije prvi kratkometražni Raimijev film za akademiju bio "Within the Woods", koji je postavio ideju za kasniji EvilDead, koji je zapravo dugometražna razrada "WtW"?
http://www.samraimi.iofm.net/wtw.html
sve to stoji, Evil Dead je pocet kao diplomski film ali ga zbog love Raimi nije mogao zavrsiti na taj nacin pa je uletio producent Tapert i dodao jos nesto love da se film zavrsi.
__________________
Death to the Deadites!
EvilDead is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 08:37   #13
evo pogledao ga ponovo nakon pun kuratz vremena.
i da, ostao mi je i prvi put u cool sjećanju, raimijev breaktrough
na spomen evil deada meni je odmah pred očima ona kamera kako piči kroz šumu i to po danu (u zoru preciznije), ne po noći kako bi bilo uvriježeno )
ma evo i dan danas se naježim na te scene, ono lišće, ogoljeno drveće, morbidna muzika, koliba, ma zakon
i ostatak mi je odličan, sukobi unutar kolibe su mi isto prejezivi i iako znam da je to sve maska i film
al opet uvijek uspiju iznova na neki neobjašnjivi način izazvati osjećaj tjeskobe i uznemirenosti.
prije mi je dvojka bila čak možda i bolja al sad kad sve sumiram mislim da je ovaj prvi evil dead ustvari najbolji i najvažniji.
nastavci su samo reciklaža s možda malo boljim efektima. u nastavcima je i zamjetna veća eksploatacija asha kao lika, valjd je raimi uvidio veći potencijal u campbellovoj mimiki lica koja je kao stvorena za ovakvu vrstu horrora.

obavezno štivo za sve horror fanove

10/10 pravi horror rollercoaster

eh da, umalo zaboravih,
da li je najbolji horrorac?

nije najbolji ali je među boljim i važnijim.

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 25.05.2013. at 08:45.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 13:21   #14
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
obavezno štivo za sve horror fanove

eh da, umalo zaboravih,
da li je najbolji horrorac?

nije najbolji ali je među boljim i važnijim.
Dupli i tvrd potpis

S tim da sam mu jao dao 8/10 a nastavku 9/10.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 14:29   #15
...odrastao sam na tim filmovima,uvijek ih mogu pogledati,prvi je lektira kako se snimaju filmski trikovi po hladnoci s biciklom i granom koja drzi kameru,drugi je remek djelo(krv i humor),a treci cista zabava(humor i trash)...serijalu 10/11 ocjena
__________________
kad ti zivot da led,napravi sladoled
tromo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.