Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2004., 14:39   #1
Monsunsko vjencanje

Bok,

moram priznati da mi je to bio prvi indijski film, i da mi je bas legao kao zgodno osvjezenje. Vjerojatno je pun nekih indijskih klisea, ali su mi barem oni novi i razliciti od holivudskih, zamislite nitko nije ubijen u filmu i cak nitko ne dobije batine! (ima jedna gadarija iz proslosti, ali ona se vidi samo krozu odraz u likovima ne izravno)

Gluma mi se cini dobra, ima hrpa likova, ali svaki u svojoj relativno maloj minutazi fino oslika svoj lik, guba su mi mladenkina mama, tata, sestricna, organizator vjencanja, cura iz posluge, a ni ostali nisu za baciti.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2004., 21:08   #2
Posto film vise nije u kinima, slobodan je prostor za spoilere:

Lik organizatora vjencanja vjerojatno je jedini autentican Indijac u filmu. Ostali su vec odvec pokvareni zapadnjackim vrijednostima i obicajima.
Scena kad ovaj lik, (Phrabandit? Zaboravih mu ime) u trenucim dokolice odsutno jede cvijet nevena, antologijska je. Jedini usporediv lik je mozda Perhan.
Zabavna je i scena kad ga narucitelj posla, mladenkin otac, psuje jer je sator za vjencanja iz bijelog platna (sto je u Indiji boja za pogrebe), a ovaj se skruseno u maniri svih potlacenih kasta u povijesti jednom rukom opravdava a drugom trazi dodatnu placu.
TzU is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 13:46   #3
Quote:
TzU kaže:
Posto film vise nije u kinima, slobodan je prostor za spoilere:

Lik organizatora vjencanja vjerojatno je jedini autentican Indijac u filmu. Ostali su vec odvec pokvareni zapadnjackim vrijednostima i obicajima.
Scena kad ovaj lik, (Phrabandit? Zaboravih mu ime) u trenucim dokolice odsutno jede cvijet nevena, antologijska je. Jedini usporediv lik je mozda Perhan.
Zabavna je i scena kad ga narucitelj posla, mladenkin otac, psuje jer je sator za vjencanja iz bijelog platna (sto je u Indiji boja za pogrebe), a ovaj se skruseno u maniri svih potlacenih kasta u povijesti jednom rukom opravdava a drugom trazi dodatnu placu.
Jap, slazem se da su film odvija medju likovima koji su teska manjina (bogata) u Indiji valjda 0,00001% stanovnistva, koji su amerikanizirani, ali i takvi nisu amrikanci, nego indijci koji su s vrha pokupili nesto amerikanijade.

Inace slazem se da je ono sa nevenom super.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 03:22   #4
Quote:
TzU kaže:
Posto film vise nije u kinima, slobodan je prostor za spoilere
Još je u kinima, ja sam ga gledala neki dan
Quote:
TzU kaže:
Scena kad ovaj lik, (Phrabandit? Zaboravih mu ime) u trenucim dokolice odsutno jede cvijet nevena
Daaa, lik je genijalan. Ili kad dođe kod nje pa ono "bi-ne bi" ophođenje. Ma super
I film je šaren do bola, skoro ko Almodovar

Šteta što ga više ljudi nije gledalo , ali stignete još

Za dodatne informacije:
http://iskon.hr/filmtv/page/2004/04/09/0013006.html

http://www.monsoonwedding.indiatimes.com/
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 00:43   #5
Sad sam gledao film i bas me razveselio

Film o Panjabi ljudima iz Indije koji su karakterno vrlo slicni ovim naskima. Preporucam!
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.