Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2004., 00:50   #1
Petak HRT2 u 21:00 - Spašavanje vojnika Ryana

Ovo je jedan od najboljih ratnih filmova ikad snimljenih ako ne i najbolji!!!!!!

Šta vi kažete?????Da čujem komentare?!!!!


__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 00:54   #2
...ma već sam ga gledao toliko puta da mi je postao dosadan...iako mi je film dobar - pogotovo kad sam ga prvi put pogledao na kućnom kinu - nafrljiš zvuk na 15 i meci ti doslovno fijuču oko glave...ludilooo - preporučam svima koji nisu da iskuse taj događaj ....

..BTW - Najduži dan mi je puno bolji...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 01:05   #3
inaće sam lud za ratnim filmovima i to pogotova na tematiku 2ww - ali ovo ovo je remek djelo
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 01:08   #4
Saving private Ryan uz Platoon jedan od najboljih ratnih filmova. Treba spomeniti i Band of Brothers kao jos jedno vrhunsko ostvarenje, iako je to serija.
__________________
The Answer to the Great Question Of Life, the Universe and Everything Is...
Forty-two
Bozidar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 14:11   #5
Fenomenalan film
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 14:56   #6
Quote:
mirrorball kaže:
...ma već sam ga gledao toliko puta da mi je postao dosadan...iako mi je film dobar - pogotovo kad sam ga prvi put pogledao na kućnom kinu - nafrljiš zvuk na 15 i meci ti doslovno fijuču oko glave...ludilooo - preporučam svima koji nisu da iskuse taj događaj ....

..BTW - Najduži dan mi je puno bolji...
Slažem se - "The longest day" je bolji.

A "Spašavanje..." je jako dobar film kojem malo fali da bude još bolji.
__________________
What, me worry?
Blackadder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 19:07   #7
Re: Petak HRT2 u 21:00 - Spašavanje vojnika Ryana

Quote:
Attack kaže:
Ovo je jedan od najboljih ratnih filmova ikad snimljenih ako ne i najbolji!!!!!!

Šta vi kažete?????Da čujem komentare?!!!!
Ne znam, meni je Ryan bio fakat dobar film kad sam ga pogledao al ne bi ga tak brzo proglasio najboljim.
"Najduzi dan" mi je bio super kao i "Bridge Too Far" radjen prema knjizi istog povjesnicara koji je napisao i "Najduzi dan". "Apokalipsa danas" mi je bila cudna & teska, "Band of Brothers" odlican, "Patton" mi je bio super...

Al da cu ga gledat danas, borami budem.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 19:47   #8
Uh, koliko god bio dobar, moram razmisliti da li ću ga još jednom pogledati. Prvi puta sam bila jezivo potresena onim...hm.. eksplicitnim prizorima. Pomalo na silu sam ga odgledala do kraja. Strašno.
Upravo zato je i dobar. Jer te zdrma.
__________________
Iskoristi dan...
gogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 20:53   #9
Quote:
gogy kaže:
Uh, koliko god bio dobar, moram razmisliti da li ću ga još jednom pogledati. Prvi puta sam bila jezivo potresena onim...hm.. eksplicitnim prizorima. Pomalo na silu sam ga odgledala do kraja. Strašno.
Upravo zato je i dobar. Jer te zdrma.
A što misliš da si bila tamo u stvarnom životu, kako bi te tek onda zdrmalo

Nego što se filma tiče mislim da je jedan od ponajboljih ratnih filmova ili bar meni jedan od najdražih.
Obavezno gledam.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 23:40   #10
film 4. put sad odgledah u jednom dahu... tek poslije sam skuzio da ni poziciju gledanja tokom filma nisam promijenio
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 23:42   #11
Wow. Sweet zombie Jesus. Ovo je bilo fakat...Wow. Fak. Jednostavno nemrem napisat niti nekaj smijesno niti kaj pametno. Wow. Fantastican film. Da sam mogao, ne bi ni disal za vrijeme filma.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 23:47   #12
Re: Re: Petak HRT2 u 21:00 - Spašavanje vojnika Ryana

Quote:
glupinickname kaže:
Ne znam, meni je Ryan bio fakat dobar film kad sam ga pogledao al ne bi ga tak brzo proglasio najboljim.
"Najduzi dan" mi je bio super kao i "Bridge Too Far" radjen prema knjizi istog povjesnicara koji je napisao i "Najduzi dan". "Apokalipsa danas" mi je bila cudna & teska, "Band of Brothers" odlican, "Patton" mi je bio super...

Al da cu ga gledat danas, borami budem.
Ha ha-neznam dali je neko skontao ali na satelitu paralelno prikazuju Najduži dan-kakva slučajnost. Na Kabel 1.
Baš sam gledao u Najdužem danu samo iskrcavanje-kao da je sve usporeno-nema buke-gdjekud koji matak, i ćuje se ono westernski fiju
Vojska normalno iz amfibija korača na obalu-maltene nema gubitaka
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 23:57   #13
Quote:
glupinickname kaže:
"Band of Brothers" odlican
Ryan je bio clan Easy company

mene kod Ryana fasciniraju boje... i kod BoB, ista prica... boje su mi tako fantasticne da se svaki put iznenadim kad detaljnije pogledam...

nevjerovatno, tako dobra post produkcija i tako dobar shoulder-cam nisam jos vidio u niti jednoj drugoj produkciji. dreamworks rulez
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 00:21   #14


Ryan je meni jedan od najlosijih i najklisejastijih filmova ikad snimljenih. Da nema iskrcavanja u Normandiji, mogla bih ga mirne duse strpati u isti kos s Armageddonom. Okej, pretjerujem. Spielberg je ipak zanatlija i zna svoj posao - ali samo utoliko sto zna napraviti tehnicki dobar i vizualno dojmljiv film.

Prica? Katastrofa. U rangu najjadnijih partizanskih filmova s dobrim partizanima i Nemcima koji kolju decu. Velicanje svemoguce americke nacije. Svi drugi koji su se borili u tom ratu su za qratz, ma sta za qratz, pa prije nego sto su se superameri sjetili ukljuciti u rat on je izgledao kao ulicne borbe spekulama iliti franjama. Ono omalovazavanje svih drugih nacija.. daj, sjetite se onih cmrizdravih Francuza cije je dijete ostalo u durgoj polusrusenoj zgradi? Tko ce ga spasit? Superameriiii! Pa onaj njemacki vojnik papcina. Mislim, helouu Pa ono kad nadju krivog Ryana. Ma daj molim te, ono cmoljenje je bilo tako predvidljivo... Pa pravi Ryan. Bolje receno, Pravi Ryan (TM), americka macho vojnicina. I za kraj... Tom Hanks, figura odanog oca koji je sve ucinio za svoju obite...ovaj, suborce i voljenu zemlju, pa i umro - na samrti zivi samo za posljednje rijeci - "Earn this, Ryan... earn this..." Kraj? O, ne. Jos nas ceka plakanje glavnog junaka xx godina poslije koji voljenom vodji ostavlja cvijece na grobu, a prati ga cijela njegova obitelj dok se u pozadini vijori americka zastava...

Samo je Amerika dobila rat, samo su oni ginuli i spasavali svijet.

Gledatelj? Gledatelj je tu budala koja pusi takvu pricu. Odmah cemo mu objasniti tko je tu good guy, a tko bad guy, za koga treba navijati, kome se smijati, kome izrugivati, a koga mrziti i prezirati. Gledatelj nema pravo razmisljati o filmu. Smije samo suosjecati sa superamerima (po kojoj osnovi, pitam vas ja?) i uzivati u ljepoti kamere.

Sto je dobro u tom filmu? Lazno moraliziranje? Likovi koji znaju tocno sto reci i kako se ponasati u kojem trenutku? Likovi bez emocija? Likovi koji su za vrijeme rata ostali pribrani i zdravog razuma? Koji ne razmisljaju o nicemu drugom osim o odanosti svojo zemlji? Bezlicni, dosadni... djeluju bez pitanja, bez smisla, bez besmisla i kaosa koji donosi rat.. kao da je to normalno stanje...

Scene, boja? Vec sam rekla, Spielberg je tehnicki savrsen. A i kad utuces toliko love u film, ne mozes biti los. Ali prica "sucks bigtime"
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 00:31   #15
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Samo je Amerika dobila rat, samo su oni ginuli i spasavali svijet.
ne slazem se.

ipak mislim da su i Ryan i Band of Brothers, iako bili prepricavani gledajuci saveznike, imali ravnotezu.

da, istina je da je film zatvoren americkom zastavom, ali sorry to nije napisao Spielberg vec povijest sama.

ako gledas povrsinski, jasno je tko su bad guys i tko good guys, ali ipak u filmu ima onog neceg sto stvara ravnotezu i pokazuje ljudskost i na pobjednickoj strani, pogotovo u Band of Brothers koji je imao i vise vremena takvo sto prikazati.

takodjer, ne slazem se da ako se puno love ulozi u projekt, on i postane dobar. Spielberga ili volis ili ne volis. a on je u oba slucaja ipak redatelj koji je WWII najvise priblizio gledateljima. ikad.
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 00:33   #16
Meni je zestok dio filma prvih dvadesetak minuta - samo iskrcavanje - boje, zvukovi, kamera, realizam prizora. Ostatak je klisheizirana, sladunjava pricica.
Tesa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 00:35   #17
Quote:
Ryan je meni jedan od najlosijih i najklisejastijih filmova ikad snimljenih.
meni medju 2-3 najbolja koje sam gledao
Quote:
Prica? Katastrofa.
a kaj bi ti da su dosli ravno pred Hitlera i onda ga ubili, meni prica OK
Quote:
Samo je Amerika dobila rat, samo su oni ginuli i spasavali svijet.
s ovim bih se slozio danas(danas ih skoro pa nitko ne voli), ali prije 50 godina se nebi slozio, neznam kaj bi danas bilo da nije njih bilo tada

meni film bas dobar, potresan, Bas kao i u "Band of Brothers", puno glavnih likova je poginulo
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 00:36   #18
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:

Gledatelj? Gledatelj je tu budala koja pusi takvu pricu. Odmah cemo mu objasniti tko je tu good guy, a tko bad guy, za koga treba navijati, kome se smijati, kome izrugivati, a koga mrziti i prezirati. Gledatelj nema pravo razmisljati o filmu. Smije samo suosjecati sa superamerima (po kojoj osnovi, pitam vas ja?) i uzivati u ljepoti kamere.

Sto je dobro u tom filmu? Lazno moraliziranje? Likovi koji znaju tocno sto reci i kako se ponasati u kojem trenutku? Likovi bez emocija? Likovi koji su za vrijeme rata ostali pribrani i zdravog razuma? Koji ne razmisljaju o nicemu drugom osim o odanosti svojo zemlji? Bezlicni, dosadni... djeluju bez pitanja, bez smisla, bez besmisla i kaosa koji donosi rat.. kao da je to normalno stanje...
ja ne znam koji si ti film gledala al uzmi sve ovo tvoje kaj sma quotala i napiši suprotno i to ja mislim o filmu.
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 00:43   #19
Quote:
Ant kaže:
ako gledas povrsinski, jasno je tko su bad guys i tko good guys, ali ipak u filmu ima onog neceg sto stvara ravnotezu i pokazuje ljudskost i na pobjednickoj strani, pogotovo u Band of Brothers koji je imao i vise vremena takvo sto prikazati.

takodjer, ne slazem se da ako se puno love ulozi u projekt, on i postane dobar. Spielberga ili volis ili ne volis. a on je u oba slucaja ipak redatelj koji je WWII najvise priblizio gledateljima. ikad.
Bez uvrede, ali ovo mozes napisati samo ako nikada pogledao nista dalje od Spielberga.

Gdje su Platoon, Full metal jacket, Apokalipsa danas, Tanka crvena linija, Mosta na rijeci Kwai...?

Quote:
rossonero kaže:
Bas kao i u "Band of Brothers", puno glavnih likova je poginulo
E, ako ti je ovo kriterij kvalitete, onda stvarno ne znam sta da ti kazem...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 00:43   #20
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
tko je tu good guy, a tko bad guy, za koga treba navijati, kome se smijati, kome izrugivati, a koga mrziti i prezirati
budem drugi put kad cu gledat film probat navijat za svabe
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.