Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2004., 22:25   #1
Crossroads

Jeste gledali ovu dirljivu epopeju o odrastanju i prijateljstvu?

Ima takvih suptilnih metafora ko sto je kisurina, pravi prolom oblaka, koja odjednom pocne padat upravo nakon sto Britney od svoje majke koja ju je napustila prije 58 godina sazna da ju nikad nije ni htjela i da nije bila sretna s njom i njenim ocem.

Ili takvih kratkih, a opet rjecitih scena, kao sto je istetovirani macan koji prije nego sto ce ju jebat, kaze Britney samo jednu recenicu: "Jesi sigurna?" Mislim da je jezgro ljubavi sadrzano u tom jednom iskazu je dovoljno da izvuce suzu na oko i najcinicnije petnaestogodisnjakinje koja slusa Britney Spears.

Ali ko vrhunac filma, izdvojio bi dio kad dvije prijateljice dolaze kod decka, stovise zarucnika jedne od njih, koji je neocekivano reko da je zauzet danas i navecer i sutra i preksutra i uvijek, nakon sto je ova presla pola Amerike da ga vidi.

Dakle, tip otvara vrata, sa plavom bocom piva u ruci i pocne se nesto izmotavat "kaj ti radis tu, pozvao bi te unutra al nebudem". Istovremeno, gledatelj se nesto mutno prisjeca da je druga prijateljica prije 15 minuta ispricala kak ju je silovao neki tip prosli Bozic, i "sjecam se ko da je bilo prosli Bozic, pio je pivu u plavoj boci".

Zarucnica se nekak zgura u stan i tamo, iznanadjenja li, nalazi neku plavusu s nogama do poda. Kaj zbilja!?

Ali onda, u briljantnom tour de force rezije, kamera se zumira na tipovu PLAVU BOCU PIVA!1!!1 Jer ako smo slucajno zaboravili, njenu frendicu je silovao tip koji pije pivo koje dolazi u plavoj boci! A njen decko pije pivo u plavoj boci! Sto je proof positive da ne samo da ju je prevario, nego je i silovatelj! The blackguard!

Uistinu poseban film (poseban u olimpijskom smislu).
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 22:41   #2
Red face A ja mislio

da pišeš o Crossroads sa Steve Vaiom..

Inače nisam gledao film, radnja se čini komplicirana, pa ni neću. Mislim, tko bi pohvato sve to s plavom bocom i svim tim zoomiranjima o kojim pričaš...woooooh....
__________________
Di si? Šta ima?
Superhrabar Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 23:07   #3
Kako loše..

Quote:
jay kaže:

Ali onda, u briljantnom tour de force rezije, kamera se zumira na tipovu PLAVU BOCU PIVA!1!!1
Nimalo suptilno

Da, briljantno..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 23:16   #4
Film je maestralan, suptilan, očaravajući i što je najvažnije - progovara o stvarnim problemima društva, kao što su : droga, seks, rok end rol i želja za uspjehom.

Izdvajati bilo koju scenu iz cjelokupnog konteksta, bilo bi totalno svetogrđe spram ovog neupitnog remek djela, no ipak, moment, u kojem Britney hvata mirkofon i počinje nevino pjevušit, kako više nije djevojčica, ali ni odrasla žena, izazvat će trnce i buru emocija, čak i kod najokorjelijih balvana.

Toplo preporučujem.
R*I*P is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 08:25   #5
Uspio sam gledati cijelu minutu.

Ali ta navala metafora, simbolizma, hiperbola i parabola bila je prevelika za moj mali mozak.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 08:29   #6
Yeah...I agree. It's just happening too fast...
__________________
Di si? Šta ima?
Superhrabar Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 11:34   #7
Gubljenje dragocjenog vremena
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 11:37   #8
Film je pre napet za moj ukus. Drži te čitavo vrijeme na vrhovima prstiju.
Potresna priča o životu skoro-pa-žene (ili kako mi to u Sarajevo volimo reći haman-žena) umotana u šarmantnu infantilnu drama-komediju tragičnog prizvuka.

Ne ponovljivo
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 13:35   #9
..film sa onim nečim u sebi. Prava epopeja o odrastanju i prijateljstvu. Čudim se kako nije pokupio nit jedan Oscar, ali to je opet razumljivo,jer Akademija ionako ne cijeni, odnosno nema senzibiliteta za radove koji naginju ka, recimo to tako, europskoj školi igranog filma. Uglavnom za film two thumbs up
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 14:25   #10
Re: A ja mislio

Quote:
Superhrabar Dabar kaže:
da pišeš o Crossroads sa Steve Vaiom..

i ja
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 01:49   #11
pa ja nemrem vjerovat da ste vi svi to gledali
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 09:45   #12
Re: Re: A ja mislio

Quote:
*cactus* kaže:
i ja

Me three Mogao sam si i misliti da se ne radi o THE Crossroads. Vai rocks, Britney sucks
__________________
Netko mi je ukrao sig.
LeeBurn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 11:46   #13
Re: Re: Re: A ja mislio

Quote:
LeeBurn kaže:
Me three Mogao sam si i misliti da se ne radi o THE Crossroads. Vai rocks, Britney sucks
E vidis, tu si u krivu. Ja sam eto totalno naucio iz Crossroads da su upravo svi ostali likovi glupi suckeri u usporedbi sa Britani. Sto je, moram priznat, poprilicno postignuce.

Gledal sam sam dio filma i kolko sam sfatil to je jedan jako pametan tzv. "film autoputa" o tri prijateljice koje iz razlicitih razloga odluce krenut na put preko SAD-a koji ce se ujedno pokazati i putem njihovog duhovnog sazrijevanja i otkrivanja unutrasnjeg principa zenstvenosti u sebi.

To su:
-juznjacka trailer trash Jerry Springer Show zenka koja ima traume nakon sto je ostala trudna kad ju je neki tip napio
-sminkerica crnkinja koja ima traume nakon sto joj se majka stalno rugala u mladosti da je predebela a kasnije bila ljubomorna na nju jer joj je kcer bila ljepsa od nje
-Enrique Inglesias koji ima traume zato jer mu je poluotac tukao polusestru pa ju je otfurao preko granice u drugu drzavu i zbog toga zavrsio u zatvoru. On otkrije unutrasnji princip zenstvenosti Britani Spirs, if you know ehat I mean and I think you do.

-BRITANI SPIRS u roza puloveru koja ima traume jer je htjela izgubit svoju nevinost u noci mature ali je geekster s kojim je htjela spavat umro od infarkta kad je vidio Britani kak skida svoju roza maturalnu haljinu i ostaje samo u roza cipkastom donjem vesu. Ah, da, ona kao i trazi svoju majku koja ju zapravo ne zeli.

Jesam ja jedini kojemu je cudno kak se film sa Britani Spirs u roza topu radi o tak depresivnim stvarima: nezeljene trudnoce, bulimija, zatvor, maltretiranje... WTF? Ljudi, ovo je film sa Britani Spirs u roza majici! Kaj god stavite u njega ljudi ce rikavat od smijeha, niste se trebali ni trudit!

Al najbolji dio filma mi je ego tripanje! Kaj god se dogadja u filmu, Britani je najbolja u tome: ona je najzgodnija, najnormalnija, najmudrija... Ak je tip uzrujan i treba pricat s njim, to ce Britani radit. Ak se auto pokvari, Britani zna u cemu je kvar. Ak treba pjevat u ljigavom bircu hrpi pervertita, Britani je najbolja za to. Onak, daaaaaaaaaaj.... Odma sam se sjetil Davida Hasselhoffa, Williama Shatnera i Chucka Norrisa. Oni pate od istog ego tripa kad god glume u necem kaj produciraju: Mitch Bukanone je najpametniji u "Baywatchu", Walker je uvijek u pravu a kapetan Krick u "Star Drek: THe Final Frontier" je... pa, kapetan Krick.

Jedina isprika je kaj je ovo ego tripanje Britani Spirs koja vecinu vremena trckara naokolo u roza bikiniju i slicnim roza stvarima.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 21:29   #14
Re: Re: Re: Re: A ja mislio

Quote:
glupinickname kaže:
E vidis, tu si u krivu. Ja sam eto totalno naucio iz Cr
-juznjacka trailer trash Jerry Springer Show zenka koja ima traume nakon sto je ostala trudna kad ju je neki tip napio
sad ja vidim odakle ti crpiš inspiraciju.

meni je film ludilo, imam ga na divx-u čak sam i onu naljepnicu za cede isprintala pa izgleda ko da imam original a frendici sam jednom govorila kako imam crossroads pa je ona mislila da imam onaj the best of bon jovija (pošto zna da imam nekakvu perverznu trash opsesiju rock bendovima iz 80ih... van halen here I come!!!)

molim ljude koji su cijepljeni protiv ironije da zanmeare ovaj moj post.
__________________
enhancing colours since 1938

w! pssst! it's a secret!!
Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 23:41   #15
dosadniojeg filma nisam dugo dugo gledala.
djevojke s beverly hillsa su remek djelo prema ovom bućkurišu
piccola is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 01:20   #16
ja sam gledala 10 minuta. to su kul zenske, popiju jednu pivu i mrtve su pijane.
antianara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 09:25   #17
Cheap dates, eh?
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 13:00   #18
Quote:
antianara kaže:
ja sam gledala 10 minuta. to su kul zenske, popiju jednu pivu i mrtve su pijane.
šta...bar malo potroše kad se idu oblokavati
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 13:11   #19
to i ja kazem
antianara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 13:29   #20
Quote:
*cactus* kaže:
šta...bar ih malo potroše kad se idu oblokavati
There, I fixed you post for you.
jay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.