Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2004., 15:52   #1
Stepford wives

Nešto što je počelo kao histerije jedne ambiciozne bitchke s Manhatana, nastavilo se kao noćna mora svih žena , ali istovremeno i najljepša bajka svih iliti većine muškaraca...

Dakle, da počnem... Sve žene, prije dolaska u Stepford - ambiciozne i "snažne" poslovne žene, se u Stepfordu pretvaraju u robote koji predstavljaju idealnu ženu - san svakog muškarca...
90% ih je naravno plavuša, sve imaju smiješak od uha do uha, nose "ružičaste" haljinice - kao nekakav pojam ženstvenosti, i potpuno su podčinjene željama i zahtjevima muškaraca...

Vrhunac patetike je prikazan u sceni kad frajeru zatreba 20$ koje on traži od svoje supruge, automatski joj dajući svoju karticu, koju ona gura u svoja usta ... (dobro da nije u pičku )
Iz nje proizlaze zvukovi kakve inače čujemo na bankomati i za koju minuticu, ona vadi iz usta karticu i izbacuje novce...
Na sve to jedan drugi tulipan (kojeg glumi Mathew Broderick) sa čuđenjem izjavljuje: "Pa ona izbacuje novčanice po 1$" ...

Scene su bile tako glupave da smo se Ipa i ja cerile do samog kraja, koji je na naše veliko zadovoljstvo završio na najbolji mogući način...
Mathew Broderick i Nicole Kidman (u filmu muž i žena) sklapaju dogovor, jer on radije bira nju, nego idealnu ženu-robot (ah, ta ljubav ), pa oni zajedno isključuju sve čipove koji pokreću žene-robote, na što se one vraćaju u normalu i naravno nasrnu ljute na svoje supruge...
Muškarci ostaju u kućnom pritvoru do daljnjega i moraju raditi sve kućanske poslove kao one dotada...

I love happy endings...

Postoji još jedno iznenađenje na kraju filma, ali koga zanima, nek ode pogledati film...

U svakom slučaju, moja preporuka... Osobito za žensku populaciju za koje preporučam i da film pogledaju u društvu svojih kokoši, a ne s dragim... Nije ni upola toliki gušt... (mislim samo na ovaj film)
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 16:08   #2
Re: Stepford wives

Quote:
chocogirl35b kaže:
Mathew Broderick i Nicole Kidman (u filmu muž i žena) sklapaju dogovor, jer on radije bira nju, nego idealnu ženu-robot
"Sori, al ja sam zadovoljan sa brakom sa Nicole Kidman!"

To ja zovem celicnim karakterom!
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 14:16   #3
Film je totalno sranje.
Tko god je gledao originalni film, slozit ce se sa mnom.
Kao prvo, od ovog novog su napravili neku polu komediju, polu ozbiljan film tako da je ton totalno nejednak.
Promijenili su kraj i to onak nebulozno.
Jedino zadovoljstvo mi je bilo vidjet odlicne glumce u jadnom nikakvom filmu kako se koprcaju.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 17:33   #4
Stepford Wives

Ah!
Sve što imam da uzviknem je:
DOES ANYONE HAVE A SCREWDRIVER?!
Javite se ako ste gledali...
maxivida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 00:34   #5
Predobre kritike za tako bezvezan film. Stvarno je neuravnotežen - nit komedija nit nešto pametno.

Meni je najbolja fora bila kad predstavljaju frajere pa kaže: jedan iz Microsofta, drugi iz NASA-e, treći iz AOL-a, a N. Kidman tad kaže - za ovog iz AOL-a, aha - mora da su zato žene tako spore.

Odvalila sam se od smijeha
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 17:29   #6
Original

Original sa Katherine Ross i Paulom Prentiss je zakon, remake je čisto sranje. Pogledajte original iz 1975.
Yurikooyama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 17:56   #7
Original mi je bledunjav. Reditelj je uostalom nedostojan zadatka, a cinjenica da je glumio u "Topovima Navarona" (!!) dovoljno govori o njegovom "ukusu". Staromodan film.
maxivida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 19:04   #8
Quote:
cudim_se kaže:
Predobre kritike za tako bezvezan film. Stvarno je neuravnotežen - nit komedija nit nešto pametno.

Meni je najbolja fora bila kad predstavljaju frajere pa kaže: jedan iz Microsofta, drugi iz NASA-e, treći iz AOL-a, a N. Kidman tad kaže - za ovog iz AOL-a, aha - mora da su zato žene tako spore.

Odvalila sam se od smijeha

mislis da je nicole kidman razumjela tu foru

glup i dosadan film.. ima par dobrih fora, al nis prepametno

kak je original završio?
Akasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 21:34   #9
Na kraju originala (koji je btw horror, a ne neki kvazi umjetnički pokušaj parodije i satire na potrošačko društvo) robot - zamjena za Joannu, glavnu ulogu, je zadavi i zamjeni u društvu kao njen klon. I druge žene roboti ubiju i zamjene ih.
Yurikooyama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 23:03   #10
Re: Original

Quote:
Yurikooyama kaže:
Original sa Katherine Ross i Paulom Prentiss je zakon, remake je čisto sranje. Pogledajte original iz 1975.
Pa koliko sam shvatio, ovo nije remake već - baš kao i film iz '75. - adaptacija romana Ire Levina ( koji je feministička satira, btw ).
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 17:39   #11
Filmić je OK, posebno zbog izvrsne glumačke ekipe!
__________________
Lost in space...
seawave is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 04:42   #12
meni je film onak nja!

za pogledat u pet popodne... :|
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 11:57   #13
Film koji se zove "Stepford wives"
Mislim da ću preskočiti.
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 18:43   #14
kvazifeminizam za pustit mozak na pašu. koliko loš bio, radije ću ga opet pogledat nego 'vrisak' ili tako neko sranje.
antianara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 19:41   #15
kao najjači adut u filmu definitivno Glenn Close
...i razgibavanje u stilu veš mašine...inače je maestralna u ulogama totalnih frikuša
__________________
I've certainly never taken the care of myself that I should have. I've done a lot of late nights without enough sleep and all that. But I've had fun. Whatever wrinkles are there, I've enjoyed getting them.
ginger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 11:07   #16
Quote:
Yurikooyama kaže:
Na kraju originala (koji je btw horror, a ne neki kvazi umjetnički pokušaj parodije i satire na potrošačko društvo) robot - zamjena za Joannu, glavnu ulogu, je zadavi i zamjeni u društvu kao njen klon. I druge žene roboti ubiju i zamjene ih.
Original je horror? Pa onda ovaj remake ne može biti lošiji od originala.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 19:54   #17
Film koji se pokusao temeljiti, POKUSAO, dakle, na sjajnoj ideji oko koje se vrti svijet - zamisljanje idelanoga partnera/partnerice koje zavrsava u robotizaciji modernoga vremena u kojem jesmo.

Poigravanje modernoscu, stilom zivota koji sve manje oprasta ljudskost i nesavrsenstvo,a emocionalni zivot temelji na nekakvom ful nerealnom konfekcijskom 'fast food' razmisljanju o "partnerstvu" budcnosti.

Sve su to dobre smjernice za dobru filmsku pricu....
No, na zalost po mome misljenju, tako dobre smjernice prelile su se u cistu banalnost, jednu potpuno infantilnu, razvodnjenu limunadicu sa samo jednim, zavrshnim blago shokantnim preokretom na kraju, koji nije uspio spasiti cijelu stvar.

Potrosena ideja, ni za sto.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.