Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2004., 14:29   #1
Ta divna splitska noć

Komentari?
Earl Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 15:55   #2
Sasvim dobro.
Većina glumaca dobra, ona mala iz priče s Cooliom stvarno odlična, Dino Dvornik vrlo upečatljiv, Coolio neuvjerljiv, a ni Nives Ivanković nije baš osobita...Onaj 'Crni' jako uvjerljiv.
A završetak mi je izvanredan...doduše, sve malo prebrzo postane jasno, što će se dogoditi (i to u sve tri priče), pa ipak...Get izgleda onako kako izgleda i u stvarnosti, i ostavlja isti dojam...crno-bijelo je pun pogodak.

__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:09   #3
Kraj je pao. Valjda je to neka duboka, suptilna poruka, ali film koji je prepun klisea (ne nuzno u negativnom smislu te rijeci) i arhetipa umjesto likova--narkoman, sitni diler, srednji diler, krupni diler, narkoman drugi (lijeceni), udovica, baba... takav film ne trpi umjetnicke/autorske duboke poruke u zadnjim minutama filma. Ako je bila neka poruka, sto se nije pojavila ranije?

A price se preplicu i preplicu i onda paf. Nista.
__________________
The scientific theory I like best is that the rings of Saturn are composed entirely of lost airline luggage.
--Mark Russell
Drenowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 16:19   #4
rvacki film - 'ta divna spl. noc'

moj mali rodjak je uvijek bio los djak u skoli... same jedinice...bas los...mozda je imao talenta za stogod drugo, u to necu ulazit, al skola - katastrofa....pobogu naucio je slova tek u trecem razredu...zbrajanje u osmom...oduzimanje u srednjoj...razmnozio se u 25oj ....
ipak jos se sjecam kad je jednom dobio tricu...napravili smo veliki tulum, a roditelji su mu bili masu ponosni...
istina bila je to jebena trica i tulum je bio malo dosadan, al za njega (a bome i nas samim tim) je to ipak bilo nesto...
....
..da, zaboravih napomenut da su fotografije ispale super...:-)
__________________
nemam potpis!

Zadnje uređivanje milk : 13.10.2004. at 17:15.
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 17:59   #5
gledala.
i požalila. stvarno sam išla s najboljom namjerom pogledati taj film, nisam imala nikakve predrasude niti sam bila po dojmom hvalospjevnih recenzija (mislim, najbolji hrv. film od 90ih, wtf??) jer ih nisam ni čitala. ali, ljudi moji, ona zadnja priča o zaljubljenom paru koji je prvi put na tripu, halucinacije, let nad splitom, dino dvornik, baba i mornari... arghh..neke stvari ne mogu progutati pa makar dolazile od hrvata
aidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 20:11   #6
Nakon što sam pročitala da je film napravljen po uzoru na priču Reflektor koja je objavljena u splitskom fanzinu Reful koju sam citala ima vec 6-7 godina zanimalo me kako su to napravili, a onda je ispao cijeli skandal oko toga. Ispalo da je tip vise manje preuzeo scenarij (bez dozvole) kojeg je autor priče napisao i samo promijenio alternativni setting (koncert splitskih demo-bendova zamijenio Dinom Dvornikom) sa nekom svojom vizijom urbanog.
Sad necu gledat iz principa i navijam za snimanje originalne verzije iako znam da se to nece dogodit. Ako bude na tv-u mozda bacim pogled.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 13:54   #7
Sa svima se djelomično slažem.

Ono što je meni dobro u filmu je:
1. Fotografija
2. Mlada Marija Škaričić koja je glumila narkomanku u priči 2.

Prva priča je OK. Ima nekog surovog realizma u onoj sceni seksa
kad on radi, a ona razmišlja o sarmi (kaj žene vele na to?) pa ju nemre promješat pa ovaj ko prava muškarčina uzme i stol i nju bliže sarmi i nastavi štancat.
Drugu priču spašava samo spomenuta mlada dama, ostalo je sve nategnuto.
Treća mi je totalno upropastila sve i napravila opći dojam više negativan, nego pozitivan.
Prvo kaj mi je bilo jasno odmah kad se vidlo da su odabrali LSD kak će mali završit. Drugo, patetično je do bola tipa "povedi me sa sobom, ne ostavljam me samu ljubavi moja, jer ja si bom žile zrezala u surovom svijetu ovom". Dobar (-3) mi je samo moment kada trip počne djelovat pa se pod(kamera) naginje lijevo-desno i cijela atmosfera je malo mučna. (Iako to nije niš novo)

Nitko i ništa kaže:
Quote:
Get izgleda onako kako izgleda i u stvarnosti, i ostavlja isti dojam...crno-bijelo je pun pogodak.
Slažem se.

Zadnje uređivanje Earl Grey : 14.10.2004. at 14:54.
Earl Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 00:22   #8
Meni je guba ta "splitska noć", tj. to snimanje kroz plavi filter (nije baš uvijek crno-bijelo, što se vidi u vrlo rijetkim scenama, kad djelić kadra osvijetli neki bljesak), film je u kontekstu hrvatskog filma iz posljednjih 15 godina (izuzimam Matanića koji je OK) - odličan. Bez tog konteksta je solidan i korektan.

Al kraj je fakat kretenski.
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 01:02   #9
Morat ću ga pogledati, ako ništa drugo da vidim kako su skinuli moj kvart
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2004., 20:09   #10
Ja sam ... impresioniran.

Iako je rasplet svih triju priča više-manje predvidljiv, izvedba je za svaku pohvalu.
Naprosto nisam mogao povjerovati svojim očima.

Čak mi i standardni izlet u nadrealno na samom kraju nije smetao. Mislim da je izvrsno poentirao cjelinu.

__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 22:15   #11
jep, film baš pulsira, mezmrajzing. i scene su postavljene užasno duhovito, bar meni. al scenarij je prejeftin s vremena na vrijeme, tipa ono s heart wounded soldier coolijem, iako je coolio to tako uvjerljivo odglumio da mi skoro suza kliznula. nives i ona mala šta je htjela prvi put prije nove godine, vrijeđaju glumom moju feminističku dušu. jao dajte nemojte bit takve pussys, girls.
film stvarno spašava što je tak lijep i tripičan, al kad bi ga gledala drugi put, vjerojatno bi mi bio iritantan.
meni je kraj fora. jer sam naivna očekivala da će luka skočit pa past!, te mi je došlo zlo od neukusa, a onda su spasili stvar… što je i bila poanta.
__________________
I rearrange myself to form your picture of surreality
fire nettle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 22:37   #12
Ja sam skužil da nebre pasti jer se zahvaljujući idiotu u projekcijskoj kabini koji ne zna svoj posao vidla žica kojom je bio vezan.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 00:34   #13
Quote:
Ja sam skužil da nebre pasti jer se zahvaljujući idiotu u projekcijskoj kabini koji ne zna svoj posao vidla žica kojom je bio vezan
je, i ja bi skužila da nisam bila zauzeta okretanjem očima.
__________________
I rearrange myself to form your picture of surreality
fire nettle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 02:00   #14
Film mi nije loš. Onak. Može se pogledat, a da ne umreš od dosade. Ali ima mnoge manjkavosti. Najviše scenarističke. Većina glumaca je odlična, ali Coolia i Dina Dvornika ne mogu smislit.
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 10:11   #15
A baš me boli briga za to kako je ovo, ono, te ovaj onaj, bla bla, film mi je zanimljiv već od uvodne kamere interesantnog rakursa (mrvicu me podsjetila ta tehnika na Irreversible, no ovdje je kretanje ipak ugodnije i nježnije), pa mjuza, pa veličanstvena c/b tehnika, pa klišejići koji uopće nisu bili tako neprobavljivi (cijela sekvenca sa Nives i hrvatskim 'patosom' ), no u konačnici sve je nekako baš neobavezno i ne bih rekla da se provlači neka stroga poruka i moralna okosnica.
Mala narkomanka mi nije uvjerljiva, mislim da je narko kriza i bolnija i žešća i ružnija no što je ona malo drhturila, mislim da je ipak sve to bilo previše ulickano i daleko od realnog, ali ne bih rekla da se na tome film bazirao - srž je u tom duhu noćnog, ludog i sasvim 'svojeg' Splita, ne?!

Vrlo simpatično, čak mislim promijeniti onaj loš dojam od kada sam tamo bila.

P.S.
Ma ima nekih gluparija, no cjelina ostavlja jak dojam.
'Štranciranje' filma nije uvijek potrebno.

E, a što mnogi ne mogu smislit Dinu, pa ni moja 'bolja polovica'?!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 10:29   #16
Re: Ta divna splitska noć

Quote:
Earl Grey kaže:
Komentari?
Pa, prvo sto me se dojmilo je crno-bijela fotografija... i Split... sve one ulicice... klaustrofobicno... jako dobro! Cak ni pricice nisu lose... sve u svemu, jedan od rijetkih dobrih domacih filmova!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 00:44   #17
Definitivno jedan od rijetki h odličnih domaćih filmova...pun pogodak
Manuella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 09:13   #18
Nije sramota pohvaliti hrvatski film, dajte malo...!?
Baš me gabri tko je koga pokrao, dobro je napravljeno!
Za svaki slučaj još sam jednom pogledala zadnju trećinu filma - nema govora o nikakvom moraliziranju (premda je ono dvoje golupčića dosadno, šta je je).
Dobro je prikazana jedna bizarna i luda splitska novogodišnja noć, usijani grad pa i na hladno Silvestrovo. Ne bi čovjek reko da na kraju filma možeš fino prebrojati sve mrtve, sve je nekako previše otkačeno i prošvikano, nadrealistički zabavno, gotovo neozbiljno.
Tko je muziku napisao?
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 12:52   #19
znam da je umrla tema, ali tek sam jučer gledao film. Počeo sam ga gledati s minimalnim očekivanjem i sa spremnim daljinskim da prekinem film, sve zbog standardne "kvalitete" hrvatskog filma. Ali ond šok, konsternacija, metež...!
Ugodno iznenađenje. Moram priznati da mi je bio film odličan sve do zadnje priče. Vidim ovdje da puno ljudi nije progutalo kraj. Ni ja također. koji qurac svi ovi novi redatelji moraju ići u metafiziku i nadrealnost?!
Jebo ih Kusturica!
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 21:52   #20
film bi mi čak ostao u boljem sjećanju da su priče poslagane obrnuto. treća mi je pokvarila cijeli film...možda da je bila prva...

btw na momente je "leteća kamera" doista efektna. ipak, budući je forsirana kroz cijeli film išla mi je već polako na živce...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.