Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2004., 17:10   #1
Kordon

Jeste gledali?
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 05:36   #2
Gledao sam ga. Film kao film nije nesto (mislim na samu produkciju, glumu itd.) Ok je za pogledati, ali zaista ne treba imati neka ocekivanja. U svakom slucaju je tema koja je bolje mogla da se odradi.

Sad, ja sam bio ucesnik dogadjanja koja se opisuje (naravno, bio sam na drugoj strani), pa je lepo videti sta scenaristi misli da su panduri mislili. Ipak, i dalje mi izgleda je to samo bajka koju je scanirasta izmislio i ne mogu da zamislim pandure tako "humanizovane". I dalje mislim da su ih kljucali nekim "vitaminima" pa su ih slali da tuku ljude

Verovatno je film "Profesionalac" bolje opisao murkansku stranu...

Posao je dobro odradio jedino Bogdan Diklic (sporedna uloga, naravno), i Djuricko koji je profesionalno odradio svoju ulogu, dao joj nekog duha i sl. mada je i on prilicno smorio.

Nista posebno, ali nije bas ni skroz propast od filma...
Cabrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 10:00   #3
Hm, inace je dobro prosao i dobio solidne kritike:
"Prema odluci sedmoclanog Zirija, kojem su ko-predsedavali svedski reditelj Jan Troel i poljsko-francuski sineasta Andzej Zulavski, "Velika nagrada Amerike" za najbolji film dodeljena je filmu "Kordon" renomiranog beogradskog reditelja Gorana Markovica. "

A zanimljivo je i sto sam Goran Markovic kaze:

"Glavni likovi "Kordona" su policajci koji su tukli ljude, upravo oni koje sam gledao preko glava demonstranata dok sam snimao 'Nevazne junake'. Tada sam bio na drugoj strani barikada i neizmerno sam ih mrzeo.
Medjutim, kada sam poceo da pripremam film za snimanje, shvatio sam da slika nikad nece biti potpuna ako ne zakoracis i na drugu stranu. Potom sam proveo nebrojene noci patrolirajuci zajedno sa 'specijalcima', posmatrao ih, belezio njihov nacin zivota, njihov 'zargon' i govor tela.
Naravno, nisam vise mogao da ih mrzim: oni su postali heroji moga filma! Ocigledno, nisam mogao da budem na njihovoj strani, da opravdam ono sto su radili, ali sam nastojao da ih razumem.
Nasilje nikad ne moze biti jednosmerno. Udarci pendrecima i stopalima bole takodje i njihove pocinioce. Cak i najgori kriminalac je u izvesnom smislu zrtva samoga sebe. To je bilo uocljivo i na licima tih brutalnih policajaca, iz njihovih mizernih zivota i beskrajnog beznadja u kojem su se nasli" - kaze reditelj Goran Markovic.
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2004., 21:30   #4
najbolja scena film akad djuricko pita onog pandura:

seljak, zasto tebe nekad zovu Jovic


Mozda nije jovic al davno sam ga gledo....
barnikls is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.