Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2002., 17:29   #1
The Gangs of New York

Antologija.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 05:25   #2
Ukratko... epski film... definitivno Scorcese ali na jednoj novoj razini... Daniel Day-Lewis nakon 5 godina bez filma briljira... svaka scena u kojoj se pojavljuje je "pure acting masterpiece"... Leo na razini predvidjene uloge... prva scena pripreme za uliccnu tuccu i sam spektakl djeluje moccno i na trenutke nestvarno... film pokusava toliko toga da kazze na razliccitim razinama prostora i vremena a opet tako kompaktna i detaljna pricca... 2 sata i 45 minuta intenzivne radnje, kostimografije, likova i suptilnih dijaloga. Ne znam sto bi dalje. Genijalan film. Film.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 05:23   #3
ukratko

daleko od epskog filma IMO

film o bandama koje se tuku.sto je tu epsko?

film pokazuje ameriku kakva je oduvijek i bila..
samo interes i vlast..
najbolje docarava to recenica na kraju filma kada bacaju mrtve u jamu a tip kaze
" too many votes died tonight"

film je i predugacak..jedina svjetla tocka je Daniel Dey Louis koji glumi super i pjesma U2 kada film vec zavrsi
no svima kojima je Jacki Chan zakon, ili Nick Nolte 8000 ways to die super,
ovaj film ve biti epski, jer obiluje krvlju tucnjavom i brutalnoscu

na nesrecu film je o New Yorku pa ce americki ponos uciniti da dobije pola tuceta oskara..
gadi mi se ta americka napuhanost...fuj...
tomito is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 18:52   #4
no svima kojima je Jacki Chan zakon, ili Nick Nolte 8000 ways to die super, ovaj film ve biti epski, jer obiluje krvlju tucnjavom i brutalnoscu

Ajme.. Jacki Chan pa Chan je groteska pobogu.
Ali ajde... svatko ima svoje misljenje
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 19:38   #5
dobro

usporedba sa Jacki Chan-om nije bas na mjestu..ali ne vidim nista osobito u ovom filmu osim sto govori o New Yorku, i americkoj proslosti, s kojom se amerikanci ponose..pa ce film zaraditi brdo para, oskara i svega ostalog, jer tako amerikanci kupuju ono sto nemaju a to je svoj indentitet, kulturu, obrazovanost..itd.
tomito is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 01:02   #6
tja.....

Quote:
tomito kaže:
usporedba sa Jacki Chan-om nije bas na mjestu..ali ne vidim nista osobito u ovom filmu osim sto govori o New Yorku, i americkoj proslosti, s kojom se amerikanci ponose..pa ce film zaraditi brdo para, oskara i svega ostalog, jer tako amerikanci kupuju ono sto nemaju a to je svoj indentitet, kulturu, obrazovanost..itd.
a da se samo probas opustit i odgledat film bez ikakvih predrasuda prema amerima....

jebiga znam kakvi su ameri...i meni se gade....

ali nisam jos pogledal film...jer zivim u vukojebini od zagreba....i kad dodje...onda bum ga pogledal.....
Morski vražičko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2003., 22:48   #7
Thumbs up Gangs of New York

Odličan film! radnja se odvija u 1862 i govori o irskim doseljenicima i njihovoj borbi za ravnopravnost.
__________________
Dvije su Amerike, jedan je Dado...
marjan III. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2003., 23:53   #8
film je dosadan, radnja sporo teče. a i nisam vidio nešto od te borbe za ravnopravnost, nego pokušaj maloga (di caprija) da osveti očevu smrt. daniel day lewis jedina svjetla točka filma. još je i užasna cameron diaz tamo. sve u svemu 2/5.
 
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 00:25   #9
Quote:
deda kaže:
film je dosadan, radnja sporo teče. a i nisam vidio nešto od te borbe za ravnopravnost, nego pokušaj maloga (di caprija) da osveti očevu smrt. daniel day lewis jedina svjetla točka filma. još je i užasna cameron diaz tamo. sve u svemu 2/5.
Ja jos nisam gledao ali moj omiljeni kriticar rece otprilike isto s tim da je ovaj film ipak bolji od Chicaga u kom od glume ni traga.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 11:59   #10
ha to ti je tako kad se od šume nevidi...

...drvo!
__________________
Dvije su Amerike, jedan je Dado...
marjan III. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 12:02   #11
ne, to ti je tako kada ti se od grančice priviđa šuma.
 
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 16:20   #12
Ajme filmske li kritike
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 17:05   #13
Potpuno se slazem sa primjedbom da je D. D. Lewis jedina svijetla tacka. Prije premijere filma sam citala kako ce ovaj film biti veliki test za Cameron Diaz. Po meni ga nije bas impresivno polozila.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 20:18   #14
Thumbs up Banda je banda svuda!

Preporucujem svakome.

Bio sam se hvato za glavu nad 165 minuta, ali kad izadjoh bilo mi je premalo, prekratko…jos je puno stvari ostalo za reci…ocu DVD!

Film govori o mnogo cemu, medju ostalim i o borbi za ravnopravnost, ali najvise govori o borbi za zivot ljudske zivotinje. Prikazuje tu borbu u svoj njenoj grubosti, beskrupuloznosti, zestini, ocaju, tuzi i nadi, dodajte po zelji.

Od samog pocetka obaraju s nogu fenomenalne scenografija i kostimografija djelujuci tako da gledatelj postane svjedok jednog drugog svijeta, drugog vremena, no to je vrijeme opet tako prokleto slicno danasnjem…

Odnos »domacih« Amerikanaca prema irskim doseljenicima vrlo je slican danasnjem odnosu »autohtonih« Europljana prema dosljacima iz treceg svijeta.

Vrzino kolo politike vrtjelo se jednako prije 100 godina kao i danas, nazalost.

Scene borbe medju najboljim su vidjenima na filmu.

Mr. Lewis je maestralan.

Cammie (nisam je karo, samo joj volim tepat) nije Meryl Streep aii doticnoj gospodji ne bih vala ni platio. Dzabe bih uzeo, da ju ne uvrijedim.

Na kraju, sto mislite:

Da li je bolje da glumi Leonardo, pa da puno ljudi vidi ovoliko dobar film, ili da uzmu nekog XY-a pa da odgovarajuce manji broj ljudi vidi, da su Amerikanci karali nanu naninu vlastitoj raji prije 100 godina, a kako nece sada nekim jadnim Iracanima???

Ja sam za Leonarda.
TzU is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2003., 18:16   #15
Scorsese je pokusavao previse u ovom filmu pa su tako puno Scena dosta kratko ispali. Mozda i zbog togo sto je "morao" skratiti Film za sat vremena. Story genijalna , glumci dobri ( Daniel Day-Lewis super), Kamera (Michael Ballhaus mora dobit Oscara!!!) . Mozda Directors Cut bude bolji.
Ja sam puno vise od ovog Filma ocekivao
Pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 09:41   #16
Za one koji vole gledati nasilje i krv.......
 
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 17:14   #17
priznajem,i ja sam vise ocekivala...prosjecno...i vise ga se ni ne sjecam a gledala sam ga prije 7 dana....
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 20:02   #18
Film je tijesan, i naravno Scorseseovski bizaran. U masu scena se covjek pita: a sto ce mu sad to?
Ali, korisno je za vidjeti lice amerike. Kazu tamo: kad se cini da ce stvar eksolodirati, ona se prelije nekamo drugamo i stvar se dalje razvija. Taj ew York, ako je onako poceo kakav je tek danas? Mislim da je to jedno dobro svlacenje za one koji zele vidjeti demonski underground ljudske rase.
Uspon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2003., 13:46   #19
slazem se s odlicnim ocjenama scenografiji, kameri, kostimografiji i glumom d.d.lewisa......
ostatak filma mi je tak-tak, neke pasaze su definitly preduge!!! a inace mi je film fakat pre krvolocan.......kad se samo sjetim one irkinje s onim brusenim zubima
neke face su odlicne....usudila bih se reci fellinijevske!!!
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2003., 13:47   #20
vegetarijancimav film svakako nije za preporuciti
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.