Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2005., 01:32   #1
A Scanner Darkly (2006)

Evo zanimljivog filmića.
Adaptacija nikad aktualnijeg Philip K. Dicka.

Radi se o SAD-u budućnosti u kojem je droga sveprisutna, a najnovija ponuda se zove Supstance D i koja korisnicima garantirano dijeli mozak na dva dijela.
Bob Arctor je diler i uživatelj te novotarije, a Fred undercover narko-policajac koji ima zadatak uhitit Boba.
Kvaka je u tome što su oba lika ista osoba.

Komplicirano, ha?

Ako već priča nije dovoljno zanimljiva, onda je to zasigurno forma u kojoj se film radi:
Animacija tehnikom usavršenog digitalnog rotoskopinga koji je Linklater već koristio u Waking Life.







Ovo gore su Keanu Reeves i Winona Ryder, a u ekipi su još Woody Harrelson i Robert Downey Jr.
S obzirom na tematiku, potonji je vjerojatno i glavni savjetnik.




You can't get enough of Dick.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.

Zadnje uređivanje kozz : 19.01.2005. at 02:25.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 09:43   #2
zgleda muy bien. ali bumo vidli kad vidimo. ima kakvih naznaka kad bi to trebalo doći?
__________________
Glupačo! Kako ću zgužvan u svatove ijako se ne ženim ja!!!
michael_jackass is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 09:56   #3
Quote:
michael_jackass kaže:
zgleda muy bien. ali bumo vidli kad vidimo. ima kakvih naznaka kad bi to trebalo doći?
Navodno u rujnu ove godine.
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 15:37   #4
...rujan ? ...to je za sto godina !!
no pogledavsi ostale mu ekranizacije valjda ni ova nece bit promasaj....
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 22:02   #5
Re: A Scanner Darkly ( Philip K. Dick & Richard Linklater )

Quote:
kozz kaže:
Evo zanimljivog filmića.
Adaptacija nikad aktualnijeg Philip K. Dicka.

Radi se o SAD-u budućnosti u kojem je droga sveprisutna, a najnovija ponuda se zove Supstance D i koja korisnicima garantirano dijeli mozak na dva dijela.
Bob Arctor je diler i uživatelj te novotarije, a Fred undercover narko-policajac koji ima zadatak uhitit Boba.
Kvaka je u tome što su oba lika ista osoba.

Komplicirano, ha?
Čital sam knjigu i jedna mi je od najdražih. Pred kraj sam se i sam zgubil u tim identitetima.
Čini se da bi ovo mogla bit najvjernija ekranizacija Dicka (uz BR). Inače samo uzmu naslov temu i naprave dobar akcić.

Quote:
Ako već priča nije dovoljno zanimljiva, onda je to zasigurno forma u kojoj se film radi:
Animacija tehnikom usavršenog digitalnog rotoskopinga koji je Linklater već koristio u Waking Life.
Interesting, kao napredna verzija onog iz Bakshievog LotR. Valjda.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 22:13   #6
(obični) rotoskoping je prastara stvar.
Koristio se još puuuuno prije Bakshija.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 06:47   #7
Re: A Scanner Darkly ( Philip K. Dick & Richard Linklater )

Quote:
kozz kaže:
Ovo gore su Keanu Reeves i Winona Ryder, a u ekipi su još Woody Harrelson i Robert Downey Jr.
A ja sam Miki Maus...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 13:27   #8
Re: A Scanner Darkly ( Philip K. Dick & Richard Linklater )

Quote:
Radi se o SAD-u budućnosti u kojem je droga sveprisutna, a najnovija ponuda se zove Supstance D i koja korisnicima garantirano dijeli mozak na dva dijela.
Bob Arctor je diler i uživatelj te novotarije, a Fred undercover narko-policajac koji ima zadatak uhitit Boba.
Kvaka je u tome što su oba lika ista osoba.

ovo me podsjeća na scenarij kojeg piše nicolas cage u adaptaciji. onaj o ubojici i policajcu, ustvari podvojenoj ličnosti.
__________________
ŠOKANTNO!!!
rolacity is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 13:34   #9
Quote:
kozz kaže: (obični) rotoskoping je prastara stvar.
Koristio se još puuuuno prije Bakshija.
Zam, uzel sam Bakshia jer mi je to najbliži primjer.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 15:58   #10
...i najekstremnij, jer u LOTR-u tip naprosto zloupotrebljava rotoskoping.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 19:11   #11
Mene tema filma neobjašnjivo podsjeća na Robocopa 2. Pošto i autor ove priče voli robote - evo još jedne sličnosti.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 22:50   #12
Re: Re: A Scanner Darkly ( Philip K. Dick & Richard Linklater )

Quote:
rolacity kaže:
ovo me podsjeća na scenarij kojeg piše nicolas cage u adaptaciji. onaj o ubojici i policajcu, ustvari podvojenoj ličnosti.
Charlie Kaufman koji je napisao Adaptaciju, napisao je i prvu verziju scenarija za A Scanner Darkly.
Kad se u projekt uključio Linklater, ta verzija je odbačena.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 22:57   #13
Re: Re: A Scanner Darkly ( Philip K. Dick & Richard Linklater )

Quote:
rolacity kaže:
ovo me podsjeća na scenarij kojeg piše nicolas cage u adaptaciji. onaj o ubojici i policajcu, ustvari podvojenoj ličnosti.

Pa, vjerovali ili ne, ali baš Charlie Kaufman (inače autor Adaptacije) je napisao ranu verziju scenarija za ovaj film.

Toliko o njegovoj neiscrpnoj originalnosti...
__________________
svejedno da l' ga tres'o
duže ili kraće,
posljednje tri kapi
idu uvijek u gaće.
spider j. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 23:00   #14
Pojavio se i teaser trailer:

http://www.themoviebox.net/movies/20...,A/trailer.php

Izgleda mucho cool.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 00:14   #15

aaaaaa jebeno dobro


hmmm

podijeljene ličnosti, kewl animacija, Phlip K. Dick = must see
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 20:24   #16
A Scanner Darkly

zna možda netko kad dolazi?? Gledao sam na stranicama kina ali nisam nigdje našao. Kažu da je premijera sad sedmog, nadam se da neće odgađat do jeseni, majku im, jer nemrem zdržat!

Nedavno sam pročitao knjigu i, ljudi, stvarno je . Jedva čekam
__________________
"The Empire Never Ended"
Dovoljan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 21:42   #17
http://www.imdb.com/title/tt0405296/ - ne znam, ali kada doznaš, reci mi, interesira me. Woody Harrelson, Winona Ryder, Keanu Reeves, Sean Allen...
Tko je napisao knjigu? Baš me interesira...
A vjerojatno će odgoditi do jeseni kao i Supermana koji će tek u 9 mjesecu, majku im jebem.
Zanimljivo: Rated R for drug and sexual content, language and a brief violent image.
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 23:03   #18
Quote:
Constantine kaže:
http://www.imdb.com/title/tt0405296/ - ne znam, ali kada doznaš, reci mi, interesira me. Woody Harrelson, Winona Ryder, Keanu Reeves, Sean Allen...
Tko je napisao knjigu? Baš me interesira...
A vjerojatno će odgoditi do jeseni kao i Supermana koji će tek u 9 mjesecu, majku im jebem.
Zanimljivo: Rated R for drug and sexual content, language and a brief violent image.
Knjigu je napisao Philip K Dick i stvarno je luda. Tip je inaće napisao i "Do Androids Dream of Electric Sheep" aka "Blade Runner," "Minority report," i još neke priće koje su adaptirane u filmove, npr.: screamers i total recal. Definitivno je preporućam, izdana je i na hrvatskom pod nazivom "Čitać tmine" al ne znam tko je izdavać. Prilićno je lijepo opisana "junkie" zajednica i ovisnost ali baš i nema puno sexa i nasilja, tj. nije naglasak na tome. U filmu valjda nisu mogli izbijeć prikazivanje.

Reeves mi inaće nije nešto jak glumac ali u zadnjih nekoliko godina gađa stvarno fora filmove...

Stvarno se nadam da će biti prikazan tijekom ljeta, da fino izbjegnem gužve . Eh, to se vjerojatno neće dogoditi. Šmrc...

http://en.wikipedia.org/wiki/Philip_k_dick
http://www.philipkdick.com/
__________________
"The Empire Never Ended"
Dovoljan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 23:56   #19
jesu li njegovi i skrimersi
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 00:07   #20
Quote:
Zeljkoo kaže:
jesu li njegovi i skrimersi
da..
http://www.imdb.com/title/tt0114367/
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.