Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2018., 10:12   #2501
Quote:
merijem kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav svima.. Ako netko ima volju i želju da mi protumači slijedeće..
Bacila sam tarot karte i izašle su mi ovim redom: Car (IV), Svijet (XXI) i Zvijezda (XVII). Nisam u najveselijem periodu života i mislila sam da će mi karte dati nekakav odgovor, ali sad sam jos zbunjenija. Potpuni sam početnik, imam želju, ali nažalost mislim da nemam talent. Hvala..
Kakvo je bilo pitanje? Da li si koristila sve karte ili samo velike arkane? I kakvo je to otvaranje (pitanje odgovor ili prošlost/sadašnjost/budućnost)?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 15:49   #2502
Koristila sam samo velike arkane. Prekinula sam dugu i tešku vezu. Pitanje je vezano uz bivšeg, dali pokušavati opet ili sve zaboraviti i krenuti dalje. Stalo mi je do njega jako.Misli su mi zbrčkane i emocionalno nisam dobro, pa sam mislila da će mi biti lakše ako me se malo usmjeri. Hvala.
merijem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 18:06   #2503
Pitanje je nejasno. Bilo bi jednostavnije pitati nešto u smislu "šta me čeka u budućnosti vezano za tu osobu" i preporučio bih da se koriste i velike i male arkane.

Inače, ne bih pitao ništa nakon prekida takve veze, eventualno bi pitao nekog da mi poglead. No i onda znam (znam po sebi) da se čovjek lovi i za najmanju nadu koja se pokaže u kartama.
No to ne znači da ne probaš pitati. Izvuci tri karte i javi šta ti je izašlo
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 18:06   #2504
Pitanje je nejasno. Bilo bi jednostavnije pitati nešto u smislu "šta me čeka u budućnosti vezano za tu osobu" i preporučio bih da se koriste i velike i male arkane.

Inače, ne bih pitao ništa nakon prekida takve veze, eventualno bi pitao nekog da mi poglead. No i onda znam (znam po sebi) da se čovjek lovi i za najmanju nadu koja se pokaže u kartama.
No to ne znači da ne probaš pitati. Izvuci tri karte i javi šta ti je izašlo
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 18:53   #2505
Jesam..evo
1.paž štapova 2.kotač sreće (X) 3.devetka mačeva
merijem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 19:42   #2506
heh, ta devetka mačeva je sve upropastila......inače, ovako bih rekao, odokativno jer nikad ne znaš u kakvom je stanju pitač.

Rekao bih da je sve otišlo k vragu zbog mlađe ženske osobe (paž štapova vatreni znak ili podznak) i da se sve izokrenulo (kotač sreće, ko bi gori sad je doli....) te da su zbog toga izgovorene neke prilično okrutne riječi (9 mačeva)

E sad, ako bi tražili neku nadu u tome možda se samo radi o privremenoj svađi i nerazumjevanju.
Devetka mačeva je "Okrutnost", neprestana analize koja ne donosi ništa, grube riječi izrečene u afektu....inače je paž štapova karta komunikacije tako da ne bih isključio pomirdbu ali samo ako je ikako moguća normalna komunikacija bez pretjerane analize. Kotač sreće bi se možda mogao opet okrenuti


Sad kad čitam što sam napisao zvučim kao neki psiholog ili Šimleša
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 19:42   #2507
heh, ta devetka mačeva je sve upropastila......inače, ovako bih rekao, odokativno jer nikad ne znaš u kakvom je stanju pitač.

Rekao bih da je sve otišlo k vragu zbog mlađe ženske osobe (paž štapova vatreni znak ili podznak) i da se sve izokrenulo (kotač sreće, ko bi gori sad je doli....) te da su zbog toga izgovorene neke prilično okrutne riječi (9 mačeva)

E sad, ako bi tražili neku nadu u tome možda se samo radi o privremenoj svađi i nerazumjevanju.
Devetka mačeva je "Okrutnost", neprestana analize koja ne donosi ništa, grube riječi izrečene u afektu....inače je paž štapova karta komunikacije tako da ne bih isključio pomirdbu ali samo ako je ikako moguća normalna komunikacija bez pretjerane analize. Kotač sreće bi se možda mogao opet okrenuti


Sad kad čitam što sam napisao zvučim kao neki psiholog ili Šimleša
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 20:02   #2508
Mlađa osoba sam ja. Ja sam ta koja analizira, on je taj koga to nervira. Izrekao mi je okrutne riječi kao da čita novine... Hvala ti, od srca..čovjek se hvata za slamčice..
merijem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 20:27   #2509
Eh da, nema tu pravila, znam ljude koji su se pomirili i bili sretni, koji su se pomirili i bili nesretni, koji se nisu pomirili i bili sretni......

No to je već tema za neki drugi podforum.

Moj "ljubavni" prijedlog bi bio : razmisli da li je vrijedan toga, baci se na glavu, preuzmi odgovornost za svoje postupke i nemoj kasnije žaliti (što god bilo, da li prekinuli nakon par godina ili ne)...
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 20:27   #2510
Eh da, nema tu pravila, znam ljude koji su se pomirili i bili sretni, koji su se pomirili i bili nesretni, koji se nisu pomirili i bili sretni......

No to je već tema za neki drugi podforum.

Moj "ljubavni" prijedlog bi bio : razmisli da li je vrijedan toga, baci se na glavu, preuzmi odgovornost za svoje postupke i nemoj kasnije žaliti (što god bilo, da li prekinuli nakon par godina ili ne)...
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 20:34   #2511
merijem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 07:27   #2512
Gde ste naučili tarot? Može li neko da objasni tačan postupak gledanja u karte? Da li je tarot određeniji od astrologije?
Šta početnik treba da zna? Gde ste kupili karte? Ima jako lepih videla sam ali ne verujem da takve mogu da se nabave kod nas.
Da li postoje ljudi koji ne bi trebali da se bave tarotom, na osnovu astrološke karte ili nečeg drugog?
Ja ne znam ništa o tarotu.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 12:15   #2513
Razne knjige te "vježbanje" na prijeteljima, poznanicima....
Tarot nije određeniji od Astrologije. A nije nih moguće ni uspoređivati jer su totalno različite metode.
Početnik treba kupiti karte koje mu se sviđaju, kupit par knjiga i krenuti sa radom. Ne postoji gotov recept za Tarot.
Internet je dovoljno velik da se svašta nauči o Tarotu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 12:24   #2514
Knjige i internet, u redu. A da li ti čiko znaš tarot? Koliko otprilike vremena treba da se savlada? I gde kupiti karte? Da li je neko kupovao preko stranih sajtova?
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 13:51   #2515
Otprilike minimu 6 mjeseci, iako to zavisi od pojedinca i njegovih sposobnosti te prethodnog znanja simbola i ostalog.

Na interentu možeš naći razne trgovine gdje se mogu naručiti karte. Samo pazi da naručuješ samo iz EU.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 14:40   #2516
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Knjige i internet, u redu. A da li ti čiko znaš tarot? Koliko otprilike vremena treba da se savlada? I gde kupiti karte? Da li je neko kupovao preko stranih sajtova?
zavisi od osobe,koliko je tko intuitivan, trebas si naci špil koji te najvise privlaci,prouciti svaku kartu, probaj za konkretno pitanje izvuci 3 karte i sloziti pricu. Karte mozes naruciti i poštom ako nisi iz Zg-a , Nova Arka ,imaju svakakvih špilova u ponudi i tarot i oracle, ma zaista ogroman izbor,ja sam od njih narucivala. Htjela sam naruciti preko scarabeo talijanski sajt,ali postarina bi me dosla kao i same karte,tako da nema smisla. Probaj i na njuskalu traziti,ali svakako gledaj kupit nekoristene karte. Sretno
emocija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2018., 09:43   #2517
U knjižarama kod mene je stvarno mršav izbor skoro nikakav. Možda postoje dve vrste tarota i to je to. Za početak ću uzeti nešto što mi je lako dostupno samo da vidim kako mi ide. Da, znam da moraju da budu nove.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2018., 13:17   #2518
Question

Bavi li se tko ciganskim tarotom (sudbinskim kartama)?
Ana1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 05:42   #2519
Bavi uz opomenu

Quote:
Ana1950 kaže: Pogledaj post
Bavi li se tko ciganskim tarotom (sudbinskim kartama)?
Biba se bavi odlično i profesionalno sudbinskim kartama-moje osobno iskustvo i iskustvo frendova. Samo jedna opomena:U zadnje vrijeme pojavile su se mnogobrojne "BIBE", a pravi njezin broj je na stranici vidovitost.net, 064 630 637. Preporučam ti je, opet ponavljam iz vlastitog iskustva. Ta žena ima nešto što nikad nisam usio osjetiti kod drugih tarot majstora. Ne podcjenjujem nikoga, ali doista u zadnje vrijeme što god otvorite, vidite ime Biba, a to, naravno, stavljaju, jer prava Biba je cijenjena i tražena zbog točnog čitanja, tumačenja tarota, kako već nazvali gledanje u karte.
Pozdrav!
tanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 05:46   #2520
tanio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.