Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 15:02   #6881
Question

Pozdrav. Jel ima netko ovdje tko zna više o poslijediplomskom specijalističkom studiju "Rana intervencija u edukacijskoj rehabilitaciji"? Imam nekoliko pitanja pa, ukoliko netko zna odgovoriti na neka ili sva, bila bih jako zahvalna.

Piše na stranicama da je potrebna godina iskustva u radu s djecom ili obiteljima s djecom mlađe dobi s razvojnim teškoćama. Je li moguće upisati studij bez istog, odnosno odmah nakon diplomskog studija (konkretno u mom slučaju, radi se o studiju razredne nastave)? Ne znam može li tome pridonijeti višegodišnje volontiranje s djecom s teškoćama?

Gdje osoba koja završi ovaj poslijediplomski studij, a nije prethodno završila ni jedan smjer na ERF-u, može raditi? Konkretnije, zanima me je li navedeni studij prvenstveno namijenjen ljudima koji već rade s djecom s teškoćama ili isti omogućuje onda ljudima koji ga završe zaposlenje na području rane intervencije?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i molim za isti one koji imaju nekog iskustva s navedenom temom.
icona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 08:26   #6882
Jel bi se bilo moguce prebacit sa nekog drugog faksa nakon prve godine na logopediju ili barem na diplomski?
Ako bi mi netko mogao dati vise informacija.
PrimoVictoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 17:30   #6883
Nije. Logopedija je integrirani studij.
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 18:30   #6884
Sluzbeno jos nije integrirani studij ali su onemogucili prebacivanja. Postoji teoretska mogucnost upisati diplomski logopedije u Zg ali samo uz zavrsen preddiplomski logopedije negdje (Slovenija, BiH...) iako i to u praksi uglavnom nije izvedivo jer je kvota popunjena studentima iz Zg.
Bendera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 21:12   #6885
Question Pitanje za diplomski, edukacijska rehabilitacija

Ekipa, imam pitanje. Kolke su mi šanse da upadnem na edukacijsku rehabilitaciju, diplomski studij? Završila sam učiteljski studij, al mi je ovo oduvijek bila želja pa bi to upisala naknadno još dvije godine diplomski. Piše na stranicama ERFa da je to moguće, al kolko je to stvarno tako i u praksi? Ima neko iskustva s tim, jel neko uspio upasti na taj način il pozna nekog ko je uspio? Plis neke informacije, jako mi je bitno. Hvala.
maliprinc0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 02:08   #6886
Logopedija

Pozdrav, dragi ljudi!
Imam pitanje o studiju logopedije. Maturantica sam i logopedija mi je prvi izbor, zanimaju me iskustva i prijasnjih studenata i sadasnjih ako je moguce!
Takoder me jako zanima sam razgovor; iskustva, pitanja, savjeti za pripremu itd., sto god moze biti od pomoci!
Svima je poznato kako ogroman broj ljudi zeli upisati logopediju, ali izgleda da je ove godine navala postala jos veca! Samo u mojoj skoli ima nas oko 10 kojima je to zelja. Pomoci cete s bilo kakvim odgovorom, nadam se da necu ostati ignorirana, jako mi je vazno i zelim se dobro pripremiti.😊❤
Unaprijed hvala!
ivv947onne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 22:50   #6887
pozdrav svima... dakle znam da je upis na logopediju vrlo težak... jedna cura mi je pričala da na lijecnickom su je eliminirali zato sto nije imala pravilan zagriz, iako cura sve normalno izgovara. je l' to istina da je taj proces zaista tako rigorozan ili su to puste price? puno bi mi pomogla iskustva sa prijemnog! hvala unaprijed!
mychemical is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 19:48   #6888
Hej, studentica sam logopedije, pa vam mogu odgovoriti na neka pitanja. Što se tiče prijemnog, tj. razgovora, za njega vam nikakva priprema ne može pomoći tako da se oko toga odmah možete prestati brinuti. Nema točnih ni krivih odgovora, jednostavno ćete dobiti mali tekstić koji ćete morati pročitati, pitat će vas još par pitanja poput od kud dolazite, koji su vam drugi izbori, zašto baš logopedija, itd, ali ništa se od toga ne boduje već je cilj samo popričati s vama i vidjeti ako zadovoljavate kriterije pravilnog izgovora. Stvarno nije ništa strašno niti nešto oko čega bi se trebali opterećivati, stvari zbog kojih se ovaj prijemni ne prolazi nisu neke na koje možete utjecati niti ih možete u tom trenu promijeniti, tako da samo opušteno i hrabro, bit će onako kako treba biti
O faksu ne znam što vas točno zanima. Zanimljivo je (neki predmeti više neki manje, naravno), ima puno prakse tj. vježbi po raznim bolnicama u Zagrebu, fakultet je mali (samo 50 osoba po smjeru) što već znate, i većinom su to cure, tako da ako se neki dečko još dvoumi, go for it hahaha Ako vas zanima nešto konkretnije, pitajte slobodno, možete i u PM
lilliepie17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 00:53   #6889
Pozdrav! Maturant sam ove godine. Prva dva izbora su mi logopedija i soc. pedagogija. Je li moguće upasti na logopediju uz solidnu rješenu maturu i prosjekom 4.5 kroz sve četiri godine srednje? Ili oni više vole one besprijekorne? Jesu li važnije ocjene i matura ili intervju i njihov doživljaj? Svaki odgovor će biti od pomoći. Hvala unaprijed!
dekontaminiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 23:07   #6890
Smile Grupno testiranje na ERF-u

Lijep pozdrav. Zna li netko što konkretno obuhvaća grupno testiranje kao dio preduvjeta za studij rehabilitacije na ERF-u? IQ test ili?


Unaprijed hvala.
andrea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 10:14   #6891
Pozdrav! Ima li na forumu netko od studenata prediplomskog studija Rehabilitacije? Pokušavam doći do literature za neke predmete pa ako ima netko da mu ne treba nek se javi u inbox. Hvala!
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2018., 15:18   #6892
Raspored predavanja Logopedija

Bok, jel ima ovdje koji student logopedije? Razmišljam pokušati upisati to sljedeće godine uz opciju da ne živim u Zagrebu nego da putujem na predavanja pa sam htjela zamoliti ako ima netko da mi napiše kakav je bio raspored predavanja i vježbi kroz tjedan čisto da pokušam dobiti osjećaj bi li to bilo izvedivo uopće u toj opciji da putujem... Hvala puno unaprijed...
sju is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2018., 23:42   #6893
Prodaje li tko literaturu za treću godinu soc.ped.?
maruskamasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 18:42   #6894
Quote:
icona kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Jel ima netko ovdje tko zna više o poslijediplomskom specijalističkom studiju "Rana intervencija u edukacijskoj rehabilitaciji"? Imam nekoliko pitanja pa, ukoliko netko zna odgovoriti na neka ili sva, bila bih jako zahvalna.

Piše na stranicama da je potrebna godina iskustva u radu s djecom ili obiteljima s djecom mlađe dobi s razvojnim teškoćama. Je li moguće upisati studij bez istog, odnosno odmah nakon diplomskog studija (konkretno u mom slučaju, radi se o studiju razredne nastave)? Ne znam može li tome pridonijeti višegodišnje volontiranje s djecom s teškoćama?

Gdje osoba koja završi ovaj poslijediplomski studij, a nije prethodno završila ni jedan smjer na ERF-u, može raditi? Konkretnije, zanima me je li navedeni studij prvenstveno namijenjen ljudima koji već rade s djecom s teškoćama ili isti omogućuje onda ljudima koji ga završe zaposlenje na području rane intervencije?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i molim za isti one koji imaju nekog iskustva s navedenom temom.
Quote:
cmokic kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Završila sam preddiplomski studij pedagogije i velika mi je želja upisati magisterij edukacijske rehabilitacije.

Čitala sam na na stranicama faxa o određenim uvjetima (50 sati volonterskog rada, razlikovni ispiti i sl.)
Vidjela sam da se i broj razlikovnih ispita dosta razlikuje, ovisno "specijalizaciji".

Pa ako ima neka dobra duša koja je prošla slično iskustvo da podijeli informacije iz prve ruke.
Može i na PM.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Poslano sa mog Fun_S500 koristeći Tapatalk
Ponavljam pitanje

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
cmokic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2018., 12:28   #6895
ekipa trebo bi nabavit skriptu iz humane genetike by i. barisic.

bilo kakav info je dobrodoso, moze ovdje ili u inbox.

hvala
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 14:16   #6896
Pozdrav, ljudi. Zanima me koliko prosjek pcjena iz srednje utječe na upis(primarno me zanima rehabilitacija). Ja sam sve godine srednje prošla sa četiri i kad se to sve svede prosjek mi je čista četvorka. Sad, je li to premalo za upis na ERF, posebice za upis
na rehabilitaciju?
ZOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 22:16   #6897
Moze li mi netko reci kada i kako se upisuje razlikovna godina za polaganje razlikovnih predmeta prije same prijave na diplomski?

Konkretnije, dolazim sa FFZG sociologije i da bi se prijavila na dipl soc pedagogije trebam poloziti nekoliko razlikovnih. Sve sto pronalazim na stranicama faksa o upisima je popis tih razlikovnih i da pri prijavi na dipl moram donijeti potvrdu o polozenim tim ispitima i informaciju da se tijekom razlikovne godine nemaju studentska prava.. Slala sam mail tijekom ljeta referadi s upitom kako se provode upisi u razlikovnu godinu, cekala sam 3 tjedna na odgovor gdje su mi rekli da pricekam informacije o upisima 2019./20. ... Mene je samo zanimalo opcenito kada i kako da znam sto ocekivati i pripremiti se na to i prije 9. mjeseca.

Pomoc pleeease!
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 22:46   #6898
Uzimaju li za zlo ako nisi nigdje volontirao? Uzimajući u obzir sva 3 smjera...
ynwa.1892 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2019., 04:42   #6899
Pozdrav! Trebam pomoć... Imam djevojčicu od 8 god. Kojoj treba pomoć u čitanju i pisanju. Drugi je razred i hitno moramo nešto poduzeti. Ima li koji apsolvent ili student koji je sposoban odraditi terapiju. Naime, doći do logopeda je nemoguća misija, pogotovo ako niste u mogućnosti platiti 200kn sat terapije. Učiteljica i šk. Logoped ne smatraju da postoji problem a dijete se muči i uči napamet tekstove iz udzbenika.
Lavander is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2020., 12:21   #6900
Logopedija, studij

Pozdrav svima!

Ukratko,maturantica sam i zeljela bih upisati logopediju. Molim vas, ako ima itko da ju je upisao ili mu je bila u izboru da mi kaze koliko je bodova imao otprilike najnize rangirani na listi, da znam kolike su mi sanse

Unaprijed hvala
Someone123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.