Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2018., 13:48   #1
Question Mjenjanje podsvjesnog uma. Iskustva.

Pozdrav,

Ovako zanima me dal je ko imo iskustva sa uspjesnim ili neuspjesnim reprogramiranjem podsvjesnog uma. U zadnjih par mjeseci sam dosao do ove stvari prilikom self developmenta. Znaci najbitnije od svega je da promjenimo nas podsvjesni um i samim time promjenimo nas zivot. Dal je tko promjenio svoj zivot?
croatiajbt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 13:53   #2
znači, kad ne može otkriti koji su moji okidači moja doktorica se koristi uzrokom "podsvijest".
i mene strašno zanima da li je itko dokučio podsvjesno. da li je to podsvjesno određenim metodama ili tijekom vremena isplivalo na razinu svijesti da bi se mogli početi rješavati? jer kako mijenjati podsvijest, ako nije na svjesnoj razini, kao što i samo ime kaže
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 14:47   #3
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
znači, kad ne može otkriti koji su moji okidači moja doktorica se koristi uzrokom "podsvijest".
i mene strašno zanima da li je itko dokučio podsvjesno. da li je to podsvjesno određenim metodama ili tijekom vremena isplivalo na razinu svijesti da bi se mogli početi rješavati? jer kako mijenjati podsvijest, ako nije na svjesnoj razini, kao što i samo ime kaže
Podsvjesnom se obično pristupa na neizravan način, preko snova, slobodnih asocijacija i slično.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 15:06   #4
Ne mijenjaš podsvijest, niti možeš.

Svatko ima svoju teoriju, znanstvenu ili duhovnu.

Moja "teorija" je pomiješana, znanstveno-logički, duhovno-apstraktno, osjetno-prirodno.

Spajanjem ta tri dijela (ukratko-introspekcija) otvara se "kanal" i na svjesnoj razini, to jest- val maštovitosti koji je potreban za stupanje u kontakt s podsvijesti.
Do podsvijesti se dopire, ne mijenja ju se, ne upravlja se s njom. Dopre se i čita i uživa....ponekad i malo strahuje.

Ne mijenja ti život, on ostane identičan, mijenja budućnost. Promijeni ti pogled. Iz temelja. Djela, reakcije.
Nema povratka nakon toga, ali, cijena je...poprilična. Dođe se, naime, i do negativnog dijela podsvijesti, onog na koji se odnose psihijatri.

Ako izdržiš to, dolaziš do drugog dijela. Čarobnost suprotnosti

Edit: s tim što dobiješ ideš u bitku sa samim sobom.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 15:44   #5
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
Ne mijenjaš podsvijest, niti možeš.

Svatko ima svoju teoriju, znanstvenu ili duhovnu.

Moja "teorija" je pomiješana, znanstveno-logički, duhovno-apstraktno, osjetno-prirodno.

Spajanjem ta tri dijela (ukratko-introspekcija) otvara se "kanal" i na svjesnoj razini, to jest- val maštovitosti koji je potreban za stupanje u kontakt s podsvijesti.
Do podsvijesti se dopire, ne mijenja ju se, ne upravlja se s njom. Dopre se i čita i uživa....ponekad i malo strahuje.

Ne mijenja ti život, on ostane identičan, mijenja budućnost. Promijeni ti pogled. Iz temelja. Djela, reakcije.
Nema povratka nakon toga, ali, cijena je...poprilična. Dođe se, naime, i do negativnog dijela podsvijesti, onog na koji se odnose psihijatri.

Ako izdržiš to, dolaziš do drugog dijela. Čarobnost suprotnosti

Edit: s tim što dobiješ ideš u bitku sa samim sobom.

Da, mjenja ti se perspektiva gledanja na stvari a promjenomperspektiva mjenjas reakciju, djelovanje na odredenu stvar, dogadaj. Ne znam jesi pratio Brucea Liptona, on govori o nekim tehnikama za izmjenu podsvjesti.
Postoje 3 nacina za promjenu vjerovanja ili reprogramiranje podsvjesti. Ponavaljanje odredene stvari punooo puta, hipnoza i neke nove tehnike kao sto su PSYCH-K. Sad zanimaju me te nove tehnike dal je tko probao na vlastitoj kozi. Kod nas nema ili ja nisam pronasao ljude koji rade na tim tehnikama ali vani ih ima. Cak sam kontaktiro jednu zenu iz amerike koja radi te workshopove gdje naucis kako se to radi da bi mogo sam mjenjat te neke stvari. Ima workshopove u italiji, spanjolskoj i njemackoj i predlozila je da dode i u Hrvatsku. Pa sad jel se isplati pare dati na te kako bi neki rekli gluposti ili su to stvarno gluposti? 🧐
croatiajbt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 16:20   #6
Kad bi se podsvijest mogla potpuno reprogramirati, onda bi se većina psihičkih poremećaja mogla izlječiti. Npr. anksiozost i depresija su uglavnom stanja podsvijesti.
Sami možemo promijeniti način razmišljanja tj. drugačije reagirati na stvari koje nam se dešavaju, samo to nije baš tako lako kako nam se čini.
Problem je u tome što je rad mozga nedovoljno istražen.
I zato ja uvijek ponavljam da je medicina jako zaostala, pogotovo što se tiče psihičkih bolesti i poremećaja. Tehnologija juri naprijed, a medicina kao da stoji na istom mjestu već stoljećima.
Ljudsko tijelo je oduvijek isto, baš zato je čudno kako da ga još uvijek nisu u potpunosti istražili i pronašli način kako da se nešto zauvijek izlječi, a ne da se cijeli život ljudi pate sa tabletama jer one samo održavaju, a ne liječe.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 17:02   #7
Quote:
croatiajbt kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ovako zanima me dal je ko imo iskustva sa uspjesnim ili neuspjesnim reprogramiranjem podsvjesnog uma. U zadnjih par mjeseci sam dosao do ove stvari prilikom self developmenta. Znaci najbitnije od svega je da promjenimo nas podsvjesni um i samim time promjenimo nas zivot. Dal je tko promjenio svoj zivot?
Iskušala sam dosta tehnika - ni jednu od ovih koje si ti spomenuo. Nabrajanje bi trajalo predugo, a i teško mi je povezati koja je točno urodila kojom promjenom budući da sam ih katkad radila paralelno i nisam vodila bilješke. A i nije mi bila namjera 'promijeniti podsvijesni um' nego riješiti niz konkretnih problema - kad bih sredila jedan, pojavio bi se drugi, ako ne bi reagirao na tu tehniku upotrijebila bi sljedeću,itd, itd. Mislim da sam pri kraju, ako tu uopće ima kraja.

Tako da bi možda bilo svrhovitije razgovarati o tome što točno želiš promijeniti u ovom trenutku, pa ako je netko uspio riješiti sličan problem može ti pomoći svojim iskustvom.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 17:31   #8
Quote:
croatiajbt kaže: Pogledaj post
Da, mjenja ti se perspektiva gledanja na stvari a promjenomperspektiva mjenjas reakciju, djelovanje na odredenu stvar, dogadaj. Ne znam jesi pratio Brucea Liptona, on govori o nekim tehnikama za izmjenu podsvjesti.
Postoje 3 nacina za promjenu vjerovanja ili reprogramiranje podsvjesti. Ponavaljanje odredene stvari punooo puta, hipnoza i neke nove tehnike kao sto su PSYCH-K. Sad zanimaju me te nove tehnike dal je tko probao na vlastitoj kozi. Kod nas nema ili ja nisam pronasao ljude koji rade na tim tehnikama ali vani ih ima. Cak sam kontaktiro jednu zenu iz amerike koja radi te workshopove gdje naucis kako se to radi da bi mogo sam mjenjat te neke stvari. Ima workshopove u italiji, spanjolskoj i njemackoj i predlozila je da dode i u Hrvatsku. Pa sad jel se isplati pare dati na te kako bi neki rekli gluposti ili su to stvarno gluposti? 🧐

Ne želim re-programirati svoju podsvijest- nisam ništa u takvom obliku tražila.
Nisam pratila ništa od navedenog niti čula za te stvari.
Nisam proučavala tehnike istraživanja podsvijesti.

Željela sam re-programirati svoju svijest i "slučajno" nabasala na podsvijest (do tada me "nježno" progonila)
Još uvijek mislim da kad ja napišem "podsvijest" uopće ne mislim na isto što i mnogo ljudi. Moram potražiti generalno usvojenu definiciju.

Spomenula sam suprotnost. Snaga "negativne" podsvijesti može biti razorna. Što se više "kuha" to je mogućnost veća. Dobra strana je da istovremeno kuha i drugi dio, drugi "pol". Iako nam nije dostupan. "Loša" strana dobre strane je njena suptilnost u izražaju, za razliku od negativne. Tu suptilnost je mnogo teže uočiti, specijalno ako je visok nivo negativne podsvijesti.

"Magična" intuicija se krije tu također. Intuiciju vrlo generalno gledano smatram svevremenski-svepostojećim znanjem, odavno i odnedavno, zauvijek upisanim u svemu oko nas- uključujući nas same.
Razina poznavanja sebe i svijeta oko sebe je razina primjećivanja tih detalja, gradivo sveznajuće "knjige". A s tim znanjem se lakše čita i podsvijest a kamoli ne svijet oko sebe.

Dakle, smatram da je gubitak novca. Ali nije gubitak samostalnog proučavanja.
Odlična distrakcija također, ali opasno ako se "odvoji" od trenutka sadašnjosti-materijalno opipljivo.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.