Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2018., 23:03   #1
Mailboxde

Ukoliko nešto poželite kupiti na internetu (EU), a trgovac nema opciju dostave u Hrvatsku, iskoristite njemački servis Mailboxde i riješite svoj problem.

Njemački servis radi kao svojevrsni posrednik između vas i trgovca koji nema opciju dostave u državu gdje živite, u ovom slučaju u Hrvatsku.

Kako to funkcionira konkretno?

Mailboxde otvori za vas fizičku adresu u Njemačkoj na koju možete naručiti dostavu, a onda ju servis šalje vama. Plaćate samo troškove dostave i troškove prijevoza.
Zaprimaju pakete do 30 kilograma težine iz EU zemalja, a nakon registracije dobivate adresu koja otprilike izgleda ovako:

Mailboxde.com e.K.

Vaše ime ID …

Dresdner Str. 9

02763 Zittau, Germany

Nakon što dobijete adresu od Mailboxa, naručite predmet kod trgovca na tu adresu, i pričekajte obavijest o pristigloj pošiljci od Mailboxa.
Odaberite vrstu transporta, popunite adresu dostave u Hrvatskoj i platite uslugu.

Bitno za napomenuti jest sljedeće: trgovcu kao shipping adresu (adresu dostave) pišete njemački Mailbox, dok billing adresa (adresa platitelja) ostaje ista kao na PayPalu, dakle vaša hrvatska.

Na njemačkom:

adresa dostave (shipping): Versandadresse / Lieferadresse

adresa platitelja (billing): Rechnungsadresse

Koliko vas košta dostava stoji na njihovim web stranicama, a za male pošiljke do 2 kg preporučujemo Czech post zbog malenih troškova.

preuzeto link
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 16:35   #2
Mailbox.de

Narucila sam malcu ski jaknu preko stranice koja ne dostavlja u hr,pa sam upotrijebila reg adresu preko mailbox de! I sad provjeravam i vidim po trackingu da je jakna stigla jos u petak a oni me jos uvijek nisu obavijestili! Poslala sam jos jucer mail na njihov support i nisu mi odgovorili,pa sam poslala i danas i nisu nista opet odgovorili!
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 16:40   #3
Ja sam uvijek dobio isti dan obavijest (unutar 2 sata) da su zaprimili paket za mene.
Jesi sigurna da si dobro napisala adresu (obavezno svoj ID)?

Adresa mora biti u obliku:

Mailboxde.com GmbH
Tvoje Ime, ID 12345
Äußere Weberstr. 57
02763 Zittau
GERMANY

ili

Tvoje Ime, ID 12345
c/o Mailboxde.com GmbH
Äußere Weberstr. 57
02763 Zittau
GERMANY
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 16:42   #4
Pa pogledaj u mailboxde tj logiraj se I vidi dal što ima.
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 16:43   #5
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ja sam uvijek dobio isti dan obavijest (unutar 2 sata) da su zaprimili paket za mene.
Jesi sigurna da si dobro napisala adresu (obavezno svoj ID)?
Obrisala sam post jer ne spada po amazon, ali kad je vec odgocvor tako brzo stigao ..jesam ,napisala sam identično kao što su mi poslali..a niti support mi ne odgovara a poslala sam im dva ,maila
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 16:48   #6
Quote:
hrki kaže: Pogledaj post
Pa pogledaj u mailboxde tj logiraj se I vidi dal što ima.
Jesam..i mail sam im dva puta poslala i nitko mi ne odgovara i u mailu sam navela svoj id i nitko mi nije odgovorio i isla sam sad provjeriti racun još jednom od trgovine i točno ovako piše
Herr/dame mailbox de gmbh, Ime i Prezime id 123456 i adresa od mailbox de
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 16:50   #7
Kojom službom je poslano? Iz koje države?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 16:56   #8
Znači nije da ne znam kupovati na netu..kupujem samo od provjerenih stranica,barem jednom mjesecno uzmem nešto na amazonu ,zadnje je suprugu stigla pumpa za akvarij! Nikad nisam imala problema,ali ova trgovina ne dostavlja u hr a jakna je po cijeni s poštarinom puno jeftinija nego kod nas ..kao i sve drugo ,i nije mi jasno kako nema ništa...ali niti mi ne odgovaraju na maibox de support..ono ništa..ni da je stiglo ni da nije
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 17:00   #9
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Kojom službom je poslano? Iz koje države?
Hermes s trgovine M and M direct.de i po trackingu piše da je isporučeno
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 18:05   #10
Evo poslali su odgovor na treci mail da je paket stigao bez imena i id sto mi nije logicno jer se u rc od ducana meni obracaju sa draga g nety id 123456 i tako sam navela adresu i sve! No nebitno ,bitno da su oni nasli jaknu jer ako padne snijeg u banani smo😏
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 22:22   #11
Ja sam imao 6 narudžbi s amazon.de za mailboxde i sad mi piše u maiboxu da je i došlo 6. Međutim, dva tracking broja se ne poklapaju. Kako je to moguće? Poslao sam poruku mailboxde supportu, nema odgovora. I znate li kako naplaćuju spajanje paketa za slanje u jedan veliki? Npr. za 6 malih u jedan veliki, dal se naplaćuje 5 nakanada od 3 € ili samo jedna?
kengy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 11:56   #12
3+ godine koristim mailboxde i nikad problema.
Uzmite u obzir ovo doba godine, krenuo je kaos oko bozicne/novogodisnje kupovine.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 17:58   #13
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Evo poslali su odgovor na treci mail da je paket stigao bez imena i id sto mi nije logicno jer se u rc od ducana meni obracaju sa draga g nety id 123456 i tako sam navela adresu i sve! No nebitno ,bitno da su oni nasli jaknu jer ako padne snijeg u banani smo😏
Kad dobiješ paket, možeš oguliti naljepnicu sa svojom adresom, točno ispod bi trebala biti originalna naljepnica s adresom na koju je prodavač poslao prema mailboxde, pa da vidiš jesu li stvarno zaboravili napisati tvoj ID ili mailboxde mulja. Baš me zanima.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 23:20   #14
Quote:
kengy kaže: Pogledaj post
I znate li kako naplaćuju spajanje paketa za slanje u jedan veliki? Npr. za 6 malih u jedan veliki, dal se naplaćuje 5 nakanada od 3 € ili samo jedna?
Naplaćuje se:
- godišnja naknada za uslugu 12,50 EUR
- cijena kutije, ovisno o veličini
- jedna naknada+poštarina za zbroj mase svih paketa i te nove kutije (umjesto posebne naknade+poštarine za svaki paket)
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2018., 16:43   #15
Čitam uvjete konsolidacije, i čini se da se naknada ipak naplaćuje za svaki paket posebno, a samo jedna poštarina.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 13:35   #16
Napokon sam dobio i njihov odgovor na pitanje o spajanju pošiljki:

You have two choices of consolidation:
  1. The annual consolidation fee for 12.50 EUR. This enables you to use the consolidation service how many times you want within 1 year for this price. You order by clicking the "Buy the consolidation for 1 year" button in Received shipments section.
  2. Pay 3 EUR for one time consolidation. You order this in the Individual request section right under the shipment details. Ffind the blank text box there and write there: Consolidate all my shipments for 3 EUR. Save it.

Prema ovome opcija 2 znači da za 3€ spakiraju sve pakete koje trenutno imam u sandučiću.

Ali, sad me dalje muče drugi problemi. Kao prvo piše mi da imam 12 pošiljki, a primio sam 11. Jednu su pisali dva puta. Pa onda kažu da nema šanse da mogu svih 12(11) spakirati u paket jer se radi o prevelikim paketima. Ja sam uzeo u obzir dimenzije i mase svih paketa i izračunao da može. Kad se pametno slože, uvjet za UPS dostavu 2xH + 2xW + 1xL < 330 cm je zadovoljen, a ukupna masa <50 kg. Baš me zanima kako će riješiti moj slučaj.
kengy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 14:03   #17
Quote:
kengy kaže: Pogledaj post
Napokon sam dobio i njihov odgovor na pitanje o spajanju pošiljki:

You have two choices of consolidation:
  1. The annual consolidation fee for 12.50 EUR. This enables you to use the consolidation service how many times you want within 1 year for this price. You order by clicking the "Buy the consolidation for 1 year" button in Received shipments section.
  2. Pay 3 EUR for one time consolidation. You order this in the Individual request section right under the shipment details. Ffind the blank text box there and write there: Consolidate all my shipments for 3 EUR. Save it.

Prema ovome opcija 2 znači da za 3€ spakiraju sve pakete koje trenutno imam u sandučiću.

Ali, sad me dalje muče drugi problemi. Kao prvo piše mi da imam 12 pošiljki, a primio sam 11. Jednu su pisali dva puta. Pa onda kažu da nema šanse da mogu svih 12(11) spakirati u paket jer se radi o prevelikim paketima. Ja sam uzeo u obzir dimenzije i mase svih paketa i izračunao da može. Kad se pametno slože, uvjet za UPS dostavu 2xH + 2xW + 1xL < 330 cm je zadovoljen, a ukupna masa <50 kg. Baš me zanima kako će riješiti moj slučaj.
Ti to vrtuljas pakete da stanu? Ali ako je neki oznacen sa strelicom da ta strana ide gore onda ce ga tako pakirati i mozda zato ne moze?
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 15:15   #18
Najveća kutija za konsolidaciju koju imaju u ponudi (XL Groupage Box) je veličine 80x60x55, vjerojatno je to razlog.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 17:15   #19
Koliko bi ti skuplje bilo da podijeliš na dvije pošiljke? Ne vjerujem da puno (pogotovo ako uzmeš GLS umjesto UPS-a).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 17:42   #20
Preko ove stranice sam dobio shemu po kojoj bi sve stalo u kutiju 76x63x63. Moguće su dakako i manje modifikacije pojedinih dimenzija, ali u svakom slučaju ranije spomenuta nejednadžba je zadovoljena.

Ako im je najveća kutija 80x60x55 cm onda malo lažu jer 2xH + 2xW + 1xL = 310 po tome. Zašto su onda uopće spominjali uvjet <330 cm? u tom slučaju jedan će artikl morati odvojeno. Danas nisam dobio njihov odgovor, ali jesam mail s podacima za mailbox neke Španjolke pa sam joj odmah proslijedio

Ako se cijepa u dvije pošiljke to će mi biti još dodatnih 20-ak eura, ali izgleda de će to biti jedino rješenje.
kengy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.