Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2005., 20:36   #1
Aura migrena

ne znam jel se tako kazhe i na hrvatskom ali mi je jucher to dijagnosticirano

pored "obichne" migrene koju imam godinama juche nakon raznih skenova i mjerenja, a poslije napada rekoshe da imam tu aura migrenu

simptomi su - svjetlo koje mi je blokiralo vidu desnom oku dobrih 20 minuta i nakon toga oshrta galvobolja na lijevoj strani glave i ukochenost vrata...glavobolaj je jutros nestala ali je vrat i dalje ukochen

prvo su misli da je mozhdani udar ali su na kraju nakon testova zakljuchili da je samo ta migrena

ljudi kako to boli!!!

jel ima josh neko tu aura migrenu i kako se borite s tim - shta je izaziva, chime se ublazhava

ne pijem nishta za bolove niti mogu na lijekove za migrenu jer pokushavamo napraviti bebu
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 20:55   #2
mislim da smijes uzeti paracetamol da ublazis bolove, samo pazi na doziranje

slicne simptome sam imala nakon jedne hipoglikemije, i stvarno ne znam kako bih prezivjela glavobolju bez analgetika, uzas
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 21:01   #3
Quote:
violent_femmes9 kaže:
mislim da smijes uzeti paracetamol da ublazis bolove, samo pazi na doziranje

slicne simptome sam imala nakon jedne hipoglikemije, i stvarno ne znam kako bih prezivjela glavobolju bez analgetika, uzas
koliku dozu smijem

idem za par dana opet na kontrolu - al ako me chopi do tada

juche su mi krknuli neku injekciju za bolove - inache bih svisnula
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 21:37   #4
Da paracetamol smiješ, ali za dozu bolje pitaj doktora.

Meni je zadnji put isto otišlo desno oko. Pa sam u dolasku na posao (kod mene valjda ni smrt ne bi bio dovoljno dobar razlog za ne dolazak) uparkiravajući se lagano zaštrajfala auto od frendice.

Ovo sa gubitkom vida mi je bilo zastrašujuče. I tak sam čorava k'o šišmiš pa me je to prestravilo. Ne baš dobra slika mi je trajala 2 dana.
Najgore mi je bilo pred 15tak godina kad me muž našao na podu u polusvjesnom stanju kak tulim. Ja se tuljenja i valjanja po podu baš ne sjećam, sjećam se donekle boli.


U stvari ti neki pametni savjet ne mogu dat. Moraš sama pronać vlastite okidače i koji ti analgetik najbolje pomaže.
Meni je problem što se za cca 4 god na svaki naviknem, pa traži ispočetka.
Da mogu preživjet tjedan dana bez glavobolje potpisala bi savez i sa vragom.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 00:41   #5
Zašto ne probaš akupunkturu
martiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 09:32   #6
I ja bih ti savjetovao akupukturu. Mojoj gospodji majci je pomoglo a ona nikakvoj alternativi nije sklona. Ujedno joj je pomoglo i protiv nekih nuspojava klimaterija. Drzim fige!
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 09:50   #7
i meni se to dešava još od puberteta.
uvijek sam se bojala da ću ostati slijepa jer je zbilja gadno kad ne vidiš qrca cca 20 minuta, a nakon toga glava boli za ubiti se.
u srednjoj školi sam išla kod okulistice i rekla mi je da je to klasična migrena i kad se to desi da se zatvorim u mračnu sobu i odležim iako najčešće nisam kod kuće i to je nemoguče pa trpim i čekam da mi se vrati vid.
nisam nikad išla na nikakve pretrage i evo, prvi puta čujem da se to tako zove i da netko ima sličan problem. sad mi je lakše.
margarita, piješ li ti kontracepcijske tablete?
meni se od njih to dešavalo gotovo par puta tjedno, odkad sam prestala s njima, vrlo, vrlo rijetko mi se to desi, u principu najčešće kad sam na moru i na suncu ili kad dugo gledam u komp i ne odmaram oči pauzama.
drž se stara!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 13:49   #8
Quote:
fairy kaže:
i meni se to dešava još od puberteta.
uvijek sam se bojala da ću ostati slijepa jer je zbilja gadno kad ne vidiš qrca cca 20 minuta, a nakon toga glava boli za ubiti se.
u srednjoj školi sam išla kod okulistice i rekla mi je da je to klasična migrena i kad se to desi da se zatvorim u mračnu sobu i odležim iako najčešće nisam kod kuće i to je nemoguče pa trpim i čekam da mi se vrati vid.
nisam nikad išla na nikakve pretrage i evo, prvi puta čujem da se to tako zove i da netko ima sličan problem. sad mi je lakše.
margarita, piješ li ti kontracepcijske tablete?
meni se od njih to dešavalo gotovo par puta tjedno, odkad sam prestala s njima, vrlo, vrlo rijetko mi se to desi, u principu najčešće kad sam na moru i na suncu ili kad dugo gledam u komp i ne odmaram oči pauzama.
drž se stara!
fairy - ni ja ti nisam znala da ovo psotoji dok em nije snashlo

kad me chopilo prvo sam i ja mislla da je mozhdani udar - jednostavno svi simptomi su isti i josh mi je tlak bio 160 kroz 80 (inache u familiji imam sa obje strane dosta srchane bolesti i dva mozhada udara u ranim godinama i jedan u starijij dobi - tako da sam zbog toga i pomislila da je to)

ne pijem kontracepcijske ima vech valjda 10 mjeseci

ja sam josh od puberteta imala migrene ali bez tog simptoma u ochima

ma akopunkturu bi samo u krajnjem sluchaju - bojim se igle ko vraga - vjerujesh da sam pitala zubara da li bi mi radio tretman kanala na zhivo ako nije problem - jer se bojim one igletine

naravno samo se nasmijao i rekao: gospodjo vi nikad prije niste imali tretman kanala zar ne?

kad odem na kontrolu pa chu pitati za dozu koju smijem - ali sam chitala o toj aura migreni jucer i preporuchuju ko i za obichnu - mrachan soba, tishina, odmor i analgetik koji pomazhe (to je kao osobno)

al bol - pa mislila sam da mi neko svrdlo glavu bushi -

ajd bar su su slikali galvu pa sad mogu ovom svom crno na bijelo pokazat da mu zhena ima mozak (stanje istog je however diskutabilno)


joj poly - zar mozhe tako biti - pa to je strashno
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 14:15   #9
Quote:
margarita kaže:


joj poly - zar mozhe tako biti - pa to je strashno
Ma navikneš se, k'o magare na batine.

Ja sam probala akupunturu. To pikanje ti ne boli prejako. A ako te je stvarno strah iglica (mene do poroda nije bilo uopće strah, moglo me se čavlima pikat, od tad kad iglu vidim me presjeće, a bez ikakvog razloga) ima laserska akupuntura.
Meni nije pomogla, ali je bi si valjda trebala cijelu glavu zamjenit.
Slabo vidim i imam neku os pomaka što kvalitetno mogu samo lećama korigirat koje baš ne podnosim sjajno.
Na poslu buljim u ekran min 8 sati, pa onda doma još malo.
Sinusi su mi totalno u komi. Pa još par stvari.
Tak da je moja glavobolja vjerojatno zbroj svega.

Moja starija kći isto ima često glavobolje. Po nalazu vratne žile su joj sužene te je glavobolja rezultat loše cirkulacije.
Pogledaj si i žilice.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 14:59   #10
Quote:
polly kaže:
Ma navikneš se, k'o magare na batine.

Ja sam probala akupunturu. To pikanje ti ne boli prejako. A ako te je stvarno strah iglica (mene do poroda nije bilo uopće strah, moglo me se čavlima pikat, od tad kad iglu vidim me presjeće, a bez ikakvog razloga) ima laserska akupuntura.
Meni nije pomogla, ali je bi si valjda trebala cijelu glavu zamjenit.
Slabo vidim i imam neku os pomaka što kvalitetno mogu samo lećama korigirat koje baš ne podnosim sjajno.
Na poslu buljim u ekran min 8 sati, pa onda doma još malo.
Sinusi su mi totalno u komi. Pa još par stvari.
Tak da je moja glavobolja vjerojatno zbroj svega.

Moja starija kći isto ima često glavobolje. Po nalazu vratne žile su joj sužene te je glavobolja rezultat loše cirkulacije.
Pogledaj si i žilice.
naruchena sam kod interniste - moj doktor hoche sva da pregleda...ajd nek gleda - nekad i studente dovede pa gledaju ko krava u mrtvo tele

nashla sam na jednom web site-u tochno sliku onoga shto se meni prividjalo tih 20 minuta na ovoj stranici ako skrolash dolje ova slika sa crnom podlogom shto pishe fig 3 - to sam ja tochno vidjela - samo mi nije bilo tako crno pred pchima ali su mi te cik-cak linije putovale u vidokrugu dobrih 20 minuta
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 16:05   #11
Quote:
margarita kaže:
naruchena sam kod interniste - moj doktor hoche sva da pregleda...ajd nek gleda - nekad i studente dovede pa gledaju ko krava u mrtvo tele

nashla sam na jednom web site-u tochno sliku onoga shto se meni prividjalo tih 20 minuta na ovoj stranici ako skrolash dolje ova slika sa crnom podlogom shto pishe fig 3 - to sam ja tochno vidjela - samo mi nije bilo tako crno pred pchima ali su mi te cik-cak linije putovale u vidokrugu dobrih 20 minuta
Apsolutno identično kao i kod mene. (i ja imam dijagnosticiranu migrenu s aurom). s time da bi ja poslije takvih napadaja i povraćala.
Vidim da neke cure pišu da im se to češće događalo dok su bile na kontracepcijskim dok je kod mene obratno; od kada ih pijem nisam imala niti jedan toliko intenzivan napad kao prije.
__________________
moje!
Ajme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 14:08   #12
Migrena sa aurom

Djevojka mi ima migrenu sa aurom. Kada se vrijeme mjenja ima strahovite glavobolje. Da li se migrena sa aurom može izliječiti i kako?
TheBlack Knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 03:13   #13
Uglavnom se liječi samo simptomatski (analgetici). Ako stvara velike probleme, može se otići neurologu na obradu.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 13:16   #14
da poovo otvorim temu
Pozz svima
Uglavnommigrena mi se prvi puta pojavila prije malo vise od godinu dana u obliku svjetlucanja i gubitka vida onako zamučenoga vida te poslije toga u roku mjesec dana jos dva puta i nadalje u narednim mjesecima mozda jos dva ili tri puta uglavnom nedavno sam prestao pusiti nakon 25 i vise godina pusenja oko 30 cigareta dnevno i sad migrene su postale ucestale mislim nepusim nekih 3 tjedba a migrene mi se u zadnjih par dana svakodnevno pojavljuju naime i dok ovo pisem mislim da je aura na snazi samo sto nije krenula glavobolja molim ako netko ima slicna iskustva da ih podjeli samnom
pozz
velemaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 17:58   #15
Quote:
velemaki kaže: Pogledaj post
da poovo otvorim temu
Pozz svima
Uglavnommigrena mi se prvi puta pojavila prije malo vise od godinu dana u obliku svjetlucanja i gubitka vida onako zamučenoga vida te poslije toga u roku mjesec dana jos dva puta i nadalje u narednim mjesecima mozda jos dva ili tri puta uglavnom nedavno sam prestao pusiti nakon 25 i vise godina pusenja oko 30 cigareta dnevno i sad migrene su postale ucestale mislim nepusim nekih 3 tjedba a migrene mi se u zadnjih par dana svakodnevno pojavljuju naime i dok ovo pisem mislim da je aura na snazi samo sto nije krenula glavobolja molim ako netko ima slicna iskustva da ih podjeli samnom
pozz
Vi def trebali napraviti neurološku obradu (lab ,EKG, EEG, CD kartida i vert art) te nakon toga donjeti odluku dali je dovoljna samo "akutna th" triptanima npr Zomig ili i profilaktička
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 18:12   #16
Quote:
velemaki kaže: Pogledaj post
da poovo otvorim temu
Pozz svima
Uglavnommigrena mi se prvi puta pojavila prije malo vise od godinu dana u obliku svjetlucanja i gubitka vida onako zamučenoga vida te poslije toga u roku mjesec dana jos dva puta i nadalje u narednim mjesecima mozda jos dva ili tri puta uglavnom nedavno sam prestao pusiti nakon 25 i vise godina pusenja oko 30 cigareta dnevno i sad migrene su postale ucestale mislim nepusim nekih 3 tjedba a migrene mi se u zadnjih par dana svakodnevno pojavljuju naime i dok ovo pisem mislim da je aura na snazi samo sto nije krenula glavobolja molim ako netko ima slicna iskustva da ih podjeli samnom
pozz
Pravac neurologu, ne može biti normalno imati migrene s aurom svakodnevno.
Moja mama ih ima, ali jednom mjesečno. Obratiti i pozornost na jastuk na kojem spavate, neka bude anatomski.
Dvojba is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 13:45   #17
Kod migrene je jako bitano šta jedete (ne preporucuju se orasci, vino, sir, čokolada,...). I spavanje i ptje dovoljno tekucine.

Ja imam od pubertete migrene , cesto sa aurom.
Sa vremenom naucis slusati svoje tjelo. Recimo, kad vec ujutro osjecam, da sam na rubu, nikako ne jedem nista, sto mi moze uzrucit migrenu. Isto tako izbjegavam prostorije gdje se pusi, gdje je glasna glasba i light show, jer znam, da mi onda nema spasa.
Isto sam naucila, da vise manje idem na vece spavati oko istih sati, i da se budum u isto vrijeme. Ako se preko tjedna budumoiko 7 ujutro, za vikend spavam najvise do 7:30, 8 jer ako dulje, 100% migrena.

Istina je, da kad se probudis sa migrenom, gotov je dan, cesto se mi to vuce i 3 dana...

Svakako je potrebno napraviti sve preglede, ma da najcesce osim tableta i slusanje vlastitog tjela nema terapije.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.