Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2022., 20:43   #1
Prey (2022)



IMDB Link

Prey, prevedeno "plen", je novi akcioni triler od studija 20th Century Studios režisiran od strane Dan Trachtenberga (The Boys, 10 CLoverfield Lane) i ovaj film predstavlja novi sadržaj u čuvenoj Predator franšizi, biće strimovan ekskluzivno na Hulu platformi 5.8.2022.

Sa radnjom koja se vrti oko Comache naciji 300 godina u prošlosti, Prey je priča o mladoj ženskoj osobi imena Naru, hrabra i vrlo vešta ratnica. Ona je odrasla u senkama nekih od najboljih lovaca koji pustoše Great Plains, tako da kad opasnost zapreti njenom selu, ona je spremna za odbranu njenog plemena. No ovog puta plen kojeg uhodi, i na kraju se suprostavi ispostavi se da je veoma jako evoluirano vanzemaljsko biće odnosno predator koji ima visoko tehnološki arsenal oružja. Sve je spremno za strašnu i odvažnu borbu između dva sveta.

Prey; režiser je Dan Trachtenberg, scenario napisao Patrick Aison (Jack Ryan, Treadstone) a producenti John Davis (Jungle Cruise, The Predator) i Jhane Myers (Monsters of God) sa Lawrence Gordon (Watchmen), Marty Ewing (It: II), James E. Thomas, John C. Thomas te Marc Toberoff (Fantasy Island) koji služe kao ekskluzivni producenti.
__________________
"Yelling at the TV doesn't help" - @erollence
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2022., 20:45   #2
da vidio jučer prekjučer trailer,predato protiv indijanaca,predator protiv neandrtalca,predator protiv aboriđina,gledat ćemo sigurno.
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2022., 21:09   #3
Quote:
demetrius kaže: Pogledaj post
da vidio jučer prekjučer trailer,predato protiv indijanaca,predator protiv neandrtalca,predator protiv aboriđina,gledat ćemo sigurno.
Meni je ovo super zanimljivo, može ispasti nešto osrednje ali uvek imam nade u neke nove bisere.

Kad vidim priču, podseća me atmosfera na prvi Predator. Smešteno u džungli, horor elementi, najodvažniji vojnici/specijalci ginu kao da su jagnjad a na kraju se ispostavi da je predator ranjiv i može se ubiti.

Prey je slična "životinja" od filma ali ovog puta predator će naići na ljude koji su cjeli život posvetili napadu/odbrani u svakom smislu tih reči. Dakle, unapred taktička rešenja za napad/odbranu i tako to ali istovremeno mi ne znamo namere predatora pošto jelte oni love bukvalno sporta radi, treniraju, i voleo bi kad bi film imao te neke momente. Recimo prvi i drugi predator su pokazali da itekako oni imaju osećaj poštovanja prema odličnim borcima. Recimo prvi deo imao je spiku oko borbe gde je predator hteo da se oproba šakama protiv Schaefera, drugi deo je imao fantastičnu scenu na kraju gde su predatori odali poštovanje Mikeu.

Ima tu zanimljivih koncepta koji mogu vratiti Predator franšizu na stare puteve slave.
__________________
"Yelling at the TV doesn't help" - @erollence
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2022., 21:35   #4
A trailer?

Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2022., 21:42   #5
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
A trailer?

Sad ga ima Zahvaljujući tebi

Koja greška, koji danak neiskustvu...
__________________
"Yelling at the TV doesn't help" - @erollence
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2022., 00:02   #6
Ovo me iznenadilo
Svaka cast gleda se
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2022., 03:49   #7
Vjerojatno još jedno woke sranje od Disneya.

Ovaj puta da bi zadržali prava na predatora.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 12:57   #8
Woke Predator.
__________________
And I heard a voice in the midst of the four beasts
And I looked and behold, a pale horse
And his name that sat on him was Death... And Hell followed with him.
^Jack^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 13:01   #9
Film je vrlo gledljiv. Naravno, samo za one koji se mogu pomiriti sa činjenicom da je glavna uloga dosta sposobna i zajebana žena.
Ima i pas, koji je genijalan.
Uglavnom, najbolji Predator od drugog, sigurno
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 13:29   #10
Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
Film je vrlo gledljiv. Naravno, samo za one koji se mogu pomiriti sa činjenicom da je glavna uloga dosta sposobna i zajebana žena.
Ima i pas, koji je genijalan.
Uglavnom, najbolji Predator od drugog, sigurno
nije problem da li je zena i sposobna, nego je li kao sve zene u zadnje vrijeme mary sue, od prvog trenutka moze sve i gotovo, nema ni ucenja, ni treninga, ni promasaja, ni teskih trenutaka.

To je nije interesantno, ne spol. Ono smiju se i rade sto ih volja, ne smije imati ni ucitelja, ni uciteljicu, mora biti od prve sekunde najpametnija, najsposobnija i to u svakoj sceni dokazati , to su problemi takvih filmova.
__________________
"When i find out all the reasons maybe i'll find another way, find another day. With all the changing season of my life maybe i'll get it right next time."
ElRey1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 13:40   #11
najbolji predator od dvojke, da. napokon dobili taj pravi horor ambijent iz kojeg je predator i nastao, a što se dizajna predatora tiče ovo mi je možda i najbolji ikada. baš je mišićava sirovina bez milosti, drago mi je da nije bilo nekakvog udruživanja čovjeka i predatora nego klanje do kraja.

film je dosta malen u produkcijskom smislu i nema neki star power, tj prepoznatljivo lice nasuprot predatora što je bio zaštitni znak serijala maltene, ali meni je funkcioniralo s obzirom na setting i godinu radnje.

sad ide SPOILER:
zamjerka mi je finalna borba u kojoj se ženska pretvorila u lika iz mortal kombata i radila mu što je htjela, to je trebalo biti bolje izrežirano - da se osjeti opasnost neka za nju. ono, predator je prije toga prošao kroz 100 živina bez većeg problema, a onda u zadnjoj borbi ne pokaže praktički ništa nego ispada malo glup.
KRAJ SPOILERA

preporuke svim fanovima serijala i takvog tipa filma, smanjiti očekivanja i uživati je moj prijedlog za ovo.
__________________
insomničar bez staža
taktichar_avram is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 13:41   #12
Quote:
ElRey1 kaže: Pogledaj post
nije problem da li je zena i sposobna, nego je li kao sve zene u zadnje vrijeme mary sue, od prvog trenutka moze sve i gotovo, nema ni ucenja, ni treninga, ni promasaja, ni teskih trenutaka.

To je nije interesantno, ne spol. Ono smiju se i rade sto ih volja, ne smije imati ni ucitelja, ni uciteljicu, mora biti od prve sekunde najpametnija, najsposobnija i to u svakoj sceni dokazati , to su problemi takvih filmova.
Upravo je suprotno od boldanog.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 14:00   #13
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Upravo je suprotno od boldanog.
Bude on pronaći još mali milijun 'woke' zamjerki, don't worry
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 14:37   #14
Nisam zadovoljan, ocekivao sam da predator otkrije kako je nebinaran.

Najbolji Francuzi.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 15:19   #15
Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
Film je vrlo gledljiv. Naravno, samo za one koji se mogu pomiriti sa činjenicom da je glavna uloga dosta sposobna i zajebana žena.
Ima i pas, koji je genijalan.
Uglavnom, najbolji Predator od drugog, sigurno
Kao i prosječna epizoda Nad Lipom 35, to nije neki poduhvat...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 15:37   #16
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kao i prosječna epizoda Nad Lipom 35, to nije neki poduhvat...
Istina, al ovo se da gledati, pa ono.

E da. pas je muško
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 16:42   #17
Krenula i antipropaganda, ne smijes rec WOKE vise, odma si incel.

Film je WOKE na ntu, to se znalo jos prije čim je pod Disneyem a oni guraju svoje ideologije, prelosa gluma, cak gora od predatora iz 2018.
Mala indijanka prelosa gluma, djeluje vise za neku ulogu u teen seriji razmazene bitchy bossy klinke, u filmu djeluje da je ona glavni poglavica u plemenu, znači 17godišnja klinka s lakoćom u parteru othrva kakti glavnog muškog lovca.

Nemam nijedan plus za film nazalost, predator iz 2018. je isto trash al je bar zabavan a ovo nije ni to.

Scene ubijanja..pa pokazite tu krv i brutalnost close up, djeluje ko PG-13.

Ovo mi je ko neki fan made uradak, dobro da nije u kina ošlo.

Kao velki fan alien i predator svijeta, moram rec najlosiji film do sad, ni blizu cak ni AvP-u.

Bojim se šta će Disney Punisheru učinit, možemo očekivat betatiziranog Jon Bernthala.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 17:26   #18
Koliko toksičnosti, kako vam je izmišljeni pokret pojeo mozak...

Sam film je super, relativno kratak što je dobro jer nema mesta predahu. Priča se o nekoj glumi devojke koja tumači Naru i gluma ostalih, pa to je legitimno od onog što očekujem od male skupine na obe strane. Sam predator je kul, pomalo deluje slabašno u odnosu na one koje smo gledali u nekim scenama ali to je valjda zato što je taj pojedinac jedan od onih što uče.

Sve u svemu ja sam zadovoljan, animacija na samom kraju implicira na neki nastavak.
__________________
"Yelling at the TV doesn't help" - @erollence
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 18:39   #19
Quote:
taktichar_avram kaže: Pogledaj post
najbolji predator od dvojke, da. napokon dobili taj pravi horor ambijent iz kojeg je predator i nastao, a što se dizajna predatora tiče ovo mi je možda i najbolji ikada. baš je mišićava sirovina bez milosti, drago mi je da nije bilo nekakvog udruživanja čovjeka i predatora nego klanje do kraja.

film je dosta malen u produkcijskom smislu i nema neki star power, tj prepoznatljivo lice nasuprot predatora što je bio zaštitni znak serijala maltene, ali meni je funkcioniralo s obzirom na setting i godinu radnje.

sad ide SPOILER:
zamjerka mi je finalna borba u kojoj se ženska pretvorila u lika iz mortal kombata i radila mu što je htjela, to je trebalo biti bolje izrežirano - da se osjeti opasnost neka za nju. ono, predator je prije toga prošao kroz 100 živina bez većeg problema, a onda u zadnjoj borbi ne pokaže praktički ništa nego ispada malo glup.
KRAJ SPOILERA

preporuke svim fanovima serijala i takvog tipa filma, smanjiti očekivanja i uživati je moj prijedlog za ovo.
Na prvo se tako čini kraj ali kada uzmeš u obzir da je on izranavanj do tog trenutka i da mu je ona slabo vidljiva jer si je snizila temp tijela i da ga je metkom u glavu pogodila da se progutati kraj.
Nije vrhunski ali je definitvno najbolji Predator film nakon Predator 2.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 18:41   #20
Quote:
Alen13ASC kaže: Pogledaj post
Koliko toksičnosti, kako vam je izmišljeni pokret pojeo mozak...

Sam film je super, relativno kratak što je dobro jer nema mesta predahu. Priča se o nekoj glumi devojke koja tumači Naru i gluma ostalih, pa to je legitimno od onog što očekujem od male skupine na obe strane. Sam predator je kul, pomalo deluje slabašno u odnosu na one koje smo gledali u nekim scenama ali to je valjda zato što je taj pojedinac jedan od onih što uče.

Sve u svemu ja sam zadovoljan, animacija na samom kraju implicira na neki nastavak.
Nije slabašan, samo ima dosta manje gadgeta nego u prva dva Predator filma i manje skriva i iz daljine se bori i više voli prsa o prsa.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.