Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 23:09   #341
definitvno predlažem akupunkturu. meni je pred par godina pomogla, a kolega s posla, migrenaš također, na sva usta hvali svog kiropraktičara. zato samo naprijed, nema predaje!
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 23:14   #342
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Ako se ne bojite iglica toplo preporučam akupunkturu.
Meni je pomogla utoliko što mi je više mjesečnih napada svela na jedan u više mjeseci...I to prije puno godina...Nije baš preugodno ali stvarno pomaže...
hm... super bi bilo da nas netko gladi percem po guzici i da nam sve brige, bolesti i nevolje nestanu, jel da?

sigurno je ugodnije malo se pikati nego trpjeti nenormalne glavobolje... meni je nekad znalo doći da lupam glavom o zid. rekoh, kad boli, pa nek boli do kraja...
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 23:19   #343
kod mene puše bura, a to je najčešći okidač mojih napada. nadam se da neće...

ima li još netko da je primjetio da je bura okidač ili jedan od okidača njegovih napada?
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:59   #344
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Evo i mene. Nova na ovom dijelu foruma....
Zanima me ovaj Tora dol (Italija) koji si spomenuo. Gdje se to kupi ili je samo na recept, kako to ide?
Trebalo bi odgovoriti na više toga, Peru recimo da Chieti NIJE u Americi, nego u susjednoj nam državi. A u njemu je jedan od najjačih centara za bolove glave. I tamo pošteno kažu: nema lijeka za trajno izlječenje! Drugo, ako netko misli da je pametno uzimanje po nekoliko lijekova istovremeno, nek svakako pita dobrog liječnika koje kombinacije loše djeluju na srce!! Nikada ne miješam lijekove, jer to može loše završiti.

Svakako, ni zasipanje lijekovima nije preporučljivo! Tora dol je lijek za koji su mi u Chietiju rekli da je jedini koji će mi pomoći, a kroz 30 godina probao sam svašta (i neke razvikane Američke) i ustanovio da je to točno! Prije cca 15 godina otkrio sam taj lijek u kapljicama i počeo ispitivati djelovanje malih količina, jer 10 kapljica je ekvivalent 1 tablete. I danas uspješno zaustavim 80% napada ako u samome početku uzmem samo par kapljica, ili 3 ako je malo jače. Ponekad nije dovoljno, pa je druga doza 3 ili 4 i to je uglavnom dovoljno, a još uvijek ispod količine jedne tablete!
Nažalost, ponekad ne pomogne, bol se "razmaše" ali onda NIŠTA ne pomaže! Mir i mrak, "bolovanje" dok ne prođe, ali to nikada ne traje niti 18 sati. I za takve situacije postoji Tora dol u injekcijama, (one za autoubrizgavanje, sa nekoliko mm dugom iglom) fantastično djeluje i za pola sata prođe i jaki napad, ali je i cijena tog pakiranja (2 kom) jako jako visoka! Postoji i normalna injekcija, kutije sa 3 doze. Možda neki drugi lijek ima sličan saastav i trebalo bi malo tražiti, sastav Tora dola je KETOROLAC TROMETAMINA. To nisam našao ni u jednome drugom lijeku.
I, problem je nabava, jer je jako rigorozna kontrola i bez recepta ne ide. Ipak, ako imate prijatelja Slovenca blizu talijanske granice, a on ima poznatog liječnika, nije teško dobiti, a jedna bočica traje više mjeseci.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 16:37   #345
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
I, problem je nabava, jer je jako rigorozna kontrola i bez recepta ne ide. Ipak, ako imate prijatelja Slovenca blizu talijanske granice, a on ima poznatog liječnika, nije teško dobiti, a jedna bočica traje više mjeseci.
Puno hvala na odgovoru!
Recept nije problem dobiti, mozda cak i nas recept prodje u Italiji ..
Trebam se raspitati. Jer inace kod nas ide tako, da ako lijeka nema u Slo, onda mozes traziti po drugim zemljama okolo sa receptom, i to se uvazava.
Probat cu, pa cu javiti.

Hvala.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 19:46   #346
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Ako se ne bojite iglica toplo preporučam akupunkturu.
Meni je pomogla utoliko što mi je više mjesečnih napada svela na jedan u više mjeseci...I to prije puno godina...Nije baš preugodno ali stvarno pomaže...
jel moze to na recept od ljecnika opce prakse ili se treba ic privatno?
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 22:42   #347
Migrenu sam prvi put dobio u 12 god.sad imam 52g.Unazad 4-5god.migrena je iscezla,kao sto i doktori kazu da migrena nestaje poslije 40-50g.zivota.sad imam ponekad malu glavobolju koju saniram sa 2 Advila,to je kao nas caffetin,ali ostlalo je zujanje u usima sto je vjerovatno posljedica prijasnjih migrena.Sa migrenom mora se nauciti zivjeti vrlo je vazno osjetiti kad migrena nadolazi i odmah popiti odgovarajucu tabletu koju je dr. propisao jer ako se ne popije na vrijeme onda nastaje napad migrene. Migrena je nasljedno oboljenje.Moja kcerka ima najtezi oblik migrene ,simptomi su gubljenje vida na jedno oko ,trnjenje ruke jezika,duple slike,bol u jednoj od sljepocnica,kasnije bol prelazi u druge dijelove glave.,cak je jedan put migrenu izazvalo svjetlo za obicnu fotografiju.Ovaj slucaj je kao sto kazu americki doktori vrlo rijedak i ima ga 3% pacijenata koji boluju od ove vrste migrene.Ona koristi kao preventivni lijek amitriptyline hcl 25mg,svaku vece pred spavanje,a u slucaju napada migrene uzima Maxalt-mlt10mg,ili Relpax40mg.Drago mi je ako sam vam nesto pomogao.
ZdravkoArizona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 10:30   #348
akupunktura

Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
jel moze to na recept od ljecnika opce prakse ili se treba ic privatno?
Mozes dobiti uputnicu od dr. opće prakse.
Imaš u Zagrebu iduće lokacije: Centar za bol, SV. Duh , Dr Baraba ( inače odlična lječnica i toplo ke preporučam)
Vinogradska - Centar za bol, Dr. Bašić -Kes,, ne mogu je baš preporučiti.
I Rebro , tamo ne znam tko je doktor.
Imaj na umu da ti je bolje prvo otići do doktora pa se onda dogovorit za akupunkturu.
Za Sv Duh ti je Dr Baraba, sestra Jela 01/3712263.

Privatno rade Dr. Nagy ( ne znam kakva je)i Dr Gorički ( ok Je žena, negdje oko 2soma ispadne terapija) , i još njih par, vidi na netu.

meni osobno akupunktura nije pomogla ( a bila sam na tri serije tretmana) , kažu da pomaže u nekih 60% slučajeva.

ako trebaš još informacija, reci.
Mallory is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 12:50   #349
Juče imala takav napad da mislim da ulazi u 3 najgora dosad.
Prvi put probala Zomig, nije niš pomogo, bilo je il hitna il još neš probat.
Izila nalgesin forte- njega uzmem pri maloj ili osrednjoj boli, i za živo čudo nakon sat, dva, bol malo popustila. Do kraja dana sam još i u kinu bila.
Ono kaj je čudno, nije bilo nikakavog okidača-nije hormonalne prirode, nije stres, nije alkohol, nije dugo spavanje...onda se sjetim da sam popila dan prije skoro 2 litre soka od naranče...i onda nađem ovdje da nekim migrenašima sokovi od južnog voća trigeriraju? Pa nije valjda to?!
A ja mislila da kad pijem đus votku, da je votka part kriv.
Ima li još ko nekih trigera koji nisu spomenuti?
__________________
loži se laik skeptik skolastik
nadomak smisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 03:34   #350
Quote:
nadomak smisla kaže: Pogledaj post
Naravno da je sok isto kao da jedeš južno voće, a banana je ponekad zbilja "brzoučinkovita", kao i naranča! Posebno izbjegavaj one "multivitaminske" tvorničke sokove od miješanog južnog voća.

Zadnjih nekoliko tjedana prečesto sam dobijao "signal" da se sprema napad. (par puta tjedno) Uspio sam ga svaki put zaustaviti sa 2-3 kapljice Tora dola. Malo sam se zamislio: što se događa kad ni jedan okidač nije kriv, (zadnje vrijeme posebno bježim od čokolade!) ali zar nije vanjski pritisak također okidač?? (Točnije: promjene pritiska) Ako migrena jest zatvaranje nekih puteva tako da krv ne dospijeva gdje treba, onda je to svakako zavisno (i) od vanjskog pritiska! Neznam jedno: dali su liječnici koji prakticiraju hiperbaričku medicinu probali zaustaviti migrenu tretmanom u komori?? Bilo bi zanimljivo saznati rezultate!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:21   #351
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
a banana je ponekad zbilja "brzoučinkovita"
Banana je bogata kalijem, koji je okidač za bubrege, pa od tuda vjerojatno nastaje i glavobolja. Bubrezi vole ranije lijeganje (do 22:00), tekućinu, toplo. A dUbO ide malo kasnije lijegati...

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:55   #352
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Banana je bogata kalijem, koji je okidač za bubrege, pa od tuda vjerojatno nastaje i glavobolja. Bubrezi vole ranije lijeganje (do 22:00), tekućinu, toplo. A dUbO ide malo kasnije lijegati...

Živi i veseli bili
Da te demantiram: normalno popijem tabletu kalija i nema posljedica. Ti imaš problem jer si se samouvjerio da migrena (hemikrania, bolest pola glave) nije bolest (glave) i nikako mi nije jasno dali neznaš ili nećeš malo "Googlat" i pročitat ono što se zna, iako to nije baš mnogo. A poznata je već od oko 3000 godina prije Krista! U mojoj obitelji migrena je jako prisutna (i moja je nasljedna) i imam iskustva 3 generacije, desetak "patnica" i pokojeg "patnika", dovoljno za napisati knjigu. Ali jedna činjenica te potpuno demantira: kako to da uopće postoje ljudi koji ne pate od migrene, ako je to uvijek posljedica drugih problema i bolesti??

Evo kako se najčešće definira: Migrena je najduže poznata i jedna od najčešćih vrsta glavobolje koja se javlja periodično.
Drugo je pitanje što su okidači, od kojih je sigurno najčešći i najsigurniji: mjesečnica, (zato daleko više žena pati od migrene) ali i to je zanimljivo-može se javljati na početku, u sredini ili na kraju ciklusa!

Ali, za one koje zanima: krasan članak, pročitajte: http://www.cybermed.hr/osvrti_i_clan...clanci/migrena
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:59   #353
Evo i citata iz članka:
I vaskularna teorija migrene i teorija pojačane mišićne kontrakcije u glavobolji tenzijskog tipa zamijenjene su novim pristupom nastajanju bolnih stimulusa i njihovim odašiljanjem iz mozga, uz upalni nadražaj živaca, te posljedično djelovanje na stijenku krvnih žila. Opisuje se i važnost neurotransmitera 5-hidroksitriptamina (kemijska tvar koja posreduje u prijenosu podražaja u mozgu), čija se količina smanjuje u napadaju migrene. Istraživanja su stalno u tijeku i svakim danom možemo očekivati nova saznanja.

Eto koliko je jasno što je migrena, poznata samo oko 5.000 godina...

Tješimo se, supatnici!

P.S. evo mi je nešto skrenulo pažnju: nedostatak (hidroksi) triptamina. A na lijeku Tora dol piše sadržaj: trometamina. To je isto... I ako je to, onda eto zašto meni taj lijek tako pomaže: samo nadoknadi smanjenu količinu 5-hidroksitriptamina. I to izaziva pitanje: ako bih svaki dan uzeo po 1 kapljicu (to je u zbroju 3 tablete mjesečno) dali bi to bilo preventivno liječenje?? Naravno, probat ću!! Tako mala količina sigurno ne smeta, a možda "upali" !
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje dUbO : 02.03.2010. at 20:07.
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 22:16   #354
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Tješimo se, supatnici!
Jest dUbO migrena je poznata dugo godina, ali još nitko nije našao lijek. Dakle možda su problemi negdje drugdje. Možda od stabla šumu ne vidiš. Možda je kriva moja teorija, možda je kriva tvoja. A možda smo u krivu obojica. Bavim se raznim stvarima, ali pokušavam malo pogledati na drugi način sve što radim i uvijek preispitujem. Ti pokušavaš samo liječiti poslijedicu svoje migrene (jer je opaka to stvar, znam probao sam), ali ne i uzroke. Ja samo "tupim" o tome, da ne pokušavaš ići na mikroskopsku razinu (sada spoj u kapima, koje će djelovati, a možda i neće, ali s vremenom možeš postati otporan), nego pogledati s visine. Možda lakše uočiš problem. Dakle poruka je jednostavn pokušaj istražiti što je okidač i zašto. A zašto te ne "aktivira" kalij u tabletama? Možda jer banana ima nešto što ti taj kalij odmah aktivira? Neku skupinu vitamina ili nečeg drugog? Kakav katalizator za tvoje tijelo?

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:29   #355
za migrenu jos nisu pronasli lijek jer migrena ni nije bolest

90% glavobolja je uzrokovana nedovoljnim doticanjem kisika u mozak, to je naravno povezano sa polozajem kraljeznice

vise o tome mozete procitati ovdje (engleski jezik)
http://egoscueportland.wordpress.com.../29/migraines/

vjezbe koje rijesavaju taj problem mozete skiniti ovdje
http://egoscueportland.files.wordpre...w-headache.pdf
egoscue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:52   #356
Quote:
egoscue kaže: Pogledaj post
za migrenu jos nisu pronasli lijek jer migrena ni nije bolest
znaci sve ono za sto medicina jos uvijek nema lijek - to automatski sigurno nije ni bolest? bolest postaje bolest tek kad medicina toliko uznapreduje da nađe lijek? zanimljiva teorija...

Quote:
egoscue kaže: Pogledaj post
90% glavobolja je uzrokovana nedovoljnim doticanjem kisika u mozak, to je naravno povezano sa polozajem kraljeznice
hani, mi nemamo glavobolju, nego migrenu... nema smisla da se uopce javljas na temu cije osnovne pojmove ne razlikujes...

ja nisam znala ni sto je ni kako izgleda migrena dok nisam prvi put popila kontracepcijske pilule, toliko o dolasku kisika u mozak, stvarno ima bisera na forumu...
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 15:40   #357
sto su migrene
http://egoscueportland.wordpress.com.../29/migraines/

kako ih rijesiti
http://egoscueportland.files.wordpre...w-headache.pdf
egoscue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 17:32   #358
Da slažem se da su napisane brojne gluposti!! Ali, pravo je svakoga da misli što hoće, a pravo je nas koje boli i koji ZNAMO da je to bolest (zbog bilo kakvih uzroka) da migrenu zovemo bolešću i da tražimo način za suživot s njom, ako već nema lijeka. Bio bih sretan da nam kvazi-nadri i slični liječnici ne sole pamet, da im ne poželim par onih pravih napada!

I što Pliva kaže na svome webu?? Evo:

Migrena je funkcijska vaskularna paroksizmalna glavobolja koja se javlja periodično i obično zahvaća polovicu glave pa govorimo o hemikraniji. Bol je često praćena mučninom, povraćanjem i poremećajem vida. Prije napadaja često se javlja aura. Aura je naziv za takozvani prodromalni znak ili predsignal prije pravog migrenskog napadaja, a može trajati nekoliko minuta do najviše sat vremena. Najčešći oblici aure su: scintilirajući skotom (bljeskajuća točkica u vidnom polju), jednostrani ispadi vidnog polja, jednostrani poremećaji osjeta ili motorike u ekstremitetima ili poremećaji govora. Obzirom na prisutnost aure, migrene dijelimo na:

•Migrena bez aure (obična migrena, hemicrania simplex)
•Migrena s aurom (klasična migrena)
•Migrena s produženom aurom (migrena s komplikacijama)
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:02   #359
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
...a pravo je nas koje boli i koji ZNAMO da je to bolest (zbog bilo kakvih uzroka) da migrenu zovemo bolešću i da tražimo način za suživot s njom, ako već nema lijeka.
Krhko je znanje.

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Bio bih sretan da nam kvazi-nadri i slični liječnici ne sole pamet, da im ne poželim par onih pravih napada!
Imao puno više od par i hvala Bogu riješio.

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
•Migrena s produženom aurom (migrena s komplikacijama)
Ta zvijerčica koja mi nije dala 5 mjeseci normalno živjeti, koja je mjenjala svijest (ali ne na bolje).


Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 21:29   #360
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Pero, a sada ozbiljno: zašto daviš nas koji NE UMIJEMO ili NE MOŽEMO izliječiti tu NEizlječivu BOLEST?!? Čovjek bi promislio da pojma nemaš o našim patnjama i da nam se rugaš. A to onda nebi bilo u redu! Jer, ponekad se "sve vraća i sve plaća", pa imaj i to na umu...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.