Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2007., 16:56   #1
Furunkuloza

dakle ovako: već godinama muku mučim s nečim što se stručno zove furunkuloza, a laički - riječ je o odvratnim, gnojnim čirevima. Počelo je u mojoj 12. godini, a nakon 18 situacija se pogoršala do neizdržljivosti. Ima ih najviše na području prepona (posvuda imam i ružne ožiljke) te ispod dojki. Obišla sve dermatologe, od one u studentskoj poliklinici, do Šalate (gdje su mi rekli da se mogući uzročnik nedostatak higijene ) do Vinogradske gdje sam čak ležala 3 tjedna na pretragama koje nisu našle nikakvog uzročnika. Napravila sam sve moguće pretrage, od uobičajenih analiza krvi (imam već i ožiljke jer je svaki dr htio nov nalaz) do hormonalnih pretraga, onih za tbc kože, čak i testove ne aids... ma ljudi sve!!!!! gledalo me preko 20 dermatologa i ništa, a da ne spominjem da nikakvi lijekovi pa ni roacutan nisu pomogli!

svaki odlazak ginekologu je mučenje, čak i sex, jer se sve raširilo i odvratno izgleda!

jel ima ko sličnih problema?!?!?!
Kseniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 17:36   #2
Već 2 godine imam jedan na lijevoj preponi, a prije nekih 10-tak godina imala sam jedan, također na lijevoj preponi, koji se sam od sebe povukao, nakon nekoliko tjedana.
Pokušala s kojekakvim terapijama kod 2 različite ginekologice - ne pomaže; dok traje terapija super, nakon toga izraste grdosija još veća, pa mi smeta kod hodanja, dok se ne otvori.
Odustala od klasičnih metoda liječenja. Alternativac tvrdi da je uzrok nekakav virus u genitalnom, probavnom ili urološkom traktu, ali kojeg se klasičnim dijagnostičkim metodama ne da otkriti.
Zadnjih x mjeseci, kad se otvori 'natapam' ga sa 3% hidrogenom - to ga drži jako malim- skoro neprimjetnim; nadam se da će se jednog dana toliko smanjiti da će nestati.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 22:29   #3
a jel te to peče?

ja to imam posvuda na preponama, ne znam jel to baš preporučljivo?!
Kseniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 12:22   #4
Sasvim slučajno znam za slučaj cure koja je imala isti problem na preponama i užasne muke s tim. Kada je izvadila krajnike (jer ih je morala vaditi), čirevi su nestali. Zdravim razumom je utvrđena veza između jednog i drugog Zvuči malo nevjerovatno, ali kad sam ja u pubertetu imala problema s aknama (doduše nikad s čirevima), ono to su mi objasnili dermatolozi je bilo slijedeće - ako je s hormonima sve u redu, onda su žarišta (koja utječu na pojavu akni) ili krajnici ili želudac ili sinusi. A mogu biti i pokvareni zubi.
Pa vi vidite
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 16:22   #5
Ksena, ne peče taj hidrogen nimalo...samo ti se zabijeli tamo gdje je otvorena rana, ali to tako treba biti (to stavljaš samo kad je rana otvorena; kad je zatvorena nema smisla).
A bitno je da pošteno 'natopiš' mjesto gdje je furunkul (pustiš da curi iz bočice jedno 20tak kapi, s tim da paziš da ti se ne slijeva kojekuda, za kožu nije problem, ali npr. za genitalne organe je).
Glede ove poveznice s krajnicima i pokvarenim zubima, to u mom slučaju ne može biti uzrok.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:29   #6
ma ne može biti ni u mom, jer su mi ih naime u uvjerenju da su oni uzrok izvadili prije tri godine.
Kseniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:30   #7
e da, btw, pitala sam danas dr za hidrogen veli da je to o.k., pa ću probat. inače kaže da su te kožne boleštine toliko neistražene i da liječnici o njima u biti najmanje znaju!
Kseniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 18:50   #8
Da li si ikad radila bris tih čireva da znaš što ih uzrokuje?Ako nisi moj ti je savjet da to učiniš nađi nekog mikrobiologa u bolnici ili privatno ne znam odakle si i neka ti uzmu bris da se vidi koja bakterija ili šta već uzrokuje te čireve.
acqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 13:55   #9
pokušaj natopiti vatu domaćim propolisom i zalijepiti je na čir hanzaplastom. Mjenjaj vatu 2 puta dnevno. Trebalo bi ti nestati nakon nekoliko dana. Meni jest. Malo o propolisu.
N0_NAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:38   #10
E a kako djelovat na zatvoreni?
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 03:17   #11
e...da...imam i ja tih problema...naime...unazad par godina,imam čireve na unutarnjoj strani bedara...i kad se upale imam problema sa hodanjem...znali su biti veliki kao dlan...bez prstiju...ćak ih zna biti i po 3 komada...jedan do drugog...i to jasno jako boli...deramtologinja mi je rekla da sama uzmem bris ćira...tj da ga sa dezinficiranom iglom probijem i štapičem uzmem bris i odnesem na mikrobiologiju...ja nisam mogla vjerovati kad mi je to rekla...očito ne zna koliko to boli...
ne bi mi to bio toliki problem da se oni pojave nekad..
ja ih imam stalo...po nekoliko..jedan počne prolaziti,,,drugi, treći i četvrti su već tu...bedra su mi prepuna ožiljaka...ružnih crnih ožiljaka
gore sam pročitala da to može imati veze sa krajnicima, zubima ili želucem
ja imam kronićni gastritis več jako dugo...15 godina..i žučne kamence...dali je to povezano?

a kao lijek koristim crnu mast ili pečeni crveni luk...
i.pernar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 11:53   #12
Dakle ovako, prije godinu dana mi se pojavio čir na preponi i završila sam na hitnoj, gdje su mi to na živo rezali, i imala sam 5 dana drenažu.. uglavnom pojavio se ponovno nakon pola godine i onda sam slučajno otkrila da krema od nevena suuuper pomaže i da ublaži čir, a nakon dužeg vremena on nestane. Od prijatelja doktora dobila sam preporuku da počnem koristiti octenisept i da mažem sa beaby kremu s nevenom, što mi je uistinu pomoglo i čirevi su se povukli!

Nadam se da sam nekom pomogla, pozz
anik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 16:11   #13
Vanjski cir

Dragi moji forumasi ja vec vise od tri godine imam problema sa cirevima od kako sam operisala zuc od tada mi se stalno pojavljuju na preponama.repnjaci .
Radiila sam razne nalaze i nista sve ok nijednom nisam isla da mi to sjeku uvjek to kuci odlezim i sacekam dok nesazri nekada ti dani su jako teski i bolni privijam razne stavri kao sto je slanina mast betadine al nekad to pomogne nekad ne u vecini slucajeva trpim bol .
Svi oni koji imaju problema sa tim neka mi se jave da cujem sta je najbolje za to i od cega nastaje jel ovi bolovi su nepodnosljivi pogotovokad je cir na repnjaci udara skroz u kicmu Hvala svima
Marijana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 15:18   #14
bok..
ima neko tko zna kako ga se riješiti?? s jednim se borim skoro godinu dana malo ga ima, malo nema.. više neznam šta da radim
tanya26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 02:31   #15
Ja bih također trebao savjet. Naime, imam čir na stražnjici koji je bio veličine oraha, možda malo manji, a crvena fleka je promjera 5cm. Čir je izgledao kao kružnica od 5 cm, ali nije previše stršao van. Negdje kod vrha tog kruga postojao je jedan manji čir nekada prije i meni je zapravo ovaj novi procurio van kroz taj stari (znam da je tamo bio čir po flekici). Valjda je postojao kanal kojim se stari bio očistio pa je tako kroz taj kanal iscurio i novi. Izašlo mi je podosta gnoja koji je bio pomješan s krvlju pa je sve izgledalo onako tamo crveno, a sluzavo i gusto. Istisnuo sam koliko sam mogao, pred kraj je izgledalo kao da tiskam samo krv.

Kako nisam u prilici ići kod doktora, jel bi mi mogao netko preporučiti kako je najbolje drenirati taj čir sada? Negdje sam čitao da je dobro stavljati hidrogen na otvor, no meni je rupa poprilično mala s obzirom na veličinu upaljenog dijela i još se k tome nalazi ne na sredini nego gore. Hoće li pomoći stavljanje gaza natopljenih u čaj od kamilice ili neke druge biljke?

Molim vas za neke savjete što činiti nakon što čir pukne. Znam da je najbolje otići kod kiruga da se to počisti, ali vjerujte mi, trenutno nisam u mogućnosti.
menemuci is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 14:03   #16
Ja sam imala vrlo često čireve po stražnjici, ali baš često i baš su strašni bili. U isto vrijeme sam stalno imala pokvarene zube. Čim sam sanirala sve to u ustima, čirevi su nestali, doslovce nisam više nikad dobila niti jednog. Pa, provjerite si i zube za svaki slučaj.
Zleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 22:06   #17
Imam isti problem na preponi traje osam godina bila sam kod kirurga tocnije hitni kirurski napravili su inciziju i drenazu bez vadenja kapsule meni to uvjek curi tj gnoji nekad manje nekad vise .. neznam sta da radim .. bojim se ako ponovno odem na kirurgiju da nece rjesiti problem vec opet napraviti sto i prvi put .. ima li itko ikakav savjet .. radila sam bakteriloski test i bio je uredan ..
Iviivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 10:00   #18
Bok svima!
Ovako, kćeri od 10 godina je prije tri mjeseca dijagnosticirana mononukleoza, koja je uz komplikacije (neutropenija) prošla, nalazi su sad uredni.
Krajem 8. mjeseca na koljenu joj se javio čir koji jeprošao uz terapiju Garamycinom, Zatim se na natkoljenici iznad koljenia ponovno stvorio kao čir, u Klaićevoj su ga istisnuli i dr napisao sumnja na upaljeni aterom i mazali Garamycinom pa Betrionom. Zatim se valjda kćer nesvjesno počešala po tome i pored toga se stvorile još dvije točkice.
Nova dijagnoza impetigo.
Prije 2 tjedna joj je buknulo na stražnjoj strani
natkoljenice uz crvenilo i otok, pa smo otišli na hitnu gdje je dr dijagnosticirao i celulitis i rekao da pijemo antibiotik i da odemo dermatologu, isti dan smo otišli k dermatologu koji je napisao impetigo contagionosa, dao nam antibiotik Klavocin i dalje da mažemo Betrionom. Crvenilo se dosta povuklo, ali iz rane i dalje malo curi gnoj. U petak ( prekjucer) smo otišli na kontrolu, doktorica isčeprkala iz toga dvije dlake i rekla da misli da je to fufunkul i da popijemo još 3 dana Klavocin i mažemo još 10 dana Betrionom. Na gazi još uvijek ima malo gnoja. Zbilja više ne znam što činiti. Treba li možda uzeti bris rane/gnoja? Možda Klavocin ne djeluje? U strahu sam od širenja infekcije...

Lp i hvala
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.