Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2010., 19:37   #41
danas mogu okretat potpuno, al čim otpor neki mali napravim na ruku odma zaboli. uzeo sam za probu uteg od kilu i pol, kod samog odručnog držanja boli lagano a kod vjezbi za ramene misice tupa bol.. jučer sam bio na basketu i nisam mogo vodit loptu ljevom kolko je bolilo, danas se nisam bavio sportom valjda ce mirovanje pomoc..
__________________
..I am the passenger - and I ride and I ride.. I ride through the city's backsides, I see the stars come out of the sky..
ThePassenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 19:41   #42
rađe ti posjeti doktora...nemoj se s tim zezati....prije godinu i pol prilikom tučnjave rame me izdalo pri udarcu je krcnulo..nisam s njim ništa mogao..makar nije bilo niti oteklina niti vidljivih znakova boli....nakon par dana tat liječnik me nagovori i odo kod doktora..on to malo slikao ponamještao i prije par mjeseci rame opet kvrc...prilikom dizanja utega u teretani...sada čekam operaciju i čišćenje krhotina koje stvaraju probleme..nemoj se šaliti s tim može se samo pogoršati..ili krivo zarasti ako je štogod puklo ili napuklo...a onda slijedi namještanje :S
__________________
Fitness osobni trener-javite se na PM za više informacija!
hrvoje_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 20:59   #43
Quote:
hrvoje_zg kaže: Pogledaj post
rađe ti posjeti doktora...nemoj se s tim zezati....prije godinu i pol prilikom tučnjave rame me izdalo pri udarcu je krcnulo..nisam s njim ništa mogao..makar nije bilo niti oteklina niti vidljivih znakova boli....nakon par dana tat liječnik me nagovori i odo kod doktora..on to malo slikao ponamještao i prije par mjeseci rame opet kvrc...prilikom dizanja utega u teretani...sada čekam operaciju i čišćenje krhotina koje stvaraju probleme..nemoj se šaliti s tim može se samo pogoršati..ili krivo zarasti ako je štogod puklo ili napuklo...a onda slijedi namještanje :S
Slazem se i ja, posjeti doktora...
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 16:37   #44
ista stvar kod mene, bio sam na masaži, struji i kiropraktici, pomoglo je neko vrijeme al opet je počelo bolit.... osobito noću i ujutro ...kad se dignem mi je lakše.... inače mislim da je miogeloza, imam par točaka koje mogu napipat koje izrazito bole.... ajd javi dal si ti šta rješio po tom pitanju

Hvala
MekyHum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 01:19   #45
Bol u ramenu

Već neko vrijeme me muči poprilično jaka bol u ramenu.Mučila me i ranije ali ne baš ovako jako. Dizanje ruke lateralno je jako bolno a eventualno češkanje po leđima graniči sa naučnom fantastikom. Mogu prstima dosegnuti otprilike do početka lumbalnog dijela kralježnice,uz obaveznu grimasu na licu. Ako idem rukom iznad glave - to je još najbolnije.
E,sad da vam kažem i ono bitno. Znam da je tome uzrok zub,zub vremena,meni su već 43 od čega se dvije trećine tog vremena bavim dizanjem utega. Olimpijskim dizanjem,ne body buildingom ili dizanjem po fitnesima. No,već par godina sam rekreativac,tako da sam smanio bolove u ostalim "načetim" dijelovima tijela (leđa,koljena) ali rame mi nikad nije zadavalo toliki problem. Do sad.
Google is my friend i puno toga nađem na njemu ali se obraćam za početak ljudima ovdje,jer puno ljudi puno i zna,u šta sam se uvjerio u nekim drugim topicima. Tako da bih vas molio nekakav link ako netko ima iskustva,ne očekujem da mi netko da dijagnozu na osnovu mojih 5-6 rečenica.
Nemojte mi savjetovat ni odlazak doktoru,bio sam već za razne stvari (čitaj-ozljede),no kad čuju kojim sam se sportom bavio,zakolutaju očima i najčešće kažu da je riječ o zamoru materijala.
Eh,da,ultrazvuk je pokaza da je hvatište supraspinatusa na lijevim ramenu (ono je bolno) 7 milimetara tanje nego na desnom. Poprilično. Na desnom je,mislim 16 milimetara. Ako ovo nekom nešto govori... samo,taj bi mora bit doktor ili jako dobro poznavat anatomiju.
U svakom slučaju hvala unaprijed.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 11:56   #46
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Dizanje ruke lateralno je jako bolno a eventualno češkanje po leđima graniči sa naučnom fantastikom. Mogu prstima dosegnuti otprilike do početka lumbalnog dijela kralježnice,uz obaveznu grimasu na licu. Ako idem rukom iznad glave - to je još najbolnije.
takvu bol sam osjećala pri upali tetive.
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 19:14   #47
Supraspinatus je najvažniji mišić u rotatornoj manžeti, pa uopće nije neobično što te boli kad je tetiva tako stanjena. Ne znam što još piše u nalazu pa ne mogu točno reći.
Obzirom na prirodu sporta kojim si se bavio, vjerojatno je duži niz godina tetiva trpila mikrooštećenja koja dovode do upala, ako te ranije bolilo rame onda si ih i osjetio. Kako se ovdje radi o dugoročnom traumatiziranju tvog jadnog ramena . vjerojatno je već došlo do stvaranja fibroznog i ožiljkastog tkiva u onom području tetive supraspinatusa koje je izloženo najvećem opterećenju. Gubi se kolagen iz tkiva s godinama i nadomješćuje ga slabiji kolagen zbog čega tkivo više nije tako elastično. Oslabljeno tkivo, naročito ako je jako oštećeno više ne može izdržati opterećenje i funkciju i puca. Moguće je da se radi o sindromu subakromijalnog sraza iliti sindromu prenaprezanja a glavni simptomi su bolovi prilikom podizanja ruke u razinu i iznad razine ramena. Obzirom da nećeš doktoru ne znam kako ćeš riješiti pitanje fizikalne. Ako izuzmemo terapiju ultrazvukom onda možeš raditi vježbe i negdje drugdje, samo bi trebalo početi sa vježbama u suspenziji dok se ne smanji bolnost, a kasnije i malo teže stvari. Nije baš za zaje... jer može prerasti i u tzv. smrznuto rame a onda je terapija još bolnija.
fizikalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 19:35   #48
Ja sam početkom siječnja sjebao lijevo rame prilikom izvođenja sklekova. Onda sam vrlo pametno išao razgibavati rame i vrtit ruku nekoliko sati nakon toga, pa sam još više razvalio stvar. Mjesec dana ruku nisam mogao dići.

Danas me ništa ne boli, ali pri određenim pokretima, recimo ispružim ruku i rotiram ju lijevo desno, rame škljoca nenromalno. Ono baš čujem i osjetim da nešto preskače u ramenu. Moram ponovit da me ništa ne boli pri pokretima, ali kako se to čuje kad škljoca nije normalno.

Što bi to moglo biti?
Niketas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 17:03   #49
Quote:
Niketas kaže: Pogledaj post
Ja sam početkom siječnja sjebao lijevo rame prilikom izvođenja sklekova. Onda sam vrlo pametno išao razgibavati rame i vrtit ruku nekoliko sati nakon toga, pa sam još više razvalio stvar. Mjesec dana ruku nisam mogao dići.

Danas me ništa ne boli, ali pri određenim pokretima, recimo ispružim ruku i rotiram ju lijevo desno, rame škljoca nenromalno. Ono baš čujem i osjetim da nešto preskače u ramenu. Moram ponovit da me ništa ne boli pri pokretima, ali kako se to čuje kad škljoca nije normalno.

Što bi to moglo biti?
"sjebat rame" možeš na nekoliko načina, jesi li slikao, imaš kakav nalaz?
fizikalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 18:51   #50
Bravo,Fizikalaka ! Nisam medicinske struke,(tek tečaj za medicinskog masera)iako se mogu pohvalit da sasvim solidno poznam anatomiju i fiziologiju lokomotornog sustava. Volija sam malo "dublje ući" u srž onoga čime se bavim a kako je prika studira medicinu... Šta mogu kad mi je draže bilo pročitat anatomiju od,recimo,Dostojevskog.:,pa tako da imam nešto znanja za još jednom ti reć : bravo !
Očito,po nicku,nisi fizička radnica,već fizioterapeut ili nešto slično i mogu ti odat priznanje za postavljenu dijagnozu. Jeli baš sve onako kako si rekla,saznat ću i saznat ćeš,jer ću (ipak) kod barba doktora. Naša nekakvu vezu za sportskog doktora koji ima i ultrazvuk i ipak nakakvo iskustvo sa sportskim ozljedama,pa se nadam da će utvrdit šta mi još muči rame osim zuba vremena.
U svakom slučaju,čim saznam dijagnozu,obećavam da ću ti javit,da vidimo jesi li bila u pravu.
U svakom slučaju,cjenim da si jako,jako blizu.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 20:46   #51
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Bravo,Fizikalaka ! Nisam medicinske struke,(tek tečaj za medicinskog masera)iako se mogu pohvalit da sasvim solidno poznam anatomiju i fiziologiju lokomotornog sustava. Volija sam malo "dublje ući" u srž onoga čime se bavim a kako je prika studira medicinu... Šta mogu kad mi je draže bilo pročitat anatomiju od,recimo,Dostojevskog.:,pa tako da imam nešto znanja za još jednom ti reć : bravo !
Očito,po nicku,nisi fizička radnica,već fizioterapeut ili nešto slično i mogu ti odat priznanje za postavljenu dijagnozu. Jeli baš sve onako kako si rekla,saznat ću i saznat ćeš,jer ću (ipak) kod barba doktora. Naša nekakvu vezu za sportskog doktora koji ima i ultrazvuk i ipak nakakvo iskustvo sa sportskim ozljedama,pa se nadam da će utvrdit šta mi još muči rame osim zuba vremena.
U svakom slučaju,čim saznam dijagnozu,obećavam da ću ti javit,da vidimo jesi li bila u pravu.
U svakom slučaju,cjenim da si jako,jako blizu.
Čisto da bude jasno, fizioterapeuti jesu fizički radnici
i da, imam neke ćuke o temi, obzirom da je ovo naslijepo ne mogu reći ništa detaljnije. baš me zanima dijagnoza, javi svakako
fizikalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 21:04   #52
Pozdrav svima... već zadnjih mjesec dana imam oštru bol u desnom ramenu, tj mišiću kad dignem ruku. Kad je spuštena nema boli. Samo kada ju dignem u vis i nagnem ju natrag onda me najviše boli. Inače igram odbojku, i tih zadnjih mjesec dana ne mogu servirati. Štedim ga i ne naprežem jer se nadam da ako miruje da će proći, ali svejedno me uvijek boli kada pokušam samo dići ruku. Pretpostavljam da sam naglo trznula i da me otad to prati. Mislite li da me to nikad neće prestat boljet?
banana boat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 22:30   #53
Quote:
banana boat kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima... već zadnjih mjesec dana imam oštru bol u desnom ramenu, tj mišiću kad dignem ruku. Kad je spuštena nema boli. Samo kada ju dignem u vis i nagnem ju natrag onda me najviše boli. Inače igram odbojku, i tih zadnjih mjesec dana ne mogu servirati. Štedim ga i ne naprežem jer se nadam da ako miruje da će proći, ali svejedno me uvijek boli kada pokušam samo dići ruku. Pretpostavljam da sam naglo trznula i da me otad to prati. Mislite li da me to nikad neće prestat boljet?

Naravno da hoće. Samo se na vrijeme javi liječniku, može biti tetiva, može biti burzitis, može biti sto čuda... odi to pregledat.
fizikalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:34   #54
Javit ću sigurno,no još čekam poziv za pregled. Kako idem preko veze... Nego,bili bila ljubazna i pojasnila mi malo "vježbe u suspenziji"? Kratak opis,link... ovde,na PM,dam ti mail,mob,bubreg...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 00:10   #55
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Javit ću sigurno,no još čekam poziv za pregled. Kako idem preko veze... Nego,bili bila ljubazna i pojasnila mi malo "vježbe u suspenziji"? Kratak opis,link... ovde,na PM,dam ti mail,mob,bubreg...
ili prodaj bubreg i kupi si rame imaš pm.
fizikalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 01:02   #56
Quote:
fizikalka kaže: Pogledaj post
ili prodaj bubreg i kupi si rame imaš pm.
Dobro da nisi rekla da prodam dušu. Držim da je imam,pa nije na prodaju. Imaš i ti PM. Dva,štaviše.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 15:33   #57
Radiološki nalaz gotov,napokon. Nema kalcifikata,znači,mrlje su od nekih starih trauma. U međuvremenu,naša sam neke vježbice iz gimnastike,ne salta i premete,naravno,više upori,statika i sl. Mogu reć da pomažu. Mogu reć i da su teške za pop....
Fizikalka,imat ću za tebe još jedno pitanje,još me nešto "ujtilo". Eeee,stare kosti,izmučene i ispaćene. Mojom "zaslugom".

Eh,dva posta za jedno pitanje... Meloprije sam mora gibat,pa...
U stvari i nije pitanje,više potvrda mojih sumnji.
Dakle,već neko vrime,čitaj misec dana,mi trne mali prst na livoj ruci a uz njega i čitav brid dlana ispod njega. Nenadmašnom logikom i perfektnim poznavanjem svog tijela sve sam moguće uzroke anulirao i sveo na tri jedino moguća :
A. Cirkulacija.
Ne virujem.
B. Predinfarktno stanje.
Teško,već bi odavno bija mrtav.
C. Vratna kralježnica.
Eeeee,tu smo.
Ovaj put ti mogu dat i dijagnozu,staru 4-5 godina (rengenska snimka) ali se kralježnica zasigurno nije regenerirala za ovih par godina.
Suženje IV prostora C5-C7.
Nikakve ine smetnje nemam,ni rame (hm,manje puno nego je bilo),ni lakat,ni sam vrat...
Još dvi stvari:
A. Zašto ja tebe ovo pitam? Zašto nekako tebi virujem? Pa dva-tri posta smo "razgovarali"... Eto,nekako-virujem.Nešto mi govori "Ona je ta !" Ma ne za brak,ostarija sam za takva upucavanja a dosta mi je i ovog jednog...
B. Sretan ti u jednom dahu i Božić i Nova godina.

Fizikalka,post poviše ovog (#42) se na tebe odnosi,pitanja,konstatacije i lipe želje,da ne bude zabune...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 02.01.2012. at 18:14. Reason: spajanje postova
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 10:06   #58
Pozdrav, ak moze savjet ili pomoc

Ugl. sve uredu do juce cca 3 sata popodne, tada sam odjednom pocinjem osjecat bol u desnom ramenu(vise izmedju ramena i vrata nekako) kad ruka dodje u nekom polozaju, nis nisam vjezbal ni nis, jos sam bil za kompom ucil i sam bam odjednom to, i reko znalo mi se to nekad dogodit kao od "krivog" spavanja, otic ce to brzo, al ne, veceras idem spavat i boli u pm za poludit, nisam spaval skoro nikako cijelu noc kad legnem je najgore, jos u medjuvremenu podje bolit u lijevo, i sada evo kad sam sjedim i sto manje krecem ruke nis me ne boli al dok podjem nes delat za poludit, a da ne spominjem da dok legnem, koda mi je neko zabio noz, uzas wtf.......
t888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 23:34   #59
E ovako,prije nekih 4 dana sam igrao košarku i naravno nisam se zagrijao i sad me desno rame ubija,sad neznam jeli se živac upalio,jeli tetiva,uglavnom kad oblačim majicu oči mi ispadaju van iz glave, i jedva mogu dignuti ruku u visini glave. Dal mi može netko pomoći i reći šta sam smrdao i kolko traje oporavak? Hvala
Cenci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 11:21   #60
Bol u ramenu(hladnije vrijeme)

Znači imam bolove u ramenu koji se počnu pojavljivati tam negdje oko 11 mjeseca. Dok spavan recimo na desnom ramenu, probudi me bol i moram se okrenuti..

Evo trenutno boli jos uvijek, al proći ce tokom dana. To mi se događa zadnje dvije godine. Sam ovak kada dođe hladnije vrijeme. Za sada samo desno rame al budu oba dva..

Da li ima netko iskustva s time i u ćemu je problem?
ongame7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.