Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2021., 16:13   #2161
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
A sami pogledajte da svakome ostane 4200-4500 slobodno plus trenutno zaduzenje ovidno na komu je i koliko plesete iznad toga. To vam moze biti okvir za orijentaciju, a onda se u banci raspitat kako vam gledaju sve.
Hvala, u biti me zanima treba li i za djecu racunati da mora ostati tih 4200-4500 po glavi? Ili samo za nas koje zaradjujemo?
__________________
arm yourself because no one else here will save you.
Trinity333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2021., 16:28   #2162
Ne, nego vama koji imate placu.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2021., 16:55   #2163
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ne, nego vama koji imate placu.
hvala!
__________________
arm yourself because no one else here will save you.
Trinity333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2021., 14:37   #2164
Za iznadprosjećne plaće svaka banka ima svoju filozofiju, no u pravilu nedaju opteretiti više od polovice...
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2021., 14:43   #2165
daju i do 70%, sve dok imaš ostatak sukladno ovršnom zakonu (cca 4500)
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2021., 15:38   #2166
Question Odbijeni kredit u erste banci

Pozdrav! Imam 20 godina i zaposlena sam na neodređeno u turističkoj agenciji. Plaća mi je na zadnje tri liste 4 000,00kn. Predala sam zahtjev za kredit od 65000kn, od kojih bih 5 stavila na štednju. Odbijena sam jer firma ne posluje kako treba godinu i pol (kao i svaka turistička agencija). Uglavnom, znam za mlađe ljude koji su dizali veci iznos sa sličnom plaćom, znam ljude koji su dizali kredit na kredit, čitala sam tu i o onima koji su bili pod ovrhom, i zašto onda ja koja nikakvih dugova nemam ne mogu dobiti, pa ni 40 000kn (govorim o nenamjenskom)?
Što mi je dalje činiti? Ako svaka banka gleda firmu, niti jedna mi neće odobriti. Javila sam se u Progreso grupu koji su mi također odgovorili "firma u kojoj radite nije prihvatljiva banci". Da li je netko bio u sličnoj situaciji i kako ste onda postupili?
Lea1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2021., 15:43   #2167
To ti je tako, svaka banka ili kreditna institucija provjerava poslodavca i gleda je li prihvatljiv, u tvom slučaju očito nije..Možeš probati kod drugih banaka možda nekome bude prihvatljiv ili pričekati i vidjeti kakva će biti reputacija firme..

i zašto bi dio kredita stavila na štednju? kao neko osiguranje ili? jer nema baš smisla uzeti novce po 5%+ kamatama is taviti na štednju di je kamata manja od 1%.
Zgmarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2021., 15:52   #2168
Smile

Quote:
Zgmarac kaže: Pogledaj post
To ti je tako, svaka banka ili kreditna institucija provjerava poslodavca i gleda je li prihvatljiv, u tvom slučaju očito nije..Možeš probati kod drugih banaka možda nekome bude prihvatljiv ili pričekati i vidjeti kakva će biti reputacija firme..

i zašto bi dio kredita stavila na štednju? kao neko osiguranje ili? jer nema baš smisla uzeti novce po 5%+ kamatama is taviti na štednju di je kamata manja od 1%.

Ma razumijem, naravno da će pregledavati, ali ako firma nema nikakvih dugova, nije mi jasno. Baš zbog osiguranja bih bila stavila, ali manje bitna stavka.
Lea1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2021., 15:53   #2169
a provjerava se svašta pretpostvaljam a ne samo dugovanja, ako je novosnovana tvrtka, vezani subjekti, osnivački tvrtke itd...
Zgmarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2021., 16:29   #2170
Mislim da je ovdje problem isključivo u branši.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2021., 06:38   #2171
Probaj otp. Dalmatinska su banka, moguce da ce malo vise blagonaklono gledati na turizam. Mozda i erste, oni su rijecko-bjelovarski
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2021., 12:05   #2172
Koju je revolving karticu najkaše dobiti?
ohmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2021., 09:38   #2173
Postovanje,

Zanima me dali postoji mogucnost da se dobi kredit ako radim 3 mjeseca na neodredeno, s time da nemam 12mjeseci staza u zadnjih 12mj, jer sam bio vani kod rodbine, zbog urusene kuce nakon potresa, tocnije ostala bez krova komplet, te se vratio sada i radim 3 mjeseca na neodredeno.

Nemam kreditnih kartica , niti sam imao, te nemam zaduzenja, imam kredit od jos doslovno 500kn, jer mi je 1000kn minus prebacen u mini kredit na 12 mjeseci sa 80kn mjesecno ratom, jer je ukinut, dakle nemam opomena i slicno.

Te takoder koliki kredit bi se mogao dobiti (ako se moze naravno) sa nekih 4300-4500 netto placom, na trajanje od 10 godina.

Posto mi vise manje gori, da se digne kredit i popravi barem komplet krov prije zime.

Hvala unaprijed!
makyzgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 14:00   #2174
Pozdrav. Trebao bi mi brzi kredit od 20 000 kuna na minimalni rok, uglavnom da pokrijem dugove. Da budem iskren ( vidi se i po nicku ), imam problem s kockom i to se vidi i u mojim transakcijama naravno. Pretpostavljam da moraš bit čist 6 mjeseci tako da ne znam koliko ima smisla ići do svoje banke. Čitam nešto sad addiko brzi kredit pa može li mi netko reći tko ima iskustvo iz prve ruke jer ovdje na forumu na temi addiko ljudi nemaju baš pozitivna iskustva.
Hazarder30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 15:42   #2175
nazalost gotov si cim ti procesljaju transakcije…
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 16:06   #2176
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
nazalost gotov si cim ti procesljaju transakcije…
Da. I pretpostavio sam. A ništa me ne košta otić pitat.
Hazarder30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 18:03   #2177
addiko brzi je sve osim brzi kredit, a i da je brz - opet je kredit. ono sto reklamiraju zaboravi odmah.

a ovo oko kocke mi je izvor osoba zaposlena na obradi kredita i pozajmica. cim vide transakcije igara na srecu daju veliko “ne” i status rizicnog klijenta.

ne cudim ti se sto kockas, tvoj zivot je tvoja stvar. ali bas moras preko racuna??!! imas sve moguce fore dostupne: a-bon, aircash, skrill, paysafe card, uplate-isplate u samoj poslovnici, a ti bas odaberes transakcije preko tekuceg racuna maticne banke??
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 19:42   #2178
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
addiko brzi je sve osim brzi kredit, a i da je brz - opet je kredit. ono sto reklamiraju zaboravi odmah.

a ovo oko kocke mi je izvor osoba zaposlena na obradi kredita i pozajmica. cim vide transakcije igara na srecu daju veliko “ne” i status rizicnog klijenta.

ne cudim ti se sto kockas, tvoj zivot je tvoja stvar. ali bas moras preko racuna??!! imas sve moguce fore dostupne: a-bon, aircash, skrill, paysafe card, uplate-isplate u samoj poslovnici, a ti bas odaberes transakcije preko tekuceg racuna maticne banke??


Nisam ni razmišljao o kreditu dok nisam upao u govna sada. Da jesam, vjerojatno bi 6 mjeseci se čistio. Jbga. Noć, popije se pa ajde da probam malo, u dva klika pare na računu. Popušiš 100,200. Iduće je 500,1000 i tako ode plaća. I već godinama.
Hazarder30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 19:55   #2179
Sta god radio, molim te (radi tebe) nemoj ic u ferratume, cashexperte i ostala govna jer si tek onda najebo

Ne znam kolika su ta giva u koja si se uvalio, al cisto ljudski savjet... Prestani pit, prestani kockat, ako mozes nađi neki fuš na 4 sata. Unta 4 sata ces nešto zaradit, a efektivno ces i ustedit na piću i kocki
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 20:21   #2180
bas tako, srezi si troskove, par mjeseci brzo prodje. zatvori sve racune u casinu ili kladionicama, pazi da ti racun bude uredan. ako ne addiko, neka druga banka ce ti dati lovu jer se ne radi o bijesnoj cifri.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.