Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2011., 01:03   #1
Question Cista pinealne žlijezde

Otkrivena mi je cista pinealne žlijezde (1 cm) sa kompresivnim učinkom.Zamolila bi sve koji su se nažalost susreli s time da podjele svoju priću samnom.
mala kapljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 00:37   #2
Quote:
mala kapljica kaže: Pogledaj post
Otkrivena mi je cista pinealne žlijezde (1 cm) sa kompresivnim učinkom.Zamolila bi sve koji su se nažalost susreli s time da podjele svoju priću samnom.
Eto, očito smo mi jedine tu...
Meni je oko 4mm! To sam saznala u 4. mjesecu i iskreno se nadam da će nestat sama od sebe! Stvarno se nadam!
__________________
...I can't help myself...
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 11:51   #3
Quote:
mala kapljica kaže: Pogledaj post
Otkrivena mi je cista pinealne žlijezde (1 cm) sa kompresivnim učinkom.Zamolila bi sve koji su se nažalost susreli s time da podjele svoju priću samnom.
1 cm sa kompresivnim učinkom??

Draga, to mora van. Naime, moja kćer je također imala pinealnu cistu, nešto veću od tvoje, također sa kompresijom.
Ne znam kako je kod tebe, no ona je bila pod glavoboljom od 0-24, poremećaj spavanja, uglavnom stanje se pogoršavalo iz dana u dan.

Dakle, pravac neurokirurgija, toplo preporučam prof. Josipa Paladina. I ne brini, primit će te čim vidi što je posrijedi.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 22:20   #4
...moja je 1.5 cm i vrši kompresiju na gornje kolikule
cattus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 17:34   #5
moja je u godinu dana narasla sa promjera 5 mm na 6x7x5 mm. al meni se nigdje na nalazu magnetske ne spominje kompresivni učinak..naručila sam se kod dr. Vukića na Rebru, dobila sam termin 22.12. a do tad ću glava me ubija svaki drugi dan, kad su promjene tlaka i svaki dan, al to je takva bol da ne mogu funkcionirati nego moram u mrak i stisnut glavu pod jastuk.. jel i vama tak? i primjetila sam unazad godinu dana da ne vidim baš po mraku, otkako sam skoro sudar napravila, jer nisam vidjela skretanje u ulicu, više ne vozim kad padne mrak!
__________________
tu je.. <3
Hrabri_Bambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:57   #6
Ja sam inače pod kontrolom dr. Melade na Rebru a MR sam radila svaka tri mjeseca u Neuronu kod dr.Radoša. Na prvoj MR veličina je bila 12mm , nakon tri mjeseca 15 mm i sada nakon godinu dana još uvijek 15mm. Na terapiji sam Trileptala ( antiepileptik) ali mala doza radi oroblefarospazma i trzaja orbikularnog ( očnog ) mišića koje bi uslijedilo obično u vrijeme jakih glavobolja radi ošećenja facijalnog živca radi preboljele facijalne pareze u dječijoj dobi. Trenutno puno manje glavobolja i ne namigujem svima oko sebe ...Pomaže Trileptal, a lude glavobolje ubijem Maxaltom ili me parkiraju na jedan dan u bolnicu na infuzije dexamethasona. Vidno polje mi je suženo 30% , vidim dvoslike i mutno, oftalmolog kaže da postoji mogućnost da se to popravi nakon operacije, ako ne dođe u međuvremenu još gore ( PARINAUD SYNDROME ) ili hidrocefalusa ako cista zatvori protok likvora...Dogovor je da još uvijek ne idem na operaciju, preporuka neurokirurga da dokle god mogu i terapijom uspijem kontrolirati ostale simptome i smetnje ne diramo ništa nego i dalje čekamo i pratimo...Usput na MR nađena hipertrofična kortikalna vena temporalno desno što bi kao trebala biti venska razvojna anomalija koju inače ne diraju, i prošireni perivaskularni prostor...
cattus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 09:04   #7
pozz!!
ja imam diagnozu ms od 2008, kao slucajni nalaz mr mozga cista pinealne žljezde promjera 8mm, nakon godinu dana ponovo magnet cista 10mm, 2010 rađen magnet cista 12mm i nalježe na gornje kolikule kvadrigemine.
u razgovoru sa svojim neurologom receno mi je da se ništa ne brinem jer je to u puno ljudi normalna pojava, po meni to nije normalna pojava a po simptomima ne mogu razlikovat dali je od multiple skleroze ili od ciste pinealne žljezde....
__________________
pozdrav svima koliko vas ima !!!!!
mladžo0504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 18:40   #8
da malo oživimo temu

Dobio sam danas nalaz MR mozga...

među inim se spominje;
cistično promijenjena pinealna žlijezda dimenzije 12x10 mm...
zatim.....retencijska cista desnog maksilarnog sinusa dimenzija 13x7 mm, i edem sluznice nosnih hodnika, lijevo...

Ima li netko iskustva sa sličnim dijagnozama...
mene godinama muče glavobolje za koje nema pomoći, pa u pravilu završah na hitnoj na inekcijama....iz godine u godinu sve je gore, a ovo je prva MR koju sam radio...

Zna li netko, nešto više o ovome ???

hvala...
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 12:57   #9
ništa, nitko ??

kod neurolga zakazan termin za dva mjeseca...
nešto malo o ovom sam pročitao, ali mišljenja su oprečna....
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 21:20   #10
Dižem temu ponovno i molim iskustva sa operacijom ciste pinealne žlijezde. Tko je operirao, kako izgleda operacija, koliko traje oporavak?
Bilo kakva iskustva?
Koje simptome ste imali?
Jako su šture informacije na netu o ovoj temi, jako je malo iskustava pacijenata tako da je sve dobro došlo.
Hvala!
Mašolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 14:23   #11
Ja sam operirala cistu pinealne žljezde....kod prof. dr. Josipa Paladina....odmah kad je vidio nalaz MR je rekao da cita mora van i to odmah.... nalaz Mr sam dobila početkom 5 mjeseca, već sam 24.06. operirana....tad sam imala 18 godina.... rađena je kraniotomija.... bila sam u bolnici ukupno 10 dana.... pila sam Tegretole mjesec dana i poslije više ništa.
Sve je prošlo super, nemam nikakvih posljedica.
megizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 00:13   #12
Quote:
megizg kaže: Pogledaj post
Ja sam operirala cistu pinealne žljezde....kod prof. dr. Josipa Paladina....odmah kad je vidio nalaz MR je rekao da cita mora van i to odmah.... nalaz Mr sam dobila početkom 5 mjeseca, već sam 24.06. operirana....tad sam imala 18 godina.... rađena je kraniotomija.... bila sam u bolnici ukupno 10 dana.... pila sam Tegretole mjesec dana i poslije više ništa.
Sve je prošlo super, nemam nikakvih posljedica.
Pozdrav, koja je bila veličina ciste, sjećate li se nekih detalja nalaza? I jeste imali neke simptome/tegobe? Kako ste saznali da imate cistu?
Ja sam radi čestih glavobolja neurološki obrađena konačno 2015. nakon dugogodišnje borbe s glavoboljama, i ispostavilo se da imam cistu na pinealnoj žlijezdi, međutim tri različita neurologa navode da je premala i na temelju magnetne, ne vrši nikakav pritisak, niti može izazivati neke probleme. Smatraju da nema potrebe kontrolirati češće od godinu dana i jednostavno pratiti, međutim ja se osjećam dosta loše, zuje mi uši, skoro mi se svaki dan javljaju omaglice, nestabilnost, pritisak u potiljku, i povremeno glavobolje. Budući da imam problema s vratom, možda je od toga, ali evo, baš me zanima na temelju čega je dr. rekao da vi hitno trebate operirati. Hvala
samasma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.