Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2015., 15:17   #641
Quote:
kikirikikoštice kaže: Pogledaj post
meni se kosa na glavi diže kad neko reče "znanstvenici su dokazali". stvar je u tome da se može dokazati bilo šta.
uzmimo naprimjer mene kao studenta. idem rješavat zadatak iz matematike,pogledam u rješenja i pokušavam sve da dobijem to rješenje makar nema veze računom koji se traži. i na kraju dobijem to rješenje.
poanta je u tome ako znaš što želiš kemijaš bilo šta da dobiješ to što želiš.
To meni ne prolazi ni u srednjoj stručnoj školi, a kamoli ma fakultetu koji imalo drži do sebe.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 19:55   #642
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Omda ukinimo sve lijekove jer su se kod dijela pacijenata javile kontraindikacije. Pa ce svi ljudi biti zdravi i veseli?
Očito nemaš pojma kakve su bile posljedice "liječenja" prije medicine. Greške su moguće, kao i nuspojave, medicina nije sa savršena. Ali je još uvijek neuporedivo bolja od alternative. Ti bi sve liječio molitvom i pijavicama.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
a ti nemaš pojma što lijekovi sve sadrže

http://www.ordinacija.hr/zdravlje/pr...tecenje-jetre/

Bez obzira na farmaceutska testiranja i poduzete mjere opreza, lijekovi mogu oštetiti jetru čak i u ljudi koji nemaju osjetljivu jetru niti povijest oboljenja na jetru. Pročitajte koje mjere opreza poduzeti i kada posumnjati u oštećenje.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 03:51   #643
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
a ti nemaš pojma što lijekovi sve sadrže

http://www.ordinacija.hr/zdravlje/pr...tecenje-jetre/

Bez obzira na farmaceutska testiranja i poduzete mjere opreza, lijekovi mogu oštetiti jetru čak i u ljudi koji nemaju osjetljivu jetru niti povijest oboljenja na jetru. Pročitajte koje mjere opreza poduzeti i kada posumnjati u oštećenje.
Sa naglaskom na mogu. Što je tu problem? Naravno da imaju nuspojave i naravno da će netko izvući deblji kraj ali gledano neku krajnju računicu puno više će ljudi pomoći nego da se ne liječe uopće.
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 18:43   #644
Quote:
R00t-Sec kaže: Pogledaj post
Sa naglaskom na mogu. Što je tu problem? Naravno da imaju nuspojave i naravno da će netko izvući deblji kraj ali gledano neku krajnju računicu puno više će ljudi pomoći nego da se ne liječe uopće.
a što su trebali staviti, da oštečuju jetru?
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 18:59   #645
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
a ti nemaš pojma što lijekovi sve sadrže

http://www.ordinacija.hr/zdravlje/pr...tecenje-jetre/

Bez obzira na farmaceutska testiranja i poduzete mjere opreza, lijekovi mogu oštetiti jetru čak i u ljudi koji nemaju osjetljivu jetru niti povijest oboljenja na jetru. Pročitajte koje mjere opreza poduzeti i kada posumnjati u oštećenje.
A ti nemaš pojma šta MMS sadrži. Koncentrovani domestos koji OBAVEZNO (znači, ne da može nego mora) uništava sve na šta naiđe u probavnom sistemu.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 19:02   #646
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
a što su trebali staviti, da oštečuju jetru?
Mogli su kao prodavači tzv. "prirodnih lijekova" - ne staviti nikakve kontraindikacije i prodavati lijek kao da nema nuspojava.

Kad bi prevarante bili obavezni da vrše klinička ispitivanja (kao farmaceutska industrija), i kad bi morali navesti nuspojave (kao farmaceutska industrija), svi do jednog bi propali u par dana.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 20:32   #647
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
a što su trebali staviti, da oštečuju jetru?
Pa trebali su staviti baš to što su i stavili - da postoji mogućnost oštećena jetre.
Neznam zašto se onda čudite kao pura dreku i okolo pišete "eeee lijekovi nisu dobri, oštećuju jetru."

Da, znamo da postoji mogućnost. Što sad? Hoćemo prestati koristiti lijekove koji nam mogu pomoći jer će kod određenog manjeg dijela stanovništva izazvati komplikacije? Ako se bojiš te mogućnosti nemoj se onda liječiti u bolnici nego odi do šamana ili babe vračare pa probaj tako.
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 20:46   #648
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
a što su trebali staviti, da oštečuju jetru?
A ono, što nisu stavili posterić sa metabolizmom cypova u jetri?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 19:29   #649
Lightbulb

Da li su vanzemaljci ostavili iza sebe 2800 godina star mobitel?


http://ermagazin.com/2016/01/da-li-s...r-mobitel.html


__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 21:41   #650
Nisu.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 01:38   #651
AD 2016.

ZIKA HISTERIA

http://www.theglobeandmail.com/news/...ticle28427188/

Quote:
The United States, with about four million births a year, has an estimated 2,500 cases of microcephaly a year, said Margaret Honein, an epidemiologist at the U.S. Centers for Disease Control and Prevention.
Jel moramo svake godine paničariti oko svake hebene pi*darije.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 21:52   #652
Lightbulb

Čudno morsko biće koje izgleda kao stara čarapa i već 70 godina zbunjuje znanstvenike

http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...9/Default.aspx
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 02:47   #653
Ok, i?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 13:48   #654
-

Kako vjerovati nečemu čemu nije cilj dolazak do novih spoznaja (pustimo teoriju) već obrana starih zabluda ( u cilju ostvarivanja profita, ostvarivanja kontrole nad "stadom/čoporom/krdom", ostvarivanje dominacije i manipulacije, itd.)

-

I da, nova tableta iz XYZ laboratorija s novom trademark kombinacijom kemikalija (koja je poznata samo korporaciji koja ju je "zamutila" - poslovna tajna, i koju ne testira nikad treća strana već isključivo ta korporacija koja ju proizvodi i prodaje, te koja na račun svojih tzv. "objektivnih testiranja": tvrdi da ona "djeluje"), koja uzrokuje 10101 tzv. nuspojava i oštećuje 20 organa u tijelu, donijet će vam konačno zdravlje. Onih 500 prethodnika te tablete iz iste korporacije nisu, ali ova baš bude. Korporacija će vas izliječiti, vi nećete više biti bolesni, neće vam doživotno trebat tableta (na koje vas doživotno stavljaju u sve ranijoj životnoj dobi vaši omiljeni "drug-pusher-i", kako ih neki zovu od milja), a oni će preorijentirati svoje poslovanje u proizvodnju ljubavi. Navali narode dok ima!
__________________
kolektivizam - konformizam - konzumerizam - korporatizam
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 13:49   #655
Evo ga opet

Već smo se zabrinuli za tebe.
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 14:06   #656
Bila je južina....
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 20:29   #657
Thumbs up





Konačno je srušen i omraženi znanstveni 'paywall'.

Znanje treba bit besplatno i dostupno svima.

http://www.sciencealert.com/this-wom...pen-up-science
Quote:
A researcher in Russia has made more than 48 million journal articles - almost every single peer-reviewed paper every published - freely available online. And she's now refusing to shut the site down, despite a court injunction and a lawsuit from Elsevier, one of the world's biggest publishers.


Quote:
The tale of how one researcher has made nearly every scientific paper ever published available for free to anyone, anywhere in the world.


Quote:
the first website in the world to provide mass & public access to research papers
svaka čast
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 20:01   #658
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
jedan od razloga zašto, uglavnom, ne vjerujem znanstvenicima je i ovaj što je nedavno objavljen .....

Bili smo na korak do kraja civilizacije, a nitko nas nije upozorio

http://www.jutarnji.hr/podivljala-su...zorio/1175430/

Tek nakon dvije godine objavili koliko smo bili blizu velike nesreće

http://danas.net.hr/znanost/video-po...mo-se-godinama

... ili kada gledate NG ili neku sličnu postaju i skužite da pod novom serijom serviraju podatke stare 5-6 g.

.....
Već sam pomislio da se radi o velikom sudaraču čestica u Cernu. i da su oni tamo nešto zeznuli. Kad ono... sunce... Pa što možepš protiv Sunca ili nečega iz Svemira??? To je viša sila.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 20:17   #659
Quote:
rudonja kaže: Pogledaj post
Ja isto znanstvenicima ništa ne vjerujem. Ako su tak pametni, zakaj nisu oni smislili energetsku piramidu ? A učinkovitost energetske piramide onda znanstvenici nastoje osporiti iz ljubomore, a pouzdano je utvrđeno da djeluje. Ja otkad ju imam ispod kreveta sam se preporodio i sve susjede opet iz mog stana izlaze zadovoljne.
Zadovoljne ili zadovoljene?

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Mislim da je rudonja bio ironičan.
Tome se nadam i ja.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 14:19   #660
-

Redukcionistički materijalizam = dogma koja drži znanost kao taoca i ne dopusti mu da se makne s mrtve točke već stotinjak godina. Ipak čini mi se da ima naznaka da je proces rušenja tih do sada već čvrsto institucionaliziranih/ ukorjenjenih iluzija sve brži.

Jesu li ljudi samo nakupine čestica (mesa i kostiju)? Je li ljubav nakupina čestica? Inspiracija? Jest, kažu "skeptični" dokinsovi šegrti.
-

S druge strane, riječi na tu temu od strane jednog nobelovca u području neurofiziologije.



-
the hard problem of consciousness
__________________
kolektivizam - konformizam - konzumerizam - korporatizam
expect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.