Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2013., 11:30   #41
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
svatko ima pravo na svoje misljenje, odluke itd.....
svaki dr. pokaze samo svoje najbolje radove,
a sigurno ima i onih koji nisu bili zadovoljavajuci ili kako i on/ona
nisu ocekivali da ce biti pa mislim da vidjevsi slike nekih doktora
nedaju nikakvu sigurnost da bas kod tebe nece ishod biti
onako kako bi trebao....
kad bi samo gledali slike onda se nikada nitko nebi dao operirati
moje misljenje je da netreba tako negativno razmisljati jer onda sam postajes negativan i trazis dlaku u jajetu, a takvi se onda netrebaju niti dati pod noz...
nestabilni su i nemaju povjerenja u dr koji ce im to raditi a to je cak najgore
od svega jos....
vidjeh in vivo
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 10:16   #42
Očni kapak

Naime,ima par dana mi se poceo spustati lijevi ocni kapak na 15-20 minuti. To traje vec tjedan dana, spusti se svako drugi dan, al malo, dovoljno da osjetim.
Imam osjecaj da mi je nesto upalo u oko pa da nije izaslo,imate li vi ikakva iskustva s tim ?
Kartezij is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 12:11   #43
Quote:
Kartezij kaže: Pogledaj post
Naime,ima par dana mi se poceo spustati lijevi ocni kapak na 15-20 minuti. To traje vec tjedan dana, spusti se svako drugi dan, al malo, dovoljno da osjetim.
Imam osjecaj da mi je nesto upalo u oko pa da nije izaslo,imate li vi ikakva iskustva s tim ?
u kojem dijelu dana?

da neate neku prehladu u toku?
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 12:21   #44
Quote:
fluffy16 kaže: Pogledaj post
u kojem dijelu dana?

da neate neku prehladu u toku?
jutro,popodne,navecer, znaci svaki dio dana, ali pocelo je time sto mi je nesto upalo u oko a nisam siguran jesam li izvadio, mozda je to razlog ?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 11.05.2013. at 13:02. Reason: Q
Kartezij is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 12:44   #45
Quote:
Kartezij kaže: Pogledaj post
Quote:
fluffy16 kaže: Pogledaj post
u kojem dijelu dana?

da neate neku prehladu u toku?
jutro,popodne,navecer, znaci svaki dio dana, ali pocelo je time sto mi je nesto upalo u oko a nisam siguran jesam li izvadio, mozda je to razlog ?
niste napisali godine,

ima li jos nekih problema na tom oku (suzena zjenica tog oka, prestanak znojenja na istoj strani lica?)

ako nema nista od tog, za sada ne zvuci nimalo zabrinjavajuce,
ako se nastavi, i osjecate nervozu, idite kod dr.obiteljske medicine na pregled te ce on odluciti sto dalje.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 11.05.2013. at 13:03. Reason: Q
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 13:17   #46
Quote:
Kartezij kaže: Pogledaj post
Naime,ima par dana mi se poceo spustati lijevi ocni kapak na 15-20 minuti. To traje vec tjedan dana, spusti se svako drugi dan, al malo, dovoljno da osjetim.
Imam osjecaj da mi je nesto upalo u oko pa da nije izaslo,imate li vi ikakva iskustva s tim ?
Quote:
Kartezij kaže: Pogledaj post
jutro,popodne,navecer, znaci svaki dio dana, ali pocelo je time sto mi je nesto upalo u oko a nisam siguran jesam li izvadio, mozda je to razlog ?
Poštovani,

pitanje sam premjestio na ovu temu.

Nadalje, prema ovome što navodite, Vi svakako trebate što prije pregled kod liječnika.

Kao prvo, s obzirom da ste naveli novi moment (strano tijelo u oku), potrebno je razlučiti radi li se o ovdje o pseudoptozi ili pravoj ptozi.

Kod pseudoptoze vjeđa je zapravo normalno položena ali se čini da je spuštena zbog nekog razloga (npr. zbog otoka, upale, težine, viška kože i sl.).

Međutim, u slučaju da se utvrdi da je u Vas prisutna prava ptoza (da je vjeđa uistinu spuštena), tada je potrebna obrada.

Kod jednostrane promjenjive ptoze koja je naglo nastala, trebamo pomišljati na nekoliko stvari - očnu mijasteniju gravis, Hornerov sindrom, neurološke uzroke (koji se odnose na III. očni živac), procese u vjeđi i orbiti, promjena vezana za aponeurozu mišića koji podiže vjeđu.

Osim pitanja postavljena u prethodnom upisu, važno je znati i postoji li crvenilo oka, bol, promjene na vjeđi, promjenjivost u veličini spuštenosti vjeđe (pogoršava li se pri čitanju ili kada gledate, npr., duže vrijeme prema gore), smetnje vida (naročito u obliku dvoslika), poteškoće u pokretljivosti oka, razlike u veličini zjenica, glavobolja, smetnje gutanja, promjene glasa, zamor mišića, slabost u rukama i nogama, nosite li kontaktne leće itd.

U svakom slučaju, otiđite svojem liječniku i nemojte zanemarivati ovaj problem i gledati ga isključivo s estetske strane.

Treba se razjasniti o čemu se radi.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 10:29   #47
Pitanjce

Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
evo da javim da sam bila kod dr. veira na pregledu i moja odluka je pala da to napravim upravo kod njega iz puno razloga (a jedan od tih je da je plasticni kirurg) nakog dugog traganja i kontultacija sa doktorima.....dr je vrlo simpatican i totalno se posveti pacijentu, profesionalan je sto je meni bilo bitno da saslusa mene i moje zelje pa da mi kaze da li je to izvedivo....
Nadam se da su ti sad kapci savršeni, molim te reci nam svoje iskustvo s odabranim doktorom i kako si zadovoljna nakon operacije. I ja razmišljam o operaciji kapaka ali ne nalazim baš na preporuke nekog tko je bio na operaciji... Hvala
Ribica1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 10:30   #48
Pitanjce

Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Ima netko da je išao na operaciju podizanja očnih kapaka? Zanima me sve o toj operaciji, koja je anestezija, koliko si dugo u bolnici, koliko traje, jel gledaš kad te operiraju, kolika je lista čekanja (kod dr. Iveković u Vinogradskoj konkretno), jel boli kasnije, da li ste zadovoljni rezultatom,itd.
hvala.
Nadam se da su ti sad kapci savršeni, molim te reci nam svoje iskustvo s odabranim doktorom i kako si zadovoljna nakon operacije(ako si bila). I ja razmišljam o operaciji kapaka ali ne nalazim baš na preporuke nekog tko je bio na operaciji... Hvala
Ribica1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 22:08   #49
Pozdrav svima

Vidim da je ova tema zamrla, ali imam par pitanja, pa se nadam da će netko ovo ipak vidjeti

Imam 23 godine i dosta spuštene gornje kapke, i to me baš dosta muči, jer sam još mlada a već imam muke s tim, jer nonstop izgledam umorno i kao da mi se spava, a uopće nisam. Jel ima netko iskustva sa zahvatom zatezanja tih kapaka, i gdje se to može obaviti a da je stvarno stručno, i koje su otprilike cijene (znam da nije kod svih isto, ali valjda su tu negdje), konkretno za Zagreb me zanima. Ako netko zna bila bi zahvalna, može i na pp, ako se tu ne smije pisati o tome.
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 11:55   #50
Pozdrav svima...
kao netko prilično odgovoran i netko tko voli znati materiju prije bilo kakvih zahvata na sebi, a tko je vrlo malo (stvarnih) stvari našao na netu te se podvrgao blefaroplastici, imam za reći sljedeće:

1.INFORMIRAJTE SE!
2.AKO STE DOBAR KANDIDAT(A rijetko tko nije bez obzira ne godine), DO IT!
3.NE KOMPLICIRAJTE SI ŽIVOT ''SVJEDOČANSTVIMA'', ta je operacija toliko jednostavna i bazična da mislim da je se izjednačava sa vađenjem zuba
4. ODITE OFTALMOLOGU RADIJE NEG PLASTIČARU-jer oni puno bolje poznaju materiju i građu oka, te su im estetski kriteriji kvalitetniji...
5.NE PLAĆAJTE GRDU LOVU KOD BOLJIH PONUDA,JER PLAĆATE (uglavnom) FOLKLOR (dobivate-isto, samo uštedite oko 4,5 tisuća kuna...tj.ako ih imate i patite na to da vam Glumičić ili netko razvikan dašće u lice, ok...valjda to vrijedi toliko...not!

6. NE NE TREBA VAM MJESEC DANA ZA PRVI DIO OPORAVKA(iako je to individualno), nego svega tjedan dana, kad se vade šavovi i vi ste zapravo-gotovi, sad samo treba pustiti vrijeme da odradi i zacijeli ožiljke...

pa ukratko:

-kupila sam Korekciju gornjih(ili donjih) vjeđa, dakle OBA OKA,preko jedne ponude na netu, (Poliklinika Ritz, gđa Ritz uvažena je oftalmološka stručnjakinja bila profesorica razvikanim facama kod nas, radila vani, radi od '84...otvorila svoju polikliniku)
cijena: 3.999,00 kn...(dakle pola stvarne cijene)

POSTUPAK: nazovete telefonski sestru u poliklinici i naručite se...nikakve posebne informacije vam ne trebaju,osim činjenice da morate znati jeste li alergični na lokalnu anesteziju(meni nije jasno zašto ljudi traže opću,kao da vade bubreg....duh:/)

dolazite u Polikliniku, popričate s doktoricom (rade samo doktorica i sestra, dakle u tom dijelu zapravo štedite lovu jer nema oko nje 4 ljudi koji će joj dodavati končiće, nožiće i vatice, jer i te ljude treba platit,a kao što rekoh-brand je uglavnom folklor,nemojmo si bacati krafne u oči,ne)
postupak-gotovo bezbolan....6(o da, 6!!) uboda u svako oko,tj kapak (operirala sam spuštene gornje kapke), nakon čega je oko pod anestezijom...(oči se obrađuju posebno, prvo jedno pa drugo)...
rezovi se rade Elmann mehanizmom koji garantira i do 70 % manja oštećenja na tkivu,što je još jedan plus...osjetite čupkanje dok vam skida višak kože, ali to je neznatna nelagoda...igle anestezije bole najviše, jbg...)

kreće se na drugo oko, ista procedura...nakon toga dobijete upute što smijete što ne i idete doma...skidanje šavova za 7 dana...

DOLAZAK DOMA- prvi dan ja sam sve normalno vidjela, nisam prvi dan imala nikakve velike podljeve, naravno da malo zateže, pazite na jastučnice jer bi vas ujutro mogle iznenaditi točkice krvi..
- ovo sa hlađenjem smrznutim graškom (hladni oblozi) su jedino što vam treba...i naravno-pokušajte spavati u malo povišenijem položaju tijela(glava viša od srca), da spriječite hematome i prokrvljenost svedete na minimum...
drugi dan vas vjerovatno očekuje blagi otok,crvenilo, no samo mažite šavove antibiotskom mašću i sve ok...
- možda dobijete preporuku za Bleph..nešto maramice za njegu šavova....gotovo da ih nema u ljekarnama, poslužit će i sterilizirana voda(prokuhana) u koju umočite sterilnu nježnu gazu i lagano skidate krastice...nikakva mudrost...
-već 2 dan sam radila sve što i inače,plus bedinala dijete od 2 i pol godine, s nogom(njezinom) u gipsu, tako da da, možete sve obavljati samo nije preporučljivo saginjati glavu , dizati teške predmete prilikom čega se jako naprežete i sl.
- tuširala sam se sljedeći dan, a radi flasterića koji drže šavove nisam močila taj dio
- flasteriće sam sama skinula nakon 2 dana jer su bili odurno krvavi, i što god vam doktor kaže(nemojte dirati flastere) u principu stoji...no kad su puni plazme,krvavi i pomalo prljavi, to je nonsens....kod mene su isti držali končiće,nisu bili priljepljeni na samu ranu.....pa sam treći dan skinula flastere, skinula skorenu krv s tog dijela lica i jednostavno zalijepila končiće sa strane oba oka-običnim medicinskim flasterom (onaj bijeli,ljepljivi flaster), da izgledam ko čovjek...
treći i četvrti dan, malo hematoma na kosti iznad šava-tamnoljubičasti,pa ljubičasti,pa žuti kako masnice nestaju....nemojte se iznenaditi ako se koja masnica ili hematomčić pojavi i ispod oka))sve je to normalno

i to vam je to...jezgrovito i jasno....
sutra mi je 7-mi dan, vadim šavove,pa mogu apdejtat iskustvo dalje...nakon četvrtog dana, kad je koža lijepo srasla, mažem šavove Dexpanthenolom kojeg sam koristila za tetovaže(it's only logical), iako mi to nitko nije rekao...ne vidim štetu

ispričavam se ako je ovo djelovalo kao reklama (imena mogu i izostaviti, no mislim si-zašto,kad sam zadovoljna i doktoricom i cijenom, pa da podijelim s nekim tko isto tako ne želi dati 8-10 tisućica za nešto što se može i za duplo manje)

REZULTATI(PRAVI) OČEKUJU SE TEK NAKON PAR MJESECI, dakle to uključuje i potpuno zarastanje šavova, nestanak prvih vidljivih (crvenkastih) ostataka ožiljaka...
potpun oporavak(ako je operacija bila ok)-nakon godine dana....

VAŽNO: ne brinite ako prvu ili drugu noć imate osjećaj da oko ''ne možete do kraja zatvoriti''...to je normalno jer je oko pod pritiskom, natečeno i taj osjećaj je još dodatno takav radi osjetljivosti kapaka....

jedino ako to potraje dugo(5,6,7 dana)-onda je u pitanju odstranjenje prevelike količine kože, i to je problem, ali nadajmo se da nećete biti te sreće...

sve u svemu-ISPLATI SE,IZGLEDAT ĆETE I BOLJE I SVJEŽIJE I MLAĐE I ZADOVOLJNIJE!!
ja znam da ja jesam i jedno i drugo i treće!!

pozdrav svima))
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:41   #51
Question Spušteni očni kapak

Pozdrav , vec neko vrijeme imam ovaj "problem" medutim nikada nisam ispitivala uzrok.
Znaci povremeno mi se zna spustiti kapak. I to uvijek isti. Znaci nije ptoza vjede i ne spada pod to.
Nije za stalno i ponekad traje par dana nekada tjedan , dva. Nije spustena sada abnormalno jako ,ali vidi se da je drugacije od drugoga oka i osjetim kada gledam ravno.
Da li se ikome to isto desava i od cega to dode?
Problem je sto mi vec polako smeta ,jer osjetim kako je spusten i ne znam cime bi se to moglo vratiti u normalno stanje?
Hvala
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:55   #52
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
Pozdrav , vec neko vrijeme imam ovaj "problem" medutim nikada nisam ispitivala uzrok.
Znaci povremeno mi se zna spustiti kapak. I to uvijek isti. Znaci nije ptoza vjede i ne spada pod to.
Nije za stalno i ponekad traje par dana nekada tjedan , dva. Nije spustena sada abnormalno jako ,ali vidi se da je drugacije od drugoga oka i osjetim kada gledam ravno.
Da li se ikome to isto desava i od cega to dode?
Problem je sto mi vec polako smeta ,jer osjetim kako je spusten i ne znam cime bi se to moglo vratiti u normalno stanje?
Hvala
Javi se liječniku na pregled,
Treba isključiti neke druge bolesti

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 18:42   #53
Nakon operacije

Napravila sam operaciju podizanja kapaka prije 7 mjeseci sa 57 godina starosti i mislim, nakon svega, da treba prethodno imati na umu par stvari:

1. Oporavak nje uvijek onako brz i kratak kako vam sugeriraju. Meni je trebalo mjesec da mi kapci prestanu naoticati, kao i područje ispod očiju (premda sam operirala samo gornje kapke).

2. Ožiljci, u prvo vrijeme mogu biti različiti. Kod mene su bili locirani na različitim mjestima (jedan usred desnog oka, drugi u lijevom kutu) što ispočetka pridonosi nekoj asimetričnosti. No danas su oni jedva vidljivi. Ipak, ostalo je lagano crvenilo u unutrašnjem pregibu kapaka - valjda će i to nestati vremenom.

3. Usprkos podignutim kapcima možda vaše oči neće izgledati kao prije 20 godina, nego jednostavno drugačije. Trebalo mi je dosta vremena da se priviknem na moj novi izgled. Kako ostatak lica pokazuje znakove starenja, osobno nemam osjećaj da izgledam mlađe. Ali izgledam generalno bolje i svježije, što primjećuju i drugi. Nitko nije skužio da sam napravila operaciju (imala sam dobre korektore)...
U međuvremenu sam morala promijeniti tehniku šminjkanja: tušem izvučena crta sada izgleda jako napadno, a i sjenilo moram drugačije primjenjivati.

Sve u svemu sam zadovoljna i nisam požalila svoju odluku. Naime, zadnjih godina uvijek kada sam se pogledala u ogledalo, vidjela sam te obješene kapke i mislila na mog oca i starije tete u obitelji kod kojih je to bilo izraženo. Valjda sam morala to riješiti. Ima na meni još i žešćih djelova za korekciju, ali ovo je valjda bila nekakva fiksacija, što li...
TeresaBarbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 17:42   #54
Jel netko ima iskustvo iz prve ruke, da li mogu ostati nekakvi keloidi, izdignuti ožiljci nakon korekcije kapaka?

Mene ovo jako muči, jako su mi spušteni gornji kapci, a imam tek 26 godina Nigdje osim doma nisam bez maskare, i to jako umara moje oči, osjećam težinu na očima zbog stalne opterećenosti šminkom, ali bez maskare izgledam koma, umorno, tužno, kao da sam godinama u depri, baš ono koma. Ne znam koji je razlog, ali ozbiljno razmišljam o ovome zahvatu. Nisu problem ni novci ni ništa (mislim nije to ni toliko skupo, kao neki drugi zahvati), nego me strah da ne ostanem zauvijek unakažena, te kako funkcionirati dok traje oporavak, koji nije baš kratak koliko čitam, na poslu, među ljudima - ne želim da znaju da sam bila na tom zahvatu, mogu misliti komentare

Strah me i da odem kod najnajboljeg kirurga, oftalmologa, što već, da će mi vrlo vjerojatno ostati trajni jako vidljivi crveni ožiljci..
Jer nikad ne mogu znati kako će mi koža i tkivo na tom dijelu reagirati. Mogu ga i najbolje ruke operirati, ne mogu oni znati kako će teći oporavak.

Jel ima netko iskustva s ovime, koliko su mu bili jako vidljivi ožiljci, jesu li se povukli, postali vrlo malo vidljivi, ili su ostali jako vidljivi.. da li se to vidi i ispod šminke..?

I suhoća očiju, jel vam se to javilo za stalno nakon zahvata?
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 20:22   #55
Bok svima!
Jel mi netko može reći koji specijalist mi može dati uputnicu za takav zahvat? Želim to obaviti u državnoj bolnici, a ne plaćati preko kojekakvih "kupona", no moj oftamolog u kabinetu za leće, u državnoj bolnici, nije bio raspoložen za taj razgovor.

Dosta su mi pali kapci od nošenja leća, posebno na jednom oku, i to mi estetski smeta, a i manje mi svjetla ulazi u oko, što smeta i vidu.

Zna li netko gdje se mogu obratiti za takav pregled, a da je liječnik suradljiv i normalan?

Inače, moja bivša kolegica je operirala gornje kapke, super je izgledala, nakon 2 tjedna se vratila na posao. Preko veze, naravno, napisali su joj da ima cistu na kapku, što nije bila istina. Znam još jednu gospođu preko 65, nedavno operirala, isto preko veze. A ja kao nisam kandidat, jedva vidim jer su mi kapci na pola oka.
milicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 22:23   #56
Trebate imati preporuku na nalazu i naručiti se kod subspecijaliste za bolesti vjeđa i orbita
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2018., 14:51   #57
Hvala Cwet. Od koga mogu dobiti preporuku?

Ovaj tip kod kojeg ja idem neće mi napisati ni negativno mišljenje na nalaz, a kamoli pozitivno. Vjerojatno se boji da ću ga onda tužakati i žaliti se, a ovako se "nije ni dogodilo" jer nigdje ništa ne piše.

Umalo sam kupila kupon na nekoj akciji za 3750 kn, ali sam se prizvala pameti. Ne želim da me operira netko na nekoj "akciji", nisam ni kupus ni brokula, pa da sam dio akcije.

@majice, hvala na lijepo opisanom iskustvu. Kako je sad? Ako vidiš post, javi se!
milicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2018., 15:36   #58
Quote:
milicaZG kaže: Pogledaj post
Hvala Cwet. Od koga mogu dobiti preporuku?
Od općeg oftalmologa. Ako on nece, otici kod drugog
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2018., 21:29   #59
Hvala cvjetiću Meni su sva područja medicine i prava, a posebno gruntovnica i katastar, životne nepoznanice. Naći ću ja tog općeg oftamologa. HAHA
milicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 21:20   #60
Quote:
milicaZG kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Jel mi netko može reći koji specijalist mi može dati uputnicu za takav zahvat? Želim to obaviti u državnoj bolnici, a ne plaćati preko kojekakvih "kupona", no moj oftamolog u kabinetu za leće, u državnoj bolnici, nije bio raspoložen za taj razgovor.

Dosta su mi pali kapci od nošenja leća, posebno na jednom oku, i to mi estetski smeta, a i manje mi svjetla ulazi u oko, što smeta i vidu.

Zna li netko gdje se mogu obratiti za takav pregled, a da je liječnik suradljiv i normalan?

Inače, moja bivša kolegica je operirala gornje kapke, super je izgledala, nakon 2 tjedna se vratila na posao. Preko veze, naravno, napisali su joj da ima cistu na kapku, što nije bila istina. Znam još jednu gospođu preko 65, nedavno operirala, isto preko veze. A ja kao nisam kandidat, jedva vidim jer su mi kapci na pola oka.
Lijepo te molim odgovor u kojoj bolnici je tvoja kolegica operirala kapke,da li je to bilo u lokalnoj anesteziji i da li ju je bolila operacija.
Inače samo zatraži uputnicu od svog doktora opće prakse za pregled kapaka u bilo kojoj bolnici (Rebro,Vinogradska,Sveti Duh)i onda će ti tamo dr reći da li si kandidat za op.i naručiti te za operaciju tako da ne moraš ništa platiti.
__________________
Pričali mi o plovidbi ti što nisu sidro digli.
Pričali o meni svašta,boljima se teško prašta.
Znam da me sretna zvijezda prati jer dobro se uvijek dobrim vrati !
hepiskroz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.