Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2006., 16:04   #1
Question letovanje u Hrvatskoj

Pozdrav svima!
Imam pitanje: koliko je bezbedno (i pametno) letovati u Hrvatskoj (konkretno u Puli), ako dolaziš iz Srbije?
Zanima me da li je pametnije ići vlakom ili autobusom?
Hvala!!!
zoka27 is offline  
Old 21.04.2006., 16:22   #2
koji odabir podforuma

Pa poprilično je sigurno, ako se ne preseravaš, pjevaš, dereš i sl....a svakako je pametnije cijeli put autobusom ili vlakom do Rijeke, pa onda busom do Pule.
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Old 21.04.2006., 17:53   #3
Pula (i Istra općenito) je najmanje problematična. Ali ipak, ne stavljaj na sva zvona tko si i odakle si i ne prepiri se s domaćima ni oko čega. Za Srbe je ovdje puno, puno lošija situacija nego za Hrvate u Srbiji. Ja to osobno, da sam u toj situaciji, ne bih ni putovao. Imaš, čovječe, Grčku,Tursku, Rumunjsku, Bugarsku... U Turskoj je turistu ionako bolje nego na Jadranu.
Emericzy is offline  
Old 21.04.2006., 18:05   #4
ma, znam da je pametnije otići na neko drugo mesto...
šta ću, kad je društvo zapelo da ide u Hrvatsku, kao, more je najlepše, ne znam ni ja šta. znam ja da je tu super, ali isto tako znam da su pretukli 2 novinara pre neki dan.
e, muka mi je od cele te priče...
da, znam da je ovde bolje nego u Hrvatskoj, imala sam prilike da pročitam neke komentare, baš mi je bilo loše posle toga...
zoka27 is offline  
Old 21.04.2006., 18:41   #5
Molim te nemoj uzimati preozbiljno komentare na ovom forumu. On vrvi djecom i tuznim odraslim ljudima koji vape za paznjom.

Sto se situacije u Puli tice ja mislim da ces bez problema provesti divno ljetovanje. Moja prijateljica rodjena i odrasla u Puli mi je jednom rekla da ona za nacionalizam nije cula sve dok se nije preselila u Zagreb. Ne daj se obeshrabriti - moguce je naletiti na idiote kojih ima svugdje, ali u Puli je stvarno minimalna vjerojatnost za takvo nesto.
Synodo is offline  
Old 22.04.2006., 13:59   #6
Pa, mislim, kad se o godišnjem odmoru govori u terminima 'ne daj se obeshrabriti', onda ja kažem 'jebo takav godišnji odmor'.

Stvari za koje treba sakupiti hrabrost su za mlade ljude koji za školskih praznika žele doživjeti uzbudljive stvari i povećati iskustvo. Maturiraš i prije nego se upišeš na faks odeš u Indiju ili tako nešto. Volontiraš u Nigeriji s Crvenim Križem.

Mene na godišnjem odmoru smeta ako mi ne znaju za doručak ispeći jaje kako treba i ako mi po ulici smrdi od ulja za prženje, ili ne mogu kupiti svoje novine na kiosku, a kamoli da bih dozvolio mogućnost da me pijani kreteni za svoju zabavu izmlate, kao što su jučer mlatili nekakve crne Nizozemce.
Emericzy is offline  
Old 22.04.2006., 14:03   #7
to se dogodilo u istri.

ma u biogradu jelte di bi bilo recimo puno veća frka vide se auti Yu registracija.

kod mene dolaze frendovi; najnormalnije... odsjedaju; niko ni da registrira.
neugodnosti nisu imali

sad ne kužim ovo s novinama; čak ih im doli. i to zamisli stranjskih.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 22.04.2006., 14:07   #8
Quote:
tilla kaže:
sad ne kužim ovo s novinama; čak ih im doli. i to zamisli stranjskih.
Ma, to je bila metafora.
Emericzy is offline  
Old 22.04.2006., 14:15   #9
a nisam skužila; ali ufatila sam tvoje nezadovoljsvo lošim jajima i nedostatak papira. novinskog.

ma ljetuju, odn. letuju već ljudi godinama, naravno ne u broju ko prije 20ak godina, ali ih ima.
da se vidjet skakvijeh registracija čak i u dalmaciji
samo o tome se ne priča na velika zvona.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 22.04.2006., 16:52   #10
meni je bio prošle godine prijatelj iz bg sa ženom kao gost u ičićima.
cijeli put su proputovali s autom bg tablica, nisu imali nikakvih problema, ali njegove tablice su one diplomatske, nisu tipične i treba se ful zagledati da se skuži od kud je.

a ovo, yu tablice oko biograda - pretpostavljam da su to povratnici, sumnjam da su to turisti...

inače, mislim da se srbi na ljetovanju u hr. pa čak i u istri, trebaju ponašati upavo kako ti ja ralisha savjetovao/la - ne talasaj...

u istri je najsigurnije, ali nikad ne znaš na kog ćeš naletiti...
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Old 22.04.2006., 16:58   #11
Quote:
Yazz kaže:
a ovo, yu tablice oko biograda - pretpostavljam da su to povratnici, sumnjam da su to turisti...
krivo.
već sam napisala da su mi došli frendovi; a ne povratnici.
uostalom, oko biograda ima dosta takvih sela; kad se ljudi vrate nemaju srpske registracije već rvacke.
ali dobro; valjda ne znam o čemu pričam, ipak sam doli samo 3 ljetna mjeseca
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 22.04.2006., 17:06   #12
Pula je super evo ti jedan link,dogadjaj od prije dva dana znači u predsezoni...

http://www.glasistre.hr/?098e4d71773...,,8182,,107822,
zivot_u_zivo is offline  
Old 22.04.2006., 17:17   #13
Quote:
tilla kaže:
krivo.
već sam napisala da su mi došli frendovi; a ne povratnici.
uostalom, oko biograda ima dosta takvih sela; kad se ljudi vrate nemaju srpske registracije
hm, ok, tvoji frendovi su samo jedan auto, a svi drugi auti? sve nečiji frendovi?
hmmmm, ne znam baš...

ne znam ni ja, ja sam samo pretpostavila jer kad sam prolazila kroz knin i ta sela okolo, ima dosta yu tablica, u sred zime - ne mogu bit turisti da se na glavu postaviš...

ali, to je samo moje razmišljanje, nemam info iz prve ruke, pa ne znam...
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Old 22.04.2006., 18:28   #14
ja sam prije 2 godine u splitu vidio barem 15 auta sa scg tablicama. što znači da ih ove godine može biti samo više.
x-type is online now  
Old 22.04.2006., 23:28   #15
Quote:
Yazz kaže:
hm, ok, tvoji frendovi su samo jedan auto, a svi drugi auti? sve nečiji frendovi?
hmmmm, ne znam baš...

ne znam ni ja, ja sam samo pretpostavila jer kad sam prolazila kroz knin i ta sela okolo, ima dosta yu tablica, u sred zime - ne mogu bit turisti da se na glavu postaviš...

ali, to je samo moje razmišljanje, nemam info iz prve ruke, pa ne znam...
ne znam; ne vodim zaista evidenciju o svim drugim autima Yu registracija.
znam za ovo, dolazili su i neki drugi (ne kod mene).
nije to tako neobično vidjet doli... za vrijeme ljetne sezone.
biograd je malo mjesto; zna se ko se vratijo taman i na letovanje, a živio je doli.
jedan takav nije izlazio iz kuće svo vrijeme; mada zanimljivo niko ga nije dirao
o kninu pojma nemam; a teško da bi to usporedjivala s ovim doli. tu sam ipak skoro domaća tako da mi je poznato nešto više iz prve ruke.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 24.04.2006., 11:54   #16
hm... pa što se linka tiče, ne znam šta da kažem... i ovde ima ludaka, tuku crnce, navijači ako provale da si iz Hrvatske ne staju dok te ne oplave, meni je lično muka od svih tih budala i stidim se same sebe kada tako nešto pročitam ili čujem, ali šta ćeš, druge teško da možeš promeniti...
jeste, glupo je na odmoru sve vreme razmišljati dal će neko da te napadne dok piješ sok, ali, mislim da će tako biti još dugo ako sa obe strane ljudi ne odluče da jednostavno to ignorišu i lepo se provedu, bez obzira na maloumnike.
zoka27 is offline  
Old 24.04.2006., 12:55   #17
Quote:
zoka27 kaže:
hm... pa što se linka tiče, ne znam šta da kažem... i ovde ima ludaka, tuku crnce, navijači ako provale da si iz Hrvatske ne staju dok te ne oplave, meni je lično muka od svih tih budala i stidim se same sebe kada tako nešto pročitam ili čujem, ali šta ćeš, druge teško da možeš promeniti...
jeste, glupo je na odmoru sve vreme razmišljati dal će neko da te napadne dok piješ sok, ali, mislim da će tako biti još dugo ako sa obe strane ljudi ne odluče da jednostavno to ignorišu i lepo se provedu, bez obzira na maloumnike.
Slažem se s tobom. I meni je iskreno već dosta svih tih neprijateljstava, tučnjavi, rasnih diskriminacija itd. Mislim, svi smo mi ljudi. U Srbiji je možda manje neprijateljstva prema ljudima iz Hrvatske, ali to je zato jer je rat bio u Hrvatskoj, a ne u Srbiji. Ljudi su ovdje još uvijek jako osjetljivi, ipak se sve odvijalo još dosta nedavno.
Što se tiče ljetovanja - nemam ništa protiv da dođu i Srbi, dok god mi od toga zarađujemo Naravno, i da se ponašaju kulturno i s poštovanjem prema domaćinima, kao što to rade i u drugim zemljama, kao što i ja tako radim kad putujem negdje van.
Rat se desio i od toga ne možemo pobjeć ni mi ni vi, ali od prošlosti bi trebali učiti, a ne stalno inzistirati na mržnji (i jedni i drugi). Ne kažem da treba zaboraviti (baš suprotno - treba pamtiti, kako se ne bi opet ponovilo isto), ali život ide dalje, moramo se naučiti i nekakvom suživotu. Zašto bih ja nekog 20-godišnjaka iz Beograda mrzila samo zato jer je Srbin? Ni on ni ja nismo imali ništa s ratom (ja sam onda imala oko 10 godina). Meni je to totalno bezveze.
Mislim da u cjelini ipak ima više ljudi u Hrvatskoj koji su tolerantni nego onih koji nisu, ovaj forum ne možeš uzimati kao reprezentativan uzorak.

U svakom slučaju, ako dođeš na odmor, nadam se da će ti biti lijepo i da ćeš se dobro provesti
zlatna ribica is offline  
Old 24.04.2006., 14:56   #18
Evo ti jedan glas iz Istre:
Istra i nije baš toliko bezuvjetno tolerantna kao šta neki kažu. Treba voditi računa da je tu ostalo živjeti hrpu bivših prognanika a većinu slastičarnica u turističkim mjestima drže albanci. Tim skupinama je poprilično iritantno čuti pravu ekavicu.
Neugodnosti je bilo, naravno nije nitko nikoga ubio, ali bilo ih je.
Ako već moraš na ljetovanje u Hr. budi tiho, jer ti je u masi ljudi koja te ne primjećuje dovoljan jedan kojem se ne sviđa tvoj govor pa da bude neugodno.

Prije neki dan neka divlja ekipa je usred grada, usred dana izudarala hrpicu stranaca. Normalno da su divljaci zbrisali na vrijeme. Da sam Srbin, odabrao bi si drugo mjesto za odmor, ovo ti je dobronamjeran savjet.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 25.04.2006., 11:46   #19
hahaha!!!
kako je ovo dobro! osećam se kao kameleon u kutiji sa bojicama!! ne znam na koju ću stranu. prvo pročitam jedno, pa drugo, pa treće i prosto ne znam šta da mislim.
mada, znam, svako od vas je u pravu.
mislim da ću ipak otići i trudiću se da se pristojno ponašam (kao i ovde, kao što sam se i u Engleskoj, Grčkoj, gde god, fino ponašala) i pokušaću da i ostatak ekipe (pretežno muške, sa ostacima pubertetskih hormona) držim pod kontrolom.
da fora bude veća, 1 od njih je Hrvat, dvojica imaju hrvatske krvi, te i pasoše (putovnice ), 1 je polušveđanin, pa i on ima švedski pasoš, 1 ima američki pasoš, a devojke će sa srpskim pasošima pa dokle stignemo. mislim, nije da će neko da mi pregleda pasoš dok me bije, ali, ipak...
neko bira extremne sportove, a ja ću extremno letovanje...
zoka27 is offline  
Old 25.04.2006., 16:11   #20
bolje ti je na crnogorskoj rivijeri
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.