Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2003., 16:00   #1
Perilice rublja - Vol. 1

Molim vas da mi netko napise tko je ima, dal je zadovoljan snjom i tako..inace ono vise su kao gorenje na glasu, pa me zanimaju misljenja, a ja sam sa gorenjevim servisem imala toliko problema iako sam imala garanciju i sve i 2 mjeseca sam cekala da mi otklone kvar na sporetu kojeg sam samo otpakovala i vidjela da nevalja, zamislite za svoje pare jos me netko zahebava i sad kad kupujem poreilicu rublja odlucih za Koncar pa da vidim sta vi mislite?

Fala
 
Old 11.08.2003., 14:56   #2
a jel moraju biti bas ove dvije firme u igri ?

Miele je dobra firma, Bosch, Electrolux
Winona is offline  
Old 12.08.2003., 11:02   #3
Osim shto im je cijena bar dvostruka od Konchareve, zaista zashto ne

Breskvice, sad imam Gorenje mashinu, a prije nje sam imala Koncharovu, dobila sam ju iz trece ruke i mislim da je bila stara petnaestak godina.

Osim jednog kvara nastalog iz nepazhnje ~ sestra okrenula programator na krivu stranu, te promjene gume na vratima, mashina nikad nije imala kvar.
magic is offline  
Old 13.08.2003., 11:29   #4
Serviser mi je rekao ovako: mana Koncarevih perilica je ta sto svaka koja prelazi preko 600 okretaja ima problem sto joj elektronika ode ako stoji u kupaoni, zbog vlage.

A moja je od 1000 okretaja
 
Old 13.08.2003., 11:51   #5
Od kućanskih aparata kupujem samo Gorenje!!!
Prvi kvarovi pojavljuju se nakon 20 godina i to zbog truleži lima. To popraviš i vozi dalje.

Tajna za dugi vijek trajanja vešmašine je brisanje gume nakon pranja i puštanje otvorenih vrata kako bi se osušila.

ROAD RUNNER is offline  
Old 13.08.2003., 12:15   #6
Quote:
breskvica kaže:
Serviser mi je rekao ovako: mana Koncarevih perilica je ta sto svaka koja prelazi preko 600 okretaja ima problem sto joj elektronika ode ako stoji u kupaoni, zbog vlage.

A moja je od 1000 okretaja
Moja ima 1200.
Promijeni servisera.
polly is offline  
Old 13.08.2003., 12:16   #7
Shto se tiche vijeka trajanja, kod jednostavnijih modela i nije vishe upitno. Koshtaju 2 - 3 tisuce kuna maximalno, a tri do pet godina ce izdrzhat, ma shto s njima radili.
magic is offline  
Old 13.08.2003., 13:56   #8
Kazu da najobicnije perilice traju duze i sahrane tri moderne, pa sad si mislite.


A sto se tise gorenja, to je cisti bezobrazluk, kupim novu stvar koja je pritom pokidana i cekam popravak 2 mjeseca i bas namjerno nisam htjela gorenje
 
Old 13.08.2003., 19:04   #9
si onda kupila koncar ?

Quote:
Kazu da najobicnije perilice traju duze i sahrane tri moderne,
ovo je cista predrasuda.
Winona is offline  
Old 14.08.2003., 11:41   #10
Obzirom da Koncar NE proizvodi bijelu tehniku nego lijepi samo naljepnicu na proizvode koje za njega ovaj cas rade kolko znam u Elektrolux grupi slobodno je kupi. Nit je bolja niti gora od ostalih, a dosta je jeftinija. Ako nemas srece pokvarit ce se i najskuplja i najbolja perilica, a ako imas srece neces imati frke ni s najjeftinijom. Kod bijele tehnike ja vise uopce ne obracam paznju na "brand" pod kojim se nesto prodaje nego na energetski razred i razinu buke koje stroj radi te na cijenu. Relativno frisko sam kupio koncarev frig u klasi A / energetski razred A i razina buke A/ i stvar je ispala 2-3 puta jeftinija nego frig istog volumena poznatijeg branda i losije kvalitete.
Juraj is offline  
Old 14.08.2003., 20:26   #11
za frizider/zamrzivac je uz ovo sto je Juraj napisao bitno koliko sati izdrzi bez struje ( ima ih od 6 sati do 36 ili vise )

Za frizider ( ne kosta puno vise ) je dobro pitati jel ima onaj sefl clean sistem tj. da se zamrzivac ne mora odmrzavati i cistiti od leda.

No cini mi se da to svi noviji modeli imaju ili ?
Winona is offline  
Old 28.10.2003., 09:42   #12
Perilica za rublje

Imam je tek dva mjeseca, marke je Koncar ARDO A1000.

Dal netko ima sta slicno?

Ovako, imam problem sa preilicom, dva sata mi pere rublje na 40 stupnjeva tako dugo kao da iskuhava.

Imam tri tocka za regulaciju, prvi je za stupnjeve, drugi za centrifugu (tu npr. stavim na 700, 750), a treci za odabir programa (tu odaberem 3, umjereno prljavo za postojane boje).

Pa nekuzim, mozda nesto krivo napravim?


Tek sam nova u kucanskim poslovima pa se osijecam glupo, neznam sta je, procitah ta uputstva vec peti put!

Aj ljudi pomozite ako znate!





 
Old 28.10.2003., 10:45   #13
Re: perilica za rublje

Quote:
breskvica kaže:
Imam je tek dva mjeseca, marke je Koncar ARDO A1000.

Dal netko ima sta slicno?

Ovako, imam problem sa preilicom, dva sata mi pere rublje na 40 stupnjeva tako dugo kao da iskuhava.
možda je stajala u skladištu 20 godina
šalim se malo, ali nemam pojma u čemu je problem, moja je gorenje, stara 3 godine i dva sata pere kada bijelo rublje stavim na predpranje (1) i iskuhavanje, a ostalo pere pol sata.
sanjalica is offline  
Old 28.10.2003., 12:53   #14
Stara mi kaze da njoj isto tako na predpranje pere 2 sata, a kad pere sareno otprilike sat vremena ili manje, a meni isto, nekuzim?


 
Old 28.10.2003., 13:23   #15
zato sto je Koncar

Nego sad ozbiljno - zasto ne nazoves servis, masina je pod garancijom neka dodju pogledati.

Kad su meni moji dostavili, spojili kao i sve pet mogu prati ( pazi, to su kao bili profesionalci) ja okrenem program a´bubanj ni da mrdne.

Nego pogledao muz tu istu vecer a ono one "zeljezne osigurace" koje ukljeste prilikom transporta da se bubanj ne potrga, ostavili na masini. Uglavnom sam mogla tako strgati cijelu masinu. Koju bi onda oni platili, ali opet steta.
Winona is offline  
Old 28.10.2003., 14:03   #16
čisto nagađam

ima li ta mašina otprilike po sredini niz botuna?
možda je kojim od botuna isključena centrifuga ili uključeno EKO pranje, ili isključena max. temperatura (podešena prema botunu) ?
 
Old 28.10.2003., 14:38   #17
Re: čisto nagađam

Quote:
nn-st kaže:
ima li ta mašina otprilike po sredini niz botuna?
možda je kojim od botuna isključena centrifuga ili uključeno EKO pranje, ili isključena max. temperatura (podešena prema botunu) ?

Ima po sredini niz tipki i nista od njih nisam dirala jer sam smatrala da mi nije potrebno tako da su sve iskljucene.

A ste se tice servisa znam da je najbolje da njih nazovem, ali posto ih je susjeda zvala zbog necega svoga nedavno koliko ih je dugo cekala ja sam mislila pokusati ovako, al cu nakraju ako nista nebude islo ga pozvati.

Ako jos tko zna sta ili pretpostavlja da probam neka se javi...
 
Old 28.10.2003., 15:31   #18
..

"..nista od njih nisam dirala jer sam smatrala da mi nije potrebno tako da su sve iskljucene.."

a možda koja i treba bit uključena?
što piše u manuelu o njima?
možda si tako isključila onaj botun- termostat pa sad pere samo na 40C ?
 
Old 28.10.2003., 15:46   #19
da, kod mene je eto bas tako. Jedan od gumbiju u nizu MORA biti ukljucen inace masina ne opere kak spada ( pri dostavi su svi bili iskljuceni gumbi). Kaze ovaj iz servisa da to i jest bas blesavo - obicno ukljujues gumbe kad zelis extra funckije a sve ovo uobicajno bi trebalo po defaultu funkcionirati.
Winona is offline  
Old 28.10.2003., 15:46   #20
Ovako idu tipke:

1. tipka za ekonomicno pranje
2. tipka-zaustavljeno zavrsno cenrtifugiranje
3. tipka- ekonomicno pranje
4. tipka- iskljuceno centrifugiranje
5. tipka "ukljuceno/iskljuceno"

zatim imam tri tocka - regulatora

prvi je regulator temperature
drugi regulator broja okretaja
i treci regulator programatora
 
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.